Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tynki prawdopodobnie przejadę siatką 150. Ponoć zalecane jest to przede wszystkim dlatego, że tynki są ZBYT GŁADKIE i ślizga się wałek. Faktem jest też to, że miejscami są malusieńkie śpiki do zeszlifowania. Ogólnie jest bardzo dobrze, ale miejscami trzeba dopieścić.

 

Przyłącze do komina. Pod spodem jest wełna mineralna, a wokół samego przyłącza dałem piankę wysokotemperaturową i tynku jest tam najwyżej kilka milimetrów. Myślę, że to odkuję przy ewentualnym montażu pieca i zastosuję izolację z wełny albo pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za tynki i udało mi się zamówić w dobrej cenie styropian podłogowy. Będzie ostatecznie 35cm EPS 100, w takim układzie:

- 5cm,

- folia budowlana,

- 10 cm,

- 15cm,

- folia budowlana,

- 5cm.

 

Układ jest trochę dziwny, ale to na wypadek powodzi. Na spodzie będzie 5cm żeby folię rozłożyć na miękkim styropianie, a nie na chudziaku, bo by się podziurawiła. Tej folii nie będę wywijał na ściany, tylko obetnę. W ten sposób przy ewentualnej powodzi woda będzie mogła odpłynąć. Nie wierzę, żeby udało się zrobić szczelnie - zawsze gdzieś woda wpłynie, a odpłynąć nie będzie mogła.

Potem idzie 10cm i wyżej 15cm w którym puszczę kanały od rozprowadzenia powietrza. Będą to kanały 15x15cm z ocynku 0,8mm (pół arkusza 2,5x1,25m), a główny "pień" będzie 15x30cm. Kanały prostokątne łatwo zaizolować styropianem, więc powinno być dobrze.

Na wierzch znów idzie folia, żeby nie wpuścić wilgoci domowej do styropianu, a na górę styropian 5cm, żeby tę folię chronić przed podziurawieniem.

 

Oprócz tego wstępnie umówiłem się na montaż klimatyzatora. Będzie jednak split ścienny, bo kanałówka którą chciałem kupić za 7200zł z montażem ma za mały spręż i nie da rady. Wersja odpowiednia byłaby z 2 tyś droższa, więc olałem kanałówkę i będzie Samsung Classic+ AR18HSFSAWKNEU za 4400zł z montażem, albo Daikin Euro Easy FTXB50C RXB50C. Nie znam ceny montażu tego ostatniego, ale razem powinno wyjść podobnie. Samsung ładniejszy, lepiej wyposażony i ciut bardziej sprawny, a Daikin lepsza firma, więc może dłużej pochodzić. Dylemat...

 

Trudno mi teraz myśleć o budowie i leży odłogiem, bo żona ma na 30.05 termin. Będzie dzidziuś i nie wiem czy będę miał w najbliższej przyszłości czas coś porobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zabezpieczasz ściany w warstwie styro podłogi - jakby nie było to 35 cm.

 

I co się im ma stać? Ściana nie produkuje wilgoci, tylko ją przewodzi. A wilgoć idzie w kierunku mniejszego ciśnienia nasycenia, czyli w kierunku wysychania, a nie namakania. Jeśli zapewnię suche powietrze w domu, to i ściana w styropianie nie zawilgotnieje.

 

3mam kciuki !!

 

Za dzidzia? Urodziła nam się druga córeczka.:wave:

Wczoraj, o 10:40, 3650g, 54cm. Mama zdrowa i dobrze się czuje, ale posiedzi z małą dłużej w szpitalu, bo trzeba zastosować antybiotykoterapię na paciorkowca - 5 do 7 dni.:bash:

Jestem teraz jakby słomianym wdowcem i poza nakarmieniem dziecka :popcorn:, mogę zająć się przyjemnościami :stereo::):p:D:sleep:

 

A budowa poczeka.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
I co się im ma stać? Ściana nie produkuje wilgoci, tylko ją przewodzi. A wilgoć idzie w kierunku mniejszego ciśnienia nasycenia, czyli w kierunku wysychania, a nie namakania. Jeśli zapewnię suche powietrze w domu, to i ściana w styropianie nie zawilgotnieje.

 

.. ale coś tam wspominałeś o wysokim stanie wod a nawet powodzi ? , a patrząc w ten sposób to można podważyć sens robienia izolacji poziomej ..... Ja właśnie trochę żałuje ze nie zrobiłem 2 izolacji poziomej na wysokości wylanej posadzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dziękuję. Będę na syna czekał do wesela. Chyba, żeby tak... z nienacka.

 

Teraz niczego nie zrobię, bo mam Nadię pod opieką 24h. Najwyżej posprzątam na zewnątrz i wniosę graty z blaszaka do domu, bo przymierzam się do robienia oczyszczalni. Trzeba wcześniej ziemię rozgarnąć i garaż przenieść.

Będzie jeszcze transport styropianu do rozładowania i czekam aż dziewczyny ze szpitala przyjadą. Gostek od klimatyzatora chciał przyjechać w sobotę za tydzień, ale muszę najpierw zrobić wieszaki z odpowiednim wysięgiem, żeby się styropian zmieścił.

Zaczyna mi się tęsknić, a to dopiero trzeci dzień. Nie posądzałem się o takie uczucia...

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozepchałem ziemię. Nadii się nawet podobało:

To nie jest kopajka. To jest tjaktoj! Naprawdę ogjomny!

Tu za wysioko pan! Śybko!

Kocham ciebie moja tata! Wziąć mnie na ręće!

 

Boże! Niech przyjadą jak najszybciej, bo mi pęknie pikawa. Mężczyźni są zbyt miętcy na bycie matkami...

 

 

Byłem wczoraj "na przedszkolu" do którego chodziłem. Popłaczę się...

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ... to jesteśmy na podobnym etapie ;)

też lada dzień będę rozkładał styropian na podłodze

 

i Gratuluje córeczki

 

:)

 

W garażu też dajecie styropian na podłogę?

 

Nie mam garażu, ale kiedy wybuduję wolnostojący, to nie będę go wcale izolował od gruntu. W lecie powinno z tego powodu być chłodniej, a w zimie na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...