Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość TwojPan
W tej cenie (29k brutto) da się zrobić strop z robocizną (~18k), kupić drewno (~7k) i zapłacić za montaż więźby (~4k).

 

Drewno z podwórka w tartaku,pomalowane zieloną breja i hop już jest więźba :)

Zdecydowanie wybieram wiązar.wiązar Mitek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobry pomysł. Dzięki aiki. Czynny kibel trudno przecenić.

 

Się Bartek śmiej, ale faktycznie na 11,5x6,5 to już się da dom postawić. Z łóżkiem przesada - najwyżej sobie oparcie w aucie rozłożę.

 

Drewno z podwórka w tartaku,pomalowane zieloną breja i hop już jest więźba :)

Zdecydowanie wybieram wiązar.wiązar Mitek.

 

No, no. Wiadomo, że na domu się nie oszczędza. Tak przynajmniej piszą w ulotkach reklamowych.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne doświadczenia z kiblem w pomieszczeniu przy garażu. Moi rodzice maja osobny garaż i przy nim pomieszczenie gospodarcze gdzie jest właśnie ubikator. Mają już to ponad 10 lat i żadne z nich nigdy z tego wc nie korzystało, ja chyba raz korzystałem i to wszystko. Rure zawsze można wstawić i kibel za 150zł tak samo, ale nie szkoda miejsca? Do domu daleko nie będziesz miał ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek przy okazji mam dwa pytania. Pierwsze o zawory napowietrzające. Pisałeś w dzienniku, że dawałeś zawory napowietrzający. Gdzie je zakładałeś na poddaszu, bo nie widzę żadnych zdjęć. I drugie. Masz strop betonowy i strop ocieplałeś styropianem. Czy dawałaś na strop folie a potem styropian czy tylko sam styropian?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem, że montowałem zawory napowietrzające? Gdzie? Mam odpowietrzenie na pionie od kibla.

 

Na strop dawałem folię i ją kleiłem taśmą do folii, a potem dawałem styropian. Folia kosztowała 150zł, więc zwyczajnie trzeba dać i tyle. Koszty pomijalne, roboty mało... trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

No, no. Wiadomo, że na domu się nie oszczędza. Tak przynajmniej piszą w ulotkach reklamowych.

Ja wiem,że na FM, co drugi to inżynier budownictwa-bo przeczytał (albo napisał) kilka tysięcy postów.

Jeśli jesteś konsekwentny,porównując więźbę 'wprost" z placu tartaku do wiązarów z fabryki,napisz też o tym ,że tartaczne drewno jest zazwyczaj mokre,niezabezpieczone (zielona breja to farsa) itd.

Oszczędzaj sobie na czym tam chcesz,buduj jak tam chcesz.Ale jak porównujesz cokolwiek-zrób to jak należy :yes:

A w wielu przypadkach (prosty,dwuspadowy dach)-wiązar jest nieznacznie droższy...

Edytowane przez TwojPan
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...