Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja - rozwiązanie


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

Od roku mieszkamy w nowym mieszkaniu i przez zimę pojawiły się problemy z wentylacją grawitacyjną. Schemat mieszkania pod spodem (kolorem czerwonym wentylacja w kuchni, niebieskim z WC, a zielonym w łazience (pierwotnie WC i łazienka miały być jednym pomieszczeniem, więc komin jest w WC, a do łazienki jest poprowadzona chyba rura spiro 125mm poziomo).

 

wentylacja_schemat.JPG

 

W zimie w łazienkce i WC nawiewa zimne powietrze kanałami wentylacyjnymi. W kuchni jest trochę lepiej. Chciałbym to jakoś poprawić w miarę możliwości.

 

Myślałem o zastosowaniu stabilizatora wentylacji (stabiler DARCO) w kuchni. W łazience i WC mam tylko otowry 100mm w płytkach zrobione i podciągnięte kable elektryczny - także myślałem o wentylatorach z higroskopem albo czasowych.

 

Co o tym myślicie i w jaki sposób najlepiej to poprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Od roku mieszkamy w nowym mieszkaniu i przez zimę pojawiły się problemy z wentylacją grawitacyjną. Schemat mieszkania pod spodem (kolorem czerwonym wentylacja w kuchni, niebieskim z WC, a zielonym w łazience (pierwotnie WC i łazienka miały być jednym pomieszczeniem, więc komin jest w WC, a do łazienki jest poprowadzona chyba rura spiro 125mm poziomo).

 

[ATTACH=CONFIG]252072[/ATTACH]

 

W zimie w łazienkce i WC nawiewa zimne powietrze kanałami wentylacyjnymi. W kuchni jest trochę lepiej. Chciałbym to jakoś poprawić w miarę możliwości.

 

Myślałem o zastosowaniu stabilizatora wentylacji (stabiler DARCO) w kuchni. W łazience i WC mam tylko otowry 100mm w płytkach zrobione i podciągnięte kable elektryczny - także myślałem o wentylatorach z higroskopem albo czasowych.

 

Co o tym myślicie i w jaki sposób najlepiej to poprawić??

 

poczytaj chłopaku czemu ci nawiewa zimą - na forum jest o tym mnóstwo i ogarnij się - same wentylatory nie załatwią tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i chyba nawet ze zrozumieniem. W oknach mam nawiewniki i na następny sezon będę tego pilnował i sprawdzał dokładnie jak wentylacja działa.

 

Chciałem się upewnić czy wentylacja wiatrakami jest ok. Bo jak lustro po prysznicu jest zaparowane to nie działa poprawnie nawet w lecie przy otwartych oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...