Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

No to nie wmawiajcie na forum że kredyt jest taki cacy, bo inni uwierzą.Będziesz potem miał czkawkę przez całe życie, jak będą przezywać na Ciebie.:D

 

Ale dla mnie jest cacy. I uważam, że wystarczy ruszyć głową żeby tak nisko oprocentowany kredyt był cacy i dla innych. A że nie wszyscy umieją to już nie moja wina.

Wy płaczecie jak macie kredyty, a ja jak mi nie chcą dać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jaaaa, ale farmazony :)

 

u mnie kredycik na 280k złociszy w RNS, oddam w odsetkach drugie tyle, no ale kredyty takie wspaniałe... :D

 

Boś głupi! Trzeba było odkładać na domek 50 lat i mieszkać pod mostem :p

 

Moja działka kosztowała mnie Xzł. Dzisiaj (minęło 10lat od kupna) kosztuje 3xX. Gdybym miał odkładać na jej kupno, to nigdy bym jej nie kupił :p

Ziemia w górę, robocizna również. Ile dłużej bym odkładał na swój dom???

 

Nie chcecie kredytów to ich nie bierzcie. Kredyty powinny być tylko i wyłącznie dla świadomych inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja działeczkę kupiłem za gotowiznę. Jakbym miał kaskę, to dom też bym pobudował za gotówkę. Teraz zamiast spłacać 1200zł/m-c banksterom, odłożyłbym powiedzmy połowę tej kwoty na konto córce i tak co miesiąc do jej pełnoletności. Przynajmniej cos by po mnie miała na tym ziemskim padole. No, może jak dożyję i spłacę ten kredyt, to chałupę będzie miała w spadku.

1200x 12 m-cy to prawie 15 tysia rocznie. Zamiast do Turcji, jeździlibyśmy na wakacje do Meksyku. Marzenie...

 

jeśli chodzi o kredyty w walucie. Nasi znajomi kupili mieszkanie 40m2 w 2008 roku na kredyt we Franciszku. Było spoko, dopóki nie pojawiło się dziecko. Mieszkanie okazuje się zbyt małe. Chcieliby sprzedać i kupić coś większego. Franek w tym czasie z poziomu 2 złote zawędrował na 3,40. I okazało się nagle, że są w czarnej d...No ale tak to jest ze spekulantami. Raz na wozie, raz pod wozem.

Edytowane przez pionan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie, ale sytuacja była analogiczna, złoty drastycznie stracił na wartości.

 

Chyba nie była analogiczna... Zapytaj kolegę, czy zarabiał w dolarach. Jeśli nie, to spadek wartości pieniądza dotyczył jego wypłaty a nie kredytu. Moi rodzice też wtedy błyskawicznie spłacali kredyt, żeby nie utonąć finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komu ja go wciskałem??? To ty nim straszysz, ja nikomu go nie wciskam. Taka różnica.

 

Ja nim nie straszę tylko pokazuje realia.:yes: Nie tak jak Ty mówię tylko"cacy" Nic nie ma za darmo, a kredyt może wpędzić nie tylko w kłopoty finansowe ale i zdrowotne.

 

A co za różnica??? Gdybym nagle zaczął zarabiać milion złotych miesięcznie to uważasz, że nie spłaciłbym od razu tego kredytu?

 

Ty jednak jesteś oderwany od rzeczywistości.:p

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od tego, że wytknąłeś, że ci co mają kredyty to nie mają domów. Że nasze domy mają banki. A ja ci pokazałem, że można to zrobić całkowicie świadomie i jeszcze na tym zarobić. A kto co robi ze swoimi pieniędzmi to mnie nie obchodzi (byle by nie szkodził innym).

 

Ja właśnie nie jestem oderwany od rzeczywistości, ja po prostu wiem, że takie sytuację się zdarzają. Dzisiaj rata 1000zł jest jakimś wydatkiem, ale jakim będzie za 10, 20 lat??? Myślisz że nasze pensje będą maleć? Ja sądzę, że będzie zupełnie odwrotnie. Jeszcze 30 lat temu nie wyobrażałem sobie, że będę sobie zwiedzał zachodnie kraje i będzie mnie spokojnie na to stać. A jednak, czasy się zmieniły, złoty zyskuje na wartości, z roku na rok stać nas na coraz więcej. Wystarczy spojrzeć dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica??? Gdybym nagle zaczął zarabiać milion złotych miesięcznie to uważasz, że nie spłaciłbym od razu tego kredytu?

 

Dowiedz się może, dlaczego ten kolega tak szybko spłacał kredyt. Najpierw napisałeś o spadku wartości pieniądza a potem o ogromnej wypłacie. Jakoś to drugie nie pasuje do realiów końcówki lat 80-ych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się może, dlaczego ten kolega tak szybko spłacał kredyt. Najpierw napisałeś o spadku wartości pieniądza a potem o ogromnej wypłacie. Jakoś to drugie nie pasuje do realiów końcówki lat 80-ych.

 

Tak się składa, że kolega nie żyje. Zmarł na moich oczach po treningu siatkówki.

 

Ja to widzę w ten sposób.

Wziął kredyt na dom w wysokości np. 100 000zł. Galopująca inflacja sprawiła, że ten kredyt zrobił się malutki i spłacił go właśnie jedną wypłatą.

 

Jak zaczynałem szkołę w Bydgoszczy miesiąc internatu (wkład do gara) kosztował mnie 3500zł. Gdy kończyłem, tyle kosztował jednorazowy bilet tramwajowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od tego, że wytknąłeś, że ci co mają kredyty to nie mają domów. Że nasze domy mają banki. A ja ci pokazałem, że można to zrobić całkowicie świadomie i jeszcze na tym zarobić. A kto co robi ze swoimi pieniędzmi to mnie nie obchodzi (byle by nie szkodził innym).

 

Ja właśnie nie jestem oderwany od rzeczywistości, ja po prostu wiem, że takie sytuację się zdarzają. Dzisiaj rata 1000zł jest jakimś wydatkiem, ale jakim będzie za 10, 20 lat??? Myślisz że nasze pensje będą maleć? Ja sądzę, że będzie zupełnie odwrotnie. Jeszcze 30 lat temu nie wyobrażałem sobie, że będę sobie zwiedzał zachodnie kraje i będzie mnie spokojnie na to stać. A jednak, czasy się zmieniły, złoty zyskuje na wartości, z roku na rok stać nas na coraz więcej. Wystarczy spojrzeć dookoła.

 

Nie spieram się z Tobą bo to nie ma sensu. Świadomie mieszkaj gdzie chcesz tylko nie pisz że masz dom , bo go nie masz . Będziesz miał go dopiero jak spłacisz, bez względu czy pieniądze masz zakopane czy zainwestowane.;)

 

Widzisz mi już zmalała bo przeszłem na penzyje.:( Myślisz że jak Ty będziesz przechodził to wzrośnie?:no:

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...