Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobra. Tymczasem dostałem cenę za montaż urządzeń do ciepłej wody. Za zbiornik 300L z wężownicą, grzałkę 3kW, naczynie przeponowe, zawór mieszający 35-60stC, zaworki, śrubunki, kształtki, rurki i robotę razem 2230zł. Gdybym robił to sam i kupował na 23% VAT wyszłoby tyle samo, więc nie wszystko się opłaca samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z wczoraj kostki granitowej sprzed kościoła.

 

Podaję link, na forum się nie chciały załadować. chyba za duże.

 

 

tutaj zdjęcia

 

Kostka dosyć mocno ekploatowana. Naokoło cmentarz, dużo syfu na butach się z niego wynosi. Ponadto kościół bez rynien, parę drzew z tyłu.

Widzę że mech usunęli.

Kostko położona około 10 lat temu. Nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ho ho ho!

 

Tak podbijam, bo mi potem będzie głupio że taka przerwa. Śturam sobie wykończeniówkę, żona podlewa pomidorki i ogórki, przyszły płyty i fronty na meble kuchenne, ogólnie kończę potrzebne do wprowadzenia rzeczy i jeszcze ze dwa tygodnie i się przeprowadzamy.

 

Za piach i robotę pod garaż zapłaciłem 2800zł (75m3 piachu, 10 godzin koparki, płyta wibracyjna, transport koparki, łopatowy). Trochę drogo. Poza tym za płyty meblowe z cięciem, oklejaniem i blatem zapłaciłem 835zł, a za fronty równy 1000zł. Miały być tanie, ale ostatecznie małża uparła się na połysk. Nie podoba jej się i "w sklepie te fronty były inne" :D. Kiedyś bym się zdenerwował, ale dzisiaj tylko się śmieję. Jeszcze zapłacę około 1200zł za szuflady i zawiasy szafek górnych, ze 200zł za uchwyty i ostatecznie wyjdzie około 3200zł za 3,2mb mebli z frontami w połysku i szufladami systemowymi GTV Modern Box. Drogo? Tanio? Chyba niedrogo.

 

Wstawię jakieś zdjęcia kiedyś, ale na razie takie powolne dłubanie to żadnych spektakularnych sukcesów nie ma. Robiłem fugi cały tydzień, bo to wcześniej zaniedbałem, a teraz trzeba było drapać i myć. W kuchni i WC poszła biała fuga epoksydowa z WiM i poszło 2kg na jakieś 14m2 płytek. Robi się tym ciężko, ale może efekt będzie tego wart.

 

Na razie tyle. Idę zamawiać szuflady, bo w necie najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni ma zdjęć. Do dupy, wiem. Ale będą, jak tylko coś skończę.

 

A mam pozaczynane kilka spraw i w sumie nawet dość są zaawansowane, ale jeszcze to nie to. Na wykończeniu jest sala tronowa - już lustro wklejone, zafugowane, posprzątane, mebel na swoim miejscu. W końcu, bo wcześniej trzeba było jakieś niegodne pozycje przyjmować. Zostały jeszcze światełka (3 sztuki wpuszczane w GK) i szafka z umywalką, ale to już jak mi 500+ dojdzie, bo krucho.

Poza tym poskręcałem wstępnie meble, blat już jest, zamontowałem zlewozmywak, zmywarkę, piekarnik i indukcję i nawet ją dzisiaj przetestowałem. Bez szału. Znaczy fajnie, spoko, ale woda się gotowała dłużej niż myślałem. Może mam jakiś wolny garnek? Szuflad jeszcze nie zamówiłem, ale to już bez stresu, bo mogę mieszkać bez.

Kupiłem też wannę 170x70 i chcę ją postawić na bloczkach BK 12cm, bo na nóżkach to chyba zaraz pęknie. Leży i czeka na łaskę. Może w poniedziałek? Żona wzięła się dzisiaj za mycie okien i możliwe że za tydzień przeprowadzka, a najdalej za dwa. :wave:

 

Szczerze, to jak myślę o tym wynoszeniu u wnoszeniu wszystkiego, to mi się nawet nie chce o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...