Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Lobbuje bo że powiem tak kolokwialnie: w doopie był goowno widział.

Jak popracuje kilka sezonów z ekogroszkiem to może się nawróci choć zdarzają się fundamentaliści i m-coś tam chyba do nich należy.:rolleyes:

 

W-cos tam, u mnie system bezobslogowy bedzie (bo mnie stac akurat) i zmieniac nie planuje a wiesz czemu - bo glowe mam nie tylko od tego zeby deszcz do szyi mi nie napadal :p

Wpakowales sie w podwojne koszty i kozaka zgrywasz... ze tak zapytam - to gdzie byles i co ty widziales jak planowales system CO wiedzac, ze nie dasz rade podniesc worka 25kg???....bo dla mnie jest jasne, ze goo...tzn. niewiele :lol2:

 

Takze teraz placz i plac...

 

Jak to jeden z forumowiczow powtarza - "swiadomy inwestor to madry inwestor..." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma... ?

...

Ja nie znam pralek w kuchni...

 

Jeszcze sie nie spotkalem, wszedzie kalafiory+kondensat ew wspomniane piece akumulacyjne. Nie spotkalem sie rowniez z wymuszona cyrkulacja cwu czy tez z podlogowka. Pralka w kuchni to norma ew. w garazu (jesli takowy jest). Drewniane stropy w domach parterowych jak i pietrowych... bardzo krotkie okapy dachu...ot brytyjski standard - koszty inwestycji ciete do minimum. No i przede wszystkim male metrarze... mowie tu oczywiscie o nowym budownictwie.

Aha.. z grochem tez sie nie spotkalem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak wyobrazasz sobie standard w kraju zachodnim o zaludnieniu 63mln?

A skoro juz jestesmy przy temacie UK to Brytyjczycy grzeja albo gazem albo pradem a jesli pradem to piece akumulacyjne....pompków niema :p

 

 

Nie ma bo....? Nie widziałeś ?

Tak samo można powiedzieć, że z Niemczech pomp nie ma. Bylem i nie widzialem.

Albo być w Zakopanem i powiedzieć, że nie ma Giewontu, bo nie widzialem.

 

Wystarczy wpisać "heat pump installations uk" w wyszukiwarce grafiki i zobaczyć.

 

twoje stwierdzenie "pompkow w UK nie ma" jest tak samo prawdziwe jak poprzednie "w domu 100m2 kotlownia musi sasiadować z salonem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo....? Nie widziałeś ?

Tak samo można powiedzieć, że z Niemczech pomp nie ma. Bylem i nie widzialem.

Albo być w Zakopanem i powiedzieć, że nie ma Giewontu, bo nie widzialem.

 

Wystarczy wpisać "heat pump installations uk" w wyszukiwarce grafiki i zobaczyć.

 

twoje stwierdzenie "pompkow w UK nie ma" jest tak samo prawdziwe jak poprzednie "w domu 100m2 kotlownia musi sasiadować z salonem"

 

Pisze Wam jak wyglada standard, w PL pci tez do standardu tez nie należy.

Co do stwierdzenia ze na 100m2 kotlownia chcąc nie chcąc bedzie obok salonu to poraz kolejny Ci powtórzę - była to ironia ale Ty jej nie zrozumiesz,bo duma Ci nie pozwala:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co ma moja duma do tego, ironii w tym tez nie zauważylem, tylko zwykle (nieprawdziwe) stwierdzenie, sugerujace brak wyobrazni raczej....

 

Przypominam, ze pisałes o tym w kontekscie konieczności posiadania kotlowni za salonem, aby skorzystac ze wspolnego komina z kominkiem, celem obniżenia kosztow inwestycji w ekogroch. .

Twierdziles, ze to nie problem, bo w domku 100m2 inaczej sie i tak się kotlowni umiescic nie da

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Twierdziles, ze to nie problem, bo w domku 100m2 inaczej sie i tak się kotlowni umiescic nie da

 

Zacytuj...bo glupoty piszesz...moze wtedy zlapiesz ironie :no:

 

A co do pomp w UK, to w tej chwili w nowych domach montuje sie je w 10% inwestycji.

Ilosc pomp wzrasta jednak o ok 20% rocznie i wg szacunkow w 2020 co drugi dom bedzie oddawany z pompą ciepła.

 

Opierasz to na....??? Ot pare faktow z zycia nie z onetu...

Koszt 1kwh w taryfie nocnej £0.063 koszt 1kwh z gazu £0.035.

Sredni koszt grzania domku 100m2 (w uk to juz spory dom) 8000kwh:

- cop1 - 8000kwhx0.063 = £504

- cop3 - 8000kwhx0.063/3 = £168

- gaz - 8000kwhx0.035 = £280

 

Koszt pci - £2622

http://www.saturnsales.co.uk/Panasonic-Aquarea-Compact-Monoblock-Heat-Pumps-Heating-Only.html?gclid=CLyx0MvMo74CFYXItAodDh0AzQ

 

Koszt kondensata - £720-780

 

http://www.directheatingsupplies.co.uk/pid_39340/211182/Baxi-Megaflo-12-Compact-System-Boiler-GA-720118501.aspx

http://www.ebay.co.uk/itm/WORCESTER-GREENSTAR-18RI-CONDENSING-GAS-HEATING-BOILER-5-Year-Warranty-/251131677635?pt=UK_Home_Garden_Hearing_Cooling_Air&hash=item3a789d4bc3 - W tym linku jest fota 'standardowej' brytyjskiej kuchni dla tych co 'nie znaja pralki w kuchni' ;)

http://www.directheatingsupplies.co.uk/pid_27653/127220/Vaillant-ecoTEC-Plus-612-System-Boiler-Natural-Gas-0010011677.aspx

 

Teraz uwzglednij fakt, ze podlogowka to w uk ewenement - policz sobie oplacalnosc inwestycji...

Od siebie moge dodac, ze przecietny Smith dla stowy oszczednosci w roku... nie zainwestuje £1900... wybierze wakacje w Meksyku albo zrobi sobie upgrade samochodu, ktory bedzie nowszy i ladniejszy, bardziej komfortowy i palil...o stowe rocznie mniej :p Juz nie wspominajac o opcji umieszczenia kasy na lokacie :no:

 

Pytanie jest jeszcze czy ta pompka 6kw wydoli z takim zapotrzebowaniem z cop3 bo jesli nie to 9kw £3600...

Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuj...bo glupoty piszesz...moze wtedy zlapiesz ironie :no:

 

Taaa, najlepiej palnąć głupotę, a później wymigiwać się z niej pisząc o niezrozumieniu zamierzonej ironii...

 

To może TY zacytujesz i wyjaśnisz, w jakim celu użyłeś tego narzędzia ?

 

 

 

Opierasz to na....??? Ot pare faktow z zycia nie z onetu...

[...]

Od siebie moge dodac, ze przecietny Smith dla stowy oszczednosci w roku... nie zainwestuje £1900... wybierze wakacje w Meksyku albo zrobi sobie upgrade samochodu, ktory bedzie nowszy i ladniejszy, bardziej komfortowy i palil...o stowe rocznie mniej :p Juz nie wspominajac o opcji umieszczenia kasy na lokacie :no:

 

Pytanie jest jeszcze czy ta pompka 6kw wydoli z takim zapotrzebowaniem z cop3 bo jesli nie to 9kw £3600...

 

Jasne, ty wiesz, co się opłaca, a co nie Smithowi.

Ekspert od rynku brytyjskiego się znalazł :)

 

Proszę, garść faktów i ro nie z onetu:

 

http://www.heatpumpcentre.org/en/hppactivities/hppworkshops/London2012/Documents/02_Z_Karpathy.pdf

 

No i co ? "pompków" nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpobra, pomobę Ci z tym cytatem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225505-Dlaczego-system-grzewczy-na-ekogroszek-nie-jest-op%C5%82acalny-ekonomicznie-w-nowych-domac&p=6459101&viewfull=1#post6459101

 

ja piszę:

 

"Wcale to nie jest normą, po tym co widze w projektach typowych. Salon obok kotlowni...? Slabe..."

 

na to Ty:

 

"Na 100m2 gdzie byś nie umieścił kotłowni to i tak bedzie obok salonu."

 

nawet bez emotikonki :)

No to wyjaśniaj swoją ironię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, najlepiej palnąć głupotę, a później wymigiwać się z niej pisząc o niezrozumieniu zamierzonej ironii...

 

To może TY zacytujesz i wyjaśnisz, w jakim celu użyłeś tego narzędzia ?

 

Jasne, ty wiesz, co się opłaca, a co nie Smithowi.

Ekspert od rynku brytyjskiego się znalazł :)

 

Proszę, garść faktów i ro nie z onetu:

 

http://www.heatpumpcentre.org/en/hppactivities/hppworkshops/London2012/Documents/02_Z_Karpathy.pdf

 

No i co ? "pompków" nie ma ?

 

Rozumiem, ze ten link to zrodlo niezalezne? niekomercyjne?

Nie wiem jak Ci mam to inaczej przedstawic - pokolorowal bym Ci ale kredek nie mam. Zyje tu juz 9lat i cus sie orientuje o kosztach zycia...

W tym kraju zmieniajac samochod z beznyny na diesla oszczedzasz ok. £100/ rocznie tylko na road tax... na paliwie juz nie wspomne...

Koszty CO+CWU sa tak niskie, ze nikt nie mysli o inwestycji extra £2000+ aby zaoszczedzic £100-150/rocznie!

 

Takze pompki moze i sa ale czy ekonomicznie uzasadnione przy tej cenie kwh???Nie sadze...czy beda w co 2gim domu...tez nie sadze...:no:

 

 

"Na 100m2 gdzie byś nie umieścił kotłowni to i tak bedzie obok salonu."

 

Powaznie nie lapiecie ironii???

No wiec po 1sze napisalem obok - nie 'musi sasiadowac' a to roznica!!! No to wytlumacze troche inaczej - 100m2 to tak maly metraz, ze bedac w salonie, kotlowni czy tez sypialni, niewazne gdzie... bedziesz slyszal kazdy pierd z kibla :p ot cala satyra :p I nie napisalem tego zlosliwie, poprostu uzytkuje taki domek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eci.ox.ac.uk/publications/downloads/fawcett11b.pdf

 

"in most scenarios explored by Sea, Ekins et al. (2011) heat pumps become the dominant technology supplying UK residential heating and hot water from 2030-2035 onwards"

 

Poza tym informacja, że największymi rynkami są Szwecja, Szwajcaria (75% nowych domów wyposażonych jest w pompę ciepła) i Austria. chodzi tu o procentowy udział, bo na sztuki najwięcej sprzedaje się rocznie w Szwecji, Niemczech i Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze ten link to zrodlo niezalezne? niekomercyjne?

 

[...]

 

ze napisalem obok - nie 'musi sasiadowac' a to roznica!!! No to wytlumacze troche inaczej - 100m2 to tak maly metraz, ze bedac w salonie, kotlowni czy tez sypialni, niewazne gdzie... bedziesz slyszal kazdy pierd z kibla :p ot cala satyra :p I nie napisalem tego zlosliwie, poprostu uzytkuje taki domek :yes:

 

Daj juz spokój, bo żalosne....

Sprzedaż pomp rosnie, co obrazuje to opracowanie.

Podważasz je, domorosły "ekspercie" rynku brytyjskiego ?

Mam przytoczyc kolejne ?

 

Co do tej kotłowni, obok salonu....

Otoz wyobraz sobie, ze z reguly w parterowym domu 100m2 bedzie ona zlokalizowana dalej, niż w donku z poddaszem o powierzchni 160m2.

To wynika z powierzchni zabudowy.

I zareczam ci, ze majac kotlownie oddaloną o 8-10m od salonu , po drodze 2-3 sciany z silkaty nie słyszysz nic. Chyba, ze w domku z zabiuowa ze scian z g-k.

Tylko, że g-k jako ściana, to slabe rozwiązanie...

 

Reasumując, 8-10m, to nie jest "obok". Wbij to sobie do głowy i pomysl następnym razem, zanim nas obdarzysz swoja kolejna światłą myślą.

To miała być satyra ? Słaba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eci.ox.ac.uk/publications/downloads/fawcett11b.pdf

 

"in most scenarios explored by Sea, Ekins et al. (2011) heat pumps become the dominant technology supplying UK residential heating and hot water from 2030-2035 onwards"

 

Poza tym informacja, że największymi rynkami są Szwecja, Szwajcaria (75% nowych domów wyposażonych jest w pompę ciepła) i Austria. chodzi tu o procentowy udział, bo na sztuki najwięcej sprzedaje się rocznie w Szwecji, Niemczech i Francji.

 

Z powyzszego linku:

"...The market for heat pumps in the UK is currently very small..."

"...Probably the most important reason heat pumps are not more popular in the UK is their cost relative to the most common alternatives..."

 

Panowie, lobby pompek w pl moze i mocne ale tu malokto (tylko fanatyk chyba) dla oszczednosci £10/miesiac zainwestuje extra £2000+. Tu ludzie chca zyc a nie brandzlowac sie nad rachunkiem o £10 mniejszym niz gaziarz :p

Ceny kwh Wam podalem rzeczywiste z moich faktur - kalkulatory w dlon i liczyc...a nie wklejac komercyjne linki.

 

Pozatym pompki dlugo w uk sie nie przyjma dopuki mentalnosc/standardy budowlane sie nie zmienia...a nie zmienia sie szybko - dlaczego?

A to Wam photohobby ekspert od budownictwa i zanwca rynku grzewczego w uk wklei linka i wytlumaczy... :lol2:

 

...Reasumując, 8-10m, to nie jest "obok". Wbij to sobie do głowy i pomysl następnym razem, zanim nas obdarzysz swoja kolejna światłą myślą.

To miała być satyra ? Słaba...

 

heh...tak sobie tlumacz... pomieszkasz pare lat to pogadamy. Ja uzytkuje teraz 90m2 i wszystko jest 'obok' siebie:p

Troche dystansu do siebie - teraz juz po ptokach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszego linku:

"...The market for heat pumps in the UK is currently very small..."

 

Dlaczego mie konczysz zdania a co tak szybko kończysz cytat ?

 

Proszę:

 

"Although UK numbers are small, they have been increasing: installations across both residential and commercial buildings increased from 2,000 to 21,000 per year over the period 2006-11.10 The market research organisation BSRIA expect annual installations to reach 49,000 per year by 2015, though this will be sensitive to policies such as the RHI."

 

Prosze, domorosły ekspert brytyjskiego budownictwa twierdzi, że to sie nie może opłacać, a sprzedaz rosnie.

Troche podobnie, jak w Polsce :)

 

Zrob sobie przerwe, bo za jakiś czas bedziesz to musial tłumaczyć niezrozumieniem przez ogol Twojej ironii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche droższe od gazu, fakt. Ale za to bez kotla i zasobnika w pom gospodarczym.

Wymiennik ciepła wychodzil taniej.

 

Niestety w dzielnicy późnogierkowskich kostek to nie ma prawa przejśc. Domów takich, jak moj z niewielkim zapotrzebowaniem na ciepło jest tu relatywnie niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie trzymaja wegiel w UK gdy nie maja garazy, pralki w kuchni i kazdy m2 sie liczy....

 

Jak tu sie tak oplaca to tam chyba tez :D

 

Jak to ktoś powiedział ... najedzony nie zrozumie głodnego ...

 

oglądam sobie często Domo TV i tam jest dośc ciekawy program "Wielkie projekty". Oglądam i jestem zszokowany , jak "normalne" rodziny budują super domy za 1-2 mln funtów ...

 

W Polsce dla wielu rodzin szczytem marzeń jest dom za 300-400tys zł ...

 

O czym my rozmawiamy ?

 

Jakbym zarabiał łącznie z moją żoną 40-60 tys zł miesięcznie to nawet bym nie pomyślał o węglu i tak jak wielu angoli nie ruszyłbym palcem przy wykończeniówce a wybierał samych fachowców którzy by mi wszystko robili ...

Ale jeśli zarabiam ponad 10x mniej to przykro ale nie stac mnie na takie życie i inwestycje jak angoli ...

 

Ja bym chciał mieć pompę ale mnie nie stać i tyle ...

 

Chce w przyszłości kupić pompę , bo nie wyobrażam sobie całe życie palić w kotle. Nie jest to dla mnie jakas katorga i trauma , ale tez nie jest to komfort bo wymaga pracy i się brudzi ...

 

Ale na dzień dzisiejszy nie stać mnie aby wywalić z 30tys zł tak jak MAPa ...

 

I tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...