Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zabrzmiało groźnie ;)

Oby nic złego ze zdrowiem.

 

Pozdrawiam!

 

Nic szczególnego - choroba narodowa Polaka. Pracoholizm, weekendowy alkoholizm, wrzody, depresja, nerwica i bezsenność na zmianę. Zacząłem witaminę D3 brać w ilości 4000 J.M. dziennie, to mi się coś zaczyna odmieniać, więc nawet zacząłem kominek robić i udało mi się wkład wyspawać, ale niestety... Chcę w tym roku postawić garaż, potrzebuję na to z 50 tyś i dodatkowo z 20 tyś na ogarnięcie obejścia, więc biorę się za każdy zarobek jaki się napatoczy, a to oznacza praktycznie zero czasu na wykończenie domu.

No i żona pracuje, a to oznacza dzieci pod opieką, kiedy ma II zmianę. Jeszcze mniej czasu, więc robota się przeciąga na niedzielę.

 

Ale, ale. W marcu będzie ogrodzenie i posadzę tuje w końcu. Cholera jasna, chciałem to zrobić zaraz na początku budowy, dziwiłem się, że ludzie tak nie robią, bo to przecież czas stracony, no i sam tak zrobiłem ze względu na nawożenie działki.

 

Przy okazji - Peugeota mi szlag trafił. Znaczy jeździ, tylko coś się tłucze w silniku i nie ma mocy. Z tej okazji chcę go sprzedać, rocznik 2003, przebieg nieważny (chyba 190 tyś), instalacja gazowa ważna jeszcze 5 lat, przegląd do listopada, ubezpieczenie chyba do sierpnia. Cena: atrakcyjna, za 2 tyś do wzięcia na wczoraj, dzisiaj możemy porozmawiać.

 

CALL NOW: 793-447-218

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :) mam podobne dylematy co Ty. Z garażem chciałem wystartować pod koniec zeszłego roku, nawet miałem podejście z koparką, niestety ze względu nawysoką wodę nie podołała zadaniu. Jaki robisz ten garaż, masz jakieś rysunki, projekt?

BTW: przez to że podałeś tu numer pewnie za chwilę będą do Ciebie dzwonić z garnkami i turboodkurzaczami co czyszczą powietrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałowałem, że robiłem od razu garaż a teraz chyba może i lepiej po potem byłoby jak u Was...

Choć drugim razem dałbym go osobno :-)

 

Przemek, przy okazji dzięki za skrzynki:-) Tzn jeszcze nie doszły ale dziś będą :-)

I zaczynamy przygodę z WM :)

 

Spoko, jak poskładasz, wrzucisz fotki.

 

Ja z kolei tym razem zrobiłbym garaż z domem, a warsztat osobno.

 

Bo to garażo warsztat pewnie będzie.

 

Ano tak.

 

ujxwZj4.jpg?3

 

ePj9wGo.jpg?2

 

Cenowo to wcale tak różowo nie wyjdzie, bo fundament z 8 tyś, ściany ze 6, dach z 10 na bidę, bramy z 8, okna 2, komin 1, wylewka 2, ocieplenie 3, tynkowanie 2, prąd 2 i już mamy 44 tyś. Trzeba jeszcze o jakimś suficie pomyśleć, więc może nie 50, ale mało mniej.

 

Ten kominek jeszcze wstawię natenczas rozpoczęty. Ciekawe, ile mi zejdzie skończyć.

 

YD1bbpZ.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle nie, ale mało prawie.

 

Dobra, piątek wieczór, dostałem podwyżkę 30%, jestem szczęśliwy i promienieję szczęściem.

 

Na córki też. Starsza (5,5) zrobiła figurki z jakiegoś badziewia:

 

D5AG9kB.jpg?1

 

NADIA: To są myszki. Widać, bo uszy mają i mysie ogony.

TATA: Fajne. A jak mają na imię?

NADIA: To jest Pipek, a to jest Pipka.

TATA: Hahahaha. A dlaczego tak?

NADIA: Bo myszki robią pipipipi...

 

COŚJEDNEGOMAMNAMYŚLI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ważna rzecz i dobra to jest.

 

Zima idzie, choć ja już o wiośnie od miesiąca wygaduję znajomym, ale widzę jeszcze kilka piecyków machnę. Tymczasem wpadł mi do głowy pomysł całkiem odlotowy, że się jednak pozbędę tych bistabilnych przekaźników od oświetlenia i wepchnę tam moduły SSR, sterowane Arduino Mega, sterowane Raspberry Pi, sterowany Domoticzem.

Z tej okazji mam 19 przekaźników F&F Bis 411i do wzięcia w dobrej cenie.

 

CALL NOW ! Numer znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ważna rzecz i dobra to jest.

 

Zima idzie, choć ja już o wiośnie od miesiąca wygaduję znajomym, ale widzę jeszcze kilka piecyków machnę. Tymczasem wpadł mi do głowy pomysł całkiem odlotowy, że się jednak pozbędę tych bistabilnych przekaźników od oświetlenia i wepchnę tam moduły SSR, sterowane Arduino Mega, sterowane Raspberry Pi, sterowany Domoticzem.

Z tej okazji mam 19 przekaźników F&F Bis 411i do wzięcia w dobrej cenie.

 

CALL NOW ! Numer znasz.

 

Do mnie leci paczka SSR Omrona z Chin :D

 

Podrzuć cene F&F. Ja zamiast MEGA chce użyć NODEMCU v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik mam Recair RS160-400 i był strasznie drogi. Miało być z tego choć co, ale nie ma i po prostu wyszedł mi reku domowej roboty za około 2500. Dzsiaj zrobiłbym inaczej, pewnie za pół ceny, ale...

 

Podobno najlepiej to się wcale nie urodzić. Nie wiem, ale gdybym miał wybór, to myślałbym długo. A Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyle lepsze K3G, bo nie trzeba inlet ringu i się łatwiej montują. Na wydajności 175m3 przy takiej pogodzie jak teraz zrobisz sobie w domu RH poniżej 20%, więc trzeba schodzić do 100m3/h, albo i mniej. Z kolei wydajność powyżej 250m3 to już sytuacja ekstremalna, chwilowa i odzyskiem się wtedy nie będziesz przejmował. Sugeruję celować w przedział 100-200m3 dla szukania optymalnej wielkości wymiennika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...