Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zbieram się do kupna działki pod zabudowę własnego domku i pytanie czy kupić lepiej od osoby prywatnej działkę czy też może od państwa?

 

Żeby kupić od państwa (polskiego) musisz trafić na licytację i wpłacić wadium, które niestety jest bezzwrotne. Ostatnio kumpel wyhaczył 11 arów za 1200 złotych łącznie - niestety na środku zadupiewa i w formacie 6x185m. Po co mu to, to on sam nie wie, ale tania była.

Z drugiej strony od osoby prywatnej będzie chyba w wyższej cenie, ale to może być jakaś atrakcyjniejsza miejscówka.

 

Tak że co byś nie zrobił - to źle.

 

Przemku, mogę wiedzieć dlaczego nie masz membrany (folii) dachowej?

 

czy chodzi o to, że będziesz robił ocieplenie z pianki PUR?

 

Myślałem, że poddasze będę miał nieużytkowe, więc skończę na izolacji stropu. Teraz mi szkoda miejsca i będę musiał coś wymyślić, ale to kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zmień kolegę bo cię wkręca.

 

Tak ze mnie publicznie zrobić wariata? Osz kurwasz!

 

niech zrobi strzelnice dla snajperów, w sam raz ;)

 

A pytała się żona po jakiego mi to forum. Pytali się koledzy. A tu proszę - ja coś wiem, a on nie, chociaż kasę wydał. Hhehehehe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się do kupna działki pod zabudowę własnego domku i pytanie czy kupić lepiej od osoby prywatnej działkę czy też może od państwa?

 

Jak chcesz kupić działkę to przed zakupem sprawdź czy nie jest przypadkiem uznana wg nowych śmiesznych mapek jako zalewowa. No chyba że już ma wydane Wz. To co teraz zrobili z tymi niby terenami zalewowymi to jakaś paranoja i jeszcze ten śmieszny Rzgw w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185 metrów to też niezły dystans, bo można najwyżej strzelać z procy.

 

A Tomek miałby idealne warunki - wystarczy folię od środka przybić i będzie szczelnie, styropian od podłogi jest... ech, pracuś konstruuje generator grawitacyjny, więc chyba nie ma czasu na poddasza zwykłych śmiertelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Właśnie skończyłem czytać cały temat Twojego wariatkowa. Zajęło mi to 3 dni. Zacząłem w piątek i właśnie skończyłem. O już poniedziałek, więc 4 dni ;-)

Czyta się super i aż przychodzi chęć do budowania, choć u mnie to odległa przyszłość...

Pozdrawiam i dopinguje w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... perła architektury to nie jest, ale dzięki za miłe słowa. Faktycznie jak w dobrym miejscu stanąć, to nawet, nawet.

 

He,he przypomniał mi się mój dekarz i rozmowa z nim:

Mówie: Panie krzywo trochę ta dachówka.

On na to: Źle Pan stoisz tu,tu trzeba stać i się patrzyć...... i ciągnie mnie 20 metrów od domu....

 

 

Niezły ten Twój dziennik, fajnie się czyta,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Znam kilka wiat i stodół z blaszanym dachem i nie znam jednocześnie nikogo, kto by się na wilgoć skarżył. Gdyby jednak coś się działo, to najwyżej dam folię na styropian i przycisnę jakimiś listwami, albo płytami. Jak na razie, to tylko gdzieś koło komina zauważyłem przeciek.

Przemku obserwuj co się będzie działo. Brat mój zrobił też zadaszenie, na konstrukcję drewnianą dał bezpośrednio blachę i mimo dobrego przewiewu nieraz to kupę kropli wisi, ścieka po drewnie i na podłogę. W przyszłym roku chce zdejmować blachę i to poprawiać bo boi się, że za parę lat to mu to drzewo zgnije. Jeśli do tej pory nie widziałeś problemu to może u Ciebie nie będzie tego zjawiska, u niego teraz w okresie jesiennym jest najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa.

 

Odnośnie "się będzie działo", to już zauważyłem i dałem zdjęcia. Niestety się skrapla. Zobaczę co będzie jak właz zamknę, a ostatecznie skończy się chyba na folii przybijanej od spodu i wełnie, bo zachciałem mieć izolowane poddasze. Ale to dopiero jak mi się będą pieniądze z kieszeni wysypywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...