Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

ja np. jak nie wezmę prysznica przed kąpielą w wannie to się brudny czuję

 

jak Japończyk :D. oni potem całą rodziną moczą się w tej wannie bez wymiany wody (od najstarszego mieszkańca domu do najmłodszego) i też można powiedzieć, że tylko wanna. co ciekawe, prysznica osobnego nie mają, tylko odpływ w podłodze obok wanny i biorą ten prysznic właśnie obok wanny.

 

jak tak dalej pójdzie to za chwilę się okaże, że Twój kocioł zamienia węgiel w złotówki grzejąc CWU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Według założeń Artura 72 Wii Wskazówki Bis - tak właśnie jest. A powierzchnia moich łazienek to ćwierć powierzchni domu Artura 72 Wii Wskazówki Bis. Jest dość miejsca na wanny, kabiny prysznicowe i osobne odpływy.

 

mnie nie interesuje co jest według kogokolwiek, bo zużycie CWU to subiektywne odczucie, tylko ogrzewający grzałką mogą je dokładnie określić. Arturo podaje zdjęcia liczników, faktury też zapewne może zapodać i widać wszystko jak na dłoni. to samo na wątku elektrycznym. Ty jesteś sprzedawcą węgla, który podaje cenę 1 kWh w lecie z kotła do ogrzania tylko CWU na poziomie 0,1 zł i jesteś kompletnie niewiarygodny. szczególnie jak czytam, że np. kaszpir woli grzać wodę w lecie grzałką i koszt porównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że pojęcie komfortu dla każdego może oznaczać co innego i niejednokrotnie to powtarzałem.

Nie rozumiem natomiast dlaczego nowoczesna i bezobsługowe źródło ciepła powinno wg Ciebie kosztować tyle co ognisko opakowane w blachę i jakaś prymitywną automatykę. To jakbyś oburzał się na fakt, że BMW jest droższe od Daci. Tak to już na tym świecie jest, że za rzeczy lepsze trzeba i więcej zapłacić.

 

 

 

Po co mam to przeliczać? Ty i tak nie traktujesz tego poważnie i nie wierzysz, że coś poza ogniskiem jest w stanie ogrzać Twój domek na Syberii.

Zresztą podałem Ci już, że jakby wszystko sprzysięgło się przeciwko Tobie i COP byłby ledwie 2 i grzałbyś specjalnie w drogiej taryfie, żeby jak najwięcej zapłacić to i tak nie wyjdzie Ci więcej niż 2500zł rocznie. Jeżeli dla Ciebie to niebotyczna kwota to niestety pozostaje szuflowanie węgla i wygarnianie popiołu:(

 

P.S. Nie biegam razem z Arturkiem - wypraszam sobie.

 

Map nie obraź się ale kolorowe laurki to się w przedszkolu malowało :) Dostałeś konkretne pytania na które nie chcesz / nie potrafisz odpowiedzieć (właściwe sobie podkreśl ) Wątpliwości są : jaki będzie faktyczny COP tej tańszej 7kW pompki jeżeli rozkład dobowych temp jest taki jak podałem ?

 

Oczywiście pytanie bez sensu, głupie, nie znam się , nie zrozumiem tego ... co tam jeszcze było w repertuarze ? Aaa nie traktuję tego serio ...

 

Z drugiej strony podajesz kwotę za 1t wungla na poziomie 940PLN ? 1t dobrego wungla (do dobrze ocieplonego domu wystarczy tańszy za 600-700PLN/t i to w mroziki syberyjskie) kosztuje z dowozem i pomocą przy wkładaniu do kotłowni 800PLN ... 940PLN/t niby "nic" ale ładnie wygląda na kolorowej laurce jedynego słusznego systemu ogrzewania.

 

Dziwnym trafem widać cię na tych samych wątkach co Artura, widzę że macie oboje misję "pro publico bono" - jeśli jest inaczej to przepraszam.

 

1000PLN rocznie + 8000PLN-13000PLN więcej na inwestycji - temat wątku to ? Sens ekonomiczny kociołka na groszek , a nie : "masz w dupie tysiak na rok - montuj pompkę - będzie bardziej komfortowo " - to akurat nie podlega dyskusji :)

 

Co do ogniska to grubo się mylisz , ale tak już jest z wyznawcami jedynej religii (nie ważne czy to App.e czy pompki ) Interlokutor wpada w schemat jest super cacy , nie ... to atak personalny ... :)

 

Gdyby był gaz z rurki - nie bawił bym się w groszek.

 

Przetestuję grzałkę - będzie za drogo/nie da rady - przełączę się z powrotem na kociołek oraz jak dobrze pójdzie klimatyzator za grosze na okresy przejściowe - nie da rady zostanie na lato do chłodzenia poddasza i stryszku - to są inwestycje przez które nie zbankrutuje :) Wszak trzeba jeszcze ogrodzenie (siatka) i kostkę na podjazd (czytaj żwir )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panie Arturo72, raz Pan piszesz 3300kwh, raz 3000kwh, w innym poście 5000kwh, i to tak na szybkiego znalazłem, napisz Pan w końcu prawdę ile to zużywa energii???

A tak w ogóle to masz Pan ode mnie wykrzyknika za te swoje kłamstwa na różnych wątkach.

 

Jak na razie obrońca pompek został sam, bo Jego kolega varmepumpsgare jest baned.

Panie edgar184,jakby czytał Pan dokładnie posty to nie byłoby takich pytań,3300kWh to będzie zużycie roczne na c.o+cwu czyli od 03.08.2013 do 03.08.2014,,3000kWh to zużycie od 03.08 do dzisiaj na c.o+cwu,5000kWh to zużycie całego prądu w domu od 03.08 do dzisiaj czyli na c.o+cwu+pralki+oświetlenie+inne rzeczy na prąd.

Czyli 5000kWh-3000kWh=2000kWh i to jest zużycie prądu w domu na cele bytowe od 03.08 do dzisiaj.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
T

To po kiego grzyba zamontowałeś TCAP 9kW ? Zamiast WH-SDF07C3E5 ?

Miałeś wątpliwości że da radę ? Czy coś innego - tylko wytłumacz proszę bo ja nic z tego nie jarzę ;)

Już o tym pisałem czemu tak,umowę z firmą instalatorską podpisałem na pompę Atlantica S8:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5229177&viewfull=1#post5229177

czyli obecnie zwykła Extensa 8kW:

http://www.atlantic-polska.pl/upload/pdf/EXTENSA-karta-katalogowa.pdf

Z różnych względów,między innymi jako zadośćuczynienie za przekroczenie terminów montażu mam T-CAP-a.

S8.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map nie obraź się ale kolorowe laurki to się w przedszkolu malowało :) Dostałeś konkretne pytania na które nie chcesz / nie potrafisz odpowiedzieć (właściwe sobie podkreśl ) Wątpliwości są : jaki będzie faktyczny COP tej tańszej 7kW pompki jeżeli rozkład dobowych temp jest taki jak podałem ?

 

Jak mam na to odpowiedzieć? SCOP można oszacować na podstawie tabelki COP i średnich temperatur, lub pomierzyć za pomocą licznika energii i ciepłomierza. Wartość oszacowana zawsze będzie obarczona jakimś błędem, ale daje przybliżony obraz. Widzisz przecież, że COP dla -7st to 2,64 CO i 1,8 CWU, zakładając, że czas grzania CWU to 25% czasu grzania CO to SCOP dla -6st wyjdzie około 2,4. Ale -6st to nie jest średnia temp dla zimy w PL - średnia to ok +1st i dla takiej temperatury zakładam SCOP 3 - jako przybliżenie, a nie konkretne wyliczenie dla konkretnego użytkownika w konkretnym rejonie kraju.

 

Oczywiście pytanie bez sensu, głupie, nie znam się , nie zrozumiem tego ... co tam jeszcze było w repertuarze ? Aaa nie traktuję tego serio ...

Już dobre, nie płacz:D

 

Z drugiej strony podajesz kwotę za 1t wungla na poziomie 940PLN ? 1t dobrego wungla (do dobrze ocieplonego domu wystarczy tańszy za 600-700PLN/t i to w mroziki syberyjskie) kosztuje z dowozem i pomocą przy wkładaniu do kotłowni 800PLN ... 940PLN/t niby "nic" ale ładnie wygląda na kolorowej laurce jedynego słusznego systemu ogrzewania.

 

Podaje 940zł za tonę, bo po tyle sprzedaje Karoka węgiel 26-27MJ. Sam osobiście kupowałem Pieklorza 27-28MJ po 1000żł tona. Jeśli ma być uczciwie to niech Karoka obniży cenę Swojego węgla do 700żł/t, bo twierdzicie, że tyle jest on warty, a Karoka twierdzi że na brak klientów nie narzeka. Z innej beczki: twierdzisz, że cena 0,4zł za kWh jest nierealna mimo, że pokazałem Ci fakturę, a ja mam uwierzyć na słowo, że dobry węgiel można kupić po 700zł, choć Karoka sprzedaje go po 940zł/t:confused:

 

Dziwnym trafem widać cię na tych samych wątkach co Artura, widzę że macie oboje misję "pro publico bono" - jeśli jest inaczej to przepraszam.

 

Widocznie mnie śledzi:P

 

1000PLN rocznie + 8000PLN-13000PLN więcej na inwestycji - temat wątku to ? Sens ekonomiczny kociołka na groszek , a nie : "masz w dupie tysiak na rok - montuj pompkę - będzie bardziej komfortowo " - to akurat nie podlega dyskusji :)

 

Co do tematu wątku to on już dawno się zatarł, a jak przeczytasz moje posty to zauważysz, że nigdy nie powiedziałem, że ekogroszek jest nieekonomiczny.

Ja tak nie uważam, a wręcz twierdzę, że przy dużych domach w sensie inwestycyjnym jest nawet bardzo ekonomiczny, w małych już mniej - co nie znaczy, że warto go polecać, bo gdyby tak było wszyscy byśmy jeździli Daciami - są tanie i mało palą;)

 

Co do ogniska to grubo się mylisz , ale tak już jest z wyznawcami jedynej religii (nie ważne czy to App.e czy pompki ) Interlokutor wpada w schemat jest super cacy , nie ... to atak personalny ... :)
Nie mylę się - miałem ekogroszka 3 lata i znam zasadę jego działania:)

 

Gdyby był gaz z rurki - nie bawił bym się w groszek.

 

Szkoda, że nie było, bo wtedy byś się dopiero przekonał ile kosztuje komfort;) Gaz jest droższy w eksploatacji i od PCI i od ekogroszka, a instalacyjnie może wyjść podobnie i do PCi jak warunki niedopiszą.

 

Przetestuję grzałkę - będzie za drogo/nie da rady - przełączę się z powrotem na kociołek oraz jak dobrze pójdzie klimatyzator za grosze na okresy przejściowe - nie da rady zostanie na lato do chłodzenia poddasza i stryszku - to są inwestycje przez które nie zbankrutuje :) Wszak trzeba jeszcze ogrodzenie (siatka) i kostkę na podjazd (czytaj żwir )

 

Powodzenia. Zawsze warto otwierać się na nowe horyzonty i czasem spuścić klapki z oczu. Nie przejmuj się, ja przed zakupem mojej PCi miałem jeszcze więcej wątpliwości niż Ty. Może metodą małych kroczków i Ty kiedyś dojdziesz do tego, że można i warto żyć inaczej. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że pojęcie komfortu dla każdego może oznaczać co innego i niejednokrotnie to powtarzałem.

Nie rozumiem natomiast dlaczego nowoczesna i bezobsługowe źródło ciepła powinno wg Ciebie kosztować tyle co ognisko opakowane w blachę i jakaś prymitywną automatykę. To jakbyś oburzał się na fakt, że BMW jest droższe od Daci. Tak to już na tym świecie jest, że za rzeczy lepsze trzeba i więcej zapłacić.

 

Tyle że elektronika jest tania , pompa konstrukcyjnie też nie jest jakimś super technologicznie wynalazkiem. Tak naprawdę jest to urządzenie znane i produkowane od wielu wielu lat ...

Tak jak pisałem pompa PW to tak naprawdę lekko zmodyfikowany klimatyzator SPLIT.

Który można mieć za około 1000zł ...

 

Konstrukcyjnie i produkcyjnie jest dużo tańsze niż kocioł z podajnikiem.

Kotły z podajnikiem są chyba polskim "wynalazkiem". Tak naprawdę dobry kocioł zbudowany jest z drogiej stali kotłowej , z żeliwa i itd.

"Producent" kotła tak naprawdę to tylko robi sam "kocioł" a resztę kupuje od innych producentów ...

Sądzę że kotły kosztują tak naprawdę bardzo mało , zapewne głownie dzięki temu że robocizna w PL jest bardzo niska i koszty wytworzenia.

Tyle że na kocioł zysk jest minimalny , a na pompie duuuuużo większy ...

 

Poza tym wystarczy zobaczyć jakie upusty wobec cen z cennika uzyskuje sprzedawca ...

 

Sam pisałeś MAP że Twoja pompa kosztuje w cenniku 28tys netto zł a Ty ją dostałem za 24tys brutto + dodatki za 2 tys za darmo , czyli dostałeś ją za około 20tys netto ..

To pomyśl ile jeszcze zarobił sprzedawca ...

 

To jaki zysk ma producent jeśli klient na dzień dobry może dostać 40% upustu ? A jaki sprzedawca ???

 

Stąd ta wielka krucjata sprzedawców pomp. To niezwykle dochodowy biznes , i dla sprzedawcy jak i producenta ...

 

Nie neguję że pompy to komfort bo i tak jest , uważam tylko że ceny są sztucznie napompowane , po to napompowane aby stworzyć "produkt prestiżowy" , produkt na którym zarabia bardzo dobrze sprzedawca jak i producent ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam na to odpowiedzieć? SCOP można oszacować na podstawie tabelki COP i średnich temperatur, lub pomierzyć za pomocą licznika energii i ciepłomierza. Wartość oszacowana zawsze będzie obarczona jakimś błędem, ale daje przybliżony obraz. Widzisz przecież, że COP dla -7st to 2,64 CO i 1,8 CWU, zakładając, że czas grzania CWU to 25% czasu grzania CO to SCOP dla -6st wyjdzie około 2,4. Ale -6st to nie jest średnia temp dla zimy w PL - średnia to ok +1st i dla takiej temperatury zakładam SCOP 3 - jako przybliżenie, a nie konkretne wyliczenie dla konkretnego użytkownika w konkretnym rejonie kraju.

 

Już dobre, nie płacz:D

 

Podaje 940zł za tonę, bo po tyle sprzedaje Karoka węgiel 26-27MJ. Sam osobiście kupowałem Pieklorza 27-28MJ po 1000żł tona. Jeśli ma być uczciwie to niech Karoka obniży cenę Swojego węgla do 700żł/t, bo twierdzicie, że tyle jest on warty, a Karoka twierdzi że na brak klientów nie narzeka. Z innej beczki: twierdzisz, że cena 0,4zł za kWh jest nierealna mimo, że pokazałem Ci fakturę, a ja mam uwierzyć na słowo, że dobry węgiel można kupić po 700zł, choć Karoka sprzedaje go po 940zł/t:confused:

Widocznie mnie śledzi:P

 

Co do tematu wątku to on już dawno się zatarł, a jak przeczytasz moje posty to zauważysz, że nigdy nie powiedziałem, że ekogroszek jest nieekonomiczny.

Ja tak nie uważam, a wręcz twierdzę, że przy dużych domach w sensie inwestycyjnym jest nawet bardzo ekonomiczny, w małych już mniej - co nie znaczy, że warto go polecać, bo gdyby tak było wszyscy byśmy jeździli Daciami - są tanie i mało palą;)

Nie mylę się - miałem ekogroszka 3 lata i znam zasadę jego działania:)

Szkoda, że nie było, bo wtedy byś się dopiero przekonał ile kosztuje komfort;) Gaz jest droższy w eksploatacji i od PCI i od ekogroszka, a instalacyjnie może wyjść podobnie i do PCi jak warunki niedopiszą.

 

Powodzenia. Zawsze warto otwierać się na nowe horyzonty i czasem spuścić klapki z oczu. Nie przejmuj się, ja przed zakupem mojej PCi miałem jeszcze więcej wątpliwości niż Ty. Może metodą małych kroczków i Ty kiedyś dojdziesz do tego, że można i warto żyć inaczej. Pozdrawiam:)

 

 

Co ma do tego Karoka ? Ja kupuję groszek na lokalnym składzie lub w casto - ceny do sprawdzenia , tak jak średnia temp w zimie -> imgw - COP 2,4 ? Wiem czepiam się :]

 

Wybacz ale systemu grzewczego nie traktuje jak przedłużenie penisa - nie mam takiej potrzeby :) - wystarczy Dacia - ba, nawet bym się cieszył gdybym miał nówkę :yes: :)

 

Klapek nie mam - przed montażem groszku rozważałem chinkę powietrzną - jednak transport statkiem mnie przeraził , po tym jak celnicy potraktowali moją stację BGA ... a meetingów po 4000PLN na allegro nie było ;) Dodatkowo ulotki swoje , życie swoje - te akurat były mocno pokolorowane ...

 

Dobra już nie będę płakał :] Do następnej kolorowej laurki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do ogniska to grubo się mylisz , ale tak już jest z wyznawcami jedynej religii (nie ważne czy to App.e czy pompki ) Interlokutor wpada w schemat jest super cacy , nie ... to atak personalny ... :)

To jest ognisko obudowane blachą! Wiem bo mam. Rożnica miedzy zwykłym ogniskiem a obudowanym jest taka, że to ostatnie trzeba systematycznie czyścić bo sprawność kotła spada.

Wyznawcy jedynej religii pompowej są doświadczeni osobiście lub pośrednio "smakiem" ogrzewania węglowego i dlatego nie straszne jest im wydawanie nawet 1000 zł więcej rocznie. To tylko jakieś 70 paczek papierosów. Wystarczy rzucić i nawet kable grzejne w domu można sobie zakładać.

Ty możesz sobie palić w piecu do końca świata, jak lubisz. Ktoś może jednak zapłacić więcej za komfort i czystość, bez względu na kasę.

Jak jeszcze od samego początku dobrze pokalkuluje za co musi zapłacić żeby mieć kocioł i kotłownie a za co nie, jak kupi PC to stawia na PC.

Ja uważam że totalną głupotą było wstawienie pieca na ekogroszek w obecnym domu. Nie znałem się kompletnie. Drugi raz błędu nie popełnię.

Ludzką rzeczą jest błądzenie, głupota jest utwierdzanie się na siłę że zrobiło się dobrze.

Hello ! Mamy 21-szy wiek, wysyłamy łaziki na Marsa, a w nowych domach palimy w piecu jak w średniowieczu.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stąd ta wielka krucjata sprzedawców pomp. To niezwykle dochodowy biznes , i dla sprzedawcy jak i producenta ...

 

Nie neguję że pompy to komfort bo i tak jest , uważam tylko że ceny są sztucznie napompowane , po to napompowane aby stworzyć "produkt prestiżowy" , produkt na którym zarabia bardzo dobrze sprzedawca jak i producent ...

 

Z tego co tu widzę to sprzedawcy pomp tutaj krucjat nie prowadzą, chyba że mówisz o Arturo, który jest tam w coś wmieszany, lecz do końca nie wiadomo w co;) Ja nie mam nic wspólnego z branżą instalatorska, czy sprzedawcami pomp i mogę to łatwo udowodnić. Po prostu propaguje dobre rozwiązania w zgodzie z własnym sumieniem, tak samo jak Ty promujesz ekogroszek, bo uważasz, że jest dobry, choć też przecież nie masz z tego dochodów:confused:

 

Co do ceny PCi to być może i jest ona napompowana, ale nie można też powiedzieć, ze jest technologicznie na poziomie klimatyzatora za 1000zł, bo są i klimatyzatory za 12tys. zł i PCi raczej bliżej do takich. Poza tym jak widzisz dobry kocioł kosztuje niewiele mniej niż średniej, czy małej mocy pompa, a jakbyś miał okazje obcować z oboma tymi systemami to przepaść technologiczna pomiędzy nimi byłaby dla Ciebie oczywista:yes:

 

BTW: Właśnie odpaliłem chłodzenie i siedzę sobie w komfortowej temperaturze, a na zewnątrz +30st. Przy groszku też tak można?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ognisko obudowane blachą! Wiem bo mam. Rożnica miedzy zwykłym ogniskiem a obudowanym jest taka, że to ostatnie trzeba systematycznie czyścić bo sprawność kotła spada.

Wyznawcy jedynej religii pompowej są doświadczeni osobiście lub pośrednio "smakiem" ogrzewania węglowego i dlatego nie straszne jest im wydawanie nawet 1000 zł więcej rocznie. To tylko jakieś 70 paczek papierosów. Wystarczy rzucić i nawet kable grzejne w domu można sobie zakładać.

Ty możesz sobie palić w piecu do końca świata, jak lubisz. Ktoś może jednak zapłacić więcej za komfort i czystość, bez względu na kasę.

Jak jeszcze od samego początku dobrze pokalkuluje za co musi zapłacić żeby mieć kocioł i kotłownie a za co nie, jak kupi PC to stawia na PC.

Ja uważam że totalną głupotą było wstawienie pieca na ekogroszek w obecnym domu. Nie znałem się kompletnie. Drugi raz błędu nie popełnię.

Ludzką rzeczą jest błądzenie, głupota jest utwierdzanie się na siłę że zrobiło się dobrze.

Hello ! Mamy 21-szy wiek, wysyłamy łaziki na Marsa, a w nowych domach palimy w piecu jak w średniowieczu.:(

 

Skoro i dla Ciebie 1000PLN rocznie to nie dużo - to po co montować super ekskluzywny system grzewczy , porównywalny do "mercedesa" za 20000-25000PLN skoro możesz zamontować bufor za 2000-3000PLN i grzałkę za 100-300PLN i zapłacisz ~2600-3000PLN za sezon ?

 

Przy buforze i grzałkach powinieneś się zmieścić tylko w taniej (teraz ja koloruję ;) ) 0,27PLN/kWh !!!

 

Koszt inwestycyjny śmieszny - eksploatacja troszkę droższa - ale co tam tysiak - komfort jeszcze lepszy jak przy pompce - nie stresujesz się COP :)

 

Może starczy na kolejny łazik - będziesz sławny :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Skoro i dla Ciebie 1000PLN rocznie to nie dużo - to po co montować super ekskluzywny system grzewczy , porównywalny do "mercedesa" za 20000-25000PLN skoro możesz zamontować bufor za 2000-3000PLN i grzałkę za 100-300PLN i zapłacisz ~2600-3000PLN za sezon ?

Akurat Wivaldi montuje u siebie kable grzejne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i dla Ciebie 1000PLN rocznie to nie dużo - to po co montować super ekskluzywny system grzewczy , porównywalny do "mercedesa" za 20000-25000PLN skoro możesz zamontować bufor za 2000-3000PLN i grzałkę za 100-300PLN i zapłacisz ~2600-3000PLN za sezon ?

 

i ja właśnie tak zrobię, po co mi system grzewczy za 20000 - 25000(pompa ciepła) albo więcej (ekogroszek). Kupiłem właśnie bufor i grzałkę za 1500 zł. Jeszcze pompka obiegowa, zawór i sterownik. Pomińmy wszystkie inne koszty w moim domu, skoro pomijamy w miarę wygodne miejsce na opał, porządnie wykonany komin (z robocizną oczywiście, bo nie wszyscy budują własnymi rękami). 1 kWh kosztować mnie będzie w taniej taryfie 19 gr z przesyłem + około 100 zł rocznie + opłaty które wszyscy płacić muszą. Zapotrzebowanie na CWU i CO wynosi niecałe 8000 kWh, załóżmy te 1700 zł. Ile taniej będę grzał grochem inwestując w miejsce na opał, kotłownię, komin i kocioł te 25 tys. zł więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja właśnie tak zrobię, po co mi system grzewczy za 20000 - 25000(pompa ciepła) albo więcej (ekogroszek). Kupiłem właśnie bufor i grzałkę za 1500 zł. Jeszcze pompka obiegowa, zawór i sterownik. Pomińmy wszystkie inne koszty w moim domu, skoro pomijamy w miarę wygodne miejsce na opał, porządnie wykonany komin (z robocizną oczywiście, bo nie wszyscy budują własnymi rękami). 1 kWh kosztować mnie będzie w taniej taryfie 19 gr z przesyłem + około 100 zł rocznie + opłaty które wszyscy płacić muszą. Zapotrzebowanie na CWU i CO wynosi niecałe 8000 kWh, załóżmy te 1700 zł. Ile taniej będę grzał grochem inwestując w miejsce na opał, kotłownię, komin i kocioł te 25 tys. zł więcej?

 

Gdybym miał taką stawkę przez cały czas trwania umowy - sam bym zamontował bufor + grzałkę , ale wtedy zamiast grocha , śmieciuch na wszelki wypadek, kominka nie posiadam - i nie zamierzam. Jeden komin uniwersalny - ocieplony w domu wybudowany podczas stawiania domu wychodzi taniej niż komin dobudowywany gdy zmusi Cię do tego sytuacja życiowa - czego nikomu nie życzę ...

 

Nie jesteś w stanie przewidzieć tego co się stanie za x lat ... ile będzie kosztować energia , szyszki z lasu masz za free - żart ;)

 

 

Dlatego co nie którzy montują kominek ... rzekomo dla klimatu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imrahil mundralo od Jareckiego to sie odbimbaj

 

Tam arturo na to 100m2 nie ma nic przeciwko kociołkowi na paliwo stałe o mocy 18kw

jakoś nie zauważyłeś, że tamta chatka ma lata świetlne do domów o których można powiedzieć,że są dobrze izolowane

Naciągacie człowieka na wywalenie grzejników, które ma i posiada i wywalenia kasy na kolejne drogie, a zresztą szkoda strzępić sobie języka...

 

a ja tam nic nie wciskałem i guzik Cie interesuje co człowiekowi radziłem.

Decyzja jest jego, nie Twoja, nie moja ani żadnego innego mundralińskiego teoretyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Tam arturo na to 100m2 nie ma nic przeciwko kociołkowi na paliwo stałe o mocy 18kw

Bo zapewne wg inteligentnych inaczej jestem sprzedawcą takich kotłów,które się same wygaszają jak nie trzeba grzać i same się rozpalają jak jest potrzeba grzania.

U mnie 18kW także by się sprawdziło czy to w grzałce czy to w pompie.

Ale tego nie zrozumiesz i nie pojmiesz czemu tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imrahil mundralo od Jareckiego to sie odbimbaj

 

Tam arturo na to 100m2 nie ma nic przeciwko kociołkowi na paliwo stałe o mocy 18kw

jakoś nie zauważyłeś, że tamta chatka ma lata świetlne do domów o których można powiedzieć,że są dobrze izolowane

Naciągacie człowieka na wywalenie grzejników, które ma i posiada i wywalenia kasy na kolejne drogie, a zresztą szkoda strzępić sobie języka...

 

a ja tam nic nie wciskałem i guzik Cie interesuje co człowiekowi radziłem.

Decyzja jest jego, nie Twoja, nie moja ani żadnego innego mundralińskiego teoretyka

 

mnie nie interesuje, ale dobrze, żeby człowiek traktował z przymrużeniem oka porady sprzedawcy ogrzewania na węgiel doradzającego węgiel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i dla Ciebie 1000PLN rocznie to nie dużo - to po co montować super ekskluzywny system grzewczy , porównywalny do "mercedesa" za 20000-25000PLN skoro możesz zamontować bufor za 2000-3000PLN i grzałkę za 100-300PLN i zapłacisz ~2600-3000PLN za sezon ?

 

Czy możesz zrozumieć to, że ktoś po prostu lubi jeździć mercedesem ?:mad:

Weź pod uwagę to, że buforem raczej nie schłodzisz pomieszczeń latem a PC i owszem. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie jest ? Kurczę Artur policz jeszcze raz ! :D :rolleyes: Nie zapomnij o kominie ...

Kurcze liczyłem to nie raz i to boli niektórych związanych z biznesem weglowym.

To że nie mam kotłowni to oszczędność minimum 10tys.zł,gdyż gdybym miał ekogroszek w domu to musiałbym zamiast obecnego wybudować większy dom o jedno pomieszczenie ok.7m2 gdzie byłaby pralnio-suszarnia,to,że zrezygnowałem z postawienia jednego komina w byłej kotłowni to oszczędność dla mnie 3,5tys.zł,gdyż postawienie komina do kominka kosztowało mnie właśnie tyle.

Jak widzisz na dzień dobry nie pakując ekogroszka do domu oszczędziłem minimum 13tys.zł.

Gdybym kominka nie traktował jako wystrój salonu i obowiązkowego mebla w nowym domu to oszczędziłbym dodatkowo 3,5tys.zł na kominie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...