Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nastawy Diematic 3 a legionella


OldDiver

Recommended Posts

I chyba masz (niestety) rację. Tylko dlaczego ten dzień i te godziny?

 

Te godziny - chodzi o to aby był zerowy lub miniamlny pobór wody, aby utrzymać wysoką temperaturę przez zadany czas,

Ten dzień - chodzi o to, że z dużym prawdopodobieństwem ta "przegrzana" woda zostanie zużyta i zbiornik zostanie "przepłukany z niedobitków",

 

Też mnie wpienia, że tego nie można zmienić, więc mam tę opcję wyłączoną.

Przy chlorowanej wodzie, normalnym zużyciu i nieprzewymiarowanym zasobniku na wodę, prawdopodobieństwo tych bakterii jest zerowe.

 

Pozdrawiam

GREGOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby utrzymać wysoką temperaturę przez zadany czas

Znalazłem na tym forum tabelkę z temperaturami wody i czasem ginięcia legionelli. Dla temperatury zalecanej 70 stp. bakterie giną (podobno) natychmiast.

 

Przy chlorowanej wodzie, normalnym zużyciu i nieprzewymiarowanym zasobniku na wodę, prawdopodobieństwo tych bakterii jest zerowe.

To jest cały czas problem w dużych obiektach typu szpitale, hotele itd. O tym się głośno nie mówi - moja żona walczyła z legionellą jak pracowała w Sanepidzie. W małych obiektach typu dom - zgoda. Ale jak pisał ktoś na tym forum wskazanym jest "wyparzyć" instalację CWU po dłuższym jej nie używaniu.

 

Ja wyłączę przegrzewanie wody i co jakiś czas przegrzeję wodę w dogodnym mi czasie do temp. 70 stp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszę o domu oczywiście.

 

Co do obiektów użyteczności publicznej i innych DUŻYCH, ten problem jest i należy jemu zapobiegać (profilaktyką) lub gasić w zarodku.

 

Producent kotła dając taką funkcję, musi zagwarantować, że będzie skuteczna w 100%.

Kocioł jednofunkcyjny nie ma pojęcia jaki ma podpięty zasobnik.

Ma tylko czujnik temperatury i to też nie wiadomo na jakiej wysokości zasobnika.

Stąd pewnie brak możliwości zmiany parametrów w tym programie.

 

Gdzieś w swojej bazie archiwalnej temperatur mam taką sobotę z włączonym programem antylegionelli.

Jak komuś potrzebne to odkopię i wkleję wykresik (zasilanie, powrót i temperatura górna zasobnika 300L).

 

Pozdrawiam

GREGOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam kto mi pomoze ustawic sterownik Argon3...Wywala mi nie dopalony wegiel caly wysokie paleniskoi caly popielnik niedopalonego ekogroszku .1/2 czesc paleniska wypala sie dosc dobrze i w palenisku jest tes nieduzy nagar .Prosze mi zraz odpisac bo mnie juz diabli biora nikt nie umie nastawic czy to wina pieca ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...