Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Artek,oczy mydlic mozesz 'nowym' nie mi, ja przez te kilka lat wystarczająco Twoich 'porad' sie naczytalem...takze prosze Cie nie wycieraj sobie mna mordki juz nigdy wiecej ok;)

Ps. Skoro jednak doradzasz to poradz z ta chata 400m2 moze ktos skorzysta :D pps. Tylko ma byc tanioo tzn oplacalnie ;)

Jak kłapiesz bezsensownie mordką to będę się nią wycierał:

Gdzie poniżej wydzisz reklamę pompy ciepła zapodanej przez "krzykacza" ?

Przewidywane zużycie energii na ogrzewanie masz 7000kWh,gdybyś zdecydował się na system grzewczy na prąd urządzenie grzewcze to koszt tylko 2,5-3tys.zł i oszczędzasz sporo kasy tym samym na konieczności postawienia komina,oszczędzasz na różnicy w koszcie zakupu kotła,nie musisz martwić się czy budować dodatkowego pomieszczenia na pralnio-suszarnie i nie musisz myśleć czy dobudować pomieszczenia gdzie będziesz skladowal paliwo.

Rachunki za ogrzewanie przy Twoich 7000kWh to ok.2,5tys.zł,dla jednych dużo dla innych mało.

Mało będzie dla ludzi,którzy do tej pory mieszkali w mieście w bloku na 60m2 i płacili miesięczny czynsz a dużo dla ludzi,którzy do tej pory mieszkali w starych domach grzejac gałązkami i śmieciami.

Przypominam,to daje system grzewczy tylko za max.3tys.zł.

Ponawiam zapytanie:

Nie rozumiesz tekstu czy może specjalnie nie chcesz rozumieć dla jakiś celów ?

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak kłapiesz bezsensownie mordką to będę się nią wycierał:

Gdzie poniżej wydzisz reklamę pompy ciepła zapodanej przez "krzykacza" ?

 

Ponawiam zapytanie:

Nie rozumiesz tekstu czy może specjalnie nie chcesz rozumieć dla jakiś celów ?

 

Haha Artek wklej jeszcze kilka...tylko koniecznie pokoloruj...:D

Ps.nie sadzisz, ze za późno troche na 'wybielanie' się... zaprzedales tytul 'najlepszego doradcy forum'...a teraz nicki zmieniasz jak gimbus jakiś.. Myslisz, ze masz szanse aby ktokolwiek traktował Cie jeszcze powaznie na FM...marzenia scietej glowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha Artek wklej jeszcze kilka...tylko koniecznie pokoloruj...:D

Dla mało inteligentnych czytających trzeba pokolorować,żeby rzuciło im się w oczy to może trafi do rozumu...

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

 

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

Zerknij na allegro na piecyk elektryczny Kospel lub tańszy Elterm.

Jeśli byłoby to 30kWh/m2/rok to bardzo rozsądnym rozwiązaniem byłoby takie coś:

http://allegro.pl/kociol-elektryczny-elterm-major-9kw-aszn-i4028715326.html

Doszłaby oszczedność na kominie i kotłowni,które zainwestowałbyś w lepszą izolację a rachunki za ogrzewanie byłyby rzędu 145*30=4350kWh*0,3=1300-1600zł za sezon grzewczy

Gdzie widzisz reklamę pompy ciepła zapodanej przez "krzykacza" ?

Ponawiam zapytanie:

Nie rozumiesz tekstu czy może specjalnie nie chcesz rozumieć dla jakiś celów ?

 

Mam nadzieję,że zainteresowani wyciągną wnioski z kilku ostatnich postów...

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Skoro jednak doradzasz to poradz z ta chata 400m2 moze ktos skorzysta :D pps. Tylko ma byc tanioo tzn oplacalnie ;)

 

Gaz z rury lub butli, olej opałowy, prąd, pompa ciepła gruntowa lub powietrzna, może ogrzewanie miejskie z rury, jeśli lokalizacja pozwala, panele na podczerwień. Możliwości jest sporo i którą by nie wybrać to koszt systemu grzewczego w takim domu to grosze w stosunku do kosztu całego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to jeszcze spoko,już dzisiaj z klawiatury karoki padło,śmieciasz,smrodziasz,syfiasz i gorzej,moderator nic nie działa pomimo zgłoszenia bo wiadomo,kasa rządzi i taki karoka może bezkarnie obrażać wszystkich a inny dostaje bana za wytknięcie wprowadzenia w błąd inwestorów przez "płatnego profila"

Forum zeszło na psy jeśli chodzi o bezstronną informację dla nowych inwestorów i widać coraz wyraźniej,że dla Muratora inwestor się nie liczy tylko kasa z reklamobiorców...

Arturek widzisz taką małą róznicę między pierdzielisz a wypier... jak to Twój kolega do mnie pisze.

A powyższe epitety to wszystko Twoje co pisałeś o ogrzewających paliwami stałymi, jeszcze bym trochę tego dołożył co z Twoich usteczek padło.

Czy skoro z mojego komina dymka nie widać z Ty nazywasz wszystkich śmierdzielami, zocofańcami itd, itp.

To jak ja mam nazwać Ciebie i Tobie podobnych z kominków których sadzi dymem na całą okolicę.

Ja smrodzę czy Ty.

Zapomniałeś już jak to Ty byłeś reklamobiorcą.

Jakiś Ty się zrobił troskliwy o inwestorów i nie rozpłacz się czasem z tego żalu jak Cię na forum traktują.

Sam sobie zasłużyłeś na takie traktowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ja mam nazwać Ciebie i Tobie podobnych z kominków których sadzi dymem na całą okolicę.

Ja smrodzę czy Ty.

 

 

 

Kwestia skali...

Róznica jest taka, ze ja palę w kominku w sobotę i niedzielę.

Weglarze 7/7

 

Gdyby palili tak, ja ja to mielibyśmy tu przez dwa dni w tygodniu powietrze takie, jak teraz, a przez pięć dni krystalicznie czyste.

 

Poza tym, jak jest > +5°C to nawet kominka nie odpalam, a właśnke wtedy z kominów węglarzy idzie najgorszy syf.

 

Nie porównuj kotła węglowego do kominka odpalanego na weekendy.... Skala troche nie ta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia skali...

Róznica jest taka, ze ja palę w kominku w sobotę i niedzielę.

Weglarze 7/7

 

Gdyby palili tak, ja ja to mielibyśmy tu przez dwa dni w tygodniu powietrze takie, jak teraz, a przez pięć dni krystalicznie czyste.

 

Poza tym, jak jest > +5°C to nawet kominka nie odpalam, a właśnke wtedy z kominów węglarzy idzie najgorszy syf.

 

Nie porównuj kotła węglowego do kominka odpalanego na weekendy.... Skala troche nie ta...

 

Ja pale w kominku obecnie bo kocioł wygaszony

 

Tak to węglarze nie palą w kominkach. Potem taki kaszpir pisze tutaj jak to mało węgla spalił i jak to się opłaca. A na wątkach węglowych takie kwiatki. CWU grzeje prądem w nocnej taryfie :). w tym wątku coś wspominał, że nocna taryfa wcale tak fajnie nie wychodzi (w nawiązaniu do grzania domu prądem / pompą), a on grzeje tylko CWU przez pół roku :D. dotuje przemysł energetyczny, czy jak? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli według Ciebie zdarzają się osoby zarabiające 1300 zł miesięcznie, które budują dom?

Tak, budują remontują i urządzają jak w jednej z reklam.

Widzę że świadomość tych "najedzonych" którzy mają pełne konta i dobre zarobki jest jednak żadna jak ludzie żyją i ile zarabiają.

Powiem Ci imrahil że również należę do tej grupy o takich zarobkach w pracy zawodowej i powiem Ci że są i tacy którzy zarabiają jeszcze mniej.

W lepiance nie siedzę i za kołnierz mi się nie leje, mam ciepło. Mam stary dom trochę odrestaurowany, budować ? raczej nie, za mało mi zostało jak to się w wojsku mawiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo. Czyli według karoki kaszpir to syfiarz :D

 

problem polega na tym, że co innego można przeczytać od naganiaczy na węgiel w tym wątku, a co innego można dowiedzieć się od użytkowników kotłów węglowych (i samych naganiaczy) w wątkach węglowych. a przoduje w tym kaszpir. tutaj pisze, że węgiel nie wymaga dodatkowego miejsca, tam, że mu się w garażu nie mieszczą palety, tutaj, że mało uciążliwe, tam, że taki worek węgla waży prawie 50 kg. że czysto, a jendak ściana w garażu brudna, bo worki dziurawe. że w kominku palą wszyscy, tylko nie ogrzewający węglem, tam, że kocioł wygaszony i idzie kominek. że wydajność kotła przy niskim obciążeniu nie spada i w lecie jedno zasypanie na ileś tam tygodni na CWU wystarczy, ale jednak grzeje się wodę prądem. i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to węglarze nie palą w kominkach. Potem taki kaszpir pisze tutaj jak to mało węgla spalił i jak to się opłaca.

I to jeszcze czym pali tym kominku:

Ja pale w kominku obecnie bo kocioł wygaszony , ale mam drewno iglaste (takie mi zostało) i spalam je z dużą ilością tlenu aby nie było smrodku i udaje się ..

Drewno iglaste nie nadaje się do kominka i teraz wiem czemu uważa,że kominek to syf w salonie bo sam taki syf robi u siebie paląc śmieci w salonie i sądzę,że jego kominek wygląda jak kocioł w kotłowni także u niego nie ma różnicy między salonem a kotłownią.

Jeśli do kominka wsadzi drewno iglaste to nie zawaha się wsadzić do kotła wszelkich odpadów z domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zręcznie nie wspominasz o pracy pozazawodowej, więc wygląda na to, że nie piszesz całej prawdy

Widzisz gdybyś czytał dłużej na forum to byś to wiedział z resztą widzisz co robię także dlaczego zarzucasz mi kłamstwo ?

Pisałem nie raz co robię, działalność to nowa sprawa a o swoich zarobkach nie raz pisałem i się tego nie wstydzę, przynajmniej zarabiam uczciwie, pisałem też jeszcze prowadzę małe gospodarstwo rolne żebyś już wszystko wiedział.

Także kolego niema sra..ia po krzakach tylko trzeba zapierdzielać na chlebek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemny inwestor to dla Was najlepszy klient bo można mu nawet wcisnąć 12kW do 100m2 gdzie kompletnie się to mija z sensem ekonomicznym z punktu widzenia inwestora.

Nie raz powtarzałeś,że nic nie możesz zrobić bo klient ze 100m2 uparł się na ekogroszek i musisz mu sprzedać ten kocioł...

 

Nie wiem jakie karoka sprzedaje kotły , ale zdaje mi się że także SkamP ,a Sekom robi też kotły 7KW więc tragedii by nie było w przypadku domu 100m2.

 

Uważam że mniejszym złem jest polecenie do takiego domu lub bliżonego kotła 7KW czy nawet 10-12KW (choć lepiej 7KW) niż "polecenie" przez "hydraulika" kotła 25KW a dodatkowo jeszcze tłokowego ...

 

Sądzę że odpowiednio dobrany kocioł będzie bardziej "bezpieczny" dla środowiska i kieszeni użytkownika (ekonomia spalania).

 

Jednak uważam że przy tak małych domach lepszy były gaz lub pompa , ale to klient wybiera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...