Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To powiedział sprzedawczyk kotłów na ekogroszek i sprzedawczyk kotła 12kW do domu 100m2 i do 75m2 czyli naciągnął inwestorów na bezsensowny wydatek.

Widać,że nie masz sprzedaży,skoro posuwasz się do takich czynów...

Chcesz, dam Ci numer telefonu do tego inwestora z 75 metrami, zadzwonisz i zapytasz ile razy byli u mnie i odchodzili z kwitkiem, pisałem o tym chyba nawet w tym wątku także nie pajacuj i nie matacz czyichś wypowiedzi, z resztą Ty machloje masz we krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz myslalem ze wyskoczysz z opisem Polskiej biedy i koniecznosci kupowania od ciebie z koniecznosci....

 

Ale widac nie masz nic sensownego do powiedzenia ... dom za 220000:- dla zarabiajacych 1300:- , twoja zeczywistosc...

Wumpepumpe, ja Ci źle nie życzę ale oby Ci do du.y nie zajrzała.

Widziałem już takich cwaniaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzialka to nie koszt budowy? ;)

220000:- praktycznie wykonczony.... z dzialka ? to buduja ci co chrust zbieraja i margaryne jedza i zarabiaja 1300:- tak?

Jak dlugo odkladali na ten dom lub na ile lat kredyt brali? Ile zostaje im na zycie i ile kosztuje utrzymanie domu...

A kostka bedzie i ogrodzenie czy nie?

Moze ty tez nie znasz Polskich reali...220000:- to 169 pensji....

Moze jakos wspolny front pora obrac z kolegami od kopcenia...:lol2:

 

Działka osobno - parę lat wcześniej kupiona ...

 

Co ma piernik do wiatraka - jaka margaryna ? 400-500tyś do tego się odniosłem :)

 

Aaaa chyba że to w tą stronę ... ale ja to z kolegami wolę się piwa napić jak się margaryną smarować :p

 

Co do kopcenia ... ehhh ... zresztą - tak uwielbiam to , kopcę rano, wieczór i w południe - tak na przekór Homo-Eko-terrorystom :lol2: [HET - może się przyjmie ;) ]

 

Zresztą planuję wynieść kocioł na groszek i zamontować miałowca 24kW - jeden już tak ma i ma tanio :p

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak leopianki buduja z materialow znalezionych i straty do gruntu na deptanej ziemi maja....

 

 

 

To ich uswiadom ze nie musza tak robic ... wystarczy bardziej intesywnej urzywac RTV & AGD....

szkoda że jesteś taki "biedny w rozum"...:D

rozejrzyj się dookoła i pokarz ten świat w którym wszyscy przerzucają się na PC mając praktycznie darmowy opał...( w mojej okolicy praktycznie co drugi ma własny las...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja pisze o PC.... Alergie masz?

 

A maja wlasny las.... to ci biedni ludzie z opisu kolegi? Kuzwa... faktycznie, biedny kraj... wlasny las jest przykladem....

 

I w twojej okolicy... w innej okolicy ponoc z gazu przechodza na wegiel... maja wlasne kopalnie?

no to w końcu co proponujesz ...???

 

u nas dookoła same lasy a na śląsku węgiel, jakie argumenty mam takiemu delikwentowi zapodać aby dał się "ostrzyc" na twoją propozycję...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sprzedaje... i nic nie proponuje... ale nei pajacuj... wiesz ze sa alternatywy... nie mniej dl NOWYCH domow...

rozumiem ze kopcace diesle w PL to koniecznosc... no bo co im zaproponowac....

 

 

 

jakie alternatywy...?

zejdź na ziemię ...

to że sobie popiszemy na forum jeszcze nic nie znaczy, pierwszy lepszy inwestor nawet nie rozumie o czym ty gadasz jak tylko wspomniesz o PC czy innym podobnym ustrojstwie...

jak chcesz zarobić to pokiwasz głową i zamontujesz ekogroszka z grzejnikami ( ewentualna podłogówką w kuchni czy łazience...) albo skończy się tylko na gadaniu ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dookoła same lasy a na śląsku węgiel, jakie argumenty mam takiemu delikwentowi zapodać aby dał się "ostrzyc" na twoją propozycję...:cool:

Przykład z życia się nada ?

Śląsk,5 kopalń w promieniu 10km,gaz przy działce,buduje ja,buduje sąsiad,budujemy w tym samym czasie(ten różowiutki domek z mojego dziennika),domy-mój 118m2 jego 115m2.

On buduje na standartowym fundamencie,ja na płycie,on 12cm izolacji na ścianach i 20cm na poddaszu i WG,ja 20cm na ścianie,30cm w stropie i WM.

On stawia oczywiście na ekogroszek ja na prąd zmieniający się w trakcie budowy na pompę ciepła.

Jego koszt budowy to 370tys.zl bez podjazdu i tarasu,mój 310tys.zł za całość,jego zużycie ekogroszka na c.o+cwu po pierwszym sezonie niecałe 3t,moje 3000kWh na to samo.

On nie dowierza takiemu zużyciu,zapraszam go do siebie do odczytu licznika.

On wyrzuca mi całe cm sadzy na parapety.

 

Niecałe 3t ekogroszka na Śląsku w domu 115m2,chyba bez komentarza,tym bardziej,że jest to rzeczywiste zużycie a nie sztuczne na potrzeby forum...

 

Przychodzi dalszy sąsiad,zagaduje i mówi,że "na pewno dużo płacę za prąd jak nie grzeje węglem",ja na to "oczywiście,że dużo ale mniej niż sąsiad z różowiutkim domem"...

Dalszemu sąsiadowi głupio się zrobiło.

 

Taką mamy mentalność ludzi nie mających pojęcia o domu i jego właściwościach i ludzie tego pokroju są najlepszymi klientami sprzedawczyków węgla i kotłów na ekogroszek i dlatego też posty naprowadzające inwestorów na zrozumienie właściwości własnego domu zawsze będą spotykały się z atakiem z ich strony i negowaniem użycia kalkulatora przed budową.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 do 4 ton to ja palę na CO + CWU w domu 235 metrów + garaż 25 metrów + piwnica 60 metrów z bardzo lichym ociepleniem ( 5 cm na ścianach, 20 - 25 cm w dachu, 10 cm styrosupremy pod posadzką, fundament nieocieplony, okna zwykłe plastiki dwuszybowe). Ja, handlarz węglem sprzedający ekogroszek. W normalną mroźną zimę, bo w tym nietypowym sezonie zużycie zamknie mi się około 2,7 tony. Albo w temacie zużycia tego Twojego sąsiada jak zwykle pieprzysz bez sensu, albo ja jestem chiński mandaryn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 do 4 ton to ja palę na CO + CWU w domu 235 metrów + garaż 25 metrów + piwnica 60 metrów z bardzo lichym ociepleniem ( 5 cm na ścianach, 20 - 25 cm w dachu, 10 cm styrosupremy pod posadzką, fundament nieocieplony, okna zwykłe plastiki dwuszybowe). Ja, handlarz węglem sprzedający ekogroszek. W normalną mroźną zimę, bo w tym nietypowym sezonie zużycie zamknie mi się około 2,7 tony. Albo w temacie zużycia tego Twojego sąsiada jak zwykle pieprzysz bez sensu, albo ja jestem chiński mandaryn.

 

Mógł tyle spalić ... groszku z castoramy ...tani opał czy cóś ... schodzi go 3x tyle co "prawie" retopala , chyba ma z 6MJ/kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 do 4 ton to ja palę na CO + CWU w domu 235 metrów + garaż 25 metrów + piwnica 60 metrów z bardzo lichym ociepleniem ( 5 cm na ścianach, 20 - 25 cm w dachu, 10 cm styrosupremy pod posadzką, fundament nieocieplony, okna zwykłe plastiki dwuszybowe). Ja, handlarz węglem sprzedający ekogroszek. W normalną mroźną zimę, bo w tym nietypowym sezonie zużycie zamknie mi się około 2,7 tony. Albo w temacie zużycia tego Twojego sąsiada jak zwykle pieprzysz bez sensu, albo ja jestem chiński mandaryn.

To ty sprzedawca węgla,podaj mi namiary na siebie,to dam je sąsiadowi i powiem mu,że Ty gwarantujesz mu zużycie ekogroszka max.2t.

Idziesz w to ? Jesli nie to nie opowiadaj bzdur.

Numer do siebie możesz mi rzucić na PW.

Mógł tyle spalić ... groszku z castoramy ...tani opał czy cóś ... schodzi go 3x tyle co "prawie" retopala , chyba ma z 6MJ/kg :)

Nie wiem co palił bo mnie to nie interesowało.

Wiem tylko,że przywieźli mu węgiel w jednej dostawie w białych workach bo to widziałem.

Wiem,że klnie jak szewc,że drogo mu wychodzi ogrzewanie a ostatnio pali na ruszcie drewno budowlane.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty sprzedawca węgla,podaj mi namiary na siebie,to dam je sąsiadowi i powiem mu,że Ty gwarantujesz mu zużycie ekogroszka max.2t.

Idziesz w to ? Jesli nie to nie opowiadaj bzdur.

Numer do siebie możesz mi rzucić na PW.

Moja firma Ekoopał FHU, 32-420 Bilczyce 313. Mój telefon 501 370390, ten sam ( oczywiście poza zmianą prefixu z 090 ) od blisko 20 lat. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja firma Ekoopał FHU, 32-420 Bilczyce 313. Mój telefon 501 370390, ten sam ( oczywiście poza zmianą prefixu z 090 ) od blisko 20 lat. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Rozumiem,że gwarantujesz sąsiadowi tymi namiarami,że spali zamiast niecałe 3t egoroszku w domu 115m2 niecałe 2t ekogoszku bo tyle max powinien spalić.

Jeśli tak to daje jutro jemu ten namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...