Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 183
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 months później...

Witam,

zamierzamy urządzić dzieciom w ogrodzie mini plac zabaw: właśnie robimy piaskownicę, chcemy tam wstawić jakąś huśtawkę, może zjeżdżalnie albo jakiś inne atrakcyjne urządzenie do wspinania. Do sprawy podeszam metodycznie, odnalazłam stare artykuły z Muratora i Ładnego domu o placach zabaw, strefach bezpieczeństwa itp. oraz o tym, ze tego typu urządzenia powinny być solidnie osadzone (czytaj: z fundamentem). I teraz zaczęły się schody: w okolicznych marketach budowlanych i centrach ogrodniczych wybór jest żaden (tylko huśtawki) a na pewno żadne z urządzeń tam sprzedawanych nie posiada żadnych możliwości "fundamentowania"; oglądałam też ofertę różnych producentów placów zabaw dla dzieci w internecie: tam urządzenia są, mają odpowiednie certyfikaty, mają solidne fudnamenty.... ale ceny są księżycowe, nie stać mnie nawet na najprostszą huśtawkę z takiej ofety (ponad 1000 zł :o ). Jak Wy sobie poradziliście z urządzaniem takich miejsc dla dzieci? Gdzie kupiliście urządzenia, macie fundamenty pod nie? A może ktoś z Was wie, gdzie coś takiehgo można kupić lub zamowić w okolicach Katowic?

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrobiliśmy plac zabaw ze stempli budowlanych których zostało nam mnóstwo. Mamy go w formie statku: dziób to piaskownica, potem jest domek z okienkami, schodkami na dach (i tu ma być zjeżdżalnia) a dalej konstrukcja do huśtawki.

Wszystko zaimpregnowane i wkopane w ziemię.

Zakładam, że taki plac zabaw będzie mi potrzebny przez kilka lat-tyle powinno wytrzymać. Brakuje mi tylko ślizgu do zjeżdżalni i nawet nie wiem gdzie go szukać. :(

Czasami w miejscach gdzie robią meble, altany itp ogrodowe można kupić konstrukcje do złożenia w domu. Wtedy jest dużo taniej niż te z certyfikatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaga,

my kupiliśmy drewnianą huśtwkę (taka typową, z drabinką z boku) i po prostu wkopalismy ją w ziemię na głębokość ok. 40 cm (do pierwszego szczebla drabinki). Jest przez to oczywiście trochę niższa (ale w zupełności wystarczająca), ale za to stabilna.

Nie wyobrażam sobie, żeby ta huśtawka miała po prostu stać luzem na zeimi, jak to sugeruje producent...

Co do tych wszytskich atestów - trzeba zamiast tego użyć własnego zdrowego rozsądku i po prostu dobrze się całej kosntrukcji przyjrzeć, pod kątem bezpieczeństwa dzieci, rzecz jasna.

A swoją drogą - czy myślisz, że te wszystkie osiedlowe i parkowe placyki zabaw z takimi samymi drewnianymi budowlami mają atesty? Śmiem wątpić. Pewnie administracja nie czyta aż tak wnikliwie Muratora... :wink:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamówic bale w tartaku na huśtawkę, drabinki, deski na domek. Będzie najtaniej. Ja mam hustawke 80 cm wkopaną w ziemię , w zasadzie to długa okrągła belka stojaca na "rozkraczonych" nogach u samej ziemi dodoatkowo spięta poprzeczną beleczką. Kupiłam w IKEA huśtawke, drabinkę do wspinana, rączki do podciągania. Koszt belek 100 zł, elementów wiszących 80 zł. Można dowolnie aranżować belkę: raz może być konstrukcją do hamaka, raz całym placem zabaw. Do takiej konstrukcji planuję zamówi huśtawkę w formie ławki na metalowych łańcuchach, sciaganą na zimę. Koszt takiej ławki to 130 zł.

 

Myślę że to dobry pomysł.

 

Pozdrawiam Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Szukam pomyslów do zaaranżowania dzieciakom "placu zabaw" w ogrodzie. Mają piaskownicę, huśtawki, ale to banalne. Z gęstwiny samosiejek powstal "zagajnik", który też jest cichym miejscem do zabawy. Ale wiecznie slyszę "mamo, nudzi mi się". :evil:

A może by tak jakaś ciekawa konstrukcja do wlasnoręcznego wykonania? :roll:

Co możecie doradzić, żeby dzieciakom w ogrodzie nie bylo nudno.

Czekam niecierpliwie na ciekawe pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Może to troche temat z innej beczki- już mieszkam 2 lata w swoim domu więc zajmuje się troche innym sprawami.

Ostatnio moja córka poszła pierwszy raz do przedszkola i chciałem jej i innym dzieciom zmodernizować trochę plac zabaw. Zostało mi trochę desek i innych materiałów z których można coś zrobić. U siebie na działce zrobiłem domek ze ślizgiem oraz huśtawkę. Chcę też zrobić coś podobnego do przedszkola i tu zaczyna się sprawa komplikować-wiem że w domu mogę zrobić różne rzeczy ale już w przedszkolu muszą odpowiadać pewnym normą. I tutaj jest moje pytanie -czy ktoś z forumowiczów wie jakie przepisy określają jakie wymagania muszą spełniać takie place zabaw, czy konieczne są atesty itp. Chcę zrobić domek z toczonych elelmntów drewnianych impregnowanych ciśnieniowo o przekroju 12 cm kupić gotowy ślizg ma to wyglądać tak jak te gotowe domki których cena na obecną chwilę jest dla mnie jak i dla większości radziców których dzieci chodzą do przedszkola trudne do zaakceptowania.

Liczę że tym razem znajdą się forumowicze którzy coś doradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba posłucham waszych rad i tylko trochę odnowię to co jest i tak bedzie musiało zostać a swoje plany zrealizuję we własnym ogrodzie ale jeżeli ktoś zna jakieś normy na tego typu zabawki to chętnie skorzystam aby było wszystko OK także na własnym podwórku. Znalazłem normy ale nie mam ich pełnego tekstu Z góry dziękuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...