Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w aranżacji małej kuchni


mala_kasia1

Recommended Posts

Witam, za jakiś czas będę urządzać pierwsze własne wymarzone mieszkanko. Na razie wszystko w fazie projektów, myślenia itp.

 

Problem mam z moją wymarzoną, ale małą kuchnią o pow. 7,6 m2, dlatego chciałabym prosić o pomoc w aranżacji.

zrobiłam projekt przy pomocy programu Ikea, wszystko byłoby fajnie, projekt mi się podobał, ale problem, że zapomniałam o piekarniku, w pierwszej wersji zawsze chciałam mieć go na wysokości oczu, kombinowałam i nigdzie nie pasuje mi taka szafka wysoka.

 

Po namyśle zrezygnowałam i może być piekarnik normalnie tradycyjnie na dole, tylko gdzie?

Bo jest tak, że zależy mi by zlew był pod oknem, a w szafce pod płytą były takie duże szuflady, na resztę jestem otwarta.

Problemem jest również to, że tak naprawdę do zagospodarowania są tylko dwie ściany, w tym jedna z oknem-świetlikiem, dwie pozostałe, odpadają, gdyż jedna ma drzwi, a na drugiej jest "dziura" z blatem na wysokość szafek- taki ala barek.

Jedna szafka musi też być na zmywarkę.

Chcę okap, taki duży w starym stylu i muszę zmieścić starą lodówkę.

Czy nie za mało jest szafek?

Pierwszy obrazek to podłączenia wody i "projekt" od dewelopera.

 

Ciekawa jestem czy ktoś ma zupełnie inny pomysł na tą kuchnię?

bo wydaje mi się, że tu nic odkrywczego nie da się wykombinować:)

Załączam moje "wypocinowe" projekty:bash:

ŚCIANA 1.jpg

rzut z góry.jpg

widok z drzwi0005.jpg

widok z pokoju0001.jpg

KUCHNIA0003.jpg

Edytowane przez mala_kasia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam nowy projekt, wygląda jak na obrazkach, tylko i tak jest to "jako tako", bardziej chodzi o wymiary i ogólną wizualizację, bo marzy mi się kuchnia w stylu angielskim. Przy okazji ten projekt jest nie aktualny bo Ikea od 1 kwietnia zmieniła system szafek i teraz już nic mi nie wychodzi.

Scan.jpgScan20002.jpgScan3.jpgScan4.jpg

Edytowane przez mala_kasia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy plan jest taki, pod oknem komoda 183 cm, przerobiona, na górze blat kuchenny i zamiast szuflad zlew, a szafki kuchenne jeszcze tylko na jednej stronie, w stylu "klasyczno-angielsko-rustykalnym" :) z zabudową okapu.

Tak naprawdę jest to powrót to mojego pierwotnego "marzenia-planu“ o przerobieniu starej komody, przy okazji zmieszczę się w funduszach :-)

Edytowane przez mala_kasia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...