Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Ty dla trzyosobowej rodziny zużywasz 12 kWh - deklarujesz że nie oszczędzasz. Tak napisałeś - na CWU rocznie 4500 kWh przy grzaniu czystym prądem. Usunąć się nie da - wcześniej zacytowałem. Ja mam rodzinę 4-ro osobową, deklaruję że nie oszczędzam, mam co prawda prysznic w jednej z łazienek, ale w obydwu są też wanny. Prysznica używam rano, po powrocie z pracy czy zakończeniu jakichś działań ogrodowych, córa za każdym razem po powrocie z Krakowa ( tato, to takie brudne miasto, spaliny i kurz ). A wieczorkiem komplet hop do wanien. Chyba uzasadnione jest stwierdzenie że zużywam tych 25% więcej od Ciebie? Czy Twój kalkulator to ogarnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Ty dla trzyosobowej rodziny zużywasz 12 kWh - deklarujesz że nie oszczędzasz. Tak napisałeś - na CWU rocznie 4500 kWh przy grzaniu czystym prądem. Usunąć się nie da - wcześniej zacytowałem. Ja mam rodzinę 4-ro osobową, deklaruję że nie oszczędzam, mam co prawda prysznic w jednej z łazienek, ale w obydwu są też wanny. Prysznica używam rano, po powrocie z pracy czy zakończeniu jakichś działań ogrodowych, córa za każdym razem po powrocie z Krakowa ( tato, to takie brudne miasto, spaliny i kurz ). A wieczorkiem komplet hop do wanien. Chyba uzasadnione jest stwierdzenie że zużywam tych 25% więcej od Ciebie? Czy Twój kalkulator to ogarnia?

Ile litrów zuzywasz cwu na dobę w tych 15kWh ?

Nie odpowiem tego za ciebie bo nie kapie się u ciebie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A ile Ty zużywasz dla 3 osób że potrzebujesz 12 kWh na dobę? Śmiało, viceprezesie. Chwal się.

Z podwójnym skretem,który nie potrafi przeliczyć ile litrów wody można podgrzac zuzywajac przy tym 12kWh nie mam zamiaru polemizować.

A wystarczyło użyć kalkulatora i podstawic dane do wzoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4500kWh czyli średnio 12kWh to było założenie przy grzaniu prądem,przy pompie za rok wyjdzie 1400kWh czyli średnio 3,83kWh na dobę,gdzie zimą było 4,5kWh a teraz koło 3kWh ..........

To Ty napisałeś że potrzebujesz 12 kWh na dobę na CWU przy grzaniu prądem. Ja tylko pokazuję Twoje brednie. 12 kWh napisałeś - i tego się trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To Ty napisałeś że potrzebujesz 12 kWh na dobę na CWU przy grzaniu prądem. Ja tylko pokazuję Twoje brednie. 12 kWh napisałeś - i tego się trzymaj.

Na jakiej podstawie uważasz,że 12kWh za cwu to brednie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie uważasz,że 12kWh za cwu to brednie ?
Dla 3 osób 12 kWh - czyli 4 kWh na osobę. Ja dla swojej 4 -ro osobowej rodziny na podstawie Twojego założenia przyjmuję 15 kWh - masz 1 kWh z całości zapotrzebowania w bonusie ode mnie. Za wczoraj sprawność mojego kotła liczona według tego zapotrzebowania na CWU wyniosła 94% ( 2,6 kg = 57,2 MJ = 15,89 kWh ). Jutro będę miał kondensata ekogroszkowego. Wszystko z kalkulatorem w ręku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 3 osób 12 kWh - czyli 4 kWh na osobę. Ja dla swojej 4 -ro osobowej rodziny na podstawie Twojego założenia przyjmuję 15 kWh - masz 1 kWh z całości zapotrzebowania w bonusie ode mnie. Za wczoraj sprawność mojego kotła liczona według tego zapotrzebowania na CWU wyniosła 94% ( 2,6 kg = 57,2 MJ = 15,89 kWh ). Jutro będę miał kondensata ekogroszkowego. Wszystko z kalkulatorem w ręku.

 

94% sprawnosci ?, uwierze jak zobacze wynik pomiarów z ciepłomierza + pomiaru energii elektrycznej do zasilania elektroniki kotła, pomiar masy wegla licze ze prawidłowy, pozostaje jeszcze przyjąc za prawidłowe dane wartosci opałowej węgla, tu musimy sie zdac na zapewnienia producenta/dystrybutora, a z tym róznie bywa, podobnie jak z zapewnieniem tej wartosci w przypadku gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tereska chcę zobaczyć tę ofertę na powietrzna pompę ciepła do Twojego domu za 42tys.

Już Ci napisałem jak do tematu podejść, żeby mieć normalna cenę (20-25tys) jeżeli na prawdę jesteś zainteresowana to nawet pomogę Ci coś znaleźć w Twojej okolicy i przygotować zapytania ofertowe. Bezinteresownie!!! Chyba, że już jesteś zdecydowana na ten ekogroszek to sprzedawców zacierających ręce w tym wątku nie brakuje:(

 

Wyslalam Ci priv.

 

Gdzie wyczytales, ze ja bede miala ekogroszek? Ja po prostu jestem wyrozumiala i tolerancyjna, dlatego stanelam w obronie:P

Zdecydowana jestem na pompe gruntowa, bo przy takich cenach powietrzna nie jest dla mnie oplacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

94% sprawnosci ?, uwierze jak zobacze wynik pomiarów z ciepłomierza + pomiaru energii elektrycznej do zasilania elektroniki kotła, pomiar masy wegla licze ze prawidłowy, pozostaje jeszcze przyjąc za prawidłowe dane wartosci opałowej węgla, tu musimy sie zdac na zapewnienia producenta/dystrybutora, a z tym róznie bywa, podobnie jak z zapewnieniem tej wartosci w przypadku gazu.
Asolt tutaj nie chodzi o sprawność mojego kotła. Chodzi o to, jak Arturo manipuluje faktami powołując się na kalkulator. Swoje zużycie CWU dla rodziny mniejszej niż moja szacuje na 12 kWh/ doba - a kiedy palę niespełna 3 kg. węgla 22 MJ płacze nad dramatycznie niską sprawnością mojego kotła. To przecież oczywista manipulacja. Sądzę że na jutro uda mi się zejść ze zużyciem w okolice 2,4 kg - wtedy sprawność według założeń Artura wyjdzie mi...103%. Brednie należy tępić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt tutaj nie chodzi o sprawność mojego kotła. Chodzi o to, jak Arturo manipuluje faktami powołując się na kalkulator. Swoje zużycie CWU dla rodziny mniejszej niż moja szacuje na 12 kWh/ doba - a kiedy palę niespełna 3 kg. węgla 22 MJ płacze nad dramatycznie niską sprawnością mojego kotła. To przecież oczywista manipulacja. Sądzę że na jutro uda mi się zejść ze zużyciem w okolice 2,4 kg - wtedy sprawność według założeń Artura wyjdzie mi...103%. Brednie należy tępić.

 

Niestety mało kto ma opomiarowane cwu i dlatego jest tak wiele przypuszczen, szacowań faktycznego zuzycia cwu i energii na jej przygotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czemu może służyć takie szacowanie CWU w przypadku Artura? Jak na moje tylko jednemu. Mianowicie zaniżeniu zużycia na CO. Manewr księgowy viceprezesom zapewne nieobcy - przesunięcie. Przesuwamy koszt z CO na CWU - i popatrzcie jak taniutko grzeję swoją chatkę.

3000kWh na c.o+cwu,lepiej ?

Przed budową zakladalem 300-400l/dobę cwu gdyż w łazience mam tylko wannę bez kabiny prysznicowej,lepiej ?

Przed budową zakladalem 5000kWh na c.o a mam 1900kWh,lepiej ?

Przed budową zakladalem 4500kWh na cwu a będę miał 1400kWh,lepiej ?

Przed budową,żeby odpowiednio wybudować dom i odpowiednio dobrać system grzewczy,lepiej ?

Słowo klucz "przed budową"...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000kWh na c.o+cwu,lepiej ? ...........

 

Przed budową zakladalem 5000kWh na c.o a mam 1900kWh,lepiej ?

Przed budową zakladalem 4500kWh na cwu a będę miał 1400kWh,lepiej ?

...

1400 + 1900 daje 3300. Słowo klucz - kalkulator. 3300 kWh w Twojej taryfie daje jakieś 1900 PLN za rok CO + CWU. Straszliwy wór kasy za taki jak Twój domek, szczególnie biorąc pod uwagę że tej zimy mieliśmy zaledwie ciut chłodniejszą jesień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murator 2011 wrzesień

wypowiedzi użytkowników domów energooszczędnych na kablach z kominkami rekraacyjnymi typu 5m3 drewna zimą

no poczytałem ...:yes:

tyle że nie bardzo wiem co tam komentować ...?

LOBO po pierwszym sezonie a kolejne to znamy więc gdzie te ogromne ilości opału ...???

kolejna uśmiechnięta rodzinka ma jakoś tam ocieplony domek z jakąś tam wentylacją, lubią ciepło, na dole mają kable sterowane trzema sterownikami na dziewięć obwodów (...??? ) a na górze grzejniki, w pierwszym sezonie spalili dodatkowo 4-5m3 drewna a w kolejnym znacznie mniej ( ile to oni sami raczą tylko wiedzieć ...)

następny zawodnik ma 300m2 po podłogach i chałupę w trakcie prac wykończeniowych, bufor 800L pędzony kociołkiem, wielce rozpisuje się jak to mu ogrzewanie działa ale tak naprawdę to jeszcze przecież nic nie wie bo nie mieszka ...:cool:

kolejny delikwent ma prawie 200m2 netto, ogrzewanie bufor 800L pędzony kociołkiem napędza podłogówkę i grzejniki, sam twierdzi że musi dopalać w kominku bo mu energii z taniego prądu brakuje ...

tak swoją drogą to szkoda że ci panowie nie zamontowali takich 300L buforów a wodę do nich powinni grzać na kuchence elektrycznej w taniej energii to na pewno był by efektywniej...:stirthepot:

ogólnie to nawet nie ma co komentować...:no:

przydał by się nowy aktualny artykuł na ten temat z kilkoma świeższymi "uśmiechniętymi mordkami" znanymi z FM ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beda duze rozbierznosci od rodziny do rodziny. Czytalem ze zaklada sie od 3.5kWh/osobe i dzien przy relatywnie niskim zuzyciu po nawet 6kWh... Ale jak jest naprawde...

No i u kogo :)

a tutaj to trzeba innej matematyki bo praktycznie większość prądowców posiada liczniki energii podpięte bezpośrednio do bojlerów ale oni są niewiarygodni bo wykazują w granicach 2000kwh/ rok a dla kontrastu praktycznie wszyscy pompiarze szacują że zużywają dwa razy więcej ale jakoś nie bardzo widzę jakieś ciepłomierze na instalacjach co by można to było potwierdzić ...

więc jak zwykle wiemy że nic nie wiemy ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
1400 + 1900 daje 3300. Słowo klucz - kalkulator. 3300 kWh w Twojej taryfie daje jakieś 1900 PLN za rok CO + CWU. Straszliwy wór kasy za taki jak Twój domek, szczególnie biorąc pod uwagę że tej zimy mieliśmy zaledwie ciut chłodniejszą jesień.

3300lWh*0,55=1815zł za c.o+cwu za cały rok w G11 jest dla mnie całkowicie akceptowalne.

Nie raz pisałem,że nie interesuje mnie kto co sądzi o moim domu czy zużyciu,taryfa G11 ponieważ jest to moja kasa i to ja za to płacę.

W przyszlym sezonie zużycie na c.o będzie niższe,czemu też o tym pisałem.

PLN nie są najważniejsze,bo każdy ma inne preferencje co do taryf i każdy ma inną cenę kWh także faktura nie jest miarodajna,najważniejsze jest zużycie energii na ogrzewanie a wtedy każdy może sobie wyliczyć wg własnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisujesz takie głupoty bez pomyślunku, że nawet nie wiem czy warto to komentować, ale zmuszę się z myślą o przyszłych inwestorach, których dobro powinno być tu naszym priorytetem.

 

Teraz skup się uważnie i zobacz jaka głupotę palnąłeś:

Masz taryfę G12w, a twój system grzewczy jest tak słaby, że nie da się go wysterować tylko w taniej, lub w większości w taniej wiec grzeje 24h/7d

Co nam wychodzi? Taryfa G12w to 10h taniego prądu w ciągu doby od poniedziałku do piątku oraz 48h taniego prądu w weekend, czyli razem 98h taniego prądu. Tydzień o ile dobrze liczę (7x24) składa się ze 168h, czyli w tygodniu mamy 98h taniego prądu i 70h drogiego, co już faje nam proporcje:

58% Tania, 42% Droga Jak doliczysz do tego dni świąteczne, w których tez jest tani prąd to proporcje będą jeszcze lepsze.

Podsumowując: uzyskanie proporcji 50/50 jest niemożliwe, bo musiałbyś sabotować zużycie swojego systemu na rzecz pracy w drogiej taryfie, czyli specjalnie wysterować pompę żeby pracowała w drogiej, a w taniej się wyłączała - nikt inteligentny chyba tak nie robi?

Teraz kapujesz, czy nie dotarło???

 

och , już kapuję - wyprowadziłeś mnie z błędu ... dzięki "miszczuniu" :)

 

Kupuję "komfortowy", bezobsługowy system za 20.000 PLN , który grzeje od 22:00 do 6:00 i między 13:00-15:00 , oczywiście trzeba mieć którąś mutację G12 ...

 

Gwarantujesz roczny (Tak napisałeś ) COP3 (pompka powietrzna ...) oraz że wyjdzie 0,4PLN za kWh na piśmie, nie zależnie od strefy w której ta pompka będzie pracować ? Jeśli nie to kto tu palnął ...

 

To co chciałem pokazać to nie konkretną kwotę za kWh czy faktyczny COP , tylko to że tak podane koszty w Gliwicach są realne ale gdzie indziej już nie koniecznie - i tyle miśku :)

 

Zresztą znajdź taką instalację na Podhalu (pompka powietrzna z COP3 i 0,4PLN/kWh sezon) , chętnie podjadę , pooglądam i się douczę :)

 

Wklej jeśli możesz tabelkę "mocy grzewczej" tej pompki 7kW w zależności od temp zew wraz z uzyskiwanym COP - jeśli możesz oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...