Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

zyzolek są kraje gdzie się duzo więcej wynajmuje, pojawi się ciekawsza oferta to się zmienia mieszkanie, zmienia się pracę to się robi przeprowadzkę bliżej a nie jest sie uwiązanym i codzinnie dojazdy po godzienie w jedną strone, tylko u nas jest tak że za wszelka cenę trzeba mieć swoje. płaci się za wynajem i sie nie martwisz, że płytka odpadła bo była źle położona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zyzolek są kraje gdzie się duzo więcej wynajmuje, pojawi się ciekawsza oferta to się zmienia mieszkanie, zmienia się pracę to się robi przeprowadzkę bliżej a nie jest sie uwiązanym i codzinnie dojazdy po godzienie w jedną strone, tylko u nas jest tak że za wszelka cenę trzeba mieć swoje. płaci się za wynajem i sie nie martwisz, że płytka odpadła bo była źle położona.

 

Dokładnie tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość ma ekogroszek, bo nie wie, że można inaczej, albo myśli że nie wiadomo ile trzeba wydać, żeby było inaczej.

 

Dobrze wiedzą, że można inaczej, tylko jak sobie wszystko na spokojnie przeliczą wychodzi, że się nie opłaca.

 

Czesc osob nie wie, inni mysla, ze koszty sa ogromne (chociaz nie do konca wiedza jakie), a pozostalym po przeliczeniu wychodzi, ze sie nie oplaca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów dodatkowych metrów kotłowni, to jakiś mit powtarzany na okrągło przez PCi-arzy.

Nikt nie buduje żadnych dodatkowych metrów, żeby tam wstawić kotłownię.

Adaptuje się te 8-15m2 budynku, które już są. Jak jest budynek 130m2, to te kilka metrów zmieni swoje przeznaczenie użytkowe. I to wszystko w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się cały czas czepia, że system z PC jest droższy od systemu z kotłem. To po co się czepia skoro ignoruje koszty dodatkowych m2 na system z kotłem?

Stać was na 400m2 to znaczy, że stać was na wszystkie systemy. Jak nie stać was na dom większy niż 100m2 to znaczy, że ważny jest dla was każdy m2.

W Polsce powinien zostać wprowadzony zakaz ogrzewania domów paliwami stałymi, inaczej część inwestorów dalej nie będzie używać rozumu.

 

A deputaty węglowe powinny zamienione być na kWh czystej energii.

 

I jeszcze jedno dla liczących koszta systemów. Wchodzą przepisy "trójpaku energetycznego". Okrojone, ale wchodzą. Będą dopłaty do łączenia dwóch systemów. Np PC i FV. Czy to nie jest o niebo lepsze od kotła na węgiel i solarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów dodatkowych metrów kotłowni, to jakiś mit powtarzany na okrągło przez PCi-arzy.

Nikt nie buduje żadnych dodatkowych metrów, żeby tam wstawić kotłownię.

Adaptuje się te 8-15m2 budynku, które już są. Jak jest budynek 130m2, to te kilka metrów zmieni swoje przeznaczenie użytkowe. I to wszystko w tym temacie.

to po co budować 130m skoro kilkanaście metrów jest niezagospodarowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem sobie odpuścić ale jeszcze słowo skrobnę

piszecie tutaj o świadomości i o głupocie tych co nowe domy budują z kotłownią węglową

proponuję na stronie muratora zajrzeć do działu projektów

otworzyłem kilka takich o powierzchni użytkowej 100-130m2

standardem w nich jest kotłownia na paliwo stałe ewentualnie po adaptacji na kocioł gazowy lub kominek z płaszczem

do tego 12cm styro na ścianie, 15cm wełny od góry i wentylacja grawitacyjna

to kto tutaj jest głupi- ten co kupuje taki projekt zdając się na wiedzę i świadomość projektanta czy projektant ?

pisałem już

Kowalski może nie mieć głowy do budowlanki

ufa projektowi i się do niego stosuje

chcecie by było inaczej zmuście projektantów aby kreślili tak by było ekologicznie i tanio w eksploatacji

narzekacie że gdybyście mieli wstawiać kotły na paliwo stałe musielibyście zmieniać projekty

a napiszcie ile zmian wykonaliście w swoich projektach aby tych kotłów nie mieć- może wasze również zakładały podstawowe źródło ogrzewania kocioł na paliwo stałe?

jesteście w tej marginalnej części naszego społeczeństwa która znalazła czas na to aby pogrzebać w sieci i dowiedzieć się co zmenić by było tak jak chcecie

większość zakłada że skoro taki jest projekt to tak ma być i tak jest dobrze

większość myśli o zakupie czajnika nie na etapie projektu bo w nim czyta (kocioł na paliwo stałe) tylko jak już instalacja zrobiona(często kalafiorowa lub mieszana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję na stronie muratora zajrzeć do działu projektów

otworzyłem kilka takich o powierzchni użytkowej 100-130m2

standardem w nich jest kotłownia na paliwo stałe ewentualnie po adaptacji na kocioł gazowy lub kominek z płaszczem

do tego 12cm styro na ścianie, 15cm wełny od góry i wentylacja grawitacyjna

)

Bo to sztampa jest. Nikt za marne pieniądze na projekt typowy nie będzie sobie doopy zawracał inwencją twórczą - pomyślunkiem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa zdecydowanie dla klasy - czyli co Ci z PC to "o klasę wyżej" ? tak WAM się chyba wydaje ;)

jeszcze trochę i z powodu pompy co niektórym w żyłach zacznie płynąć błękitna krew:lol2:

 

 

Liwko - ale te 20 zł to wersja optymistyczna - wypłatą dodatku ma zajmować się gmina i ma mieć to w ramach zadań zleconych administracji rządowej, więc rozumiem, że 20 zł będzie dotyczyło gmin/województw tych które na to będzie stać - wątpie, ze kasa z Wawy poleci równo na każde województwo.

I jeszcze na jakiej zasadzie będzie przyznawany ten dodatek "mieszkaniowy" od zarobków? powierzchni? roku budowy? ...

Edytowane przez Magda_lena85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem sobie odpuścić ale jeszcze słowo skrobnę

piszecie tutaj o świadomości i o głupocie tych co nowe domy budują z kotłownią węglową

proponuję na stronie muratora zajrzeć do działu projektów

otworzyłem kilka takich o powierzchni użytkowej 100-130m2

standardem w nich jest kotłownia na paliwo stałe ewentualnie po adaptacji na kocioł gazowy lub kominek z płaszczem

do tego 12cm styro na ścianie, 15cm wełny od góry i wentylacja grawitacyjna

to kto tutaj jest głupi- ten co kupuje taki projekt zdając się na wiedzę i świadomość projektanta czy projektant ?

pisałem już

Kowalski może nie mieć głowy do budowlanki

ufa projektowi i się do niego stosuje

chcecie by było inaczej zmuście projektantów aby kreślili tak by było ekologicznie i tanio w eksploatacji

narzekacie że gdybyście mieli wstawiać kotły na paliwo stałe musielibyście zmieniać projekty

a napiszcie ile zmian wykonaliście w swoich projektach aby tych kotłów nie mieć- może wasze również zakładały podstawowe źródło ogrzewania kocioł na paliwo stałe?

jesteście w tej marginalnej części naszego społeczeństwa która znalazła czas na to aby pogrzebać w sieci i dowiedzieć się co zmenić by było tak jak chcecie

większość zakłada że skoro taki jest projekt to tak ma być i tak jest dobrze

większość myśli o zakupie czajnika nie na etapie projektu bo w nim czyta (kocioł na paliwo stałe) tylko jak już instalacja zrobiona(często kalafiorowa lub mieszana)

 

projekty takie są, żeby się sprzedawały. z jednym architektem zerwałem współpracę, bo cały czas gadał o elewacji i pokryciu dachowym i ignorował moje prośby o dylatację garażu. generalnie projektanci w Polsce mają małą wiedzę o energooszczędności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna, wszyscy dostali je gratis.

 

dokładnie :D

 

każdy metr kosztuje. a żeby było w miarę "wygodnie" to dobrze jeśli dodatkowo skład paliwa znajduje się blisko pieca, a nie tak jak ktoś proponował na FM - 6 m2 kotłownia z kotłem na orzech a skład opału w blaszaku obok domu - tak ponoć najtaniej, ale trzeba kilka razy dziennie z wiadrem po opał chodzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...