Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

W tej taniosci i Eko ( weglowych) zalozeniach , jakie projekty domow i ile przewiduje UE w najblizszych latach.

Nie sadzicie ze reszta Europy tez chce tanio, ekologicznie i komfortowo? Czy nie jest to ogromny rynek dla Polskich handlarzy

piecow i wegla?

 

 

Cała ta przepychanka będzie trwać do 2020 , potem ani wungiel ani pompki nie będą się opłacać , tylko kable , 30cm styro od gruntu + klima "hihaszi" lub "miszbuszi"

 

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cała ta przepychanka będzie trwać do 2020 , potem ani wungiel ani pompki nie będą się opłacać , tylko kable , 30cm styro od gruntu + klima "hihaszi" lub "miszbuszi"

 

:hug:

 

i tu się mylisz. czysty prąd w domu do grzania już teraz ciężko przepchnąć, przynajmniej oficjalnie, a po zmianie przepisów w 2017 i 2021 będzie znacznie trudniej . więc to ostatnia szansa ;).

 

EDIT: chyba że ta klima pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz. czysty prąd w domu do grzania już teraz ciężko przepchnąć, przynajmniej oficjalnie, a po zmianie przepisów w 2017 i 2021 będzie znacznie trudniej . więc to ostatnia szansa ;).

 

EDIT: chyba że ta klima pomoże ;)

 

 

Przecież możesz zgłosić klimę jako jedne źródło ogrzewania ... a kable dla klimatu nie ujęte w projekcie ;) Ja jednak wolałbym wodną podłogę - do kabla nie podłączę kociołka na szyszki ;)

 

Swoją drogą - odważny jesteś - brak komina w domu , bez ściemy jak połowa pompiarzy że kominek dla klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 cm bylo juz w 1990.... w 2020 zakladam ze bedzie minimum 60cm... i Po co klima i kable jezeli zakladamy zapewne domy "pasywne" lub lepiej?

Czy grzalki w systemie WM z odzyskiem ciepla nie wystarcza w najzimniejsze dni? ( tak nawet na Podhalu ) ?

 

Kiedy sie kable i klima zwroca porownujac z grzalkami?

 

 

Grzałkami nie ochłodzisz latem domu - nie wiedziałeś ? ;) Zresztą teraz na topie są szyszki - ekologiczne , kaloryczne ;)

 

To widzieli : http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15764778,Niemcy__Rzad_ograniczyl_wsparcie_dla_odnawialnych.html ?

 

Dojczlandom chyba powoli bokiem wychodzi eko-terrozym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 cm bylo juz w 1990.... w 2020 zakladam ze bedzie minimum 60cm... i Po co klima i kable jezeli zakladamy zapewne domy "pasywne" lub lepiej?

Czy grzalki w systemie WM z odzyskiem ciepla nie wystarcza w najzimniejsze dni? ( tak nawet na Podhalu ) ?

 

Kiedy sie kable i klima zwroca porownujac z grzalkami?

 

problemem będą przepisy, z których wynika że nie można będzie grzać czystym prądem (energia pierwotna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur wróciłem właśnie z Gliwic. Nie jesteś jedyny w Gliwicach, który wybudował dom w technologii płyty fundamentowej.

Dwa następne są właśnie budowane, w jednym z nich aktualnie można zobaczyć położoną izolacje termiczną płyty.

Cieszy to,że inwestorzy stają się coraz bardziej świadomi tego jak i dlaczego się tak buduje.

Nie sądzę,że domy te będą ogrzewane ekogroszkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy to,że inwestorzy stają się coraz bardziej świadomi tego jak i dlaczego się tak buduje.

Nie sądzę,że domy te będą ogrzewane ekogroszkiem...

 

Ja byłem w domu "wybudowanym na płycie styropianu" i zamieszkałym od grudnia tamtego roku.

W tym przypadku źródłem ciepła jest gruntowa pompa ciepła. Żadnych danych nie podam, ponieważ nie miałem czasu na dłuższą rozmowę ponieważ straszyło w Gliwicach dziś burzą. Za to tęcza na niebie była niesamowita.

 

W skrócie mogę jedynie podać, że "kotłownia" zamontowana w pomieszczeniu przeznaczonym na pralnie i suszarnie, sprytnie zasłonięta czymś w rodzaju "drzwi przesuwnych", nie jestem tego pewien, ale komina nie zauważyłem.

W domu odczuwałem pewną "duchotę". Być może spowodowane to było "nowością" lub brakiem wentylacji mechanicznej albo wilgotnością przedostającą się z aneksu basenowego.

 

Inwestor świadomy, na dodatek bardzo majętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Pompiarze uważają się chyba za lepszych i próbują stać ponad wszystkimi.

Mój teść czasem takiego określenia używał: hrabia Szczydomiski. Chyba w sam raz będzie na tą okazję.

Główną zasadą tego forum jak i innych for budowlanych jest pomoc i uświadamianie mniej świadomych inwestorów na tematy budowlane.

Dzięki forum poznałem zasady budowy domu a nie tylko dachu nad głową,dzięki forum wiem,że ogrzewanie prądem nie musi być drogie,dzięki forum nie mam ekogroszka w domu,dzięki forum mam małe straty ciepła,dzięki forum wiem,że rachunki za ogrzewanie zależą przede wszystkim od izolacji,dzięki forum dowiedziałem się jak można budować tanio i dobrze,dzięki forum wykonałem sporo prac we własnym zakresie,które okazały się proste i tanie a za które musiałbym wydać kupę kasy instalatorom,dzięki forum poznałem dużo sposobów na ograniczenie strat ciepła małymi kosztami,dzięki forum mój projekt gotowy został obrócony do góry nogami ze względu na zmiany dot. różnych i innych technologii budowy.

Tymi spostrzeżeniami zamierzam się dzielić i dzielę się z innymi,mniej kumatymi inwestorami poprzez nawet swój dziennik budowy gdzie wszystko jest opisane od momentu pierwszego wbicia łopaty co nie jest w smak niektórym bo wiadomo,im inwestor mniej wie,tym można go bardziej skroić...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A już najłatwiej i najbardziej to wtedy skroić go można, kiedy gadając z zakamuflowanym wiceprezesem czy innym przedstawicielem handlowym myśli sobie biedaczek że po prostu z zadowolonym użytkownikiem rozmawia.

Oczywiście,że jestem zadowolony,z każdej rzeczy,z każdej technologii w jakiej wykonałem dom i będę zawsze to polecał.

Nawet styropian jako ocieplenie stropu i zero grama wełny w domu.

A co to oznacza ? Jestem sprzedawcą styropianu lub zakamuflowanym przedstawicielem handlowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy reszta rozwinietego swiata pali weglem w Nowych domach?

Czy staraja sie miec inne zrodla CO i CWU.

 

Czy calym swiatem jest miejscowosc w ktorej sie mieszka?

 

 

Czy jak na całym świecie "Baby" zapuszczają brody to my też tak mamy robić ? :)

 

Tu nie chodzi o wungiel tylko o nachalną reklamę pompek jednego producenta w dodatku nieźle pokolorowaną , tylko dla "nie poznaki" od czasu do czasu coś się wspomni o kablach, klimach ,szyszkach czy buforze z grzałkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy reszta rozwinietego swiata pali weglem w Nowych domach?

Czy staraja sie miec inne zrodla CO i CWU.

 

Czy calym swiatem jest miejscowosc w ktorej sie mieszka?

 

Porządny Polak, katolik i patriota pali węglem:yes:

Najlepiej czeskim, albo ruskim, bo jest tańszy:P

A na sąsiadów i oponentów patrzy z góry i ma ich w doopie, bo On musi mieć tanio;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 co niektórzy pompiarze z biegiem czasu także się "postarzeją" i będą zazdrościć nowym inwestorom, którzy swoje nowe domy będą ogrzewać LODEM.

 

Stare ;)

 

Może się doczekamy "kogeneratora" 25kW na start pobiera 400W oddaje 25kW - ciepło odpadowe do CO,CWU - widziałem to w telewizorni - prototyp pokazali , nie pamiętam producenta ale chyba tosh.ba , zasada działania - nie chwalili się ;) można przypuszczać że cóś kombinują z wodą i niklem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Tu nie chodzi o wungiel tylko o nachalną reklamę pompek jednego producenta w dodatku nieźle pokolorowaną , tylko dla "nie poznaki" od czasu do czasu coś się wspomni o kablach, klimach ,szyszkach czy buforze z grzałkami ;)

Jeśli myślisz,że Panasonic Japan chciałby się bawić w takie cuda to jesteś w błędzie.

Panas jest najtańszą opcją wśród markowych pomp i tyle.

T-CAP to alternatywa i odpowiednik dla TRI11 Atlantica i teraz zerknij na ceny jakie ma TRI,Aquarea 7kW to alternatywa dla Extansy 8kW i tu też możesz sobie porónać ceny,Daikin podobnie.

Gdyby ktoś polecał tutaj Mitsubishi Zubadana czy inne w kosmicznych cenach to by było podejrzane.

Karoka65 co niektórzy pompiarze z biegiem czasu także się "postarzeją" i będą zazdrościć nowym inwestorom, którzy swoje nowe domy będą ogrzewać LODEM.

Racja,Świat idzie do przodu,ciepło z lodu prędzej czy później będzie wytwarzane ale trzeba być otwartym na nowoczesność.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Tu nie chodzi o wungiel tylko o nachalną reklamę pompek jednego producenta w dodatku nieźle pokolorowaną , tylko dla "nie poznaki" od czasu do czasu coś się wspomni o kablach, klimach ,szyszkach czy buforze z grzałkami ;)

A druga sprawa,jak zauważyłeś a jak nie zauważyłeś to przypomnę Ci,że temat dotyczy nowobudowanych domów gdzie jak ktoś będzie budował z głową to nie potrzebuje pompy do osiągnięcia niskich rachunków,nie potrzebuje również węgla bo grzejąc prądem będzie do przodu w porównaniu do jednego czy drugiego.

Po wypowiedziach widzę,że najwięcej w temacie nowobudowanych domów mają do powiedzenia sprzedawcy kotłów na węgiel,sprzedawcy węgla,sprzedawcy sterowników do kotłów weglowych do starych domów i sami posiadacze starych domów gdzie wg nich 15cm izolacji na ścianie to już niepotrzebnie za dużo.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...