Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość grend
... to zapytam się inaczej. Czy będziesz sprawdzał dom kamera termowizyjną ? Według mnie szczelność to jedna sprawa, a przenikalność cieplna to druga sprawa. Tak jak pisałem w worku foliowym będziesz miał szczelnie ale nie ciepło. I dlatego jestem ciekawy opinii osoby która robiła test, czy jest on wystarczający, czy jakos to się idealnie przekłada na badania kamerą itp. Czy kamera termowizyjna wychwyci nieszczelności - badanie na zewnątrz -5 (może będzie tej zimy :)) a w środku + 30 stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Będę robił termowizję. Co innego szczelność, która jak piszesz może być w zimnym worku foliowym, a co innego prawidłowa izolacja termiczna, w której może być dziura. Może być tak, że od środka domu masz folię pod płytami GK i w tej folii dziurę, potem izolacja termiczna i membrana dachowa. Przez tą dziurę będzie uciekało ciepłe powietrze, ale potem będzie rozchodzić się w różnych kierunkach równomiernie ogrzewając kilkanaście metrów kwadratowych dachu i termowizja tego nie wychwyci.

 

Wyszedłem z założenia, że test szczelności mogę zrobić teraz, a jak coś wyjdzie nie tak, to jeszcze można rozkuć i doszczelnić. Po zrobieniu wykończenia będzie szkoda. Dla termowizji muszą być odpowiednie warunki i muszę mieć skończone ocieplenie, więc na razi odpuszczam i zrobię pewnie na następną zimę. I tak w 2016 nie wytynkuje, bo będą ważniejsze sprawy, czyli ogrodzenie, schody, tuje i zaczątki ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi papier na maila. Oficjalny wynik to n50=0,43 i jest to średnia z dwóch pomiarów. Koniec tematu.

 

Dzisiaj zabrałem się z powrotem za sufity i poprzykręcałem wszystkie płyty. Jutro rozbabram chyba uniflota i zaszpachluję spoiny, a na to dam taśmę papierową. Może uda mi się osadzić część narożników - zobaczę jak to pójdzie.

Mam przy okazji pytanie. Czy ktoś pracował gotową szpachlą finisz z wiadra? Gdzieś wyczytałem ciekawe zdanie, że czas użycia jest nieograniczony, ale chyba to źle rozumiem. Czy ta szpachla nie zasycha w wiaderku? No i która jest dobra?

Jakby ktoś podrzucił dobre rozwiązanie, to byłbym zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

ja wszystko szpachlowałem gładzią z towaru z wiadra. Otwierałem, zamykałem i przy następnym otwarciu np. za 2 tygodnie nie widziałem żadnego problemu z jakimś zasychaniem. Z finishem jest taki problem że każdy chwali taki który używa, więc opinia co jest dobre to kwestia indywidualna... Generalnie tylko pierwsza warstwa na sciany to wiekszość ekip robi z gipsu szpachlowego doliny nidy.

 

Dawałes folie pod płyty gk ? Jak ja mocowałeś ? Ja kupiłem jakąs tasmę butylową na łączenie UD ze ścianą która wyladowała do kosza bo nie wiem co to k... było i jakie to ma zastosowanie, a taśma dwustronna to trzymała się dobrze od strony foli a od strony steżu to było jakies jedno wielkie nieporozumienie - też trafiła do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem żadnej folii. Po co to? Kiedyś jak robiłem działówkę w starym domu, to profile dawałem na takiej gąbce, ale to na wyciszenie. Przy sufitach dekoracyjnych nie widzę żadnej potrzeby, bo ja cały sufit mam tynkowany na gładko, tylko robię takie konstrukcje z płyt GK i profili, a w nich oświetlenie. Wiadomo.

Co do szpachli, to nie zdążyłem dzisiaj nic sensownego zobaczyć, bo byłem dłużej w robocie, żeby jutro wyjść szybciej. Byłem w jakimś markecie tylko i widziałem wiadro Ceresit IN 46 - 25kg za 49zł i nie wiem co to warte. Pojadę jutro do normalnego składu i chyba wezmę jakieś wiadro ze względu właśnie na brak odpadów z zasychania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie dajesz na poddaszu i kleisz na taśmę dwustronną. Tylko profile są olejowane i przed klejeniem foli musisz je przemyć chyba benzyną ekstrakcyjną albo acetonem

ale chemi nie jestem pewny. I jesli nie kręcisz odrazu płyt to dobrze jest utrzymywać nadciśnienie w domu przynajmniej w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Przemka przy betonowym suficie folia niepotrzebna. Kup taką szpachlę na jakiej robi gipskartonITD na youtubie, gościu jest na tyle ogarnięty że to co on poradzi możesz brać w ciemno. Z tego co kojarzę to on stosuje jakieś 3 rodzaje z gotowych, weź tą którą mają na składzie.

Co do foli taśm itp to jak będę miał chwilę to opisze co i jak stosuje u siebie - może w przerwie pomiędzy świątecznym obżarstwem ;).

 

EDIT: dobra taśma dwustronna trzyma folię na profilach bez płyt dobre kilka dni nawet przy temp poniżej 5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek nie ma poddasza na którym kładzie płyty :)

A te kilka dni u mnie to może się wyciągnąć do kilku tygodni. Choć jak w łazience mam przyklejone folie do profilu taśmą dwustronną marketową to trzyma już ponad rok i nie jeden mróz wytrzymała. Choć profili nie czyściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo kombinacji z tymi sufitami podwieszanymi, dlatego ja wybrałem betonowy. U nas w okolicach nawet drugi strop po skosach robią lany - coś jak to:

 

http://www.jelonek-rex.mojabudowa.pl/pliki/jelonek-rex/image/II%20kondygnacja/zalewanie%20stropodachu/obraz_354.jpg

 

tylko ocieplić to trudno, bo trzeba przed rozłożeniem pokrycia, a to już musi być ekipa, żeby było szybko. Ludzie jednak tak robią, bo szczelniej i ciszej.

 

Co do samej folii, to słyszałem, że jak się jej nie da, to po jakimś czasie widać profile, ale to chyba chodzi o poddasze właśnie, bo ja u siebie w domu rodzinnym robiłem takie "pawlacze" 4 lata temu i nic im się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo kombinacji z tymi sufitami podwieszanymi, dlatego ja wybrałem betonowy. U nas w okolicach nawet drugi strop po skosach robią lany - coś jak to:

 

http://www.jelonek-rex.mojabudowa.pl/pliki/jelonek-rex/image/II%20kondygnacja/zalewanie%20stropodachu/obraz_354.jpg

 

tylko ocieplić to trudno, bo trzeba przed rozłożeniem pokrycia, a to już musi być ekipa, żeby było szybko. Ludzie jednak tak robią, bo szczelniej i ciszej.

 

Co do samej folii, to słyszałem, że jak się jej nie da, to po jakimś czasie widać profile, ale to chyba chodzi o poddasze właśnie, bo ja u siebie w domu rodzinnym robiłem takie "pawlacze" 4 lata temu i nic im się nie dzieje.

 

Wcale nie musi być ekipa.... Ja sam się z tym męczyłem 2 tygodnie ale wiem że jest to zrobione dobrze. Ekipa chciała mi to zrobić w 4 godziny :) Wiadomo jakby to wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gosciu w niebieskiej czapce chyba ma niezy zapier*** ;) Ciekawe jaki to wychodzi koszt taka trumna z betonu.

Na to juz chyba ida laty? Jak wtedy z ociepleniem. Musze poszukac bo ciekawe.

 

na te skosy + płaski strop poszło 16m3 betonu + ok 900kg stali. Łącznie ten strop kosztował mnie ok. 5500 zł. Ale jest szczelnie i stabilnie :)

Kilka fotek:

IMG_20140806_152603.jpg

20140819_135930.jpg

20140903_184029.jpg

20140901_175210.jpg

 

P.S.

Przepraszam Przemek za off-top

IMG_20140806_152540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapierdol to jedno, ale on sobie tak stoi na 5-ciu metrach i myśli tylko o betonie. Chwila nieuwagi i makabra.

Co do kosztów, to deski jakieś 15zł/m2, stemple z 3zł, stali z 8mb pręta fi12, czyli 7kg, czyli 20zł i betonu 0,15m3, czyli 30zł. Razem 75zł/m2, a do tego ekipa zgarnie z 4-5 tyś. Dla domku 7,5x10m wychodzi około 10 tyś. z robocizną.

Potem na to idzie normalna więźba, a ocieplenia jest tyle, ile się zmieści między krokwiami, albo ile sobie ktoś da, ale maksymalnie to będzie może z 20cm. Potem na to dają siatkę i klej, a potem łaty i pokrycie, choć ostatnio widziałem budowę, gdzie dawali jeszcze folię i kontrłaty.

 

Podsumowując - drogo i trudno, ale konkretnie.

 

na te skosy + płaski strop poszło 16m3 betonu + ok 900kg stali. Łącznie ten strop kosztował mnie ok. 5500 zł. Ale jest szczelnie i stabilnie :)

 

Przepraszam Przemek za off-top

 

Czyli z robotą dycha. U mnie cały temat to off-top, więc śmiało. Najwyżej ci napiszę, że brzydko, albo coś, to się nie obraź.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie to wszystko drogie. Jeszcze i tak to trzeba otynkowac no i tylko te 20cm to troche malo.

Jak sie czlowiek przylozy to i z GK zrobi szczelnie. Ostatnio bylem u sasiada po drugiej stronie wioski to tam ma tak zrobione ze masakra. Ci co to robili to nie znaja takiego pojecia jak dokladnosc a szczelnosc to dla nich jakas abstrakcja. Od dolu juz wszystko pomalowane niby ladnie ale zobaczymy za jakis czas. Jak patrzylem od gory to kurwa. Ani łączenia foli nie kleili tasma. Placone za robocizne 50zl/m a za bajery polki itp 80 zl. A przepusty od WM to jak wyciete to tak sa. O samej instalacji WM nie bede sie wypowiadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...