Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Recommended Posts

opal b. ważne:

 

PIASKOWNICA MUSI BYĆ Z KALPĄ ZAMYKAJĄCĄ.

 

Najlepiej zdejmowaną podczas zabawy dziecka. Dlaczego klapa na całej piaskownicy? :o

Koty z okolicy szukają czystego piasku, żeby go oznakować, chyba nie chcesz, żeby dziecko się w oznazconym przez koty piasku bawiło. :(

 

PS. Dla wszystkich, którzy nie mają klapy proponuję ją dokupić/dorobić i wymienić piasek.

 

nie przesadzaj z tą klapą, ja zamkniesz piaskownicę na dłuższy czas (brzydka pogoda, urlop itp) to ci zaczną się grzybki, niekoniecznie jadalne - i inne paskudztwa rozmnażać. Od kotów i liści w zupełności wystarczy sztywna siatka. Mam w sąsiedztwie spore stadko kotów i takie rozwiązanie w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No wlasnie jako wlasciciel kota dementuje, one nie znakuja tylko normalnie ida sie wy....... wnętrzyc tzn załatwić naturalne potrzeby.

Mocz kocurów ma specyficzny zapach zatem piach tez jest potem troche aromatyczny. A piach je przyciaga, bo kot zwierze czyste i inteligentne nie bedzie betonem próbował zasypac to co zostawi tylko wybiera tam gdzie miekko. Ostatnio w moim ogrodzie wykorzystuja do tego grzadke swieżo wysypana torfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opal b. ważne:

 

PIASKOWNICA MUSI BYĆ Z KALPĄ ZAMYKAJĄCĄ.

 

Najlepiej zdejmowaną podczas zabawy dziecka. Dlaczego klapa na całej piaskownicy? :o

Koty z okolicy szukają czystego piasku, żeby go oznakować, chyba nie chcesz, żeby dziecko się w oznazconym przez koty piasku bawiło. :(

 

PS. Dla wszystkich, którzy nie mają klapy proponuję ją dokupić/dorobić i wymienić piasek.

 

nie przesadzaj z tą klapą, ja zamkniesz piaskownicę na dłuższy czas (brzydka pogoda, urlop itp) to ci zaczną się grzybki, niekoniecznie jadalne - i inne paskudztwa rozmnażać. Od kotów i liści w zupełności wystarczy sztywna siatka. Mam w sąsiedztwie spore stadko kotów i takie rozwiązanie w zupełności wystarczy.

 

wystarczy w deklu piaskownicy miedzy deskami zostawic kilka milimetrow - piasek wysycha wtedy o wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to potwierdzam.

Jedno co mi siętego lata w piaskownicy urudziło to mlecze na samym początku, ale że w piachu oparcia nie miały to nie był problem.

Kupiłem w markecie z deklem podzielonym na dwie klapy drewniane(szczelinki są).

Żadnych grzybków nie stwierdzono, mimo że piaskownica ustawiona w cieniu.

Jezeli bym kupował jeszcze raz to zastanawiałbym się nad deszczółkami łaczonymi na zszywki za delikatne są. Po roku niektóre ulegają rozczłonkowaniu, a moja córa dosyć grzecznie się bawi (co jak któś ma miniRambo). :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pochwale sie ze wykonalem piaskownice wlasnorecznie z okraglych pali sosnownych (fi gdzies 10-15) ktore sam okorowalem, pozbijalem w forme 3x3mx0,5m i zaimpregnowalem drewnochronem. Na wierzch dam jeszcze deski zeby mozna bylo jezdzic samochodami i grac w kapsle ale poki co piaskownica i tak wzbudza zachwyt dzieciakow :-) Koszt znikomy - jakies pare zl na drewno, gwozdzie i impregnat. Poniewaz mam wiecej pali wiec bede wymyslac dalsze elementy placu zabaw - zrobilem juz maszt (tak z 5m) na ktory mozna wciagac flage :-) teraz zrobie hustawke i jakies elementy do wchodzenia a la drabinki. Okragle drewno to chyba najlepszy material na plac zabaw dla dzieci.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piaskownica jest dla mojego malego ktory potrafi wywozic z niej kilka taczek piasku dziennie :-)

 

Nie wiem do czego ten drugi komentarz - wiekszosc placy zabaw dla dzieci jakie widzialem robiona jest z drewnianych pali lub okraglakow jak kto woli zbijanych i mocowanych na rozne sposoby.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave i wezwałem Pana Boga swego na daremno. :oops:

 

Pobaw ty się z dzieciakiem, okorowałeś wypieściłeś, a kto go nauczy w kapsle grać. Odstresuj facet bo na kardio wylądujesz :( (czego tobie oczywiście nie życzę).

Zrób te dechy dookoła, kapsli po piwie nazbieraj, świeczkę weź, kup jaką gazetkę z właściwymi flagami i pokaż małemu, że jego stary potrafi takie fajne kapsle robić. Trasę dookoła i poprzez piaskownicę wyrysuj, i zasad gry naucz.

Co ty chcesz, żeby dzieciak wozakiem piasku został? :-?

A jak obecny boom w budownictwie bumnie i nowe unijne zasady na ciężarówki wejdą to co będzie robił?

Uśmiechnij się coś ty taki pogrobowy, chcesz małemu dzieciństwo skrócić.

 

Mnie głupie uśmieszki waliły, jak w gangu uczyłem taticórę grać w dunie do pierwszego dołka w piasku przy sklepie.

Jak myślisz, że coś innego niż dzieci po Tobie zostanie to się mylisz (chociaż sorki pewnie tak nie myślisz) poniosło mnie, jeszcze raz sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam odnawiam wontek

Zajżalem do tego postu bo właśnie dziś dostałem sprężyne od BMW prawie nowa tzn sprawna ale nie do auta mi potrzebna tylko do konika bujanego czy co mi wyjdzie :) i chciałem zobaczyć na obrazek co wkleiłem kiedyś. Myslałem że zespawam ta spreżyne ale widze na obrazku inne rozwiązanie No dobra bede myslał dalej trzymajcie sie a co słychać uwas na placu zabaw :)

Pozdrawiam ARi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...