Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Mnie nie interesuje, czy gaz jest, czy nie, nie twierdzę, ze ogrzewanie pompa jest w UK brdziej opłacalne niz gazem, zwracam tylko uwage na to, ze piszesz, ze "pompkow w UK niema", co jest stwierdzeniem nieprawdziwym, skoro dwa źródła mówią o 10% w nowych domach (a to już spory rynek), a sprzedaż pomp w UK rośnie. Jeśli nie ma gazu, to dlaczego nie grzeja czystym prądem, skoro napisałeś:

 

A kto powiedzial, ze nie grzeja czystym pradem. Mowa tylko o 10%...jesli w ogole tyle jest...

Widzisz, dyskutujesz o obcym dla Ciebie swiecie... i wydaje Ci sie, ze na podstawie 2 linkow rozgryzles cala kulture Brytyjska.

Odpowiedz jest prosta - w UK inwestorem w 99% przypadkow jest deweloper a 'Smith' jedynie kupcem. Malo tego - typowy Brytyjczyk nie kupuje chaty na cale zycie jak to przecietny Kowalski... pare lat i zmiana - kolejny powod dlaczego popyt na pompki jest tak niski. Deweloper prawdopodobnie wydoil jakies dotacje w ramach pro-eko albo dogadal sie z producentem i wcisnie pompke do kazdego domu bez ocieplenia i akumulacji...Smith na tym straci...ale za to 'glupi' bedzie sie cieszyl ze statystyki rosna :bash:

Nie mam nic przeciwko pompkom - ale musza byc spelnione warunki: po 1sze - musi byc ekonomicznie uzasadniona, po2gie - budynek musi spelniac pewne normy... jak narazie w uk patrzac na ceny kwh i nowe budownictwo ciezko spelnic te warunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na podstawie dwoch linków nie "rozgryzłem całej kultury brytyjskiej", bo kultura ma tu ma tu najmniej do rzeczy, po prostu zbieżne dane, zawarte w dwóch różnych źródłach udowodniły, że w co 10. nowym domu instalowana jest pompa ciepła. Nie interesuje mnie, kto zgarnie dotację, kto na tym straci. Pompa jest, koniec, kropka

 

 

To, że żyjesz/obracasz się w trochę innych środowiskach i tego nie widzisz nie oznacza, że tego nie ma.

Kolejna teza do odstrzału.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last Rico i juzef... Dwoje uświadomiło kilkoro. To tak jakby Albercik i Maksiu przelecieli tylko te dwie panienki co z nimi na powietrze wyszły. To trzeba globalnie! :D

 

Nawet jak uświadomili kilkoro to jest to lepszy efekt niż Twoje uświadamianie. Chociaż wiem czytając tamten temat że z tych kilkoro zrobiło się kilkudziesięciu, a może i kilkuset którzy trafili tam.Natomiast takie działanie jak Twoje nawet u mnie powoduje odruch buntu i przynosi odwrotny efekt.Chociaż jestem za wprowadzaniem ekologicznych systemów.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kropla w morzu.

Jakoś mnie to dalej nie przekonuje.

 

To tylko dwóch co uświadamia i edukuje. Teraz zacznijmy Ty i ja w ten sposób postępować i następnych uświadomimy. Będzie wtedy następna kropla w morzu, czyli juz dwie.Im więcej takich ludzi, to będzie więcej kropli w morzu jak to Ty określasz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meritum tematu..uwazam że największym grzechem ludzi chcacych zbudowac sobie dom jest jego przewymiarowanie,to świadczy nei o potrzebach tylko głupocie,tu juz czytałem o pokojach dla dziecka 25 m2..i podobne debilne rozwiązania i to nei jest tak ze kazdy ma swoje preferencje ..nie uwazam tak...tu jest inna przyczyna i przyda sie teoria spiskowa tego wszechobecnego idiotyzmu,,zreszta wystarczy spojrzeć na sondazę wyborcze...poczytac fora i już wiadomo ze matolów w bród.

Dom tzw. ,,mały,, daje komfort założenia jakiegokolwiek ogrzewania i niskich rachunków-koniec kropka i to jedyny COP 4:D

Dodam do tego,dom na miarę i dobrze izolowany zawsze będzie zużywał mało energii na ogrzewanie,nawet grzany prądem i syf w takim domu zawsze będzie nie opłacalny.

 

Czyż nie brzmi śmiesznie zdanie "zbudowałem dom 200,300,400m2 ale nie mam kasy i muszę palić węglem" ?

Nie tylko brzmi śmiesznie ale wręcz idiotycznie i co można o takim kimś sobie pomyśleć ?

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi m&m. Bez sensu jest pisanie z toba przy twoim pajacowaniu.

Podales ze 1.1 % gospodarstw ma PC....

Ja napisalem wedlug danych ze praktycznie co drugi domek ja ma... Nie moja wina ze nie umiesz czytac tabel....

Milion PC od poczatku ich instalowania...

Ale pierdzielisz waść.

W mojej miejscowości może nie metropolia :) ale ze 140 numerów w tym A i B większość starsze budownictwo, ze 30 nowobudowanych domów bialans wygląda tak:

ze 28 śmieci z czego wcale nie jestem dumny i ze dwa groszki, pompka 0.

Jak się ma to do Twojej tabeli ?

W pobliżu miasto ze 20 tyś mieszkańców, część grzanie z rury, kilka domków z gazem gdzie połowa w ciągu dwóch lat wstawiła groszki, trochę w starej częśći jeszcze kaflaków, trochę śmieci, w zeszłym roku w końcu jedna pompka z dolnym źródłem u człowieka który ma kasy jak diabeł sadzy ale z tego co słyszałem to już powoli mu bokiem wychodzi choć zimy u mnie w tym roku można powiedzieć wcale prawie nie było.

Jak się ma to Twoich danych ?

Milion, hehe. Chyba W totka Ci się przyśnił :)

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobliżu miasto ze 20 tyś mieszkańców, część grzanie z rury, kilka domków z gazem gdzie połowa w ciągu dwóch lat wstawiła groszki, trochę w starej częśći jeszcze kaflaków, trochę śmieci, w zeszłym roku w końcu jedna pompka z dolnym źródłem u człowieka który ma kasy jak diabeł sadzy ale z tego co słyszałem to już powoli mu bokiem wychodzi choć zimy u mnie w tym roku można powiedzieć wcale prawie nie było.

Dobranoc.

Każda pliszka swój ogonek (czytaj: interes) chwali.

Żeby "skały srały" ja ekogroszka więcej nie chcę, ale jak ktoś lubi się syfić jego wybór. Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj... A sie nie spinaj...

Bo sam pierdz... I promujesz smrodzenie...

Nie piszemy o PL...

A co mnie obchodzi coś gdzieś tam kolego vumpepumpe ?

Tu jest Polska rzeczywistość o której piszę.

Ja nie zarabiam w dolcach czy ojro i nie żyję u angoli, niemiaszków, szwedów czy gdzie tam jeszcze.

Jesli Ci się tam podoba to pocwaniacz tam, szybko Cię na ziemię sprowadzą i pokażą Twoje miejsce w szyku czy tam na zmywaku.

Widać zobaczyłeś troszkę kaski i Ci w dupie poprzewracało.

Spróbuj tutaj za 1300plnów od skowronka do sowy tyrać to będziesz chrust po rowach zbierał żeby Ci dupsko w zimie nie zamarzło i na chleb z margaryna starczyło.

Kolega Wam napisał dobrze, "syty głodnego nie zrozumie"

Ja dodam że dziś masz pełny bandziuch a jutro nie jest to takie pewne.

Wy pojęcia nie macie jak ludzie żyją i przyszpanować trzeba jak już się kaskę utopiło.

Dziś na ratkę starcza a jutro można być dziadem, taka nasza Polska rzeczywistość.

Ja żyję w PL jak zdecydowana chyba większość tu piszących, to polskie forum i dotyczące problemów polaków, płacę podatki w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to :

 

.

 

Pompiarz napisał ?

To to jeszcze spoko,już dzisiaj z klawiatury karoki padło,śmieciasz,smrodziasz,syfiasz i gorzej,moderator nic nie działa pomimo zgłoszenia bo wiadomo,kasa rządzi i taki karoka może bezkarnie obrażać wszystkich a inny dostaje bana za wytknięcie wprowadzenia w błąd inwestorów przez "płatnego profila"

Forum zeszło na psy jeśli chodzi o bezstronną informację dla nowych inwestorów i widać coraz wyraźniej,że dla Muratora inwestor się nie liczy tylko kasa z reklamobiorców...

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się to kłóci z logiką, jakoś tak na odwrót wychodzi, kto w końcu tu zarabia i na czym ?

Oczywiście Ty,Wy na inwestorach jeleniach dlatego też każdy post tłumaczący i rozjaśniający spotykany jest z agresją z Waszej i waszych popleczników strony.

Dlatego też nawet w poniższym temacie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225505-Dlaczego-system-grzewczy-na-ekogroszek-nie-jest-op%C5%82acalny-ekonomicznie-w-nowych-domac&p=6430729&viewfull=1#post6430729

rękami i nogami i poprzez podstawianie sztucznych inwestorów typu małymiki czy m&m próbujecie za wszelką cenę przeciwstawić się matematyce i dalej próbujecie ociemniałych inwestorów ściemniać bo tylko kasa się dla Was liczy a inwestorów macie w d..e.

 

Ciemny inwestor to dla Was najlepszy klient bo można mu nawet wcisnąć 12kW do 100m2 gdzie kompletnie się to mija z sensem ekonomicznym z punktu widzenia inwestora.

Nie raz powtarzałeś,że nic nie możesz zrobić bo klient ze 100m2 uparł się na ekogroszek i musisz mu sprzedać ten kocioł...

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Ty,Wy na inwestorach jeleniach dlatego też każdy post tłumaczący i rozjaśniający spotykany jest z agresją z Waszej i waszych popleczników strony.

Dlatego też nawet w poniższym temacie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225505-Dlaczego-system-grzewczy-na-ekogroszek-nie-jest-op%C5%82acalny-ekonomicznie-w-nowych-domac&p=6430729&viewfull=1#post6430729

rękami i nogami i poprzez podstawianie sztucznych inwestorów typu małymiki czy m&m próbujecie za wszelką cenę przeciwstawić się matematyce i dalej próbujecie ociemniałych inwestorów ściemniać bo tylko kasa się dla Was liczy a inwestorów macie w d..e.

Ciemny inwestor to dla Was najlepszy klient bo można mu nawet wcisnąć 12kW do 100m2 gdzie kompletnie się to mija z sensem ekonomicznym z punktu widzenia inwestora.

 

Hahaha ale jaja :D Wam juz calkiem te pompki do glowy uderzyly!!! Zima kiepska, sprzedaz nie idzie...rozumiem poziom frustracji :p Artek ja na forum pod jednym nickiem juz pare lat a Ty...????...witki opadaja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek ja na forum pod jednym nickiem juz pare lat a Ty...????...witki opadaja :p

A ze mną sobie jaja robią:

Ban kończy się 16 maja. Prosimy o kulturalną obecność na forum. Postów niestety nie usuwamy.

Pozdrawiamy

Redakcja

Zapewne jestem zagrożeniem dla kilku płatnych profili bo potrafię się celnie odezwać w imieniu inwestorów a sądzę,że na wniosek własnie płatnych profili ban do 12.05 został zmieniony na "bezterminowo" następnie został zmieniony do 16.05 po czym dzisiaj chyba z automatu znowu "bezterminowo".

Kulturalna obecność na forum nawet nie zdążyła mieć miejsca...

Jaja jak berety dlatego też mój wniosek:

W związku z zablokowaniem mojego konta "bezterminowo" proszę o usunięcie mojego "Dziennika Budowy" :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212&viewfull=1#post4776212

 

Powodów jest kilka:

- jak sama nazwa wskazuje "dziennik budowy" jest opisem mojej budowy.

- dane zawarte w dzienniku są zbyt osobiste i prywatne i mogą być wykorzystane w różnych celach

- brak możliwości kontynuacji,aktualizacji i odpowiedzi na pytania,które pojawiają się w Dzienniku i skierowane są do mnie mija się z celem istnienia tego dziennika na forum

- konto zostało zablokowane gdyż za bardzo dla dobra zwykłego inwestora chciałem otrzymać odpowiedź wyjasniającą na temat błędnej informacji jaką podał użytkownik z wykupionym płatnym profilem,która inwestorów wprowadzała w błąd, zatem jeśli moje poglądy nie są trafne to tym bardziej informacje w moim DB mogą wprowadzać w błąd inwestorów i dlatego proszę o usunięcie mojego Dziennika.

 

Po skasowaniu mojego "Dziennika Budowy" proszę o nie zablokowanie konta tylko o usuniecie mojego konta "Arturo72" wraz ze wszystkimi moimi postami,które miały jedynie na celu wprowadzenie w błąd inwestorów...

 

Jeśli nie to proszę o czasowe odblokowanie konta celem wykasowania zbyt prywatnych i osobistych danych z Dziennika,gdyż dla sporej grupy jestem znany z imienia i nazwiska.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Czy moderatorzy mają coś do powiedzenia w tym temacie ?

Jeśli tak to proszę w końcu ustosunkować się do mojej prośby i usunąć mój dziennik budowy bo moja obecność na forum mija się z celem i sensem.

Wtedy płatne profile będą mogły ściamniać inwestorów do woli.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Forum zeszło na psy jeśli chodzi o bezstronną informację dla nowych inwestorów...

 

Dobrze, ze ja wybralem swoj system co zamin koledzy zweszyli interes na pci i zasmiecili kazdy watek o ogrzewaniu marketingowym belkotem...:(

Faktycznie kiedys forumowicze doradzali - a teraz na fm jest aktywna grupa krzykaczy (czesto banowanych) lobbujaca pci w kazdym watku...masakra jakas! Tak nachalnej reklamy nigdzie nie uswiadczysz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego,dom na miarę i dobrze izolowany zawsze będzie zużywał mało energii na ogrzewanie,nawet grzany prądem i syf w takim domu zawsze będzie nie opłacalny.

 

Czyż nie brzmi śmiesznie zdanie "zbudowałem dom 200,300,400m2 ale nie mam kasy i muszę palić węglem" ?

Nie tylko brzmi śmiesznie ale wręcz idiotycznie i co można o takim kimś sobie pomyśleć ?

 

Artek jaki system CO proponujesz do takiego domu 400m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek jaki system CO proponujesz do takiego domu 400m2?

Nie mnie proponować,to inwestor wybiera i nie sądzę,że będzie się posiłkował w doradztwie na forum.

Dom 400m2 to koszt ok.1,5mln zł.

Tylko idiota mógłby sądzić,że ktoś kto buduje dom za 1,5mln.zł będzie siedział na forum i czytał jak najtaniej ogrzać taki dom.

Sądze,że ktoś kto ma 1,5mln zł na dom idzie do jednej firmy czy zatrudnia inwestora zastępczego z żądaniem postawienia domu i tyle.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze ja wybralem swoj system co zamin koledzy zweszyli interes na pci i zasmiecili kazdy watek o ogrzewaniu marketingowym belkotem...:(

Faktycznie kiedys forumowicze doradzali - a teraz na fm jest aktywna grupa krzykaczy (czesto banowanych) lobbujaca pci w kazdym watku...masakra jakas! Tak nachalnej reklamy nigdzie nie uswiadczysz!!!

Piszesz o takim doradztwie ?

Może nie rozumiesz o czy ja pisze ?

A może specjalnie nie chcesz rozumieć...

Zlec wykonanie OZC,dowiesz się wtedy jaką potrzebujesz moc grzewczą urzadzenia grzewczego oraz przyszłe zuzycie energii na ogrzewanie bo może się okazać,że nie potrzebujesz pompy ciepła a akceptowane rachunki będą przy znacznie tańszej instalacji i grzaniu wodnej podlogowki prądem(kospel,bufor 2,5-4tys.zł)

Jeśli masz kumatego projektanta to zlec mu wykonanie projektu wentylacji mechanicznej,przy samodzielnym rozlozeniu kanałów wentylacyjnych co jest proste jak drut całość z rekuperatorem powinna wynieść 6tys.zł.

Pompa ciepła powietrzna,sądzę że do tego domu 7kW starczy to koszt ok.15tys.zł ale jak mówiłem,najpierw poznaj rachunki a dopiero wybieraj co będzie korzystniejsze.

Gdzie wdzisz reklamę pomp ciepła w powyższym poście "krzykacza" ? Jeśli nie to czemu tak bezsensownie piszesz te swoje posty i tak łatwo oskarżasz ? Następna prowokacja i wprowadzanie w błąd inwestorów czytających watek ?

 

Sądzę także,że nowi inwestorzy z jednym postem pytający się tylko o pompy i nie są niczym innym zainteresowani są podstawieni w ramach prowokacji...

Syf się zrobił na forum dosłownie i w przenośni i dlatego też nie chcę już w nim uczestniczyć.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o takim doradztwie ?

Może nie rozumiesz o czy ja pisze ?

A może specjalnie nie chcesz rozumieć...

 

 

Sądzę także,że nowi inwestorzy z jednym postem pytający się tylko o pompy i nie są niczym innym zainteresowani są podstawieni w ramach prowokacji...

Syf się zrobił na forum dosłownie i w przenośni i dlatego też nie chcę już w nim uczestniczyć.

 

Artek,oczy mydlic mozesz 'nowym' nie mi, ja przez te kilka lat wystarczająco Twoich 'porad' sie naczytalem...takze prosze Cie nie wycieraj sobie mna mordki juz nigdy wiecej ok;)

Ps. Skoro jednak doradzasz to poradz z ta chata 400m2 moze ktos skorzysta :D pps. Tylko ma byc tanioo tzn oplacalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...