Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem wodym w układzie zamnkiętym czy z buforem.


adnim

Recommended Posts

Witam szanowne grono. Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie.

W przeciągu miesiące będę zlecał montaż kominka w moim domu ( powierzchnia mieszkalna 125 m2 + garaż 17)

Cały dół z instalacją podłogową, na górze w sypialniach kaloryfery, a łazienka tez z podgłogówką.

Komiek ma być podłaczony tylko i wyłacznie do C.O.

 

Mam juz wybrany wkład z kratki.pl Amelia 24kw z weżownicą. Instalator radzi aby zamontować to w ukłądzie zamnkiętym z dwoma zaworami bezpieczeństwa. Kominek ma służyc do dogrzewania domu, głownie będe używał pieca gazowego.

 

Jak sadzicie, przy takim metrazu taki system ma sens, czy lepiej zainwestować w dodatkowy bufor?

 

Dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie.

W przeciągu miesiące będę zlecał montaż kominka w moim domu ( powierzchnia mieszkalna 125 m2 + garaż 17)

Cały dół z instalacją podłogową, na górze w sypialniach kaloryfery, a łazienka tez z podgłogówką.

Komiek ma być podłaczony tylko i wyłacznie do C.O.

 

Mam juz wybrany wkład z kratki.pl Amelia 24kw z weżownicą. Instalator radzi aby zamontować to w ukłądzie zamnkiętym z dwoma zaworami bezpieczeństwa. Kominek ma służyc do dogrzewania domu, głownie będe używał pieca gazowego.

 

Jak sadzicie, przy takim metrazu taki system ma sens, czy lepiej zainwestować w dodatkowy bufor?

 

Dziękuję za wszelkie sugestie

 

Czemu układ zamknięty ? i dlaczego tylko dwa zawory a nie trzy? - to oczywiście ironiczne pytanie - każdy piec na paliwo stałe powinien mieć układ otwarty, a dla lepszego wykorzystania warto jest mieć bufor na nadmiar ciepła .

Być może zamknięty układ....instalator nie będzie mieszkał w Twoim domu.

http://www.oborniki.com.pl/index.php?dzial=news&numer=785&artykul=1

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120208/KRAJ/298533262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ograniczony fundusz, na kominek, pompę czujniki itp. mam przeznaczone do 10 tyś i chciałby się w tej kwocie zmieścić.

Nie musi, ale warto go mieć, bo paląc w kominku nie tylko będziesz miał na CO ale i CWU.....

10 tyś...mało, ale zależy jak zamierzasz wykończyć to cudo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

City ... a dlaczego niby nie może być układ zamknięty ... ?

Przykłady, kóre przytoczyłeś śwadczą tylko o tym, że kominka nie powinni się tykać ani domorośli majsterkowicze ani firmy z przypadku nie mające tak naprawdę zielonego pojęcia co robią ...

Każda dobra firma z miejsca wymieni Ci całą litanię powodów, dla których wręcz należy kominek montować w układzie zamkniętym ...

Adnim ... za kwotę jaką wymieniłeś nie da się zrobić kominka z płaszczem wodnym, który by działał poprawnie, ładnie wygladal, i spełniał jeszczeprzy okazji pewnie wiele innych "chciejstw" inwestorów. Albo dołożysz więcej albo będziesz skończy się to właśnie np. jak na linkach zapodanych przez City ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką właśnie kwotę dostałem wycene z kratki.pl:

wkład amelia z weżownicą 6,5 tyś

podstawa kominka 170 zł

rury do komina 420

kratki wentylacyjne ok 500 zł

zawory ok 350 zł

pompa ok 800 zł

sterownik ok 600 zł

izolacja 300 z ł

 

Daje nam to sume jakis 9,5 tysiąca, do tego obudowa kominka, poki co robię z płyty do kominków.

Co jeszcze muszę dokupić ??

Wyprowadzenie rur od CO wraz z rodzielnią mam juz w pakiecie od dewelopera, w mojej kwestii jest tylko podłaczenie wkładu wraz z elementami które wymieniłem no i obudowa.

 

Oczywiscicie dochodzi koszt spiecia tego w jedną całość i na to mam dodatkowe fundusze.

Edytowane przez adnim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Adnim ... Ameliia z boczną szybą i płaszczem wodnym (bo pewnie o takiej piszesz podając cenę) to porażka instalacyjna do domu wielkości Twojego ... To Twoje "chciejstwo" czy propozycja instalatora ... ?

Przemyśl to bo będzies kolejnym rozczarowanym użytkownikiem kominka, "zaczarowanym" przez instalatora mającego blade pojęcie o prawidłowym doborze paleniska kominkowego do konkretnego domu, za to podpinającego wszystko to co mu się pod nos podsunie.

Podałeś kwotę 10 tyś. pisząc "komnek" a masz zaledwie wkład i parę rzeczy instalacyjnych. Jeszcze obudowa - materiały na nią i wykonanie, reszta materiałów instalacyjnych i też wykonanie tych prac ... sam widzisz że pisząc o jakiejś kwocie można to interpretować na wiele sposobów ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z FN w 100% .

Niestety wielu klientów chce mieć szybę narożną , bo taka jest praktycznie we wszystkich gazetach wnętrzarskich od ~ 3 lat, dodatkowo obowiązkowy płaszcz wodny .

Niestety ze względów czysto użytkowych nie jest t dobra kombinacja ,.....i słowo czysto ma tu także swoje znaczenie.

Na rynku jest wiele wkładów przeznaczonych do instalacji w układach zamkniętych które można bezpiecznie tak montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z FN w 100% .

Niestety wielu klientów chce mieć szybę narożną , bo taka jest praktycznie we wszystkich gazetach wnętrzarskich od ~ 3 lat, dodatkowo obowiązkowy płaszcz wodny .

Niestety ze względów czysto użytkowych nie jest t dobra kombinacja ,.....i słowo czysto ma tu także swoje znaczenie.

Na rynku jest wiele wkładów przeznaczonych do instalacji w układach zamkniętych które można bezpiecznie tak montować.

 

 

Miałem pytania na targach typu : Panie , a taki tylko z płaszczem wodnym?! :rolleyes:(mam na myśli czterostronną konstrukcję FUTURA)

 

http://www.kominki.org/nowosci-targowe/art,4625,kominki-futura.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzaj wkładu, to narożny pasuje najbardziej, mam stosunkowo małą przestrzeń na zabudowanie wiekszęgo. W tym miejscu jest miejsce na kominek i cięzko mi wyobrazic sobie inny aniżeli narożny. Chyba że macie inna wizję to proszę o wskazówki :) kominek.jpg

 

Czy całkowicie mam zapomniąć o narożnym chcąc mieć z niego jako taki pożytek? Jaki wkład proponujecie przy moim wnętrzu? Zdjęcie troszkę małe :) ale coś tam widać

Dziękuję za pomoc

Edytowane przez adnim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rodzaj wkładu, to narożny pasuje najbardziej, mam stosunkowo małą przestrzeń na zabudowanie wiekszęgo. W tym miejscu jest miejsce na kominek i cięzko mi wyobrazic sobie inny aniżeli narożny. Chyba że macie inna wizję to proszę o wskazówki :) [ATTACH=CONFIG]250868[/ATTACH]

 

Czy całkowicie mam zapomniąć o narożnym chcąc mieć z niego jako taki pożytek? Jaki wkład proponujecie przy moim wnętrzu? Zdjęcie troszkę małe :) ale coś tam widać

Dziękuję za pomoc

 

Nie. Nie odpuszczaj. Pamiętaj tylko, że im większa szyba, tym większa emisja ciepła tą drogą. Mając duży salon, nie ma się czym martwić.

 

Jest jeszcze parę innych rzeczy, o których warto pamiętać. Gdy więcej ciepła wychodzi przez szybę - mniej trafia do wody. Można zastosować szkło podwójne. Można zastosować szkło pirolityczne. Można palić intensywnie i drobnym drewnem. Można palić grubasami. Itd... To rożne sposoby na uzyskanie oczekiwanego efektu końcowego. Też bardzo rożnego, w zależności od zastosowanej "sztuczki". Oczywiście, jeśli trafisz w ręce fachowca...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki do układu wodnego??? Szczerze to przemyślałbym to jeszcze. Admin szkoda, że nie było Cię na targach w poznaniu, bo to co zobaczyłbyś na pewno odmieniłoby myślenie na temat montażu kominka firmy kratki.pl. Jeśli chodzi o podłączenie to ilu instalatorów to każdy ma swoje racje. Ja osobiście uważam że nie ma większego znaczenia czy układ otwarty czy zamknięty, przy podłogówce większe znaczenie ma bufor, jego brak może spowodować to że będziesz miał problem z wygrzaniem wkładu, albo układu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...