Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Co za naród, ja się tyle nagadałem, chyba ponad godzinę a on taki był uparty.

Jak naród taki "nieostry" to jedynie zakaz paliw stałych do nowych domów go uratuje...

Wskazówka już wskazywał koszty w nowym domu 120m2 i to prądu a nie pompy ciepła:

To jest dom 120m2,w miarę dobrze zaizolowany(oprócz ścian) a więc zapotrzebowanie będzie ok.40-50kWh/m2/rok czyli w sumie 4800-6000kWh.

Dobrym rozwiązaniem będzie jak już wspominałem:

http://allegro.pl/elterm-major-aszn-9kw-kociol-wodny-elektryczny-gda-i4147307345.html

O ok.7tys.zł taniej niż kocioł na ekogroszek a rachunek za c.o przy takim zapotrzebowaniu i grzaniu tym z powyższego linka będzie w granicach 1500-2000zł

a kotłownia stanie się pralnio-suszarnią i powstanie dodatkowe pomieszczenie użytkowe,gdzie przy metrażu 120m2 każdy metr na wagę złota

Jest jeszcze kilka możliwości na ogrzewanie tego domu bez syfu z ekogroszka i dużych kosztów np.dokupić do tego klimatyzator z funkcją grzania lub bufor z grzałkami lub faktycznie pompa ciepła ale to przy bardzo przewymiarowanych grzejnikach.

Trzeba tylko wziąć kalkulator do ręki i wybić sobie z głowy błędne przekonanie że tylko węgiel jest najtańszy...

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kaludiusz, nie propaguję śmieciuchów, naprawdę to śladowe ilości w skali roku, w zeszłym nie wiem czy ze 3 sztuki poszły ale są i tacy co nie chcą inaczej i choćbyś ze skóry wyszedł to nie przetłumaczysz :) podobnie jak i z tymi nowymi domami.

Podpisz petycję pod moim wnioskiem:

Jak naród taki "nieostry" to jedynie zakaz paliw stałych do nowych domów go uratuje...

 

Nie wiem co robi sprzedawca " eko"syfu w tym wątku ? Co reklamuje ? Siebie i swoje "ekosyfy" ?

Chcesz dyskutować to na argumenty i cyfry a nie na gadki szmatki byleby "płatny profil" był aktywny.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisz petycję pod moim wnioskiem:

Mogę Ci nawet i taką petycję podpisać ale i tak nic to nie da.

Powiem Ci jeszcze na pocieszenie że gdybym jeszcze kiedyś wybudował nowy dom w co bardzo wątpię bo już lata nie te, to też moźe bym wybrał coś innego.

Jak na razie nie widzę innej możliwości u siebie a widzę że i nawet w tych nowych domkach sprawdza się też wungiel jak kociołek dobry i też można być zadowolonym.

Dobrej, spadam do pierza.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jeszcze na pocieszenie że gdybym jeszcze kiedyś wybudował nowy dom w co bardzo wątpię bo już lata nie te, to też moźe bym wybrał coś innego.

Czyli i ten wątek służy nowym inwestorom w podejmowaniu trafnych decyzji i pokazywanie Waszych(ekogoszków) błędów i nieuzasadnionych inwestycji na cyfrach co trafia do ludzi również pomaga nowym inwestorom w podejmowaniu decyzji o wyborze najodpowiedniejszego projektu tudzież systemu grzewczego do nowobudowanego domu.

To dobrze,bo ten wątek ma do tego służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brawo Qim za linka. Jasno widać, że edukacja nic nie daje, użytkownicy sami wymuszają możliwość spalania śmieci w swoich kotłach. Ewidentnie należy zakazać palenia paliwami stałymi w nowo budowanych domach. Innej drogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważam że ludzie mają rozum i sami decydują co chcą ...

 

Większość ludzi jest głupi przed faktem. A Polak to często przed i po fakcie głupi :yes:

 

Za ileś tam lat kupię pompę bo uważam że kotły na ekogroszek nie mają przyszłości ...

 

Zaczynasz gadać ludzkim głosem :)

Proponuję obrać wspólny front i propagować rozwiązania czyste i bezobsługowe (prąd, PC, gaz) :yes:

Może uda nam się zakopać topór :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, znowu sprzedałem kociołek do nowego domu 120m, gościu nie miał gazu pod ręką, o pompie nie chciał słuchać nawet, olej ma kolega i też szuka śmierdziucha i chyba też weźmie

 

Czyli zakazem, innej drogi nie ma. Jak nie my to Unia sobie z tym u nas poradzi :yes:

Już widzę ten kwik karoki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zrodlo jest ok.

 

No ale wez te TWOJE 50000.... Przez 10 lat co ci wyjdzie...

 

...Dotarlo? Ponad 1000000 PC :D

 

No po mojemu to do 1mln troche braknie... no chyba, ze w Szwecji sprzedaz pci juz 94r byla na poziomie 50tys/rocznie.

Pozatym jakie moje? To dane z Twojego zrodla.

 

...Wiesz wola miec rozwiniete pralnie i suszarnie w piwnicy.... Zamiast pralki obok zmywarki.....

 

Przyklad Szwecji potwierdza tylke regule - jak przecietnego Szweda stac na wybudowanie dodatkowej kondygnacji/piwnicy tylko po to zeby pralka nie miala za ciasno obok zmywarki... to stac go i na pompke... kto bogatemu zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej że raczej tego nie dożyjemy

 

Zaklinanie rzeczywistości (patrz Kraków, patrz zmiany z zapotrzebowaniem domów na ciepło, patrz program "Prosument")

 

Ale karoka to także dla twojego dobra. Im szybciej się za to wezmą, tym dłużej będziesz żył, najwyżej się przebranżowisz ;)

Ja bym na twoim miejscu zaczął od zaraz :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi....

 

Doczytalem, doczytalem... tylko jak sam zauwazasz, nikt nie prowadzi statystyk do jakich budynkow jest sprzedawana pci - wiec nonsensem jest liczenie tylko dla nowego budownictwa. Twoj przyklad o tym dowodzi.

To tak jakbys policzyl jaki jest stosunek sprzedazy opon w 2012 ale w wyliczeniach uwzglednial tylko nowe samochody :p Ale by kwiatek wyszedl :D

 

...Z prostego rachunku matematycznego wynika zatem, że wskaźnik sprzedaży PCi w stosunku do wybudowanych domów wynosi ok 15%

Ale, czy i te wyliczenia są w pełni wiarygodne? Nie:no: Bo nie uwzględniają, że cześć tych pomp (pewnie sporą) zakupiły firmy do swoich obiektów, a część zakupili klienci w celu modernizacji swoich kotłowni w domach z innego niż 2012 rocznika. Jaka to część? tego nie wiemy, ale wiemy na pewno, że wskaźnik ten zawiera się w przedziale 0-15%...

 

I tu ladnie to uzasadniles ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Qim za linka. Jasno widać, że edukacja nic nie daje, użytkownicy sami wymuszają możliwość spalania śmieci w swoich kotłach. Ewidentnie należy zakazać palenia paliwami stałymi w nowo budowanych domach. Innej drogi nie ma.

 

Miałem już z Tobą nie dyskutować ale powiem że jak będziemy mieć takich edukatorów jak "TY" to przynosić to będzie wręcz odwrotny skutek.;) Zobacz osoby z nikiem Last Rico lub juzef jak potrafią wpłynąć edukacją na innych i dzięki temu o ile zmniejszyło się kopcenie. Dobrym słowem i podejściem bez prowokowania, wyzywania, obrażania więcej się da zrobić niż zakazami niczym z epoki totalitaryzmu. No chyba że będziemy wracać do tego co teraz się dzieje na wschód od Polski.;) Jestem za tym żeby w nowych domach wprowadzać ekologiczne rozwiązania, ale nie za tym żeby nakazywać tylko jedynie słuszne rozwiązanie związane z jakimś lobby.:) Teraz jeszcze pozostają stare domy i co z nimi zrobić?:( Według Ciebie też zakazać? Trzeba to rozwiązywać w spokojny i przemyślany sposób z odpowiednim dofinansowaniem ale ludzi, a nie tylko banków.:) Oczywiście że będą jednostki niereformowalne ale jak zobaczą że ogół społeczeństwa zaczyna z takiego sposobu korzystać w miarę możliwości finansowych , to tez się przekonają.:)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Cytat z artykułu imrahila:

In the UK, the niche is even smaller. Most heat pumps are in- stalled in new build properties which are not connected to the natural gas grid – these make up around 10 % of new homes.

 

Przecież ja pisze dokładnie o tym samym.... Masz jakiś problem z interpretacja danych...

 

Czytaj ze zrozumieniem... caly ten artykul/badanie informuje, ze popyt na pompy w uk jest bardzo maly i ze pompy sa instalowane tylko tam gdzie gazu nie ma! Co dowodzi cytat ktorym sie posluzyles.

 

Przy obecnej cenie kwh z gazu - pompki sa NIE oplacalne w uk... i nawet gdybys wkleil 20linkow nic tego nie zmieni...

W PL jest podobnie ale z grochem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem... caly ten artykul/badanie informuje, ze popyt na pompy w uk jest bardzo maly i ze pompy sa instalowane tylko tam gdzie gazu nie ma! Co dowodzi cytat ktorym sie posluzyles.

 

 

Przy obecnej cenie kwh z gazu - pompki sa NIE oplacalne w uk... i nawet gdybys wkleil 20linkow nic tego nie zmieni...

W PL jest podobnie ale z grochem...

 

 

 

Mnie nie interesuje, czy gaz jest, czy nie, nie twierdzę, ze ogrzewanie pompa jest w UK brdziej opłacalne niz gazem, zwracam tylko uwage na to, ze piszesz, ze "pompkow w UK niema", co jest stwierdzeniem nieprawdziwym, skoro dwa źródła mówią o 10% w nowych domach (a to już spory rynek), a sprzedaż pomp w UK rośnie. Jeśli nie ma gazu, to dlaczego nie grzeja czystym prądem, skoro napisałeś:

 

A skoro juz jestesmy przy temacie UK to Brytyjczycy grzeja albo gazem albo pradem a jesli pradem to piece akumulacyjne....pompków niema
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym żeby w nowych domach wprowadzać ekologiczne rozwiązania, ale nie za tym żeby nakazywać tylko jedynie słuszne rozwiązanie związane z jakimś lobby.:) Teraz jeszcze pozostają stare domy i co z nimi zrobić?:( Według Ciebie też zakazać? Trzeba to rozwiązywać w spokojny i przemyślany sposób z odpowiednim dofinansowaniem ale ludzi, a nie tylko banków.:) Oczywiście że będą jednostki niereformowalne ale jak zobaczą że ogół społeczeństwa zaczyna z takiego sposobu korzystać w miarę możliwości finansowych , to tez się przekonają.:)

 

Masz rację:yes: Ja bym to rozwiązał w następujący sposób: dla użytkowników domów starych i już wybudowanych z ogrzewaniem węglowym - edukacja, dofinansowania, programy pomocowe, itp. Dla domów właśnie budowanych bezwzględny zakaz. Myślę, ze taka polityka przyniosła by pozytywne rezultaty w relatywnie krótkim czasie i nikomu nie wyrządziłaby krzywdy (oprócz sprzedawców kotłów oczywiście;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację:yes: Ja bym to rozwiązał w następujący sposób: dla użytkowników domów starych i już wybudowanych z ogrzewaniem węglowym - edukacja, dofinansowania, programy pomocowe, itp. Dla domów właśnie budowanych bezwzględny zakaz. Myślę, ze taka polityka przyniosła by pozytywne rezultaty w relatywnie krótkim czasie i nikomu nie wyrządziłaby krzywdy (oprócz sprzedawców kotłów oczywiście;))

 

Popieram :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...