Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

i wyedytowałeś co było niewygodne. Ilekroć piszesz do tego skręta - cytuj post do którego odnosi się Twój wpis. On i jeszcze jeden tutaj gość taką mają metodę - jak wdasz się z nimi w polemikę pozmieniają swoje posty tak, żeby Twoje wpisy były nie na temat, pousuwają wszystko co było przedmiotem Twoich uwag i będą próbować Cię przerobić na oszołoma. Nic zresztą dziwnego - normalna metoda postępowania szmaciarzy co to zadowolonymi użytkownikami są, nie sprzedają a viceprezesują i nie mogą się od tego uwolnić. Bo sądy opieszałe, wspólnicy nieuczciwi i w ogóle chory kraj.

To już standard że każdy prawie post edytowany i dokładnie jak to opisałeś.

Zaraz Cię jeszcze podpieprzy a później Ciebie nazwie kapusiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem do czego odniosłeś te swoje 0,55zł/kWh.Z tego co wiem nikt z pompiarzy i prądowcó nie grzeje w G11 tylko ja.

A więc tylko do mnie odnoś te 0,55zł/kWh czyli 3000kWh*0,55zł=1650zł

 

Tylko u Ciebie jest 0,55PLN/kWh ...

 

U mnie w pierwszej jest 0,62PLN/kWh 0,32PLN/kWh w drugiej - więc ? Do -ilu *C na zew. zmieścisz się w II taryfie budując taki domek jak masz Ty ale w V strefie i grzejąc w domku do 22-24*C - może pan Wskazówka podpowie ? Artur ... no wypuść alter ego na wolność ... dawno go nie było ... smutno się zrobiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wychowałem w domu ze śmieciuchem, nawet dzisiaj jak odwiedzam rodziców to zdarza mi się dokładać do tego kotła - tak przy okazji - ma już ponad 30 lat i ani jednej awarii, ale palone tylko węglem i żadnym innym syfem (dzisiaj pewnie już takich dobrych nie robią). komina też nie zanieczyszcza żadnym syfem.

 

miałem okazję chwilę pomieszkać z ekogroszkiem, gdzie skład opału workowanego był w szopce poza domem. tam faktycznie miejsce na opał praktycznie nic nie kosztowało. w górach przy zimie "stulecia" to była w sumie fajna przygoda (czasem zanim się dotarło do opału to trzeba było kilkanaście minut popracować łopatą do śniegu), ale u siebie czegoś takiego nie chcę. kotłowni z samym piecem (i palacza po załadunku) nie dało się utrzymać w czystości (zaznaczam, że nie obsługiwałem tego pieca, najwyżej odśnieżałem drogę do składu opału :D). gdyby tamten dom powiększyć o 2 m2 na opał, to piętro też by się powiększyło, zatem mamy 4 m2. z tego wynika, że 4 m2 * 2000 zł (średnia cena 1 m2) = 8000 zł. Ale tam skład opału był naprawdę darmowy, dokładnie taki o jakim tutaj piszecie :D

 

Ja caly czas zmierzam do tego, ze osoba budujaca ten dom, wiedziala od poczatku, ze nie ma miejsca na opal. Jesli zwieksza powierzchnie, to oczywiscie, ze jest to dodatkowy koszt, ale jesli pozostawia bez zmian?

Ja mam zime stulecia co roku, sniegu po pachy i jak z reklamie Neutrogeny zanim do domu wejde, to lopata w dlon:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tylko u Ciebie jest 0,55PLN/kWh ...

 

U mnie w pierwszej jest 0,62PLN/kWh 0,32PLN/kWh w drugiej - więc ? Do -ilu *C na zew. zmieścisz się w II taryfie budując taki domek jak masz Ty ale w V strefie i grzejąc w domku do 22-24*C

To zależy od mocy grzewczej urządzenia grzewczego.

Jeśli dom ma obciążenie 4kW przy -30st.C to zakładając II taryfę na 10h dziennie to urządzenie o mocy grzewczej 10kW spokojnie wyrobi się tylko w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od mocy grzewczej urządzenia grzewczego.

Jeśli dom ma obciążenie 4kW przy -30st.C to zakładając II taryfę na 10h dziennie to urządzenie o mocy grzewczej 10kW spokojnie wyrobi się tylko w II taryfie.

 

 

Dyskutujemy przypadek domku który ma 9500kWh przy -20*C , przelicz dla -24*C albo lepiej dla -26*C i pompka nie 10kW tylko 7kW

 

Ile częściej będzie się taka pompka defrościć ?

 

Trzeba doliczać bufor , jeśli nie co z komfortem ? Kociołek może pracować całą dobę ... bez II taryfy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ? Dla jednego 955zł rocznie to mało dla drugiego już nie

 

9500kWh x 0,55zł = 5225 / 2,4 = 2177zł + grzałka 300x0,55zł = 2177+ 165 = 2342 zł

 

2342 - 1387 = 955 zł

 

 

Ile faktycznie grzałka będzie pracować to się dowiemy jak zima nas odwiedzi a nie jesień jak w ostatnim sezonie :)

 

U mnie grzałka ostatniej zimy (czyli jak ją nazwałeś jesieni - choć akurat na północy trochę mrozu mieliśmy) zużyła UWAGA! całe 9kWh:o Jedynie przez wrodzoną uczciwość dla przykładowej zimy założyłem 300kWh!!!, choć moim zdaniem to duża przesada.

 

A co do Twojej manipulacji cena prądu to proszę spojrzeć na moja ostatnia fakturę - policz sobie cenę za kWh dla całego domu i porównaj ze Swoją jaka podajesz dla systemu, który z założenia ma pracować w taniej taryfie:D

http://www.iv.pl/images/21760721926285835427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dyskutujemy przypadek domku który ma 9500kWh.

To więc zdecyduj się,odpowiedź nie pomyśli to wydziwiasz i manipulujesz ?

Do -ilu *C na zew. zmieścisz się w II taryfie budując taki domek jak masz Ty ale w V strefie i grzejąc w domku do 22-24*C

 

przy -20*C , przelicz dla -24*C albo lepiej dla -26*C i pompka nie 10kW tylko 7kW

Ile częściej będzie się taka pompka defrościć ?

Trzeba doliczać bufor , jeśli nie co z komfortem ? Kociołek może pracować całą dobę ... bez II taryfy ...

A nie lepiej dla -40st.C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy przypadek domku który ma 9500kWh przy -20*C , przelicz dla -24*C albo lepiej dla -26*C i pompka nie 10kW tylko 7kW

 

Ile częściej będzie się taka pompka defrościć ?

 

Trzeba doliczać bufor , jeśli nie co z komfortem ? Kociołek może pracować całą dobę ... bez II taryfy ...

 

9500 kWh przy temperaturze sezonowe -20*C to super wynik, bez sensu w nim pompa, bo średnio w sezonie grzewczym w Polsce jest trochę powyżej 0*C ;). Miałeś chyba na myśli obciążenie 9,5 kW dla -20*C.

 

Bufor do pompy to problematyczna sprawa, żeby coś dał i żeby pompa pracowała z sensownym COP, to musiałby chyba mieć z tysiące litrów pojemności (im gorzej izolowany dom, tym więcej). Jak to mówią - to się nie zwróci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli następna Twoja i Mapa manipulacja.

Dlaczego podajesz koszt pompy na 8% a map kocioł podaje na 23% ?

Nikkt nie musi kupować węgla z dowozem a na składzie w miejscu zamieszkania.

Kocioł jest z pompą obiegową wartości lekko 500pln dlaczego tego nie odjął od ceny ?

Mam zasobnik Kospel 140L z podwójnym płaszczem i kosztował 730 z dostawą anie 2000pln.

Krętactwo !!!

 

W cenniku Panasonika jest cena netto 14700zł dodałem 8% bo tyle to kosztuje gdy kupujemy z instalacją. Natomiast na Twojej stronie jest po prostu cena 8100zł nie ma tam mowy czy jest to brutto, czy netto więc taką przyjąłem.

Jeżeli nie chcesz aby ktoś kupował Twój węgiel, bo jest za drogi to usuń go z oferty, albo wystaw go po 700zł/t zamiast 940zł - będziesz wiarygodniejszy:yes:

Pompa również jest wyposażona w pompę obiegową i to w zestawie - zawsze!, a nie w promocji do wyczerpania zapasów jak przy Twoim kotle - trochę uczciwości:)

Ja miałem zasobnik 120l przy ekogroszku i wiesz, że jak napełniłem swoja wannę 180l to trzeba było czekać 30-40min na wodę, albo spłukać głowę zimną - dlatego założyłem 300l - to się nazywa komfort, ale co Ty możesz o tym wiedzieć...:(

I kto tu kręci]:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więc zdecyduj się,odpowiedź nie pomyśli to wydziwiasz i manipulujesz ?

 

A nie lepiej dla -40st.C ?

 

Tak super ocieplony :) -40*C ? To może do +5*C ? Kto manipuluje ? :D Pan Wskazówka , Arturo72Bis , czy ArturoWi ?

 

 

9500 kWh przy temperaturze sezonowe -20*C to super wynik, bez sensu w nim pompa, bo średnio w sezonie grzewczym w Polsce jest trochę powyżej 0*C ;). Miałeś chyba na myśli obciążenie 9,5 kW dla -20*C.

 

Bufor do pompy to problematyczna sprawa, żeby coś dał i żeby pompa pracowała z sensownym COP, to musiałby chyba mieć z tysiące litrów pojemności (im gorzej izolowany dom, tym więcej). Jak to mówią - to się nie zwróci ;)

 

 

Pompa w nowych domkach jest bez sensu :) Kabelki + grzała :) Artur się zarzekał że tak zrobi ... i co ?

 

Nie nie miałem na myśli obciążenia , jak liczysz OZC to masz tam strefy do wyboru , przy strefach pojawia się temp ujemna - taki skrót ... :)

temp.png

 

@map

Mam inne stawki za energię elektr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wszystkie czlonki mi opadly:jawdrop:

 

Ja tylko zycze powodzenia w grzaniu Kospelem tym, ktorzy pobuduja wg projektu, czyli w podlodze 10-12cm styropianu i 12cm bialego 044 na scianach:P

Caly czas jest mowa o nowych domach, a takie wlasnie ocieplenie jest przewidziane w projektach dla nowych domow.

Dlatego najtańszą inwestycją na niskie rachunki za ogrzewanie jest dobra izolacja,wtedy nie potrzeba nam pompy za 40 i więcej tys.zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najtańszą inwestycją na niskie rachunki za ogrzewanie jest dobra izolacja,wtedy nie potrzeba nam pompy za 40 i więcej tys.zł...

 

 

Teraz to ty mącisz , po co więc montowałeś pompę skoro masz super izolowany domek ? :)

 

Ile byś zaoszczędził montując kociołek elektryczny vs pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Teraz to ty mącisz , po co więc montowałeś pompę skoro masz super izolowany domek ? :)

 

Ile byś zaoszczędził montując kociołek elektryczny vs pompa ?

Żebym miał mniejsze zużycie energii i niższe rachunki ?

 

Zużycie c.o-5000kWh+zużycie cwu-4500kWh=9500kWh koszt przy 0,4zł=3800zł inwestycja 5tys.zł

Zużycie c.o-1900kWh+zużycie cwu 1400kWh=3300kWh koszt przy 0,55zł=1815zł inwestycja 20tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie miałem na myśli obciążenia , jak liczysz OZC to masz tam strefy do wyboru , przy strefach pojawia się temp ujemna - taki skrót ... :)

 

To jest właśnie obciążenie, a nie średnia temperatura. Parametr, który pokazujesz oznacza najniższą temperaturę, dla której liczymy moc ogrzewania wymaganą do utrzymania zadanej temperatury wewnętrznej. Obciażenie ponoć zawsze jest przeszacowane, ponieważ chodzi o skrajne warunki - brak jakichkolwiek zysków od słońca, sprzętów i mieszkańców. Średnia temperatura w sezonie jest o dobre 20*C wyższa niż temperatura dla której jest liczone obciążenie (podane w kW). To raczej ze średniej policzysz ile ciepła (pieniędzy) połknie dom, a z minimalnej obciążenie (czyli stratę ciepła w skrajnie niekorzystnych warunkach, służącą do oszacowania mocy instalowanego ogrzewania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie obciążenie, a nie średnia temperatura. Parametr, który pokazujesz oznacza najniższą temperaturę, dla której liczymy moc ogrzewania wymaganą do utrzymania zadanej temperatury wewnętrznej. Obciażenie ponoć zawsze jest przeszacowane, ponieważ chodzi o skrajne warunki - brak jakichkolwiek zysków od słońca, sprzętów i mieszkańców. Średnia temperatura w sezonie jest o dobre 20*C wyższa niż temperatura dla której jest liczone obciążenie (podane w kW). To raczej ze średniej policzysz ile ciepła (pieniędzy) połknie dom, a z minimalnej obciążenie (czyli stratę ciepła w skrajnie niekorzystnych warunkach, służącą do oszacowania mocy instalowanego ogrzewania).

 

Oj myślałem że te 9500kWh to sezonowe zapotrzebowanie a nie obciążenie cieplne budynku ? :rolleyes:

 

Skrajne warunki to nie -24*C tylko np -32*C lub więcej ... :) Zdarza się ;)

 

Dla III strefy masz 9500 kWh na sezon ile będzie więcej kWh na sezon dla V ? I ile czasu pompka 7kW będzie wchodzić w pierwszą taryfę , oczywiście pompka bez bufora :)

 

Od tego zależy kwota za kWh - te osławione 0,4PLN - po prostu w to nie wierzę i tyle.

 

0,55PLN/kWh jest bardziej realne ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ogrzewających prądem ma znacznie niższe stawki od moich.

a to pisz jeszcze mniej jak oni :)

Z resztą pewnego czasu tam napisałem że jak tak będą się "ścigać" to już na drugi sezon te cudowne urządzenia zamiast pożerać prąd zaczną go produkować i będą go odsprzedawać do sieci :)

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......zużycie cwu-4500kWh......
dla swojej trzyosobowej rodziny wyliczasz skręcie zużycie CWU na 4500 kWh rocznie. To jest dziennie około 12 kWh. Moje zużycie na samo latem CWU średnio 3 kilo Jareta 22 MJ na dobę - to jest około 18 kWh. Rodzina 4-ro osobowa, wody się nie oszczędza. To jaką sprawność Twoim zdaniem skręcie ma mój 10-cio letni 29 kW kocioł przy grzaniu CWU? Dla 3 osób 12 kWh dziennie. Dla naszej czwórki 15 będzie dobrze? Już z lekkim bonusem dla Ciebie liczę skręcie ( bo u Ciebie wychodzi 4 kWh na osobę ). 80% sprawność kotła dla samego CWU wychodzi. Masz jeszcze ten kalkulator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...