Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zakaz palenia tytoniu, który obowiązuje obecnie praktycznie wszędzie też był krytykowany przez palaczy. Ile to ja się nasłuchałem, że restauracje i bary padną, bo nikt nie będzie chciał jeść i pić bez dymka, że zanikną kontakty międzyludzkie, że w ogóle katastrofa i pogwałcenie wolności.

I co? I nic się złego nie stało, po powrocie z imprezy nie śmierdzą mi ubrania, w miejscach publicznych jest przyjemniej.

Podobnie było z innymi regulacjami, np. pamiętam jeszcze czasy, gdy kask dla motorowerzysty nie był obowiązkowy. Dzisiaj jest to obowiązek, dzięki temu z moich podatków idzie mniej pieniędzy na leczenie bezmyślnych młodziaków, którzy dorwali się do motorków.

Niektórych rzeczy nie da się wprowadzać stopniowo i tylko za pomocą łagodnej perswazji. Jestem za ustawowym zakazem palenia węglem, być może jednak konieczne będą jakieś dotacje lub ulgi dla przechodzących z kopciuchów na inne paliwa.

 

Jak wprowadzili zakaz palenia papierosów w lokalach gastronomicznych, po prostu przestałem do nich chodzić.

Piwko pijemy w domu, a obiady sami gotujemy :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wprowadzili zakaz palenia papierosów w lokalach gastronomicznych, po prostu przestałem do nich chodzić.

Piwko pijemy w domu, a obiady sami gotujemy :stirthepot:

 

A ja dokładnie odwrotnie;) Odkąd nie mam obaw, że ktoś będzie na mnie wydalał swe śmierdzące wyziewy zacząłem coraz częściej "spożywać" na mieście. Może dlatego branża gastronomiczna nie zanotowała strat po wprowadzeniu ZAKAZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dokładnie odwrotnie;) Odkąd nie mam obaw, że ktoś będzie na mnie wydalał swe śmierdzące wyziewy zacząłem coraz częściej "spożywać" na mieście. Może dlatego branża gastronomiczna nie zanotowała strat po wprowadzeniu ZAKAZU.

 

No właśnie, ja podobnie.

Kolejny przykład: ograniczenie prędkości na drogach. Przecież każdy "wie", jak szybko powinien jechać, i każdy "zna" swoje możliwości.... Co nie? Tak samo po co jakieś limity zawartości alkoholu we krwi u kierowców. Zlikwidujmy ograniczenia prędkości w miastach, pozwólmy pijakom jeździć po drogach, tak samo jak nie chcemy zakazywać palenia w kopciuchach. bo przecież:

 

Nie popieram Ciebie , bo Ty jesteś za rozwiązaniami siłowymi(zakazy, nakazy). Natomiast ja wprowadzałbym to z edukacją ludzi , powoli z rozsądnym dofinansowaniem. Pieniądze które teraz się wydaje na drogie spoty wydawałbym na dofinansowywania. Na pewno przynosiłoby to większy pożytek niż nabijanie kieszeni środkom masowego przekazu..

 

Coniektórzy wykazują się tutaj jednak zbyt dużą naiwnością w postrzeganiu świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coniektórzy wykazują się tutaj jednak zbyt dużą naiwnością w postrzeganiu świata.

 

Widzę że pijesz do mnie.;) Ja już trochę lat przeżyłem i w różnych miejscach byłem. Jak na wschodzie tak i na zachodzie. Więc mi tu nie pisz o naiwności co do używania siły. Pamiętaj jak gdzieś będziesz, to uważaj z tymi siłowymi rozwiązaniami.;) Powiem jeszcze że kiedyś w szkole uczyli że "co niektórzy" piszemy osobno.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......pamiętam jeszcze czasy, gdy kask dla motorowerzysty nie był obowiązkowy. Dzisiaj jest to obowiązek, dzięki temu z moich podatków idzie mniej pieniędzy na leczenie bezmyślnych młodziaków, którzy dorwali się do motorków. ......

A to jest akurat głupie myślenie. Twoich pieniędzy na leczenie idzie więcej - z dwóch przyczyn. Pierwsza - w kaskach czują się bezpieczniejsi więc ostrzej szarżują. Druga - dzięki kaskom więcej ich przeżywa wypadki i staje się kalekami które musisz utrzymywać do końca ich dni. Bez kasków śmiertelność była większa, więc i mniej kasy trzeba było na leczenie tych co przeżyli. To samo dotyczy pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych i całego podobnego szajsu. Jak mówił Korwin Mikke - kierowca powinien siedzieć w szklanym bąblu na samiutkim przodzie swojego pojazdu. Wtedy i tylko wtedy prowadziłby bezpiecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciekawa teza, mógłbyś ja rozwinąć?

 

Pytanie do szczęśliwych posiadaczy kredytów hipotecznych - jakie oprocentowanie macie?

Liwko pokrótce wyjaśnił jak to funkcjonuje z punktu widzenia zainwestowania gotówki przeznaczonej na dom w biznes czyli spłacasz kredyt 15zł ale w między czasie zarabiasz dzięki tej gotówce 25zł.

Ja to także wyjaśniałem na przykładzie nieruchomości,za gotówkę,która miała być przeznaczona na dom kupujesz 3 kawalerki,miesięczna rata takiego kredytu to ok.2tys.zł,z wynajęcia kawalerek na czysto masz ok.3tys.zł czyli na kredycie zamiast dokładać zarabiasz 1tys.zł miesięcznie.

Ja mam kredyt chyba na 4.55%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko pokrótce wyjaśnił jak to funkcjonuje z punktu widzenia zainwestowania gotówki przeznaczonej na dom w biznes czyli spłacasz kredyt 15zł ale w między czasie zarabiasz dzięki tej gotówce 25zł.

Ja to także wyjaśniałem na przykładzie nieruchomości,za gotówkę,która miała być przeznaczona na dom kupujesz 3 kawalerki,miesięczna rata takiego kredytu to ok.2tys.zł,z wynajęcia kawalerek na czysto masz ok.3tys.zł czyli na kredycie zamiast dokładać zarabiasz 1tys.zł miesięcznie.

Ja mam kredyt chyba na 4.55%.

 

A co robisz jak Ci nie płacą za wynajęcie tych kawalerek?;) Mówiłeś że wywalasz ich i gdzie ta kasa?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A co robisz jak Ci nie płacą za wynajęcie tych kawalerek?;) Mówiłeś że wywalasz ich i gdzie ta kasa?;)

Dwumiesięczna kaucja wpłacona na początku wynajmu mobilizuje :)

Akurat w moim przypadku,w mojej miejscowości i mojej lokalizacji mogę sobie pozwolić na takie wybrzydzanie,nowych lokatorów nie zabraknie i dlatego obecni to sobie szanują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko pokrótce wyjaśnił jak to funkcjonuje z punktu widzenia zainwestowania gotówki przeznaczonej na dom w biznes czyli spłacasz kredyt 15zł ale w między czasie zarabiasz dzięki tej gotówce 25zł.

Ja to także wyjaśniałem na przykładzie nieruchomości,za gotówkę,która miała być przeznaczona na dom kupujesz 3 kawalerki,miesięczna rata takiego kredytu to ok.2tys.zł,z wynajęcia kawalerek na czysto masz ok.3tys.zł czyli na kredycie zamiast dokładać zarabiasz 1tys.zł miesięcznie.

Ja mam kredyt chyba na 4.55%.

 

A gdzie takie tanie kawalerki ? Mój dom kosztował 320tys zł. Gdzie kupuje sie kawalerki za 100tys , oczywiście w super stanie wyremontowane , umeblowane i oczywiście w tak super miejscu że za 1000zł za miesiąc + opłaty ludzie się zabijają aby w nich zamieszkać ?

 

Pytam z ciekawości. Ja mieszkałem w Toruniu więc daleko do wielkich miast i ceny za m2 kawalerki to około 5000zł bo kawalerki cieszą sie największym zainteresowaniem i te za 5000zł za m2 to nie są jeszcze jakieś super wypasione i wymagają remontu ...

Większe mieszkania są tańsze , bo jest na takie mniejsze zapotrzebowanie ...

 

Mój znajomy kupił dom niedaleko mnie. Mieszkanie ma ładne w Toruniu , tyle że 50m2. Mieszkanie dośc nowe , spłaca za nie kredyt (mieszkanie z kredytu KFM więc było tanie i rata mała). Wynajmuje rodzince i ma "zysku" na tym z 100-200zł , bo w kwocie za jaką wynajmuje sa opłaty , więc na reke ma max 100-200zł ...

 

Nie mógł znaleźc chętnego na wynajem , mimo że umeblowane. Dopiero jak zjechał mocno z ceny znalazł ...

 

Ma 2 kredyty. Jeden spłaca wynajmujący a drugi musi sam ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A gdzie takie tanie kawalerki ? Mój dom kosztował 320tys zł. Gdzie kupuje sie kawalerki za 100tys , oczywiście w super stanie wyremontowane , umeblowane i oczywiście w tak super miejscu że za 1000zł za miesiąc + opłaty ludzie się zabijają aby w nich zamieszkać ?

 

Pytam z ciekawości.

Gliwice,śródmieście,os,Zubrzyckiego,Sikornik,Trynek,zyzolek potwierdzi.

Kawalerka rwana jest na pniu,28-33m2 w cenie 90-110tys.zł.

W tych okolicach jest max.1km do Politechniki Śląskiej,studenty zabijają się o takie lokum.

Siora wynajęła ostatnio parze,nie studentom kawalerkę na Operetce za 1500zł/miesiąc gdzie czynsz to tylko 360zł.

Sąsiad nade mną M4 3 pokojowe wynajął 2 parom studentów za 1700zł gdzie czynsz to 470zł.

 

Także jeśli ktoś ma gotówkę na dom to bzdurą jest inwestować ją w dom,zdecydowanie korzystniej jest wziąść kredyt hipoteczny.

Wiem,że mało doświadczeni życiem,którzy dorwali się szybko do dużej kasy ze zmywaka w Anglii nie mają pojęcia o tym ale trzeba ich nauczać :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliwice,śródmieście,os,Zubrzyckiego,Sikornik,Trynek,zyzolek potwierdzi.

Kawalerka rwana jest na pniu,28-33m2 w cenie 90-110tys.zł.

W tych okolicach jest max.1km do Politechniki Śląskiej,studenty zabijają się o takie lokum.

Siora wynajęła ostatnio parze,nie studentom kawalerkę na Operetce za 1500zł/miesiąc gdzie czynsz to tylko 360zł.

Sąsiad nade mną M4 3 pokojowe wynajął 2 parom studentów za 1700zł gdzie czynsz to 470zł.

 

Także jeśli ktoś ma gotówkę na dom to bzdurą jest inwestować ją w dom.

 

Głupoty opowiadzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...