Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość

Recommended Posts

Witam

 

moze nietypowo ale napisalem ponad 200 zapytan do producentow lin, placow zabaw, sklepow zeglarskich, alpinistycznych i nic, wiekszosc ludzi wie o co chodzi ale gdzie to kupic to dupa blada....

dlatego chcialbym zapytac tutaj gdzie zaglada najwiecej ludzi

 

czy ktos wie gdzie kupić?

 

ŁĄCZNIK KRZYŻOWY do liny 14mm lub 16mm

 

kulka plastikowa z 2czesci na srubke słuzy to do spięcia 2 lin pod kątem prostym

 

tu widac:

http://www.inter-flora.pl/img/index_43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 year później...

Kupilam dzieciom taką hustawkę http://www.amazon.de/gp/product/images/B0020IH6ZW/sr=8-7/qid=1248727223/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=10925031&s=garden&qid=1248727223&sr=8-7

 

(w Obi rzecz jasna, link do amazona, bo to jedyne miejsce z dostępnym stabilnym zdjęciem)

 

Pierwotnie chcialam zebrac humus (niecałe 30cm), połozyć agrowłokninę, na to być może na płytach chodnikowych postawić hustawkę, ewentualnie przymocowac ją do płyt, i zasypać dół piaskiem. Niestety stawiając na takiej głębokości i zasypując piaskiem zasypię też sporą część tego czegoś pod wieżyczką co ponoć jest piaskownicą ;-).

Zastanwiam się nad innym rozwiązaniem, żeby dzieciom jednak piaskownicy nie zasypywać (a może wykorzystają w zabawie?) Podłożyć wyższe bloczki a w zasadzie słupki betonowe, żeby hustawka była na poziomie ziemi..? Musiałyby byc o bardzo małej małej powierzchni, bo obawiam się, że jak dam duże pod każdą nogę, to dzieci spadając trafią własnie w plytę...?. Czy to będzie stabilne? Czy może postawić na dole, zasypać i nie przejmować się stratą 'piaskownicy'? Najwyżej będą miały tam kopalnię odkrywkową ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale kombinujesz :D postaw na trawie tak jak na zdjeciu i z głowy
o zgrozo nie słuchaj!!!

 

Mam identyczną. Złożyłaś już domek. Pewnie nie. Domek ma nogi które wkopuje się około 60 cm w ziemię (do poziomu widocznej piaskownicy). Można kupić kotwy zabepieczające, ząłożyć na końce i wkopać.

Ja zrobiłem jednka tak i jest ok.

 

Końcówki pomalowałem specjalną farbą do łódek (taka czarna maź i niedroga), żeby za cztery lata nie przegniły. Wykopałem cztery doły, tyle że głębsze niż nogi a na spód dałem po cegówce (żeby nogi nie wpadały). Wstawiłem w otwory domek i porządnie zakopałem. Póki co działa i się nie rusza.

 

Drabinkę od huśtawki montowała moja żona, kiedy ja łowiłem szczupaki w Szwecji, więc nawet nie wiem jak to zrobiła :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka zgroza ,ja napisalem jako praktyk nie teoretyk gawedziarz, mam i sam robilem 4 hustawki w roznych miejscach, (dzialka tesciowej,mamy ,brata i u siebie) wszystkie stoja bez zadnych mocowan, a dzieciaki sa w wieku od 3 do 14 lat wiec rozne cuda wyprawiaja.

Jezeli w tym patencie sa nogi to oczywiscie je wkopac tylko bez cegiel bo po roku i tak sie rozsypia.

Mysle ,ze panikujesz bo poprostu nie zmontowales calosci tylko sam domek i on faktycznie mogl byc malo stabilny, ale konstrukcji jako calosci nic nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale kombinujesz :D postaw na trawie tak jak na zdjeciu i z głowy
o zgrozo nie słuchaj!!!

 

Mam identyczną. Złożyłaś już domek. Pewnie nie. Domek ma nogi które wkopuje się około 60 cm w ziemię (do poziomu widocznej piaskownicy). Można kupić kotwy zabepieczające, ząłożyć na końce i wkopać.

Ja zrobiłem jednka tak i jest ok.

 

Końcówki pomalowałem specjalną farbą do łódek (taka czarna maź i niedroga), żeby za cztery lata nie przegniły. Wykopałem cztery doły, tyle że głębsze niż nogi a na spód dałem po cegówce (żeby nogi nie wpadały). Wstawiłem w otwory domek i porządnie zakopałem. Póki co działa i się nie rusza.

 

Drabinkę od huśtawki montowała moja żona, kiedy ja łowiłem szczupaki w Szwecji, więc nawet nie wiem jak to zrobiła :).

 

Pozdrawiam

 

Nie złożyłam jeszcze :) Wszystko jest w Obi i czeka na transport :)

 

Dobrze, że powiedziałeś :) Ta hustawka stoi sobie na betonie koło Obi 'piaskownicą' prosto na podłożu i zupełnie do głowy mi nie przyszło, że pod piaskownicą są jeszcze jakieś nogi. Jak są to suuuuuuuper i juz się wiecej nie dopytuję :)

Z piasku nie chcę rezygnować. Raz, że na razie mamy chwastowisko i za trawę się weźmiemy dopiero na jesień albo wiosnę a i tak sądzę, że pod dziecmi nie przezyje a dwa - dzieci uwielbiają piasek. No i bezpieczniej niż na trawie.

 

 

edit: no nie, nie.. nogi pod piaskownica tylko czesciowo zalatwia sprawę, bo i tak coś musze podłozyc pod drabinkę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: no nie, nie.. nogi pod piaskownica tylko czesciowo zalatwia sprawę, bo i tak coś musze podłozyc pod drabinkę :).

 

widze ,ze niestety nie masz wyjscia i musisz zrobic tak:

Krok 1: Wykonujemy ręcznie wykopy z przeznaczeniem pod ławy fundamentowe dla hustawki.

 

Krok 2: Wyrównujemy dno wykopu pod ławy, możemy uzupełnić przykopy piaskiem. Jeśli grunt ma małą spoistość, wykop może się łatwo obsuwać, pomocna jest wówczas folia budowlana, która dodatkowo ochroni deski szalunkowe przez ubrudzeniem betonem.

 

Krok 3: Układamy w wykopie podkładowej warstwy, wykorzystując beton B10 o grubości centymetra. Jeśli mamy do czynienia z gruntami piaszczystymi z niskim poziomem wód gruntowych, możemy zrezygnować z betonu podkładowego.

 

Krok 4: Zakładamy uzbrojenie wzdłużne stosując 4 pręty zbrojeniowe, których średnica wynosi 10, 12 bądź 16 mm. Połączymy je drutem fi 6 mm w odległości co 25 -30centymetrów. O centymetr niżej od wysokości betonowej ławy powinna znajdować się belka zbrojeniowa.

 

Krok 5: Ustawiamy deskowanie ławy fundamentowej i dokładnie to wypoziomujemy.

 

Krok 6: Ustawiamy spód zbrojenia centymetr od podłoża, w tym celu umieszczamy podkładki dystansowe bądź stosujemy podwieszenie na deskowaniu.

 

Krok 7: Wypełniamy dekowania stosując beton klasy B15 bądź B20, zagęszczamy go wibratorem albo poprzez opukiwanie desek. Masa przeznaczona do zalewania najlepiej jak składa się z betonu towarowego, który dostarczy nam betonowóz. Rozładowanie powinniśmy zrobić od razu do deskowania używając do tego specjalnych rynienek, które stanowią wyposażenie betonowozu. Należy liczyć się z tym, że nie przygotujemy dokładnie tyle masy, jaka będzie konieczna do zalania ławy. Warto na nadmiar masy mieć przygotowany choćby wykop z przeznaczeniem pod ogrodzenie, gdzie ten nadmiar wylejemy.

 

Krok 8: Wyrównujemy i zacieramy płaszczyznę ławy.

 

Krok 9: Nawilżamy systematycznie świeżo wylany beton, czynność tą wykonujemy przez kilka dni uzależniając to od warunków atmosferycznych.

 

Dopiero do tak przygotowanej lawy mozna mocowac hustawke, dla bezpieczenstwa montujemy jeszcze dwa czujniki przechylu (zawsze jeden moze nawalic) z alarmem dzwiekowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OlaK,

Zestaw wygląda na dość stabilny, ale zabezpiecz go choć tak jak radzi hardy50. Im lepiej zabezpieczysz tym bezpieczniejsze będą dzieci. To Ty jesteś za nie odpowiedzialna, a nie kaba, który z taką nonszelancją podchodzi do tematu.

 

kaba,

Z betonowania podstaw huśtawek nie ma się co wyśmiewać. Tylko tak zamocowane urządzenia otrzymują certyfilaty bezpieczeństwa i jest to wymóg na publicznych czy przedszkolnych placach zabaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczna. A można wiedzieć ile kosztowała. My mamy tylko huśtawkę - metalową i faktycznie maż dobrze zabezpieczał żeby sie nie przechyliła gdy dzieci będą sie huśtać. Ale taki zestaw to marzenie dzieci :) nie tylko tych małych

 

Bez zjeżdzalni 999pln. Zjeżdzalnia 299. Jest też model bez drabinki a z wieżą i same hustawki (z drabinką chyba?)

Kupione w Obi. Praktiker ma bardzo podobne modele w bardzo podobnej cenie.

A w ogóle to wyprzedaze ruszyly pełną parą to moze i to w końcu przecenią.

 

Dzisiaj zmontowaliśmy pół wieżyczki i drabinkę. Będą służyć jako podpórki do malowania desek bo jutro stawiamy domek ogrodowy :). Dzieci rzecz jasna zostają w domu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Witam serdecznie mam zamiar samemu zrobic mini plac zabaw dla dziecka oraz zadaszenie tarasu i mam kilka pytan z tym zwiazanych, bede bardzo wdzieczny za kilka porad.

MINI PLAC ZABAW : wieżyczka ze zjezdzalnia, huśtawką oraz platwormą do wspinania . I kilka pytań:

- czy kantówki 9cmx9cm starczą

- czy jak kotwy te ze szpikulcami zanuże w betonie to starczy i jakich wymiarów najlepiej wykopać dołek mzeby wylac beton

- czy połączenia mogą byc na blachach ślusarskich

generalnie zamierzam zacząc od wylania betonu, włożenia kotw jak zastygnie włożyc cztery kantówki o wym 2,5 m i dalej na wysokości 1,3m zbudowac podest , dalej daszek. Od jednej ze stron wieżyczki pociągnąc kantówkę na huśtawkę i z drugiej strony oprzec ja na skrzyzowanych kantówkach.

TARAS . wiekkośc 4,5mx3,5m

- jakich kantówek użyc na słupy

- czy połączenia mogą byc na blachach ślusarskich

- czy wyjąc kostke brukowa w miejscach osadzania słupów i wbic kotwy ze szpikulcami , czy wywiercic dziury w kostce i zamontowac kotwy bez spikulcy.

- ile słupów podtrzymujących zrobic

Pokrycie ma byc z płyt trapezowych z PCV. Zamierzałem 2 słupy przymocowac do muru i na nich oprzeć poprzeczny, natomiast z drugiej strony 3 szt troche krótsze słupy (zeby był spad ) i na nich także poprzeczny. Dalej przymocować krokwie a na krokwiach płyty trapecowe PCV

Dziekuje za wszelkie porady i odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jestem po budowie a wlasciwe po wyburzeniu placu zabaw i bede probowal drugi raz :)

 

>MINI PLAC ZABAW : wieżyczka ze zjezdzalnia, huśtawką oraz platwormą do wspinania . I kilka pytań:

 

Sporo tego chcesz zbudowac... zacznij od lektury bezpieczne place zabaw http://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=2191

Pozniej plany, rysunki z wymiarami, usutuowanie na dzialce itd.

Później kosztorys - obiecuje, ze sporo wyjdzie :)

Póżniej negocjacje z zona - przedstaw kosztorys firmy w porównaniu z Twoim, gwarantowane 2 razy mniej :)

Później szukaj ekipy, kumpla, szwagra bo sam tego nie zrobisz

 

>- czy kantówki 9cmx9cm starczą

Jeżeli heblowana to powinna starczyc. Do 9x9 trudniej dobrac jest kotwy bo to nie jest wymiar budowlany

Proponowałbym tarcice 10x10 i zakup heblarki (np. eurotec 1800W) , taniej wyjdzie a heblarka sie przyda

 

>- czy jak kotwy te ze szpikulcami zanuże w betonie to starczy i jakich wymiarów najlepiej wykopać dołek mzeby wylac beton

No tutaj wlasnie popelniem blad i skonczylo sie na rozbiorce :) Temat nie jest wcale prosty ...

1. Najwazniejsze to zwymiariowanie, czyli wytyczasz miejsca gdzie beda slupy

2. Kopiesz doly na glebosc gdzies do 1 metra i szerokosc na dwie sztychy szpadla

( jak nie masz gruntu rodzimego to czeka cie szalowanie lub inne patenty z formami - beczki, wiadera itd. )

3. Kotwy budowlane srednio sie nadaja na place zabaw bo sa za krotkie, do altan,czy wiat sprawdza sie. Bardzo wazne jest aby beton byl przykryty ziemia i dodatkwo podstawa kielicha kotwy wystawa poza grunt. A to niestety skraca kotwe, dlatego proponuje dospawac troche preta. Pret kotwy powinien miec srednice przynajmniej 20 mm. Idealnie aby to nie byl pret tylko rura, wtedy ryzyko drgan jest jeszcze mniejsze. Ale to raczej juz praca wlasna, chyba ze kupisz w firmie za jakies 80 sztuka :)

Odleglosc od gornej warstwy betonu do podstawy kielicha nie powinna przekraczac kilku centrymetrow. W innym wypadku konstrukcja nie bedzie stabilna i skonczyc na rozbiorce jak ja :)

 

>- czy połączenia mogą byc na blachach ślusarskich

bardzo dobre rozwiazanie, stabilne i szybkie w montazu ale niestety drogie. Alertnatywa to laczenie belek na wremby, zakladki itdp. Na necie jest nawet praca magisterska z laczenia bali :) Do blach ślusarskich drzewowkrety 8mm powinny byc wystarczaje.

 

Z przykrecaniem konstrukcji musisz odczekac 8-10 dni az beton stwardnieje, natomiast uzywac dopiero po miesiacu od lania.

 

Jakby co to pytaj, no chyba ze juz postawiles plac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odleglosc od gornej warstwy betonu do podstawy kielicha nie powinna przekraczac kilku centrymetrow. W innym wypadku konstrukcja nie bedzie stabilna i skonczyc na rozbiorce jak ja :)

 

Przytaczasz fajne poradniki a żle doradzasz. Góra betonu na bezpiecznym placu zabaw powinna byc 40cm poniżej poziomu terenu. Solidnie zakotwiona rura bedzie mocna trzymać.

 

 

>- czy połączenia mogą byc na blachach ślusarskich

bardzo dobre rozwiazanie, stabilne i szybkie w montazu ale niestety drogie. Alertnatywa to laczenie belek na wremby, zakladki itdp. Na necie jest nawet praca magisterska z laczenia bali :) Do blach ślusarskich drzewowkrety 8mm powinny byc wystarczaje.

 

 

Blachy w konstrukcjach drewnianych sa dobre ale do placu zabaw sie nie nadają. Raz że blachy maja ostre krawezie, wkręty również delikatnie zawsze odstaja od blachy wiec niesie to ryzyko pokaleczenia sie dziecikow. Przyglądnij sie placom sa skrecane "tylko' za pomoca śrub. Sztywnośc układów mozna uzyskać za pomocą sklejek wodoodpronych. Jeżeli ktoś nie chce uzyc płyt skeljki czy desek trzeba robic zastrzały i miecze.

 

Ja bym polecał odwrocenie kolejności wykonanie domku a potem wbetonowanie podpór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...