Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Fajnie się Was czyta. Inni nie są świadomi, wybierają źle bo nie znają alternatywy, lobby węglowe ich podpuszcza a ciemny lud podpuchę kupuje. Normalnie elita się pozbierała do kupy i w 1 wątku na FM -ie pisze. Kaganek oświaty niesie, masom oczy otwiera. W trosce o ich kieszenie wszystko oczywiście. Super.

 

lepsze to niż wątek handlarzy węglem. podsumujmy:

 

- dodatkowe metry na opał każdy i tak ma, więc w zasadzie nic nie kosztują. zawsze można wystawić samochód przed garaż

- noszenie worków 50 kg na starość będzie darmowe (dobry sąsiad pomoże)

- węglarze nie palą w kominkach (w tym wątku, bo w innym palą)

- komin i tak wszyscy budują, zresztą kosztuje parę groszy, więc co to za problem? ewentualnie kotłownia zawsze jest przy salonie, więc jest już komin do kominka, wystarczy tylko dodatkowy przewód spalinowy

- kotły 11 kW działają z niemal 100 % sprawnością grzejąc CWU dla trzy osobowej rodziny w lecie

- kotły 11 kW nadają się do nowych domów 100 m2

- od większego i droższego kotła sprzedający ma większą prowizję

- instalacja kotła węglowego to element, który pozwala na budowę domu ludziom zarabiającym 1300 zł miesięcznie

- węgiel można wozić przyczepką lub samochodem służbowym, także transport nie kosztuje

- izolacja się nie opłaci, lepiej kupić większy kocioł na węgiel

- wprowadzenie zakazu palenia węglem jest nierealne (patrz Kraków)

- palenie węglem jest czyste i wygodne

- tak wygodne, że nawet kobieta da radę (patrz worki 50 kg)

- czasem tylko brudzi się ściana w garażu

- koszt ogrzewania może być niski tylko przy zastosowaniu węgla i kotła, najlepiej kupionych od forumowych sprzedawców

- przesadzanie z izolowaniem domu jest nieekologiczne (wg kobra64. lepiej palić więcej węgla

 

to taka lista zalet dla przyszłych inwestorów :). sprzedający kotły węglowe i węgiel (kobra64) mogą dopisywać kolejne punkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do klaudiusza. A skąd cokolwiek wie Arturo? Zbudował jeden dom, jeden system grzewczy zna - zresztą czerpał i być może ( żeby nie napisać z pewnością ) nadal czerpie korzyści ze sprzedaży tego systemu. Resztę swoich mądrości z forów budowlanych posiada? Do pracy w kopalni chce się przyjąć. Jakie ma przygotowanie do doradzania inwestorom? Oczywiście poza własnym przeświadczeniem, że jak coś powie to już powie. Chroń nas Boże od takich doradców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klaudiusza. A skąd cokolwiek wie Arturo?

matematyka i fizyka...

Zawsze prawdę powie.

lepsze to niż wątek handlarzy węglem. podsumujmy:

 

- dodatkowe metry na opał każdy i tak ma, więc w zasadzie nic nie kosztują. zawsze można wystawić samochód przed garaż

- noszenie worków 50 kg na starość będzie darmowe (dobry sąsiad pomoże)

- węglarze nie palą w kominkach (w tym wątku, bo w innym palą)

- komin i tak wszyscy budują, zresztą kosztuje parę groszy, więc co to za problem? ewentualnie kotłownia zawsze jest przy salonie, więc jest już komin do kominka, wystarczy tylko dodatkowy przewód spalinowy

- kotły 11 kW działają z niemal 100 % sprawnością grzejąc CWU dla trzy osobowej rodziny w lecie

- kotły 11 kW nadają się do nowych domów 100 m2

- od większego i droższego kotła sprzedający ma większą prowizję

- instalacja kotła węglowego to element, który pozwala na budowę domu ludziom zarabiającym 1300 zł miesięcznie

- węgiel można wozić przyczepką lub samochodem służbowym, także transport nie kosztuje

- izolacja się nie opłaci, lepiej kupić większy kocioł na węgiel

- wprowadzenie zakazu palenia węglem jest nierealne (patrz Kraków)

- palenie węglem jest czyste i wygodne

- tak wygodne, że nawet kobieta da radę (patrz worki 50 kg)

- czasem tylko brudzi się ściana w garażu

- koszt ogrzewania może być niski tylko przy zastosowaniu węgla i kotła, najlepiej kupionych od forumowych sprzedawców

- przesadzanie z izolowaniem domu jest nieekologiczne (wg kobra64. lepiej palić więcej węgla

 

to taka lista zalet dla przyszłych inwestorów :). sprzedający kotły węglowe i węgiel (kobra64) mogą dopisywać kolejne punkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klaudiusza. A skąd cokolwiek wie Arturo? Zbudował jeden dom, jeden system grzewczy zna - zresztą czerpał i być może ( żeby nie napisać z pewnością ) nadal czerpie korzyści ze sprzedaży tego systemu. Resztę swoich mądrości z forów budowlanych posiada? Do pracy w kopalni chce się przyjąć. Jakie ma przygotowanie do doradzania inwestorom? Oczywiście poza własnym przeświadczeniem, że jak coś powie to już powie. Chroń nas Boże od takich doradców.

 

Ty też czerpiesz korzyści i doradzasz i Ci jakoś to nie przeszkadza. człowiek w Polsce musi mieć sporą wiedzę, bo architekci jej nie mają, budowlańcy najprostsze rzeczy potrafią zepsuć i trzeba ich pilnować, a forumowi sprzedawcy węgla opowiadają bajki jak powyżej.

 

co ma do tego wszystkiego fakt, że Arturo chce się zatrudnić w kopalni albo zbiorniki retencyjne z sąsiedniego wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się Was czyta. Inni nie są świadomi, wybierają źle bo nie znają alternatywy, lobby węglowe ich podpuszcza a ciemny lud podpuchę kupuje.

 

Dokładnie tak :yes:

Z kim bym nie gadał co ma kocioł węglowy a budował się w podobnym okresie co ja i później, to taką japę robi :eek: jak się dowiaduje w jakiej cenie można zrobić system oparty na PC. Później zaczynamy liczyć koszty jego systemu i lądujemy niemal w podobnym punkcie.

Na szczęście edukacja w narodzie postępuje, wystarczy zobaczyć posty z przed dziesięciu lat. Dzisiaj śmieszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imrahil, zapomniałeś jeszcze o przyjemnym przesypywaniu węgla z worka do worka :D

 

Nie będę cię odwodził od zakupu, piszę jak jest a decyzja jest twoja. Spalało się dobrze na palniku a jak by było suche to pewnie by było jeszcze lepiej. Fakt że jest wilgotne ale jak w lecie doschnie to będzie do spalenia na jesieni bo z tego co widzę taka moc mi wystarczy na pierwsze chłody a może i na zimę. Okaże się w praniu.

Akurat jestem w trakcie przesypywania do szmacianych worków które sobie zostawiłem po poprzednich zakupach grochu. Fajnie i szybko to idzie bo szmaciany worek nachodzi na ten foliowy :)

Zostało mi pół palety do zrobienia z całych zakupów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy ciepła mają sens w przypadku nowo budowanych domów o powierzchni do 150-200m i budowane metodą nie gospodarczą. Do domów które od początku konstrukcyjnie przystosowane do tego. I trzeba się z tym zgodzić. Ciężko się jednak zgodzić z krucjatą która jest prowadzona w tym temacie przeciwko węglu.

 

Ilość takich nowo budowanych domów podzielona przez ogólną całkowita ilość domów pokazuje że jest to zjawisko gdzie można użyć pomp ciepła jest statystycznie małe. Niemniej trend jest i będzie wzrostowy bo technologia jest naprawdę dobra.

 

Na nowy energooszczędny tryb budowania domów muszą się przestawić nie tylko inwestorzy ale i duża część budowlańców którzy jak raz sobie wpoili PRLowski schemat budowania to za cholerę nie idzie ich nauczyć że podstawa to izolacja. Technologia izolacji jest ważniejsza do popularyzacji niż promowanie pomp ciepła. W dobrze zaizolowanym domy gaz i prąd też dadzą radę.

 

Niemniej uważam że narzucanie komuś konkretnej metody ogrzewania to porażka, rynek sam weryfikuje co jest najatrakcyjniejsza formą ogrzewania. Doszukiwanie się podstępu lobby węglowego, ciemnoty i masochizmu ludzi w popularności węgla to opętanie ala macierewizm którego widzę to jest pełno.

 

Technologia ogrzewania węglem jest prosta, rozwiązania są powszechne, instalacja, serwis i funkcjonowanie tanie. Do domów budowanych przed rokiem 2000 praktycznie nie ma atrakcyjnej finansowo alternatywy. Z racji ogromnej ilości takich domów węgiel będzie jeszcze przez następnych kilka dziesięcioleci najpopularniejszym opałem czy ktoś tego chce czy nie.

 

Wydaje mi się również że domach o powierzchni od 200m2 ekogroszek będzie bardziej ekonomiczny. Rozwiązania pomp ciepła o większej ilości kW niż zwykle są dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też czerpiesz korzyści i doradzasz i Ci jakoś to nie przeszkadza.......
Nie życzę sobie być porównywany z Arturo. W pierwszym poście jaki napisałem na FM umieściłem informację że handluję węglem. Taka sama informacja jest w moim profilu użytkownika. Wielokrotnie tą informację powtarzałem. Porównywanie mojej obecności na FM do obecności kogoś kto dla paru groszy prowizji od sprzedaży zeszmacił się aż do oszustwa i udawania przed inwestorami zwykłego zadowolonego użytkownika pompy będąc sprzedawcą pomp jest doprawdy niewłaściwe. Nie wspomnę już, że ktoś kto ma już doświadczenie w tym jak zeszmacić się dla paru groszy jakoś nie budzi mojego szczególnego zaufania, kiedy znów próbując udawać zwykłego użytkownika wciska inwestorom jedynie słuszne rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matematyka i fizyka...

Zawsze prawdę powie.

Żeby być ciut złośliwym - to właśnie różni te nauki od Twojej osoby. A teraz poważniej - to z fizyki czy z matematyki wyszło Ci że kocioł 11 kW w 120 metrowym domu wyrzuci kominem 80% opału? Tak napisałeś bodaj na wątku Bieżące zużycie ekogroszku. Możesz podać z jakich wzorów i twierdzeń korzystałeś do tego światłego wyliczenia? Bo jak na moje - tak sobie walnąłeś jak gołąb na parapet w poczuciu misji...i bezkarności za pisane brednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę sobie być porównywany z Arturo. W pierwszym poście jaki napisałem na FM umieściłem informację że handluję węglem. Taka sama informacja jest w moim profilu użytkownika.

 

obrazisz się? niewygodne fakty Cię bolą, że tak nerwowo reagujesz? :)

 

nie każdy kto czyta Twoje wypowiedzi zagląda w Twój profil albo czyta Twój pierwszy post na forum. gdzie płatny profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę sobie być porównywany z Arturo. W pierwszym poście jaki napisałem na FM umieściłem informację że handluję węglem. Taka sama informacja jest w moim profilu użytkownika. Wielokrotnie tą informację powtarzałem. Porównywanie mojej obecności na FM do obecności kogoś kto dla paru groszy prowizji od sprzedaży zeszmacił się aż do oszustwa i udawania przed inwestorami zwykłego zadowolonego użytkownika pompy będąc sprzedawcą pomp jest doprawdy niewłaściwe. Nie wspomnę już, że ktoś kto ma już doświadczenie w tym jak zeszmacić się dla paru groszy jakoś nie budzi mojego szczególnego zaufania, kiedy znów próbując udawać zwykłego użytkownika wciska inwestorom jedynie słuszne rozwiązania.

Zapewne inwestycja 400tys.zł w działkę i dom to była akcja marketingowa,zapewne rezygnacja z komina na etapie budowy i rezygnacja z kotłowni też była akcją promującą pompy,zapewne chęć grzania prądem również miała na celu skolowanie inwestorów,zapewne sugerowanie nowym inwestorom systemu na prąd zamiast pompy ciepła też ma wpłynąć na prowizję ze sprzedaży...pomp.

Inteligentną redukcja godna sprzedawcy węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne inwestycja 400tys.zł w działkę i dom to była akcja marketingowa,zapewne rezygnacja z komina na etapie budowy i rezygnacja z kotłowni też była akcją promującą pompy,zapewne chęć grzania prądem również miała na celu skolowanie inwestorów,zapewne sugerowanie nowym inwestorom systemu na prąd zamiast pompy ciepła też ma wpłynąć na prowizję ze sprzedaży...pomp.

Inteligentną redukcja godna sprzedawcy węgla...

Kto wie, może rozszerzyłeś - Ty czy firma w której obecnie jesteś przedstawicielem handlowym - ofertę o elektryczne kotły CO i bufory. To wysoce prawdopodobne - coraz więcej piszesz o Kospelach i buforach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może rozszerzyłeś - Ty czy firma w której obecnie jesteś przedstawicielem handlowym - ofertę o elektryczne kotły CO i bufory. To wysoce prawdopodobne - coraz więcej piszesz o Kospelach i buforach.

Zagadka na inteligencję,który to profil działalności,który polecam i z którego mam prowizję wg poniższego posta ?

A co tu usredniac ?

ok.5000kWh na c.o+4000kWh na cwu i jeśli komuś pasuje 9000kWh przy dzisiejszej cenie prądu i cenie prądu za 10 lat to nie zważa na nic i zalewa kable,kto myśli o przyszłości bierze kospela lub bufor,dla kogoś komu 9000kWh na c.o+cwu będzie za dużo myśli o pompie.

 

A może jesteście już tak przesiąknięci swoim biznesem forumowym,że niemożliwym dla was do zrozumienia jest sugerowanie czegoś jak najbardziej optymalnego dla inwestora całkowicie bezinteresownie ?

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepiony już jesteś kasiorką ?

 

To było do tych,którzy budują nowe domy i ich stać na budowę nowych domów a mimo to wybierają smrodzenie ?

Nowy dom to koszt jaki ?

min.300tys.zł a widząc po domach inwestoró z ekogroszkiem to częściej 400-500tys.zł

 

BZDURA !

 

Dom nowy wybudowany , praktycznie wykończony 220tyś. Bez kostki na podjeździe i płotu :p Oczywiście ogrzewany groszkiem

 

I gdzie te 400-500 tyś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZDURA !

 

Dom nowy wybudowany , praktycznie wykończony 220tyś. Bez kostki na podjeździe i płotu :p Oczywiście ogrzewany groszkiem

I gdzie te 400-500 tyś ?

Nie wszyscy,ba,zdecydowana mniejszość buduje domy samodzielnie...

Mogłeś dodać dla rozjaśnienia sytuacji i dla nie wprowadzania w błąd innych,że dom budowałeś sam.

 

Gdybym odjął robociznę jaką wydałem na obce ekipy to mój dom kosztowałby ok.200tys.zł.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogrzebany - u nas - 70% to samodzielne budowy - czasami biorą ekipę do dachu,tynków i wylewki , czasami biorą ekipy do każdego etapu budowy ale koszty budowy domu raczej są < 200tyś ... Chyba że ktoś sobie gonto-dachówkę za 75PLN/m2 bierze to sorry - ale tam nie ma kotła na groszek - tam są śmieciuchy !!! Tak śmieciuchy !

 

Więc Wasza krucjata jest źle ukierunkowana -> nie wiem kto Was szkoli , mało mnie to obchodzi - ale powinien wylecieć z roboty ...

 

Goście montujący sobie gonto-dachówkę mają dość kasy na pompkę z montażem - to powinien być Wasz target ! Nie na forum tylko do samochodu i wio po wiochach -> 100% skuteczności , a tu przynajmniej "normalnie" się zrobi

 

Potencjalnego klienta po dachu poznacie :p

 

 

Zakazy ? :D Spróbuj wyegzekwować - widły w dupie murowane i nie ważne z kim przyjdziesz na posesję ... nie moją of course

 

BTW nie dostałeś banana ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podsumowując dzisiejszy wesoły dzień na forum:

Inwestorzy kupowali, kupują i jeszcze bardzo i to bardzo długo będą kupować i montować w nowych domach kotły na paliwa stałe.

Życzę spokojnych obrad i nie po wyżynajcie się do rana :)

To powiedział sprzedawczyk kotłów na ekogroszek i sprzedawczyk kotła 12kW do domu 100m2 i do 75m2 czyli naciągnął inwestorów na bezsensowny wydatek.

Widać,że nie masz sprzedaży,skoro posuwasz się do takich czynów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...