Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wkońcu widać jak wyglądasz. Jeszcze daj fotkę z profila.

 

Tak na marginesie, w końcu muszę złożyć zamówienie na puszki rozprężne i rozdzielacze. Jak stoisz z czasem? Miałem się odezwać na wiosnę ale wiadomo jak to jest, nie wszysto się pali aby było na już. Więc tak leciały tygodnie i miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak ten czas zapierdziela... Niedawno skończyła mi się umowa na internet, którym to tak bardzo się jarałem. Jest tam gdzieś wcześniej wstawiony wynik, chyba był download 34Mb/s i myślałem że jest fajnie. Teraz mam nową umowę, chłopy podpięli mi światłowodzik i efekt jest taki:

 

http://www.speedtest.net/my-result/5540255794

 

To nie fejk. Działa całkiem nieźle, testuję sobie 4K i chyba znów nic nie zrobię przy domu. Tak dla usprawiedliwienia wrzuciłem, bo mnie wciągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten czas zapierdziela... Niedawno skończyła mi się umowa na internet, którym to tak bardzo się jarałem. Jest tam gdzieś wcześniej wstawiony wynik, chyba był download 34Mb/s i myślałem że jest fajnie. Teraz mam nową umowę, chłopy podpięli mi światłowodzik i efekt jest taki:

 

http://www.speedtest.net/my-result/5540255794

 

To nie fejk. Działa całkiem nieźle, testuję sobie 4K i chyba znów nic nie zrobię przy domu. Tak dla usprawiedliwienia wrzuciłem, bo mnie wciągnęło.

 

nieźle ;) ale to pewnie świeżynka, więc wraz ze wzrostem liczby użytkowników prędkość będzie maleć. Co nie zmienia faktu że i tak jest zajebiście. Ja się cieszę że mam neostrade 14 Mb/s na tym moim zadupiu i jest dobrze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISP to WDM Mielec. Cena 49,90 miesięcznie bez limitów. Sieć zbudowana co najmniej rok temu, więc już trochę abonentów jest. Żeby było śmieszniej, to w Mielcu było to niedostępne. Sąsiad też nie wylewa już szamba, a i z mojej oczyszczalni przestało cuchnac po odetkaniu korka na pionie na poddaszu. Myślałem ze będzie gorzej, ale nawet mi się tu podoba. Tylko te muchy cholerne mnie drażnią i nie wiem co robić. Jakieś pająki tez są...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oderwałem się od internetu i posprzątałem z żoną blaszaka. Było tam trochę starych worków z zaprawami i postanowiliśmy wysypać to pod przyszłe schody, które planowaliśmy na przyszły rok. Teraz jest już nieco wyżej, poza tym podebralem łopatą po bokach i wrzuciłem na górę i kurde balans... pasuje zrobić te schody.

 

I tu dramat, bo ja nie umiem robić schodów. Myślałem z desek zrobić szalunki, ale nie mam desek bo na łaty pocialem. Może lepiej kupić ze trzy płyty OSB, tylko nie wiem jakie grube. Nawet by mi tanio w meblowni pocieli na wymiar. No i dawać tam jakieś pręty, czy może wystarczy siatka, no i czy trzeba robić fundament? Wolałbym to wylać w jednym podejściu.

 

Mieszkanie na budowie musi się skończyć - schody muszą byc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na tym etapie. Z czego planujesz schody? Kostka, czy płytki? Ja będę miał płytki i robię teraz fundament. Dogadałem się z majstrem co mi murował i jeżeli ja zrobię fundament to on przyjdzie mi zazbroić i zaszalować. Więc jak Ci się bardzo nie spieszy to za 2 tygodnie zdam Ci relację + foto z tego procesu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z płytek. Nie chce mi się tylko robić osobno fundamentów, osobno murków oporowych i osobno samych stopni więc kombinuję jak to zrobić za jednym podejściem. W robocie mam takiego kolegę po budowlance co dorabia sobie na remontach i twierdzi że bez problemu tak można, tylko podkopać trochę głębiej pod pierwszy stopień i dać jakieś zbrojenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ziemię poszedł Neo Aqua 2x10cm, bo taki mieli na stanie (drogi i jeszcze mnie wyśmiał sprzedawca - buc, bo "każdy daje 8cm i jest dobrze"). Nad ziemię jeszcze nie przylepiłem nic, ale dam chyba najzwyklejszy w dobrej cenie (lambda ~0,038 ). Nie ma sensu hydro, najwyżej się nad grafitem zastanowię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ziemię poszedł Neo Aqua 2x10cm, bo taki mieli na stanie (drogi i jeszcze mnie wyśmiał sprzedawca - buc, bo "każdy daje 8cm i jest dobrze"). Nad ziemię jeszcze nie przylepiłem nic, ale dam chyba najzwyklejszy w dobrej cenie (lambda ~0,038 ). Nie ma sensu hydro, najwyżej się nad grafitem zastanowię.

 

Pytam, bo wykonawca się zdziwił jak wspomniałem o hydro na cokole. Stwierdził że odkąd robi zawsze tam dawał ten sam styropian co na właściwą elewację, cieńszy o kilka cm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...