Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko ja grzeję eko groszkiem, ile chcę i kiedy chcę nie patrząc na zegarek czy grzeję w drogiej czy taniej taryfie, smrodzić kominkiem nie mam zamiaru, wystarczy jak tacy jak Ty mi smrodzę pod nosem.

 

No ale jak będziesz musiał zrezygnować z tego węgla, co będzie z tobą karoka? :o

 

W moim życiu zmieni się tylko to, że zyskam dodatkowy jeden metr powierzchni użytkowej domu i zrezygnuję z kilku przyjemnych wieczorów przy blasku ognia i winku w ciągu roku. Ale co będzie z tobą karoka??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tam nie bądź taki troskliwy, zanim do czego takiego dojdzie a podejrzewam że nie szybko to ani na tym świecie nie będzie ani Liwko ani karoki.

 

w Krakowie też tak myśleli ;). uważam, że przegięli. zakaz palenia węglem w nowych domach powinien być już od kilku lat nie tylko w Krakowie. od starych domów powinni się odczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja tak mam i popieram :). i kilka jeszcze osób z FM

 

Zapomniałem jeszcze o tytoniu ... za to kara śmierci - kto pali papieroski na szafot (to moja osobista krucjata) , a i likwidacja komunikacji samochodowej w dużych miastach

 

Rozdamy wszystkim rowery i różowe drelichy - będziemy pedałować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobią Chiny to będzie git - gorzej jak drugą brukselkę ... co druga baba z brodą , kiełbasa i tak już przypomina zmielonego szczura z gazetami - jak jeszcze nie będzie wędzona to ...

 

Nakaz tu, zakaz tam - faktycznie nie o taką Polskę w imię czego ? Eko ? :lol2: Koledzy muszą zarobić , a że nie ma na kim to trzeba rynek stworzyć - zakaz - gotowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w imię czego ?

 

mam raczej liberalne poglądy na życie. uważam np. że nakaz jazdy w zapiętych pasach nie jest konieczny. za to w przypadku palenia węglem problem polega na tym, że ja i moja rodzina musimy wdychać to co sąsiad pali. to nie jest szkodzenie samemu sobie jak jazda bez zapiętych pasów, ale szkodzenie innym. to co szkodzi innym powinno zostać zakazane, jeśli ofiara nie ma szansy się przed tym bronić. to nie jest jak zakaz palenia w knajpie, do której nie muszę iść, skoro jest zadymiona i mi się to nie podoba. w przypadku palących węglem sąsiadów raczej nie mam wyboru i wdychać syf. szczególnie przykre to jest, bo wynika jedynie z niewiedzy ludzi, że można inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Imrafil mogę jednak spać spokojnie, mam starą chałpę i będę dalej miał ciepełko :)

Widzisz Liwko co będzie z Tobą jak nie będziesz już mógł dogrzewać dla klimatu ? hehe

 

Wbij sobie do tej pustej głowy, że cały czas mówimy o NOWO BUDOWANYCH domach! :p

Natomiast jeżeli mieli by wprowadzić zakaz dla wszystkich (tak jak to ty proponujesz) to dla mnie nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak tylko zakaz nas ratuje.

a co z energia elektryczną dla tych PC...?

wybudować kilka dodatkowych elektrowni węglowych...?

trzeba przecież coś zrobić z tym węglem co się teraz wydobywa bo przecież nie zlikwidujemy całego przemysłu górniczego ...:p

a górnik też człowiek...:yes:

równie dobrze można by zlikwidować wszystkie samochody spalinowe i zastąpić elektrycznymi tyle że trzeba by postawić równowartość mocy w postaci elektrowni która zapewni zasilanie do ładowarek samochodowych...

czyli co...?, likwidujemy "kominy" na każdym domu i samochodzie a instalujemy jeden ogromny na każdym osiedlu czy wiosce ...

ale idąc tym tokiem myślenia to robiąc kolejne elektrownie dla zasilania samochodów mamy jako odpad ogromne ilości ciepła więc trzeba by raczej rozbudować sieci "ciepła systemowego" a nie kombinować z PC czy innymi cudami techniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...