Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie grawitacyjne z kominka + wentylator


tomek21abc

Recommended Posts

Witam planuje obudować kominek i rozprowadzić ciepło za pomocą izolowanych rur, w wielu artykułach wyczytałem , że system grawitacyjny sprawdza się gdy odległość od pieca wynosi do ok 3 m. generalnie 3 pomieszczenia spokojnie spełniają te wymagania , problem jest z małym pokojem do którego rura musiała by ok 3 m do góry a następnie ok 3.5 m poziomo do pokoju. czy w takim wypadku można ze względu na redukcję kosztów na końcu tego długiego kanału zastosować wentylator kanałowy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz rury to akurat nie problem a otwarte drzwi do łazienki to też średni komfort zresztą łazienka będzie jakieś 50 cm od kominka więc problem żaden machnąć pół metra rury , to samo z pomieszczeniem na górze (rura do góry ), problem i pytanie dotyczy pomieszczenia nad otwartym tarasem , czyli ciepło będzie uciekać nie tylko górą i ścianami ale też podłogą , nawet przy otwartych drzwiach a jest to pokój przechodni będzie tam chłodniej. najłatwiej zamontować pompę do rozprowadzania ciepłego powietrza ale to wydatek ok 500zł + kombinacje a przecież potrzebny by była tylko do tego jednego pokoju stąd mój pomysł ale jestem zielony w temacie i się zastanawiam czy taki wentylator za ok 50 zł załatwiłby sprawę. ewentualnie będę montował i tak wężownice prawdopodobnie na rurze od spalin ( do ogrzewania wody) to mogę pociągnąć kawałek rurki i założyć grzejnik (zostało mi 5 żeberek w piwnicy).??? Bardzo proszę o wyrozumiałość jeśli jakieś głupoty napisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz ja nie jestem taka zdolna zeby zrobic to sama a równiez chciałabym rozprowadzić ciepło z kominka po domu to czy mozecie polecic mi jakas firme z okolic mazowieckiego .

wydaje mi sie ze dobrze to by bylo zrobic pewne podstawy(chociazby otwory zostawic) przed skonczeniem stropu

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...