Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Mógł tyle spalić ... groszku z castoramy ...tani opał czy cóś ... schodzi go 3x tyle co "prawie" retopala , chyba ma z 6MJ/kg :)
No fakt - takiej sytuacji nie wziąłem pod uwagę. Mógł tyle spalić polskiego węgla brunatnego - ale on na normalnym składzie kosztuje jakieś 150 - 200 PLN za tonę. Chyba że dalej od kopalni - wtedy i do 3 stówek za tonę może cena detaliczna dobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u nas dookoła same lasy a na śląsku węgiel, jakie argumenty mam takiemu delikwentowi zapodać aby dał się "ostrzyc" na twoją propozycję...:cool:

Jeszcze jeden przykład z życia,sąsiad z naprzeciwka,bogaty jegomość z 280m2 domem(w dzienniku ten naprzeciwko mojego tarasu)

Oczywiście wybrał ekogroszek,nie licząc się z kasą wybrał się do szanowanej u nas firmy organizującej mu ogrzewanie i dostał ofertę na kocioł 40kW !!!

Jak zwykle bazując na nie świadomości inwestora firma ta chciała złapać poprostu jelenia.

I łyknąłby to gdyby nie miał uczynnego sąsiada...(wg moich wyliczeń 10-12kW by stykło bo obciążenie wyszło na 7kW)

Po naszej rozmowie i wyśmianiu tej mocy,ponieważ gość będzie miał 20cm grafitu na ścianie i WM z reku i wyjaśnieniu na czym polega system grzewczy wysłałem go do minertu,forumowego sprzedawcy kotłów na ekogroszek(kurcze,zero prowizji a mogłem go naciągnąć na pompę,tudziesz Kospela lub kable Elektry...)

Jakoś nie mogli się dogadać czy oczekiwanie na "nowy" kocioł minertu było za długie gość łyknął jedynie 25kW heiztechik duo cośtam,pali najlepszym w okolicy ekogroszkiem,narzeka na syf w kotłowni i na wieczną i dużą sadzę w kotle i kotłowni i mówi,że nie spodziewał się takiego syfu z ekogroszka i nigdy już by nie popełnił takiego błędu.

Gość narazie nie mieszka,sądzę,że jak zamieszka to zmieni raz dwa ten kocioł.

 

Po raz kolejny ten przykład pokazuje,że świadomość inwestorów na temat domu i jego właściwości jest żadna i w to graj sprzedawcom ekogroszków...

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że gwarantujesz sąsiadowi tymi namiarami,że spali zamiast niecałe 3t egoroszku w domu 115m2 niecałe 2t ekogoszku bo tyle max powinien spalić.

Jeśli tak to daje jutro jemu ten namiar.

Biorę 100 PLN za godzinę pracy za ustawienie sterownika kotła + koszt dojazdu. Jeżeli ten dom ma 115 metrów i jest ocieplony jak napisałeś - zużycie za normalną zimę ( CO + CWU ) nie przekroczy 2 ton najtańszego polskiego ekogroszku. Czyli Jareta po 600 PLN za tonę. Warunek - to ja dostarczę ekogroszek. Zapraszam. PS. zazwyczaj ustawianie kotła zamyka się w 1 - max 2 godzinach. Potem już albo kocioł jest ostatecznie ustawiony do konkretnego opału, albo też jestem w stanie podać palaczowi instrukcję dalszego postępowania w przypadku ewentualnych niewielkich niedociągnięć w nastawach telefonicznie ( oczywiście na mój koszt ) - zresztą zawsze w takich przypadkach jestem dostępny pod telefonem i gotowy poprowadzić krok po kroku proces ostatecznego dostrajania nastaw kotła. . Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,ze w niczym.

Tylko szkoda takiego inwestora i jego sąsiadów.

Inwestora,że dał się bezwiednie wpuścić w maliny,sąsiadów,że będą podtruwani przez niego.

O sadzy na parapetach u mnie w domu już pisałem,z kotłów "eko"...

 

Współczuję sąsiedztwa ...

 

Ja mieszkam na osiedlu wybudowanym przez "dewelopera". Kilkadziesiąt domów , każdy z takim samym kotłem na ekogroszek z podajnikiem (Elektromet 15KW). Obok drugie osiedle deweloperskie i tam kotły Galmetu.

Tam gdzie mieszkam nie widzę dymu z kominów , parapety mam czyste , choć od pewnego czasu mam brudne od .. pyłków , bo mam przed domem pole a tam mnóstwo kwiatów i pylą na potegę ...

 

Sadzy nie widzę na parapetach , domy mają białą elewację i ciągle jest biała ...

 

A co do sprzedawców na forum to szczerze mówiąc uważam że wielu robi dobra robotę i im się należy szacunek bo starają się dopasować kocioł i w większości oferują kotły małej mocy , ze sterownikami typu PID a nie wciskają kotłów o duuzej mocy na których więcej by zarobili (wyższa prowizja) , a niestety większośc hydraulików ma gdzieś ekonomię spalania a jedynie zależy im na jak największej prowizji i proponuja coś na czym najwięcej zarobią ...

 

Dobrze dobrany kocioł zrobi mniej "szkody" niż źle dobrany ... Spali mniej opału , z wyższą sprawnością i wygeneruje mniej zanieczyszczeń ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden przykład z życia,sąsiad z naprzeciwka,bogaty jegomość z 280m2 domem(w dzienniku ten naprzeciwko mojego tarasu)

Oczywiście wybrał ekogroszek,nie licząc się z kasą wybrał się do szanowanej u nas firmy organizującej mu ogrzewanie i dostał ofertę na kocioł 40kW !!!

Jak zwykle bazując na nie świadomości inwestora firma ta chciała złapać poprostu jelenia.

I łyknąłby to gdyby nie miał uczynnego sąsiada...

Po naszej rozmowie i wyśmianiu tej mocy,ponieważ gość będzie miał 20cm grafitu na ścianie i WM z reku i wyjaśnieniu na czym polega system grzewczy wysłałem go do minertu,forumowego sprzedawcy kotłów na ekogroszek(kurcze,zero prowizji a mogłem go naciągnąć na pompę,tudziesz Kospela lub kable Elektry...)

Jakoś nie mogli się dogadać czy oczekiwanie na "nowy" kocioł minertu było za długie gość łyknął jedynie 25kW heiztechik duo cośtam,pali najlepszym w okolicy ekogroszkiem,narzeka na syf w kotłowni i na wieczną i dużą sadzę w kotle i kotłowni i mówi,że nie spodziewał się takiego syfu z ekogroszka i nigdy już by nie popełnił takiego błędu.

Gość narazie nie mieszka,sądzę,że jak zamieszka to zmieni raz dwa ten kocioł.

 

Po raz kolejny ten przykład pokazuje,że świadomość inwestorów na temat domu i jego właściwości jest żadna i w to graj sprzedawcom ekogroszków...

Błędem popełnianym przez wielu inwestorów z dobrze lub bardzo dobrze ocieplonymi chatami i przewymiarowanym kotłami jest... zakup najlepszego w okolicy ekogroszku. Moc kotła na ekogroszek można regulować na różne sposoby - jednym z tych sposobów jest dobór odpowiedniego dla danego przypadku opału. Czasem słabsze jest lepsze od mocniejszego. Ale skąd niby Ty miałbyś o tym wiedzieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem popełnianym przez wielu inwestorów z dobrze lub bardzo dobrze ocieplonymi chatami i przewymiarowanym kotłami jest... zakup najlepszego w okolicy ekogroszku. Moc kotła na ekogroszek można regulować na różne sposoby - jednym z tych sposobów jest dobór odpowiedniego dla danego przypadku opału. Czasem słabsze jest lepsze od mocniejszego. Ale skąd niby Ty miałbyś o tym wiedzieć...

Mnie to rybka bo mnie opał kosztuje 0,55zł/kWh/COP=ok.0,18zł/kWh

 

Co do sąsiada,ile wynosi koszt takiego heiztechnik duo cośtam 25kW ? Ile kosztował go komin do tegoż kotła,ile kosztowało go osobne pomieszczenie na ten kocioł ? Jego pomieszczenie na ten kocioł to ok.10m2 i wiem,bo byłem tam,te pomieszczenie jest stracone i do niczego innego nie będzie się nadawało bo jest tam syf i krajobraz kosmiczny a przy tym instalacja była droga bo widziałem aż 5 pompek obiegowych,gość ma instalację mieszaną,kolejny zły i drogi wybór.

 

 

Zero świadomości inwestora na temat instalacji,to także wykorzystują sprzedawczyki ekogroszków nie informując swoich klientów o bezsensowności takiej instalacji.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to rybka bo mnie opał kosztuje 0,55zł/kWh/COP=ok.0,18zł/kWh

 

Co do sąsiada,ile wynosi koszt takiego heiztechnik duo cośtam 25kW ? Ile kosztował go komin do tegoż kotła,ile kosztowało go osobne pomieszczenie na ten kocioł ? Jego pomieszczenie na ten kocioł to ok.10m2 i wiem,bo byłem tam,te pomieszczenie jest stracone i do niczego innego nie będzie się nadawało bo jest tam syf i krajobraz kosmiczny a przy tym instalacja była droga bo widziałem aż 5 pompek obiegowych,gość ma instalację mieszaną,kolejny zły i drogi wybór.

 

 

Zero świadomości inwestora na temat instalacji,to także wykorzystują sprzedawczyki ekogroszków nie informując swoich klientów o bezsensowności takiej instalacji.

Cytuję celowo - żebyś nie usunął, nie zmienił, nie edytował itp. Nie wiem ile tam jest kondygnacji - jeżeli 2 to ja buduję taką mieszaną instalację na 2 pompach ( czasami jak inwestor się uprze że CWU ma koniecznie być na osobnej pompie daję 3 ). Nie uważam instalacji mieszanej za bezsens - wszystko zależy od preferencji inwestora. Gdzieś chce podłogówkę, ciepłe posadzki i możliwość wykorzystania akumulacji ciepła. Gdzie indziej woli elastyczność w sterowaniu temperaturami. To jego wybór. Zamontowałbym mu kocioł 17 kW. I byłby zadowolony. Ale i z tego 25 kW może być zadowolony - daj mu namiar na mnie, zoptymalizuję jego instalację, ustawię kocioł, zaopatrzę w ekogroszek na następny sezon i będzie raz w tygodniu odwiedzał kotłownię w celu sprawdzenia kiedy będzie konieczne dosypanie opału do kosza. Nie zedrę - policzę jak kumplowi z forum. PS. te 2 pompy - to oczywiście bez uwzględnienia pompy cyrkulacyjnej do CWU. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję celowo - żebyś nie usunął, nie zmienił, nie edytował itp. Nie wiem ile tam jest kondygnacji - jeżeli 2 to ja buduję taką mieszaną instalację na 2 pompach ( czasami jak inwestor się uprze że CWU ma koniecznie być na osobnej pompie daję 3 ). Nie uważam instalacji mieszanej za bezsens - wszystko zależy od preferencji inwestora. Gdzieś chce podłogówkę, ciepłe posadzki i możliwość wykorzystania akumulacji ciepła. Gdzie indziej woli elastyczność w sterowaniu temperaturami. To jego wybór. Zamontowałbym mu kocioł 17 kW. I byłby zadowolony. Ale i z tego 25 kW może być zadowolony - daj mu namiar na mnie, zoptymalizuję jego instalację, ustawię kocioł, zaopatrzę w ekogroszek na następny sezon i będzie raz w tygodniu odwiedzał kotłownię w celu sprawdzenia kiedy będzie konieczne dosypanie opału do kosza. Nie zedrę - policzę jak kumplowi z forum.

Nie mam potrzeby usuwania,gość rozmawiał z minertu,minertu z tego co wiem zaproponował mu 16kW.

Instalację ma już gotową i nie sadzę,żeby chciał zmieniać.

Jak będzie spalał to jego sprawa,wybrał badziew to niech się z tym badziewiem bawi (ekogroszek i instalacja mieszana)

Na błędach człowiek się uczy a sztuką jest ich nie popełniać...

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potrzeby usuwania,gość rozmawiał z minertu,minertu z tego co wiem zaproponował mu 16kW.

Instalację ma już gotową i nie sadzę,żeby chciał zmieniać.

Jak będzie spalał to jego sprawa,wybrał badziew to niech się z tym badziewiem bawi.

Czasem modernizacja instalacji za 2 - 3 stówki robi wielką różnicę. Zapytaj Kaszpira. Mowa oczywiście o koszcie wykonania modernizacji + materiał, nie o wcześniej poniesionym koszcie tego co się ewentualnie z instalacji wypierdzieli. No i nie mogę uwierzyć - Ty, Wielki Opiekun i Przyjaciel inwestorów nie chcesz pomóc sąsiadowi w prawidłowym ( czystym - więc i dla Ciebie korzystnym ) i ekonomicznym spalaniu? Czy może boisz się że pomogę mu tak że polubi swój ekogroszkowy system grzewczy? A może ten sąsiad i jego system grzewczy ... po prostu nie istnieją? Wymyśliłeś go bo Ci pasował do tezy? Jakoś by mnie to nie zdziwiło - ktoś kto się raz zeszmacił do oszustwa już zawsze będzie gotów kolejny raz zostać oszustem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ten sąsiad i jego system grzewczy ... po prostu nie istnieją? Wymyśliłeś go bo Ci pasował do tezy? Jakoś by mnie to nie zdziwiło - ktoś kto się raz zeszmacił do oszustwa już zawsze będzie gotów kolejny raz zostać oszustem.

Coż,nie po raz pierwszy mnie obrażasz.

Zagadaj do minertu to będziesz miał odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż,nie po raz pierwszy mnie obrażasz.

Zagadaj do minertu to będziesz miał odpowiedź.

Wątpić jest rzeczą ludzką. Szczególnie uzasadnioną w przypadku kontaktów z niewiarygodnymi rozmówcami. Nie zamierzam Cię obrażać - ale też nie mogę Ci wierzyć. Dowieriaj no prowieriaj - sam rozumiesz. Powtarzam - daj kontakt do mnie temu sąsiadowi. Pomogę mu - zapewniam Cię że będzie zadowolony z tego co zainstalował. Ja zarobię parę złotych. on parę złotych zaoszczędzi. Satysfakcja gwarantowana - albo zwrot pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpić jest rzeczą ludzką. Szczególnie uzasadnioną w przypadku kontaktów z niewiarygodnymi rozmówcami. Nie zamierzam Cię obrażać - ale też nie mogę Ci wierzyć. Dowieriaj no prowieriaj - sam rozumiesz. Powtarzam - daj kontakt do mnie temu sąsiadowi. Pomogę mu - zapewniam Cię że będzie zadowolony z tego co zainstalował. Ja zarobię parę złotych. on parę złotych zaoszczędzi. Satysfakcja gwarantowana - albo zwrot pieniędzy.

Niestety nie zarobisz na nim,dałem mu już namiar na minertu i polecę minertu ponownie,mimo naszych rozbieżności zdań.

Niestety z karoką i przydu..mi typu zbigmas nie stanowicie niczego do zaoferowania znajomym.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zarobisz na nim,dałem mu już namiar na minertu i polecę minertu ponownie,mimo naszych rozbieżności zdań.

Niestety z karoką i przydu..mi typu zbigmas nie stanowicie niczego do zaoferowania znajomym.

Zapytam Minertu czy otrzymał propozycję modernizacji instalacji Twojego sąsiada. Będę go o to pytał każdego dnia. I każdego dnia będę cytował jego odpowiedzi na każdym wątku w którym się udzielasz. Bo wymyśliłeś tego sąsiada , jego dom, jego kocioł i jego instalację. Wymyśliłeś żeby podeprzeć swoje niedowodliwe teorie. Więc ja je obalę - a Twoje łgarstwa mi w tym pomogą. Chyba że uda Ci się kogoś namówić, żeby w domu o takim metrażu i z takim ociepleniem zainstalował kocioł o jakim piszesz. Z 5 -cioma pompami obiegowymi i systemem mieszanym. Jeżeli tego nie dokonasz- już dla wszystkich będzie jasne jakim jesteś szmatławym łgarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Minertu czy otrzymał propozycję modernizacji instalacji Twojego sąsiada.

O modernizacji trochę możesz poczekac bo gość jeszcze nie mieszka.

Możesz się spytać minertu czy był u niego gość polecany od arturo z wcześniej dobranym kotłem 40kW.

Mam nadzieję,że wtedy odszczekasz swoje chamskie posty obrażające moją osobę,chociaż po sprzedawcy wungla i ekogroszka nie spodziewam się kultury dyskusji...

Zresztą minertu już o tym moim sąsiedzie wspominał w jakimś temacie no ale cham to cham i nic mu nie przetłumaczysz.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był u Minertu - to mnie ani zapewne nikogo innego nie obchodzi. Będę pytał o proszącego o pomoc w ogarnięciu systemu grzewczego gościa z kotłem Heiztechnik Duo 25 kW, systemem mieszanym, pięcioma pompami obiegowymi i kotłownią 10 metrów kwadratowych. Tak napisałeś - więc tak będę pytał. Lepiej już zacznij szukać kogoś kto będzie odpowiadał temu opisowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podsumowując dzisiejszy wesoły dzień na forum:

Inwestorzy kupowali, kupują i jeszcze bardzo i to bardzo długo będą kupować i montować w nowych domach kotły na paliwa stałe.

 

Dlatego tylko zakaz nas ratuje :yes:

Trzeba o tym pisać wszędzie, prędzej czy później ekolodzy podchwycą temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zero świadomości inwestora na temat instalacji,to także wykorzystują sprzedawczyki ekogroszków nie informując swoich klientów o bezsensowności takiej instalacji.

Tobie to już się chyba całkiem miesza.

Sprzedawca węgla nie odpowiada chyba tylko za anginę i koklusz inwestora :)

Od instalacji to jest instalator filozofie.

Ja np. doradzam jak to zrobić żeby wykorzystać choćby regulator kotła bo jak słusznie ktoś napisał że świadomość i wiedza instalatorów w wielu przypadkach jest na bardzo opłakanym poziomie a chciałbym żebyś tak z którymś takim co 30 lat te same kotły montuje pogadał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek dobry. Idąc dalej, brak kotła to zero szkody i zanieczyszczeń :yes:

 

idąc dalej - brak jakichkolwiek kominów - tych od kominków również , brak grilli , brak wędzarni - jeszcze mniejsze szkody i zero zanieczyszczeń ! :)

 

Tak zróbmy - likwidacja wszystkich kominów - zaczynamy do domu Liwko :p Nie ma smrodzenia dla klimatu ! Ja się nie zgadzam - trzeba napuścić paru Homo-Eko-Terrorystów (HET) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc dalej - brak jakichkolwiek kominów - tych od kominków również , brak grilli , brak wędzarni - jeszcze mniejsze szkody i zero zanieczyszczeń ! :)

 

Tak zróbmy - likwidacja wszystkich kominów - zaczynamy do domu Liwko :p Nie ma smrodzenia dla klimatu ! Ja się nie zgadzam - trzeba napuścić paru Homo-Eko-Terrorystów (HET) :)

 

A w dupie mam ten kominek :D

Jeżeli wejdzie całkowity zakaz (cały czas mówię o domach nowo budowanych), również dla tych starych domów, to bez skrupułów pozbędę się kominka. Będę miał przynajmniej taniej :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...