Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zaczęło się. Porobiłem cosik przy cokole, zamontowałem startówki i przykleiłem 6 z 8 wierszy styropianu na tej pierwszej ścianie. Wcześniej rozbiłem dziecku namiot, napompowałem paszczą basen i nalałem wody, pościągałem styropian ze strychu i podlałem wylewkę. Po wszystkim podlałem wylewkę jeszcze raz. Styropian kleję na klej z wora, a jak podeschnie napycham pianki z pistoletu na 100% spoin. Wcześniej też spoinuję ścianę, bo mam nadzieję że to poprawi szczelność. Dużo pracy, a jeszcze pogoda taka, że albo 32 stopnie w cieniu, albo burza. Tak czy tak człowiek mokry, ale raczej mało to przyjemne.

 

Na szczęście pomaga mi żona - ogarnia dzieci i smaruje mi płyty. I jeszcze znosi moje humory. Jutro może jakieś zdjęcia wstawię, albo w sobotę. Czekam na korki do styropianu i taśmy paroprzepuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja swój chętnie odstąpię. Za darmo. Albo za wiedzę jak połączyć okna wystawione 10cm za mur (na kotwach) ze styropianem? Myślałem dać styropian 10cm wokół samego okna, uzupełnić pianką i nakleić taśmę paroprzepuszczalną, a na wierzch jeszcze 20cm styropianu. Problem to brak taśm, które się kleją do styropianu. Co robić?

 

Ja mam zrobione tak i tasmy nie odchodza:

 

okna + ramka+ tasmy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione tak i tasmy nie odchodza:

 

[ATTACH=CONFIG]325314[/ATTACH]

 

A co jest pod tymi taśmami? Znaczy się jaki styropian? Zwykły fasadowy, czy jakiś EPS 100 albo XPS?

Ja i tak będę miał po swojemu, bo już przykleiłem styropian na dwie ściany.

 

http://i.imgur.com/Fvsdtq6.jpg

 

http://i.imgur.com/q20n6xv.jpg

 

Plandeki nie mam, ale zostało mi folii z wylewek. Wrzucę ją na poddasze jak będę strop ocieplał. Ta nieosłonięta ściana jest od północy i lepiłem ją wczoraj. Jutro ciąg dalszy.

DSCF1261 - Kopia.jpg

DSCF1262 - Kopia.jpg

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną tylko wypełniłem pianką, ale sporo jej idzie na taką grubość. Jutro chcę te dwie ściany oblepić na gotowo, zapiankować i może uda mi się coś kołków porobić.

W ogóle trudno się to tnie, bo grube, ale mam na to sposób. Nazywa się Makita.

 

http://i.imgur.com/0m5jPJH.jpg

 

Dziwnie się żona na mnie na początku patrzyła, ale teraz jej się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to dom wariatów :p ale makietą fakt że pewnie trochę tych cm poleci w wióry, to na pewno będzie równiej niż piłą moja-twoja przy grubości 30 cm... mi przy 16cm ciezko było na długości 1m ciąc prostopadle, na 30 cm jest pewnie jeszcze gorzej.

BTW folia pierwszorzędnie rozłożona :) na necie 100m^2 takiej typ 200 to kosztuje chyba z 30 zł.

 

Dobrze Ci idzie, chyba masz ciśnienie na przeprowadzkę :) U mnie motywacja słaba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem cięciałkę zrobić z prostownika i struny od gitary. Nawet to działało, ale trzeba spokojnie, powoli. Może ta wersja tnąca metr na raz, z równoległym do stołu drutem oporowym dałaby radę, ale znowu jak tym elki wokół okien wycinać?

Ostatecznie pierdyknąłem prostownik do bagażnika, patrzę, a tam łańcuchowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cięciałki z drutu i transformatora to mogą mieć normalni ludzie. Ja mam taką:

 

http://i.imgur.com/hebyBVo.jpg

 

Jest świetna, nie potrzeba kabla, nie potrzeba stołu, docinam na rusztowaniu i się nie pierdzielę. Wczoraj robiłem między krokwiami:

 

http://i.imgur.com/GbW3KqA.jpg

 

Niestety poległem po 1,5 ściany i szlag mnie trafił. Upał, zmęczenie, niewyspanie. No i piętro wystaje 2cm poza obrys stropu... Kto to murował ja się pytam???

 

Jedna ściana już jest pod kołkowanie i narożniki, a nawet mam już taśmę do okien. Drugą ścianę skończę jutro i zabieram się za okna. Skoro karolek75 masz tam grafit fasadowy, to ja też nie będę kombinował. Czekam jeszcze na kołki 30cm i zaślepki z netu, bo u nas drogie.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dzisiaj kołkować. Dramat. Najdłuższe kołki są długości 30cm, więc musiałem freza do styropianu pozbawić tego pierścienia oporowego i robię nim otwory o głębokości około 6-7cm, potem wiercę otwór długim wiertłem, wpycham kołek i próbuję go wbić, ale się frańca nie chce wepchnąć do końca i muszę obcinać łebki żeby jako-tako trzymało.

A trzyma i tak jak łysego za grzywę, więc zastanawiam się czy to w ogóle ma sens. Na koniec zostaje jeszcze wepchnąć 3 zaślepki styropianowe i czwartą osadzić na kleju. Najlepiej wychodzi klejem z wora, bo ten z puchy wypycha mi zaślepki. Mostki cieplne się nie tworzą, bo kleju jest tylko na głębokość około 2cm, ale ogólnie to mnóstwo roboty, a efekt taki sobie.

Może kołki z trzpieniem stalowym, ale są prawie 3x droższe, albo pieprznąć tym całkiem? Niby nie trzeba kołkować, a kołkuje każdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie każdy :)

 

Ja dopiero zaczynam budowę.

Po rozmowie z kierownikiem budowy i ekipą budowlaną otrzymałem taką radę: dwie warstwy styropianu (2*10cm) klejone na tzw. grzebień (czyli po obwodzie, w środku i rozsmarować) i nie trzeba kołkować. Ewentualnie jak bardzo chcę to wystarczy kołkować na brzegach muru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie każdy :)

 

Ja dopiero zaczynam budowę.

Po rozmowie z kierownikiem budowy i ekipą budowlaną otrzymałem taką radę: dwie warstwy styropianu (2*10cm) klejone na tzw. grzebień (czyli po obwodzie, w środku i rozsmarować) i nie trzeba kołkować. Ewentualnie jak bardzo chcę to wystarczy kołkować na brzegach muru.

 

20 cm złapiesz bez problemu kołkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...