Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperaja firmy Vasco


Recommended Posts

Witam,

 

Czy ktoś z Was spotkał się taką firmą ? http://www.vascoart.pl/wentylacja Jeden z podwykonawców poleca mi ich rozwiązania.

 

Proszę o podpowiedz jeśli macie jakieś doświadczenia lub zasłyszane opinie ?

 

z góry dzięki

 

pozdrawiam

Robimy od dawna. Centrale to Brink a kanały płaskie można zobaczyć w wątku "sam robię wentylacje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę miał zalewanych bo mam ogrzewanie podłogowe. Jak to się Vasco ma to Comaira?
Szanowny Panie - jeszcze raz Panu wyjaśniam - Kanały Comair są do zalewania w betonie - kanały Vasco są do stosowania pod stropem.

Kanały dobiera się do:

- konkretnego domu i centrali - tak by powietrze się w nich nie rozprężało ( maksymalne rozprężanie to 20%) optymalna prędkość powietrza w kanałach jest taka jak na centrali i wynosi od 2m/sek do 5m/sek.

-kanały wywiewne - suma powierzchni ich przekrojów ( NIE ILOŚĆ!!!!!) musi być większa równa sumie powierzchni nawiewów

- Im głośniejsza centrala na podstawowym biegu, tym bardziej tłumiąca dźwięki powinna być instalacja!! Wentylacja nie może być słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie - jeszcze raz Panu wyjaśniam - Kanały Comair są do zalewania w betonie - kanały Vasco są do stosowania pod stropem.

Kanały dobiera się do:

- konkretnego domu i centrali - tak by powietrze się w nich nie rozprężało ( maksymalne rozprężanie to 20%) optymalna prędkość powietrza w kanałach jest taka jak na centrali i wynosi od 2m/sek do 5m/sek.

-kanały wywiewne - suma powierzchni ich przekrojów ( NIE ILOŚĆ!!!!!) musi być większa równa sumie powierzchni nawiewów

- Im głośniejsza centrala na podstawowym biegu, tym bardziej tłumiąca dźwięki powinna być instalacja!! Wentylacja nie może być słyszalna.

 

Witam,

 

Dziękuję za wyjaśnienie,ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć o kanałach elastycznych np firmy Comair można je montować zarówno pod sufitem,jak normalne kanały jak i w wylewkach. Chyba,że coś źle zrozumiałem,ale nie sądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...