Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak uszczelnić kanał kominowy - wentylacyjny ?


Recommended Posts

Witam,

 

Bardzo proszę o podpowiedź - jakie są możliwości uszczelnienia kanału kominowego (wentylacyjnego) murowanego z cegły? Sprawa dotyczy mieszkania na parterze czteropiętrowej kamienicy. Kanał wentylacyjny jest podłączony wyłącznie do tego, jednego mieszkania.

 

Z góry dzięki za rady,

Wrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo proszę o podpowiedź - jakie są możliwości uszczelnienia kanału kominowego (wentylacyjnego) murowanego z cegły? Sprawa dotyczy mieszkania na parterze czteropiętrowej kamienicy. Kanał wentylacyjny jest podłączony wyłącznie do tego, jednego mieszkania.

 

Z góry dzięki za rady,

Wrk.

 

rękaw aluminium "Alufol" - ew. szlamowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rękaw aluminium "Alufol" - ew. szlamowanie

 

Dzięki za informację. Poczytałem już o obu tych sposobach, ale to są koszty minimum 100zł/mb (Alufol z robocizną), a szlamowanie jeszcze drożej.

 

Czy można użyć kanału ocynkowanego spiro (np. takiego http://domwent.pl/pl/p/RURA-kanal-SPIRO-ocynk-100-3mb/30 ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Poczytałem już o obu tych sposobach, ale to są koszty minimum 100zł/mb (Alufol z robocizną), a szlamowanie jeszcze drożej.

 

Czy można użyć kanału ocynkowanego spiro (np. takiego http://domwent.pl/pl/p/RURA-kanal-SPIRO-ocynk-100-3mb/30 ) ?

 

Możesz, ale nie DN100

Komin wentylacyjny powinien mieć powierzchnię min. 160cm2

jak wejdzie taka będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale nie DN100

Komin wentylacyjny powinien mieć powierzchnię min. 160cm2

jak wejdzie taka będzie OK

 

A jeżeli zdecyduję się na wentylację mechaniczną, to powierzchnia może być mniejsza niż 160cm?

 

Przy okazji, czy w lokalach użytkowych jest wymóg używania wentylacji mechanicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli zdecyduję się na wentylację mechaniczną, to powierzchnia może być mniejsza niż 160cm?

 

Przy okazji, czy w lokalach użytkowych jest wymóg używania wentylacji mechanicznej ?

 

160 cm2 to wymóg dla WG

Odpowiadając na drugie pytanie, to zależy ...

jakie są wytyczne np. sanepidu i jaka jest kubatura

W przypadku niewielkich pomieszczeń można się wspomagać wentylatorem mechanicznym pamiętając, że nadal jest to wentylacja grawitacyjna.

W przypadku dużej kubatury i wymogu w zależności od pomieszczenia kilkukrotnej wymiany / h zwykła kratka WG sobie nie poradzi i wówczas trzeba robić WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 cm2 to wymóg dla WG

Odpowiadając na drugie pytanie, to zależy ...

jakie są wytyczne np. sanepidu i jaka jest kubatura

 

Rozumiem. W takim razie możliwość użycia kanałów poniżej 160cm2 zależy od definicji "wentylacji mechanicznej"...

 

>Definicja wentylacji mechanicznej

>Wentylacja wywiewna – wyciągowa polega na tym, że powietrze jest czerpane z pomieszczeń wentylowanych przez wentylator wytwarzający podciśnienie.

 

Czyli jeżeli użyję "wentylator wytwarzający podciśnienie" to specjalista jest mi w stanie wyliczyć jaką rurę (odpowiednio mniejszą) mogę użyć...

 

Mam cichą nadzieję, że w końcu to zrozumiałem :-)

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...