Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domek 110 m2, konkretnie, jak na 2010 rok, ocieplony (30 cm ściany i podłoga, 51 cm wełny na stropie).

Ogrzewanie kotłem elektrycznym + podłogówka. Rekuperator, okna 3 szyby.

 

Obecny sezon grzewczy to 3500 kWh na ogrzewanie, wszystko w taniej taryfie po 0,30 zł/kWh. Koszt roczny na CO = 1050 zł. Temperatura >22,5 *C, jej wahania w ciągu doby dochodzą do 0,5 *K przy grzaniu tylko w taniej taryfie.

 

Zero miejsca na opał, zero pracy, zero popiołu, zero dymu i brudu. Obsługa to włączenie sterownika i kotła i wyłączenie po sezonie.

 

 

To jak to jest że masz dom tylko trochę mniejszy od Arturo a Arturo grzejąc swoją super pompą zużył pradu za ponad 1400zł + 1M3 drewna ?

 

Ktoś tutaj ściemnia albo zapomina o spalonym drewnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak to jest że jak pompę kupują to na styk a czasami za małą a jak kocioł to często 3x za duży ???

 

Nagle CI co się "bali" i kupili najpierw kocioł kilka razy za duży bo bali się zamarznąć nagle jak wymieniają na pompę to już się nie boją ???

 

Według mnie większość problemów z kotłem wynika ze źle dobranej mocy i typu kotła oraz wybranie nieodpowiedniej elektroniki sterującej ...

 

Sterowniki dwustanowe są dla osób które mają duże doświadczenie , dla tych co nie mają pojęcia są sterowniki PID i automatyczne ...

 

To jest odpowiedz na pierwsze zdanie mojego postu, a co powiesz na resztę:

 

Osobne miejsce na ekogroszek, osobne na miał, potem wsypywać troszkę tego, troszkę innego. A musi być suchy, a kaloryczny, a żeby był bez spieków, a żeby nie za dużo palił, a żeby dobrze, znaczy na popiół się spalał a to to a to tamto a to sram-to. To znowu wyczyścić piec bo jak brudny to sprawność spada i węgiel się gorzej spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, chwile Ci to zajęło ale jest efekt;)

 

Teraz jeszcze podumaj nad tym pomieszczeniam chwile albo poprostu przeczytaj temat (dokladnie) wszystko jest tam napisane...

 

Tylko, że ja to, w przeciwienstwie do Ciebie rozumielem, bo juz wczesniej posalem, ze sa takie projekty, ale architekci mimo wszystko wola odsunac kotlownie od salonu (zobacz typowki)

 

Natomiat Ty kategorycznie napisaleś

 

 

 

Na 100m2 gdzie byś nie umieścił kotłowni to i tak bedzie obok salonu
.

 

Co jest bzdurą totalna.

Ile mam jeszcze linkow z projektami przytoczyć ? 5 ? 10 ?

 

Taka sama bzdura, jak pisanie o tym, ze koszt kWh z drewna jest tańszy od PC, nie majac nawet swiadomosci co to mpu i mps...

Pomysl,, zanim cos napiszesz następnym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. aluzji z 100m2 tez nie zrozumiales... nie każdy na 100m robi (albo po Twojemu - woli) 10 pomieszczeń :p

 

 

Ile mam ci przetoczyc projektów typowych, w ktorych na 100-110m2 wystepuje salon, kuchnia, 3 sypialnie, pom gospodarcze, łazienka i WC ?

 

I co to ma to twojejteorii, ze na 100m2

 

gdzie byś nie umieścił kotłowni to i tak bedzie obok salonu.

 

Zanim cos takiego napiszesz, to może choć zerknij na projekty....

 

Daj linka do tych postów, w ktorych jest wyjasnione, dlaczego majac kominek i zakładajac kocioł na wegiel odpada koszt inwestycji w dodatkowe pomieszczenie. To moment, a wszystko wyjaśnisz.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest że masz dom tylko trochę mniejszy od Arturo a Arturo grzejąc swoją super pompą zużył pradu za ponad 1400zł + 1M3 drewna ?

 

Ktoś tutaj ściemnia albo zapomina o spalonym drewnie :)

Z tego co wiem Arturo72 ma 20cm na scianach czyli o 10cm mniej niż bl i 30cm w stropie czyli o 20cm mniej niż bl a i tak gdyby jego 1900kWh na ogrzewanie grzać w G12 wyszloby mu ok.700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedz na pierwsze zdanie mojego postu, a co powiesz na resztę:

 

Osobne miejsce na ekogroszek, osobne na miał, potem wsypywać troszkę tego, troszkę innego. A musi być suchy, a kaloryczny, a żeby był bez spieków, a żeby nie za dużo palił, a żeby dobrze, znaczy na popiół się spalał a to to a to tamto a to sram-to. To znowu wyczyścić piec bo jak brudny to sprawność spada i węgiel się gorzej spala

 

Szczerze mówiąc ja mam kocioł który spala niemalże wszystko co mu sie zapoda :)

Opał biorę pakowany w przewiewne worki latem , więc na "sezon" mam opał suchy jak pieprz więc problem mokrego opału mnie nie dotyczy , tak samo jak moich sąsiadów.

Ekogroszek (miał) trzymam ułożony jeden na drugim na jednej ze ścian garażu. Zdjęcia pokazałem.

 

Jak opał jest dobrze spalany to i kocioł się mocno nie syfi i można go rzadziej czyścić. Ja ostatni załadunek do kotła (100kg) zapakowałem 04.04 i do dzis coś tam jeszcze jest. Ostatnie moje spalanie to 1,9kg na dobę.

Kotła od początku kwietnia nie czyściłem , popiół wywaliłem dopiero wczoraj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świadomość? Ci co kupują pompę więcej się interesują?

 

Zapewne tak , ale też zapewne i głownie z powodu ceny ...

 

Kocioł 25KW jest niedużo droższy od kotła 12KW.

 

A pompa 25KW jest duuuuuuużo droższa od pompy 7KW .....

 

Więc interesują się bo gdyby się nie zainteresowali to by ich baaaaaardzo finansowo zabolało ...

 

Ja uważam że klient nie musi się znać. Po to są fachowcy , sprzedawcy i Ci co siedzą w branży. Oni powinni doradzić , tym bardziej że klient musi mieć certyfikat energetyczny i na "szybko można policzyć" ...

 

Ja uważam że powinno sie karać takich sprzedawców/instalatór finansowo i piętnować ...

 

Bo oni działają z premedytacją na niekorzyść inwestora ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Arturo72 ma 20cm na scianach czyli o 10cm mniej niż bl i 30cm w stropie czyli o 20cm mniej niż bl a i tak gdyby jego 1900kWh na ogrzewanie grzać w G12 wyszloby mu ok.700zł.

 

Gdyby , aby ...

 

Ważne jest to ILE ZAPŁACIŁ a nie ile by TEORETYCZNIE mógł ...

 

A "chwalił" się ponad miesiąc temu że razem CO + CWU kosztowało go 1400 zł + SPALONE 1 M3 drewna , czyli kosztowało go to ŁĄCZNIE około 1600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja mam kocioł który spala niemalże wszystko co mu sie zapoda :)

 

To zdanie wiele wyjaśnia.

Myślę że "spalanie wszystkiego co mu się zapoda" to główny powód kurczowego trzymania się pieców węglowo-śmieciowych.

Trudno spalić wszystko co się zapoda w pompie ciepła, Kospelu lub kablach.

Mimo wszystko dziękuję za wyczerpującą i szczerą odpowiedź.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego 4pory roku...

Niemalże wszystko oznacza,że palnik nie jest na tylko super hiper klasyfikowany ekogroszek, ale umożliwia w sposób automatyczny spalanie nieco gorszego groszku, miału węglowego,ziarna owsa w miksie lub samodzielnie, miksu z pellet czy po wstawieniu nadstawki palnika samego pelletu. Czyli patrząc na tytuł wątku w zależności od cen zakupu danego paliwa ma wpływ na cenę końcową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to tacy co kupują węgiel za 540 zł:rolleyes:

 

)

 

Ciekawe jest to,że Ci co grzeją prądem mają w jednym palcu dostawców energii oraz ich taryfy, aby było taniej

 

Za diabła nie potrafią jednak pokapować,że Ci palący w kotłach z podajnikiem też potrafią myśleć...

a dobór paliwa do obiektu i jego zapotrzebowania to nic wielce trudnego.

W podanej cenie a nawet taniej (w kwietniu była promocja) kupujesz zwykłego Jareta (21-22MJ), oczywiście zależy jeszcze od regionu, tego czy się komuś chce szukac czy robić zakupy grupowe... itd. ale i tak pewnie nie ma sensu tłumaczyć..... bo tyle razy próbowano a na tym wątku kończy się to w taki sam sposób.... to jest jeden wielki spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdanie wiele wyjaśnia.

Myślę że "spalanie wszystkiego co mu się zapoda" to główny powód kurczowego trzymania się pieców węglowo-śmieciowych.

Trudno spalić wszystko co się zapoda w pompie ciepła, Kospelu lub kablach.

Mimo wszystko dziękuję za wyczerpującą i szczerą odpowiedź.:)

 

Mam palnik (podajnik) w którym można spalać ekogroszek , miał , można też owies , sądzę że także pellet i itd ...

Potrafi spalać dość "ciężkie" w spalaniu węgle ...

 

U mnie opał ruski spalał się bardzo ładnie ...

 

W pierwszym sezonie kupowałem ekogroszek ukraiński za 700zł , w drugim sezonie ruski za 700zł. Na trzeci sezon wziąłem pakowany miał za 600zł i ekogroszek za 800zł.

 

Chodzi o to że nie jestem "skazany" tylko na "dedykowany" dobrej jakości ekogroszek ...

 

Śmieci nigdy nie paliłem i nie będę palił. Szkoda mi zdrowia i kotła.

Jeszcze na opał mnie stać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieci nigdy nie paliłem i nie będę palił. Szkoda mi zdrowia i kotła.

Jeszcze na opał mnie stać ...

 

Nie kierowałem takiego zarzutu wobec Ciebie, ale widząc co się dzieje wokół mnie, to są jednak tacy co palą.

U mnie z komina prawie niewidoczny dymek a wokół dymy jak z lokomotywy a smród że nos wykręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i nie mogę uwierzyć jaki beton jest z tych palaczy.

mam znajomych co mają eko groszek i NIKT z nich nie mówił jakie to jest fajne. Wszyscy się wkurzają na obsługowość kotłów ( czyszczenie, wynoszenie popiołu, wnoszenie opału i wszechobecny syf w pomieszczeniu co zajmuje kocioł). A tutaj dowiaduję się, że pralnie można zrobić, że z auta węglarke i wracając do domu taszczyć dwa worki groszku pod pachą. Ludze wy się leczyć powinniście! Wracając z domu chcę wrócić do domu a nie jeździć za opałem, czas na czyszczenie i wynoszenie poświęcić na zabawy z dziećmi lub czytanie książki. Przecież nikt normalny umysłowo nie cieszy się z tego że ma do wrzucenia 2t groszku?!?!

małymiki to pewien mieszkać w namiocie z kotłem 34kw i mówić na cholerę mi izolacja przecież mam kocioł na węgiel.

 

Dlaczego ekogroszkowcy masowo montują solary?? aby przynajmniej przez chwile się w tym nie babrać. Jak dodać koszt solarów z "dotacją"to dopiero robi się kwota za "tanią kotłownie"

 

a co z prądem do działania pieca, też nikt nie liczy, a co ze środkami czystości, wodą? chyba że chodzicie po domu jak brudasy. To też są koszty ogrzewania.

W pomieszczeniu z eko w lecie nawet przetworów nie dasz bo będziesz miał 40 stopni.

 

W tej chili mam problem z plecami i nie mogę nic nosić ani schylać, kto miałby mi wrzucać worki i czyścić kocioł?? Myślicie, że zawsze będziecie zdrowi?

 

kaszpir007 czym ty dbasz o zdrowie, kupujesz największy zasiarczony ukrainski, ruski syf i trujesz wszystkich w około. Ma cie ktoś wychwalać, że nie wrzucasz gumiaka do kotła? Miałbym to głęboko w tyłku gdybyś się sam truł, ale chce wyjść na spacer a tam smród palonego najtańszego węgla i wszystkiego do się pali na "ruszcie na paliwa alternatywne".

 

Wiecie groszkowcy co to jest komfort ogrzewania?? ile zapłacicie aby nic nie było trzeba robić? dlaczego WC robiecie w domu, przecież taniej wychodek na zewnątrz tańszy w eksploatacji i spełnia tą samą funkcję.

o ustawianiach kotłów są tysiące postów, ludzie się skarzą że za dużo im spala. Jak toś nie chce spędzać godzin na dobieraniu ustawien i bawienia się w fizycznego to za te same pieniądze może mieć inny system ogrzewania. Podałem koszty wykonania mojej instalacji, uważam że jedna i druga strona przegina w zaniżaniu kosztów. Można powiedzieć, że koszty są zbliżona ale jaka PRZEPAŚĆ W JAKOŚCI ŻYCIA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek sobie wszystko wmówi, by się czuć dobrze. O wadach auta sąsiada, dowie się Pan dopiero, to auto sprzeda i kupi drugie. "Palacze" napiszą prawdę o paleniu, gdy zamontują sobie pompy. To normalne!

Jak kiedyś jednej Pani, co cieszyła się z nowego domku - napisałem, że za 180kWh.m2 rocznie w komin, powinna podać "architekta" do sądu, a dane na forum, by nikt w coś takiego nie wdepnął, to ja stałem się wrogiem, nie "architekt"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2 powyzszymi opiniami w pełni się zgadzam a przykład z samochodem jest bardzo trafny, jak się ma rzęcha to nie ma sensu kupować nic innego bo się przepłaca ale jak się zmieni na lepszy to trzeba mieć coś komfortowego a nie jeździć zabytkiem, nikt się nie chce przyznać że ma coś gorszego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i nie mogę uwierzyć jaki beton jest z tych palaczy.

mam znajomych co mają eko groszek i NIKT z nich nie mówił jakie to jest fajne. Wszyscy się wkurzają na obsługowość kotłów ( czyszczenie, wynoszenie popiołu, wnoszenie opału i wszechobecny syf w pomieszczeniu co zajmuje kocioł).

 

Ja też tylko takich znajomych posiadam:yes: Dopiero na tym forum dowiedziałem się jak "fajne" może być palenie ekogroszkiem:)

Co do kolegi Kaszpira, który tak pięknie wszystkie problemy rozwiązał, z syfem, przechowywaniem, sterowaniem, itp to wiele bym dał by zobaczyć jego małżonkę dokonującą zasypu podajnika wg jego opisu, czyli ostrożne włożenie worka (25kg) do podajnika, otwarcie go i powolne wysypywanie, aby się nie kurzyło;) Ja nie jestem ułomkiem, a pewnie miałbym z tym spore problemy i to będąc w sile wieku. Moja żona jak mnie nie było w domu to otwierała worek, wysypywała węgiel na podłogę w kotłowni i ładowała zasobnik szufelką - sąsiadka i szwagierka robią tak samo - nie są w stanie oderwać od ziemi takiego worka, a wy tu twierdzicie, że to sama przyjemność się poruszać. Sorry ale ja znam lepsze formy aktywności fizycznej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...