Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli dostaniesz 10zł a oddać masz 15, a ty w tym czasie zarobisz 20zł, to nadal uważasz, że to się nie opłaca?

Jeżeli tak to nie mam pytań.

 

Tylko ja przykładowo na tym forum nie przezywam nikogo węglarzami, kablarzami itd. i nie próbuję na siłę robić interesu. Wprowadzaniem zakazów i nakazów Żeby umieć zarobić te 20zł na spłatę tych 15 i żeby żyć. Akurat tak nachalny Marketing tu jest prowadzony.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja przykładowo na tym forum nie przezywam nikogo węglarzami, kablarzami itd. i nie próbuję na siłę robić interesu. Wprowadzaniem zakazów i nakazów Żeby umieć zarobić te 20zł na spłatę tych 15 i żeby żyć. Akurat tak nachalny Marketing tu jest prowadzony.;)

 

Do czego? Do PC, gazu czy prądu bo nie rozumiem?

Nigdy nie zarobiłem złotówki na tematach około budowlanych, zależy mi jedynie by nowe domy były wolne od węgla. Czy to jest coś złego?

 

I jak czytam te wasze argumenty, to zakaz niestety jest jedynym słusznym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tylko ja przykładowo na tym forum nie przezywam nikogo węglarzami, kablarzami itd. i nie próbuję na siłę robić interesu. Wprowadzaniem zakazów i nakazów Żeby umieć zarobić te 20zł na spłatę tych 15 i żeby żyć. Akurat tak nachalny Marketing tu jest prowadzony.;)

Na wątku elektrycznym jakoś nikt nie robił problemów,że ktoś kogoś nazwał kablarzem czy pompiarzem a węglarze muszą mieć coś na sumieniu :)

Wprowadzenie zakazu węgla do nowych domów spowoduje to,że inwestorzy zaczną myśleć bo teraz budują domy bezmyślnie,bez liczenia,bez zastanawiania się,ten wątek pokazał jak ludzie z domów z ekogroszkiem są dosłownie zacofani,wygadują jakieś nieprawdopodobne bzdury na temat budowy domu,pomp ciepła,izolacji domów i samego ogrzewania.

Prostowanie tych bzdur nazywacie nachalnym marketingiem ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego? Do PC, gazu czy prądu bo nie rozumiem?

Nigdy nie zarobiłem złotówki na tematach około budowlanych, zależy mi jedynie by nowe domy były wolne od węgla. Czy to jest coś złego?

 

I jak czytam te wasze argumenty, to zakaz niestety jest jedynym słusznym wyjściem.

 

Żebyś jeszcze nie musiał prosić żeby ten węgiel i drewno dostać.;) Polska jest krajem co jest na węgiel skazana żeby być niezależna energetycznie . Inaczej będziemy zależni od zagranicy, a najbardziej od Rosji. Wesoło się nie robi na wschodzie. Dlatego nie miej takiej pogardy do tego węgla. Nie chodzi o argumenty, bo prąd do tej Twojej pompy tez jest z węgla, tylko umiejętniej spalanego. Dlatego nie zakazy i nakazy. Tylko uświadamianie i edukacja spalania. I nie piszcie pierdół że węgiel do takich domów z zapotrzebowaniem 5-6kW się nie nadaje , bo można palić cyklicznie tak samo jak drewnem i magazynować w buforze. Uparliście się tylko na ten ekogroszek i piszecie w kółko farmazony. Bezobsługowość i ekologia swoją drogą ale w Polsce jak na razie ważnym czynnikiem jest ekonomiczność. Nie wszystkich stać nawet na podstawowe środki do życia, nie mając pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś jeszcze nie musiał prosić żeby ten węgiel i drewno dostać.;) Polska jest krajem co jest na węgiel skazana żeby być niezależna energetycznie . Inaczej będziemy zależni od zagranicy, a najbardziej od Rosji. Wesoło się nie robi na wschodzie. Dlatego nie miej takiej pogardy do tego węgla. Nie chodzi o argumenty, bo prąd do tej Twojej pompy tez jest z węgla, tylko umiejętniej spalanego. Dlatego nie zakazy i nakazy. Tylko uświadamianie i edukacja spalania. I nie piszcie pierdół że węgiel do takich domów z zapotrzebowaniem 5-6kW się nie nadaje , bo można palić cyklicznie tak samo jak drewnem i magazynować w buforze. Uparliście się tylko na ten ekogroszek i piszecie w kółko farmazony. Bezobsługowość i ekologia swoją drogą ale w Polsce jak na razie ważnym czynnikiem jest ekonomiczność. Nie wszystkich stać nawet na podstawowe środki do życia, nie mając pracy.

 

Węgiel do celów energetycznych jak najbardziej, ale nie na naszych osiedlach. One mogą być wolne od dymu, wystarczy zacząć myśleć budując swoje nowe domy i wcale nie musi być to kosztem wyższej ceny.

Szkoda mi już czasu na dalszą bezcelową dyskusję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wprowadzenie zakazu węgla do nowych domów spowoduje to,że inwestorzy zaczną myśleć bo teraz budują domy bezmyślnie,bez liczenia,bez zastanawiania się,ten wątek pokazał jak ludzie z domów z ekogroszkiem są dosłownie zacofani,wygadują jakieś nieprawdopodobne bzdury na temat budowy domu,pomp ciepła,izolacji domów i samego ogrzewania.

Prostowanie tych bzdur nazywacie nachalnym marketingiem ?

 

No tak najlepiej wybudować przemyślany dom ala liwko z ogromnym zapotrzebowaniem i wstawić do niego pompę...brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, ile można? Węglarzom widać w kółko :bash:

 

Nie mam ciepłomierza (taki dla mojej pompy ma niedowiarek na tym forum) i mogę tylko domyślać się odnośnie COP mojej PC. Natomiast jeżeli zużywa 4000kWh (90% w taniej taryfie), to przypuszczam, że czystym prądem zużywałbym około 12000-15000kWh.

Rachunki mnie bardzo zadawalają więc nie widzę sensu inwestycji w ciepłomierz.

 

Zakazać należy budowanie takich durszlaków 133m2, jak twoje;)

Od tego trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel do celów energetycznych jak najbardziej, ale nie na naszych osiedlach. One mogą być wolne od dymu, wystarczy zacząć myśleć budując swoje nowe domy i wcale nie musi być to kosztem wyższej ceny.

Szkoda mi już czasu na dalszą bezcelową dyskusję, dobranoc.

 

A dlaczego do celów energetycznych jak najbardziej? Też zanieczyszcza tylko w trochę mniejszym stopniu, bo są elektrofiltry. Przecież umiejętne spalanie w domowych kotłach też jest niewidoczne tak jak z kominów elektrowni. Przecież EDF nie dostał zgody Unii Europejskiej na budowę nowoczesnej elektrowni węglowej w Rybniku. Ciekawe dlaczego?;)

 

Myslisz ze to te osoby buduja NOWE domy i na FM uzasadniaja palenie wegla w nowycj domach w 2014....?

 

Moze tylko ci z max okreslonym dochodem by mieli zezwolenie na palenie... :o

 

Odniosłem się do chęci wprowadzenia zakazu palenia węglem którą promuje Liwko. Nie chodziło tu akurat mi o nowe domy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A ja sie nie zgodzę z tym... Nie wierze,ze przy Twoim ociepleniu i metrażu masz dom 10litrowy! Sadze,ze zawyzasz sprawność pompy...tylko po co?

Masz ozc?

Może Asolt zabierze głos?

Przecież Liwko nie ma tragicznego ocieplenia i nie ma WG,ma izolację lepszą jak w projekcie spełniającym normy i sądze,że będzie to ok.70-80kWh/m2/rok czyli 7-8 litrów

czyli na c.o zużyłby 9500-10500kWh

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Liwko nie ma tragicznego ocieplenia i nie ma WG,ma izolację lepszą jak w projekcie spełniającym normy i sądze,że będzie to ok.70-80kWh/m2/rok czyli 7-8 litrów

czyli na c.o zużyłby 9500-10500kWh

 

Wiem i dlatego mam watpliwosci.Sadze,ze ma jeszcze mniejsze zapotrzebowanie i ze koszt 1kwh jaki podaje 9-10gr jest mocno zaniżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem tu około 10 kwietnia. Wątek w tej chwili jest przeszło 2x większy. Nawet nie czytałem.

Jednak "siłowe" zachęcanie do palenia węglem jest trochę nieuczciwe.

Do kolegi z Rybnika.

Za 7 lat nikt nie spojrzy na węgiel w nowym domku. Ekonomicznie nieuzasadnione.

Sprawdź rozporządzenie i dyrektywy. Nie ma szans dla kilku stów babranie się z węglem. Ten aspekt pozostaw elektrowni, która spali go w znacznie wyższej sprawności.

Przede wszystkim spali go czyściej :)

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o spalaniu węgla, w zasadzie o zakazie jego spalania.

Dlaczego zakazali palenia koksem?

 

Lobby?

Brak wiedzy samorządu nakierowanego przez odpowiednie firmy?

Może ktoś się wypowie?

Koks jest czystszy od drewna spalanego w kominku.

Bez zbędnego wgłębiania się w aspekty środowiskowe.

Typowa ściema,...

Można użyć ostrych słów.

Warto iść pod paragraf typowy pod ustrój autorytarny (PRL?).

Paragrafy pozostały, pudło także. Władza górą.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...