Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakim prawem??? Buahaha :lol2:

 

Jak zwykle tylko płaczesz jak coś ktoś pisze nie po twojej myśli, że zaśmiecają, że obrażają... Ogarnij się chopie i nie mazgaj. :p

Pisałeś że nie trzeba dodatkowego miejsca na węgiel a jednak potrzeba :p

Dla mnie i dla większości to logiczne, ale dla ciebie nie było. Coraz to nowe kwiatki wychodzą na temat twojego systemu, są śmieszne i jednocześnie żałosne :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jesteś żałosny ...

 

Pisałem że w moim garażu 21m2 mieści się spokojnie 3 tony opału , mieści się też duży samochód , mieszczę się inne rzeczy. Przez cały rok samochód jest w garażu.

 

Co nie po mojej myśli ?

Ja na razie to tylko TY najeżdżasz cały czas na mnie i mnie notorycznie obrażasz ...

 

Żałosny to ty jesteś ...

 

Ale jak można traktować kogoś kto całe dni siedzi na forum , który musi w każdy wątek coś dopisać , musi każdego kto ma inne zdanie obrzucić obelgami i obrazić , kto czerpie satysfakcje z obrażania innych ludzi ...

Typowy troll , który łamie wszystkie zasady regulaminu forum ...

Szkoda że żaden moderator nie ma jaj aby niektórych z Was na stałe wywalić z tego forum , wtedy czytanie forum było by przyjemnością ..

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że w moim garażu 21m2 mieści się spokojnie 3 tony opału , mieści się też duży samochód , mieszczę się inne rzeczy. Przez cały rok samochód jest w garażu.

Cuda i dziwy...

U mnie w garażu 22.5m2 mieści się na styk Stilo 3d,kosiarka,narzędzia ogrodowe i szafki warsztatowe.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212&viewfull=1#post4776212

Pisałeś że nie trzeba dodatkowego miejsca na węgiel a jednak potrzeba :p

Dla mnie i dla większości to logiczne, ale dla ciebie nie było. Coraz to nowe kwiatki wychodzą na temat twojego systemu, są śmieszne i jednocześnie żałosne :yes:

A to cała prawda i nie wiem czemu tak zawzięcie przeczycie temu co jest prawdą.

 

Wątek nie powstał dla Was,mających już ekogroszek w domu a tylko dla nowych inwestorów,żeby nie popełnili takiego samego błędu jak Wy.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda i dziwy...

U mnie w garażu 22.5m2 mieści się na styk Stilo 3d,kosiarka,narzędzia ogrodowe i szafki warsztatowe.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212&viewfull=1#post4776212

 

No cóż ...

 

Dodam że ja mam garaż "dwu poziomowy". choć to za dużo powiedziane.

 

Po prostu położyłem na suficie garażu deski i mam nad garażem jeszcze sporo miejsca które używam jako rupieciarnię i dzięki temu nie wszystko muszę trzymać w garażu , choć kosiarkę , 4 rowery , grabie , drabiny muszę w garażu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jesteś żałosny ...

 

Pisałem że w moim garażu 21m2 mieści się spokojnie 3 tony opału , mieści się też duży samochód , mieszczę się inne rzeczy. Przez cały rok samochód jest w garażu.

 

Co nie po mojej myśli ?

Ja na razie to tylko TY najeżdżasz cały czas na mnie i mnie notorycznie obrażasz ...

 

Żałosny to ty jesteś ...

 

Ale jak można traktować kogoś kto całe dni siedzi na forum , który musi w każdy wątek coś dopisać , musi każdego kto ma inne zdanie obrzucić obelgami i obrazić , kto czerpie satysfakcje z obrażania innych ludzi ...

Typowy troll , który łamie wszystkie zasady regulaminu forum ...

Szkoda że żaden moderator nie ma jaj aby niektórych z Was na stałe wywalić z tego forum , wtedy czytanie forum było by przyjemnością ..

 

Stary ogarnij się! Cały ten post jest jedną wielką obrazą mojej osoby, ale ja nie płaczę do moderów czy admina. Jak masz jaja to ich używaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu następna prawda o "ekogroszku" i dlaczego jest tak pożądany w nowych domach i dlaczego powinien obowiązywać natychmiastowy zakaz palenia ekogroszkiem w nowych domach:

Pytanie czy przy paleniu z automatu ekogroszkiem (ruszt awaryjny tylko awaryjnie :)) ta wada ma znaczenie?

Pytanie w jakim celu będzie używany "ruszt awaryjny" ?

Czyżby do spalania śmieci i dlatego też inwestor wybiera taki system grzewczy pomimo iż akurat w tym domu prąd byłby tańszym rozwiązaniem niż ekogroszek ?

 

Nawet zatwardziały ekogroszkowiec timon proponował w tym domu pompę ciepła a ja prąd ale przecież przy pompie czy prądzie nie ma "rusztu awaryjnego" gdzie można byłoby spalić butelki PET czy inne śmieci typu podpaski czy pieluchy...

nie jest za późno

pisałem Ci w innym miejscu co jeszcze możesz zmnienić i nadal wybrać pompę

dodam że w Twojej sytuacji byłbym skłonny przez kilka dni czy nawet 2 tygodnie w roku ponieść wyższe nieco koszty prądu na skutek spadku sprawności niż pchać się w węgiel. a te koszty nie będą znów tak wysokie aby nie rozważać takiego rozwiązania

zysk jedynie przy zakupie kotła bo tańszy niż pompa ale potem będzie gorzej. dodam ze jak już kocioł to z buforem aby podnieść sprawność a to dodatkowy koszt i różnica się zaciera

 

Edukować(tylko kogo jak nie dociera ?) czy zakazać(wtedy dotrze) ?

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam twoje problemy z kotłem i kominem opisane kilka stron wcześniej?

 

Rozwiązane ....

 

Jakbyś dobrze poczytał i poszukał , to byś się dowiedział że głównym winowajcą u mnie była źle wykonana instalacja CO.

Co najgorsze niby wszystko było zgodnie ze schematem producenta , robiła to firma i itd , a okazało się później że hydraulik "zaoszczędził' na rurach i zamontował o zbyt małych przekrojach i zawór czterodrożny nie działał jak powinien i dodatkowo powinna być pompa kotłowa aby działało to prawidłowo.

 

Niestety błądziłem prawie 2 lata i nie wiedziałem czemu źle u mnie działa kocioł ...

 

Pod koniec 2 sezonu zastosowałem "protezę" , czyli bojler robił u mnie za bufor i woda była nonstop grzana. Poprawiło to pracę i kocioł zaczął duzo lepiej działać. Po wymianie sterownika i po modernizacji instalcji (lekkiej przeróbce zaproponowanej przez kobrę w tym roku) zaczęło wszystko działać jak należy.

 

Szkoda jedynie że szybciej nikt nie zlokalizował problemu , bo nie miałbym problemów jakie miałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązane ....

 

Jakbyś dobrze poczytał i poszukał , to byś się dowiedział że głównym winowajcą u mnie była źle wykonana instalacja CO.

Co najgorsze niby wszystko było zgodnie ze schematem producenta , robiła to firma i itd , a okazało się później że hydraulik "zaoszczędził' na rurach i zamontował o zbyt małych przekrojach i zawór czterodrożny nie działał jak powinien i dodatkowo powinna być pompa kotłowa aby działało to prawidłowo.

 

Niestety błądziłem prawie 2 lata i nie wiedziałem czemu źle u mnie działa kocioł ...

 

Pod koniec 2 sezonu zastosowałem "protezę" , czyli bojler robił u mnie za bufor i woda była nonstop grzana. Poprawiło to pracę i kocioł zaczął duzo lepiej działać. Po wymianie sterownika i po modernizacji instalcji (lekkiej przeróbce zaproponowanej przez kobrę w tym roku) zaczęło wszystko działać jak należy.

 

Szkoda jedynie że szybciej nikt nie zlokalizował problemu , bo nie miałbym problemów jakie miałem ...

 

No co ty? O jejku... :lol2:

 

A ty dalej bronisz węgla w domach? W nowo budowanych dodam :)

 

Zakaz, tylko zakaz :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązane ....

 

Jakbyś dobrze poczytał i poszukał , to byś się dowiedział że głównym winowajcą u mnie była źle wykonana instalacja CO.

Co najgorsze niby wszystko było zgodnie ze schematem producenta , robiła to firma i itd , a okazało się później że hydraulik "zaoszczędził' na rurach i zamontował o zbyt małych przekrojach i zawór czterodrożny nie działał jak powinien i dodatkowo powinna być pompa kotłowa aby działało to prawidłowo.

 

Niestety błądziłem prawie 2 lata i nie wiedziałem czemu źle u mnie działa kocioł ...

 

Pod koniec 2 sezonu zastosowałem "protezę" , czyli bojler robił u mnie za bufor i woda była nonstop grzana. Poprawiło to pracę i kocioł zaczął duzo lepiej działać. Po wymianie sterownika i po modernizacji instalcji (lekkiej przeróbce zaproponowanej przez kobrę w tym roku) zaczęło wszystko działać jak należy.

 

Szkoda jedynie że szybciej nikt nie zlokalizował problemu , bo nie miałbym problemów jakie miałem ...

W sumie nie pamiętam, może pytałem?

Ile wychodzi według Twoich obliczeń jedna kWh ciepła z kotła?

Napisz także o dodatkowych kosztach typu wymiana żmijki, kominiarz itd.

Pomińmy to, iż pewnie wcześniej pisałeś o tym że tylko G11.

Napisz ponadto ile wybuliłeś za komin + kocioł z podłączeniem i zbiornikiem na CWU.

Sam wymurowałem komin, w sumie chyba go zasypię perlitem :p, ale tak z ciekawości pytam.

Mam znajomego który za kocioł z podajnikiem + grzejniki + zbiornik CWU wybulił 30k.

Ponadto ma 2 kominy z cegły, nad dachem z klinkieru po 6zł za sztukę.

Dom 170m2 z porothermy 44 (zgroza...).

Dlatego pytam :)

Zapomniałbym, kocioł 28kW, taki mu wciśli :(

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty? O jejku... :lol2:

 

A ty dalej bronisz węgla w domach? W nowo budowanych dodam :)

 

Zakaz, tylko zakaz :yes:

 

Liwko abyśmy się zrozumieli ...

 

Ja nie bronię , bo nie mam żadnego powodu ani interesu z tego ...

 

Uważam że ludzie mają rozum i sami decydują co chcą ...

 

Ja też szybciej czy później tez przejdę na pompę ciepła. Z tego powodu dociepliłem dach , zamontowałem WM z rekuperatorem aby zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło. Pierwsze piętro mojego domu ma ocieplenie na podłodze 30cm wełny a dach ma 30-45 cm wełny :)

 

Tak jak pisałem. Ja chciałem pompę i to już w 2010r , ale ceny jakie dostałem były dla mnie szokujące i nie stać było mnie i tyle.

Za ileś tam lat kupię pompę bo uważam że kotły na ekogroszek nie mają przyszłości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pamiętam, może pytałem?

Ile wychodzi według Twoich obliczeń jedna kWh ciepła z kotła?

Napisz także o dodatkowych kosztach typu wymiana żmijki, kominiarz itd.

Pomińmy to, iż pewnie wcześniej pisałeś o tym że tylko G11.

Napisz ponadto ile wybuliłeś za komin + kocioł z podłączeniem i zbiornikiem na CWU.

Sam wymurowałem komin, w sumie chyba go zasypię perlitem :p, ale tak z ciekawości pytam.

Mam znajomego który za kocioł z podajnikiem + grzejniki + zbiornik CWU wybulił 30k.

Ponadto ma 2 kominy z cegły, nad dachem z klinkieru po 6zł za sztukę.

Dom 170m2 z porothermy 44 (zgroza...).

Dlatego pytam :)

Zapomniałbym, kocioł 28kW, taki mu wciśli :(

 

Nie wiem ile wychodzi bo nie liczyłem.

Od końca września do końca kwietnia zużyłem opału za 1500zł

Za CO i CWU.

Dokładnie 2,1 tony opału.

 

Nie wymieniałem nic w kotle. Cały mechanizm mam żeliwny (palnik APPM-1).

 

Kominiarz , chyba 80zł , raz w roku. Nawet jakbym nie miał kotła to i tak by musiał przyjśc bo mam kominek ...

 

Tak jak pisałem. Ja kupiłem dom. Wybrałem z katalogu w firmie i mi firma taki wybudowała. Zapłaciłem 10tys zaliczki a resztę przy odbiorze domu.

Ja miałem mieszkanie które sprzedawałem i miałem problemy ze sprzedażą. Myślałem że nie uda mi sie sprzedać i wtedy bym stracił 10tys zaliczki i tyle. Do końca było nerwowo bo nie wiedziałem czy wogóle będziemy mieli dom. Na budowę domu nie miałem kasy. Kasa za sprzedaż mieszkania poszła na dom.

W domu jest tylko jeden komin. 2 kanały spalinowe , 2 wentylacyjne. Komin z cegły.

 

Ja miałem mieć kocioł 15KW (Elektromet) bo taki firma dawała w standardzie. Ja z niego zrezygnowałem i kazałem kupić inny (12KW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...