Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

taaa...

szczególnie ta gruntowa z 300L zasobnikiem...

Gruntowa z zasobnikiem 180l:

pompa_lazienka.jpg

 

adaptacje są za darmo...:rotfl:

graciarnia to graciarnia i nic tobie do tego ...

W stosunku do uzyskanych korzyści praktycznie za darmo.

Gdyby nie adaptacja to musiałbym wybrać większy czyt.droższy w budowie projekt z dodatkowym pomieszczeniem na pralnio-suszarnię.

twój komin od kominka to oczywiście zupełnie co innego...:lol2:

Mój komin do kominka to to samo i dlatego wiem ile zaoszczędziłem rezygnując z postawienia drugiego komina do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie podpiwniczenie?

Mam stary dom... Bez piwnicy...

Jest pralnia i jest gdzie suszyc pranie....

Przestan ze swoimi chorymi wywodami...

Jak cie nie stac na pralnie to masz zle priorytety...

Kazdy robi z wlasnymi pieniedzmi co chce...

 

To co z Ciebie za Szwed :D Zmieniasz zeznania jak i Artek...zaczynam watpic w Twój bezinteresowny 'wklad' na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co pajacujesz?

Kazdy Szwed ma piwnice?

Jakie zeznania , gdzie pisalem cos o piwnicach...

Nie bede leczyl twoich urojen.

 

Pisales pisales...takze nie pajacuj :p

 

...Wiesz wola miec rozwiniete pralnie i suszarnie w piwnicy.... Zamiast pralki obok zmywarki...

 

Dziwne jest jak pompiarze szybko zapomonaja co pisali...szczegolnie w tym watku...to prawie jak TB w watku o pradzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest jak pompiarze szybko zapomonaja co pisali...szczegolnie w tym watku...to prawie jak TB w watku o pradzie :D

Niezmiennie od ponad 4 lat uważam,że ekogroszek w nowym domu nie jest opłacalną inwestycją,wiedziałem to już na długo przed budową i dlatego budowałem bez ekogroszka,bez grzejników ściennych i bez kotłowni i bez wychodzącego z niej komina:

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/produkt/24/nordic-2400-elektronik

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

 

A mój dom to nie jest akcja promocyjna jak uważają niektórzy...

I nie jest prawdą,że ekogroszek jest dla ludzi,których nie stać na bezobsługowe źródła ciepła,ja przystępowałem do budowy domu z budżetem 250tys.zł a skończyło się na 310tys.zł na gotowo i nie budowałem domu samodzielnie.

Sądzę,że większość domów z ekogroszkiem kosztowała inwestorów znacznie więcej kasy dlatego też tłumaczenie,że kogoś nie było stać na dom bez ekogroszka nie jest prawdziwym i zasadnym tłumaczeniem i wynika z braku wiedzy na temat systemów grzewczych jak i samej budowy.

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajacujesz.... To bylo odnosnie domow wielorodzinnych....

I. e bloki .... Czytac ze zrozumieniem nie piotrafisz to moze dlatego cie na pralnie nie stac....

 

W koncu ty liczyles wsystkie gospodarstwa domowe.... Dla statystyki....

1.1% :D

 

A wiec czytaj uwaznie...

To ze wole alvo wolalvym nie znaczy ze mam....

Moj dom nie ma.... Znajomych nie ma... I nie wychowalem sie z piwnica ( pralnia byla )

 

Zerknij na projekty z S...

Chociaz nie... I tak niedoczytasz... A z grafika tez pokazales ze masz problem.

 

Haha ale na nowy dom mnie stac takze z tym czytaniem tak zle nie jest...jak chcesz moge udzielic Ci korepetycji to moze i ty cos wybudujesz :p Bo jak narazie poza marketingowym belkotem na forum nic nie wnosisz :/

Kupilem mieszkanie w bloku 6 mieszkaniowym, kazdy ma osobny/wlasny system CO...nie wliczac do statystyk?

Powtorze raz jeszcze 1.1% to wynik statystycznej sprzedazy pci per domostwo w Szwecji...ROCZNIE (wyliczenia bazuja na podstawie Twojego zrodla przypomne) !!!! Czytaj ze zrozumieniem i nie pajacuj:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie od ponad 4 lat uważam,że ekogroszek w nowym domu nie jest opłacalną inwestycją,wiedziałem to już na długo przed budową i dlatego budowałem bez ekogroszka,bez grzejników ściennych i bez kotłowni i bez wychodzącego z niej komina:

 

 

A mój dom to nie jest akcja promocyjna jak uważają niektórzy...

I nie jest prawdą,że ekogroszek jest dla ludzi,których nie stać na bezobsługowe źródła ciepła,ja przystępowałem do budowy domu z budżetem 250tys.zł a skończyło się na 310tys.zł na gotowo i nie budowałem domu samodzielnie.

Sądzę,że większość domów z ekogroszkiem kosztowała inwestorów znacznie więcej kasy dlatego też tłumaczenie,że kogoś nie było stać na dom bez ekogroszka nie jest prawdziwym i zasadnym tłumaczeniem i wynika z braku wiedzy na temat systemów grzewczych jak i samej budowy.

 

Większość może tak. Mój kosztował mniej i to z mebelkami. No, ale może to wyjątek od reguły. Nie wiem.

P.s. kiedy spełnisz w końcu swoją, kilkukrotną, deklarację? Świat bez FM jest taki piękny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. kiedy spełnisz w końcu swoją, kilkukrotną, deklarację? Świat bez FM jest taki piękny :)

Jeśli zostanie spełniona moja prośba do Redakcji lub moderatorów,nie wiem kto jest władny do takich działań:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163735-ZG%C5%81OSZONE-PROBLEMY-do-rozwi%C4%85zania-naprawy&p=6480511&viewfull=1#post6480511

Edytowane przez Arturo72bis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość może tak. Mój kosztował mniej i to z mebelkami. No, ale może to wyjątek od reguły. Nie wiem.

 

Sporo tu też zależy od lokalizacji, poczucia estetyki, zasobności portfela i umiejętności własnych, czasu i chęci. Jak choćby tych kilka warunków "niekorzystnie" się nałoży to za taki domek jak Twój można dać i 600tys.....;)

Dla mnie te 200tys. to jest dopiero jakaś utopia. Za tą kwotę to w promieniu 20km od Trójmiasta nawet działki budowlanej nie kupisz:) Z drugiej strony 200tys. to kwota, którą mniej, więcej wydałem na tzw wykończeniówkę i to raczej z średniej półki, więc sorry ale dla mnie wybudowanie i wykończenie domu + umeblowanie w tej kwocie to dopiero jest abstrakcja:yes:

P.S. Masz może jakieś zdjęcia Swojego dzieła? Chętnie bym obejrzał:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ m&m A to ze Ciebie stac o niczym nie swiadczy...

Twoi kumple od promowania kopcenia pisali ze sobie nie zdaje sprawy z czego ludzie domy buduja... Wiec nie mam pojecia czy masz dom za 50000:- 250000:- czy 700000:- a moze 1000000:-

 

Nie umiesz czytac ze zrozumieniem ale moze pojmiesz ze dom nowy nie musi byc drozszy od starszego z ta twoja pralnia na ktora cie nie stac :D

Moze tez byc tanszy... O wiekszym metrazu i nadal z pralnia...

Pochwal sie jeszcze samochodem i komorka.... Bedziemy miec pelen obraz osobowosci.:D

 

Jesli pajacuje to tylko dlatego, ze sprowadziles mnie do swojego poziomu :D

Z moim czytaniem wszystko ok, ja tylko analizuje twoje źródła, ktorych podales dwa i sa ze soba sprzeczne...

Nie za bardzo chytasz co to 'statystyka' - wytlumacze Ci wezmy 2 osoby plci meskiej 2 latka i 98 latka..statystyczna srednia wieku to 50...a zaden nie moze :p Bylo podac jedno a rzetelne zrodlo wynik bylby inny :p

Co do majatku to zdaje sie ze cos wspominales o posiadaniu 2 domow i 2 pci... Teraz juz wiemy, ze ten wlasciwy jest stary...ze tak zapytam skoro nie jestes inwestorem, nie masz doswiadczenia i nie 'przerobiles' tematu systemu CO w nowobudowanym domu...to po co zabierasz glos? Bo jak dla mnie oczywiste jest ze masz w tym interes...ale nie masz jaj (jak udzielajacy sie na forum sprzedawcy wegla) aby sie przyznac do tego :p

Piszac belkot marketingowy mam na mysli twoje argumeny przeciwko grochowi ala "groch syfi i jest be a pompka czaczy bo mam dwie" :p

Co do pralni - nie napisalem, ze mnie na nia nie stac...napisalem, ze mnie nie stac budowac podpiwniczenia dla pralki...czytamy ze zrozumieniem - nie pajacujemy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu też zależy od lokalizacji, poczucia estetyki, zasobności portfela i umiejętności własnych, czasu i chęci. Jak choćby tych kilka warunków "niekorzystnie" się nałoży to za taki domek jak Twój można dać i 600tys.....;)

Dla mnie te 200tys. to jest dopiero jakaś utopia. Za tą kwotę to w promieniu 20km od Trójmiasta nawet działki budowlanej nie kupisz:) Z drugiej strony 200tys. to kwota, którą mniej, więcej wydałem na tzw wykończeniówkę i to raczej z średniej półki, więc sorry ale dla mnie wybudowanie i wykończenie domu + umeblowanie w tej kwocie to dopiero jest abstrakcja:yes:

P.S. Masz może jakieś zdjęcia Swojego dzieła? Chętnie bym obejrzał:yes:

 

wklep sobie w gogle wb-3303 - projekt gotowiec. Dom z zewnątrz wygląda dokładnie tak samo (nawet kolor elewacji identyczny). Wewnątrz - na górze te śmieszne balkoniki przerobione na okna, układ ścian działowych zachowany (jedynie na górze dwa małe pokoiki - brak ściany działowej, córka ma pokój dobrze ponad 20m2). Do garażu z kotłowni przejście.

Zdjęć chałupy nie mam, a robić mi się nie chce.

Wykończenie średnia półka, z tym, ze miałem dostęp do wielu materiałów w dobrych cenach. W ogóle dużo porównywaliśmy praktycznie wszystko co kupowaliśmy w różnych źródłach.

Tak a szybko:

podłogi - cały parter płyty gresowe Woodentic Brown, gabinet panele, piętro łazienka i przedpokój te same płytki, reszta panele.

ściany i sufity - tynk c-w zatarty na gładko na to farba latex Tikurilla z mieszalnika

drzwi wewnętrzne - okleinowane, firmy nie pamiętam

schody wewnętrzne - samonośne z buczyny, robione przez wujasa

CO - piec wiadomo :D, całość podłogówka + drabinki w łazienkach.

elektryka - biały osprzęt Legrand

biały montaż w łazienkach - Cersanit (kumpel przedstawiciel), baterie Ferro

meble - różnie. U córki w pokoju drewniane, kuchnia na zamówienie (wysoki połysk, chyba akryl, nie pamiętam)

to z takich głównych rzeczy, do tego masa pierdół, jak to w domu.

Sporo dłubaliśmy i dłubiemy (teraz na zewnątrz) sami :)

 

p.s. działka już była, kupiona wcześniej za gotowiznę. Rejon - Przedgórze Izerskie, okolice Świeradowa Zdroju. Generalnie zadupie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

p.s. działka już była, kupiona wcześniej za gotowiznę. Rejon - Przedgórze Izerskie, okolice Świeradowa Zdroju. Generalnie zadupie :D

 

:offtopic:

Jeśli chodzi o lokalizację to może i zadupie, ale moim zdaniem jeden z najpiękniejszych zakątków Polski:yes: Kilka lat temu spędzałem urlop w miejscowości Stankowice, koło Leśnej (to chyba te rejony?) i były te jedne z najlepszych wakacji w moim życiu:)

:offtopic:

 

Co do domku, to jak mówiłem wcześniej - jeżeli większość prac się wykona samemu, ma się dostęp do tanich materiałów, a dodatkowo domek jest mały o prostej konstrukcji to pewnie i jest szansa się w tych 200tys. zmieścić, choć i tak ciężko mi sobie to wyobrazić;) Ale nigdy, przenigdy nie wsadziłbym śmierdziucha do takiej małej konstrukcji - tu aż się prosi o jakąś małą pompkę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pewnie masz jakis interes i taki ostry marketing stosujesz ;)

 

Zawody mamy w pewien sposob od siebie uzaleznione ;)

 

Jaki tam znowu ostry marketing;) Po prostu przydarzyło mi się w życiu zbłądzić (ekogroszek), ale przejrzałem na oczy i wróciłem na właściwą drogę, więc w wolnej chwili staram się podzielić swymi doświadczeniami. Świata nie naprawie, ale jak choć jednemu mój przypadek otworzy oczy i nie zrobi tego błędu to i taniej zapłaci i cieszyć się będzie fajnym systemem:yes: A, że z natury życzliwy jestem dla ludzi to cóż... jeden doceni, inny zignoruje, a jeszcze inny w twarz napluje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syty glodnego nie zrozumie...Map zapytaj kolegi co mysli o systemie CO za 40 tysi jak u Ciebie...poradzilbys koledze to moze sie skusi zamiast nieoplacalnego grocha :D

 

Ależ ja rozumiem dlatego nikogo na siłę nie namawiam - tylko polecam, bo uważam, że warto, a to co innego. Natomiast grocha miałem i nie mógłbym z czystym sumieniem polecić, bo moim zdaniem nie ma czego, dlatego Twoje lobbowanie tego systemu jest dla mnie nie zrozumiałe:( Jeżeli jak twierdzisz nie miałeś z tym do czynienia to nie powinieneś do tego namawiać, bo nie masz o tym pojęcia. Sprzedawcy kotłów, czy węgla namawiają, bo to ich interes, a Ty dlaczego?, bezinteresownie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:offtopic:

Jeśli chodzi o lokalizację to może i zadupie, ale moim zdaniem jeden z najpiękniejszych zakątków Polski:yes: Kilka lat temu spędzałem urlop w miejscowości Stankowice, koło Leśnej (to chyba te rejony?) i były te jedne z najlepszych wakacji w moim życiu:)

:offtopic:

 

Co do domku, to jak mówiłem wcześniej - jeżeli większość prac się wykona samemu, ma się dostęp do tanich materiałów, a dodatkowo domek jest mały o prostej konstrukcji to pewnie i jest szansa się w tych 200tys. zmieścić, choć i tak ciężko mi sobie to wyobrazić;) Ale nigdy, przenigdy nie wsadziłbym śmierdziucha do takiej małej konstrukcji - tu aż się prosi o jakąś małą pompkę:D

 

Do Stankowic też mam sentyment, a ściślej mówiąc do dziewczyny z tej miejscowości :D. To raptem 10km ode mnie.

A ja ze swego śmierdziucha jestem zadowolony. Sąsiad wsadził do chałupy gruntową PC 4 lata temu za sporą kasę. Teraz psioczy, że może błąd, bo co prawda czysto i tanio w eksploatacji, ale przez to kasy brakło na skończenie górnej £azienki, elewacja bez wyprawy, brak podjazdu. Kasy ni ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja rozumiem dlatego nikogo na siłę nie namawiam - tylko polecam, bo uważam, że warto, a to co innego. Natomiast grocha miałem i nie mógłbym z czystym sumieniem polecić, bo moim zdaniem nie ma czego, dlatego Twoje lobbowanie tego systemu jest dla mnie nie zrozumiałe:( Jeżeli jak twierdzisz nie miałeś z tym do czynienia to nie powinieneś do tego namawiać, bo nie masz o tym pojęcia. Sprzedawcy kotłów, czy węgla namawiają, bo to ich interes, a Ty dlaczego?, bezinteresownie:confused:

 

Grocha nie trzeba lobbowac - ceny alternatywnych systemow go lobbuja.

 

Temat jest czy groch jest opłacalny - ja twierdze, ze nadal tak szczególnie jak ktos ma mnieszy zasób gotówki...

Pompiarze wypowiadajacy sie w temacie twierdza natomiast ze nie i ze pompka jest dla kazdego i na każdą kieszeń...wystarczy sobie odmówić kostki, ogrodzenia czy samochodu... hmmm smiem watpic...

 

Na podstawie tylko tego watku - zarys klienta pci:

 

Map78-system co 40 tysi, wykonczeniowka 200tysi (srednia półka)

 

Liwko-system co 30tysi+, twierdzi, ze jest w stanie splacic hipoteke w kazdej chwili?

 

Värmepumpsägare-posiada 2pci koszt systemu?, pracuje w Szwecji?zarobki o wiele wyzsze niz w PL?

 

Arturo-sys co 20tysi+, wiceprezes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...