Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Zeus 24 i ciśnienie w instalacji


Stasio i Jasio

Recommended Posts

Posiadam piec Immergas Zeus 24. Po każdym sezonie grzewczym uzupełniam wodę, bo ciśnienie spada z 1,3-1,6 do 0,6-0,8. W pierwszym roku dolewałem i się tym za bardzo nie przejmowałem, bo wydawało mi się, że to przez nową instalację i brak ogrzewania części pomieszczeń. Natomiast po drugim roku sytuacja się nie poprawiła. Znów ciśnienie spadło z 1,3 jesienią do 0,7 obecnie. Czy to normalne, czy może wskazanie do czegoś poważniejszego typu przeciek? Jeśli to drugie to czy jest szansa jego znalezienia? Nie mam nigdzie wilgoci na ścianach i bąbli na stropach. Trudniej pewnie wypatrzeć coś na parterze pod płytkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana ciśnienia miedzy zimną a wygrzaną instacją jest taka sama jak kiedyś czy się powiększa?

Trudno powiedzieć, nie zwracałem na to uwagi. Dziś np. miałem w dzień wyłączony piec i ciśnienie wynosiło ok. 0,7 bara. Po uruchomieniu i wzrosło do 1 bara i teraz jak nie pracuje spadło znów do 0,7. W instrukcji piszą, że ciśnienie powinienem utrzymywać w zakresie 1-1,2. I dopełniać jeśli spadnie i tu cytat "np. w przypadku zimnej instalacji". Majster od pieca, jak go zapytałem o te spadki przed sezonem, powiedział, że jak się piec nie wyłącza, czyli jak nie spada poniżej 0,5, to nie mam się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...