Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72
"Łoni" ? Nieee , ale jakiś lokalny "inższtalator" zamiast kupić profil płatny jak prawdziwy Polak,nie koniecznie katolik w dodatku patriota - po co ... lepiej "Niemca" strugać ;)

Cóż,zapewne Panasonic podobnie jak RBR klepany jest w jednym garażu w Polsce przez jakiegoś fachmana i dostać go to nie lada sztuka i ten kocioł jest tylko dla wybranych...

Obudź się kolego,to nie ta pólka do porównania,ba powiedziałbym bardzo głupie porównanie.

Sądzę,że Panasa mają w ofercie setki jak nie tysiące insztalatorów w Polsce a i za granicą jak się poszuka to można taniej kupić.

Podobnie jakby ktoś polecał Seata czy Fiata...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Racja,Świat idzie do przodu,ciepło z lodu prędzej czy później będzie wytwarzane ale trzeba być otwartym na nowoczesność.

 

Jedna z firm województwa Opolskiego przy pomocy naukowców z Politechniki Opolskiej próbuje najpierw sprawdzić i później wdrożyć na rynek Polski, system SolarEis.

 

Mieszkam niedaleko tej firmy, więc jak się dowiem o jakiś przeprowadzanych przez nich prezentacjach a będę miał wolny czas, to zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,zapewne Panasonic podobnie jak RBR klepany jest w jednym garażu w Polsce przez jakiegoś fachmana i dostać go to nie lada sztuka i ten kocioł jest tylko dla wybranych...

Obudź się kolego,to nie ta pólka do porównania,ba powiedziałbym bardzo głupie porównanie.

Sądzę,że Panasa mają w ofercie setki jak nie tysiące insztalatorów w Polsce a i za granicą jak się poszuka to można taniej kupić.

Podobnie jakby ktoś polecał Seata czy Fiata...

 

Skoro tak twierdzisz to zapewne tak jest :) Miłego weekendu :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... czy rozwiniete kraje projektuja i zakladaja CO & CWU weglowe

 

Hmmm - nie wiem kto jest odbiorcą mojego kotła na ekogroszek w Niemczech a więc Kielara http://www.kielar-eco.pl czyli przerobionego śmieciucha z podajnikiem ale właśnie tam od 2 lat jest eksportowany i znajduje nabywców ( wiem to od firmy a wiec w 100% pewne). Jedyne co producent musiał zmienić to dać grubszą izolację na wymienniku bo nie spełniał jakiejś norny. Może też być tak, że to nasi tam te kotły kupują :)

 

Gwoli ścisłości ja też swój kocioł wyrzucę jak się tylko zepsuje i zainstaluje w jego miejsce ECAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ciekawostka by bylo tylko czy to trafia do NOWYCH domow czy istniejacych, lub wrecz starych.

 

Nie wiem czy się zgrywasz czy nie ... ale pompki ciepła to też stara technologia ...

 

 

 

Reszta ma być do "brody" ale nie chce mi się szukać - wybaczysz ?

 

Varme - Nie musimy czyścić zachodnich magazynów z złogów (pompki , solary), tudzież malować kiełbasy zamiast wędzić , albo prostować ogórka ... Broda to już wisienka na torcie i żeby nie było ... daleko mi do sekty Toruńskiej czy do sekty Tupolewa ...

 

Cóż więcej można napisać , chcesz värmepumpen Jedynego wspaniałego producenta Twoja sprawa ... nie wciskaj Tego innym pod pozorem niesienia kaganka oświaty .. bo to żadna nowość tylko zaszłość jaka ... żeby nie było wungiel ^2 tylko tańszy ...

 

Zaraz się oburzą obrońcy super zaawansowanej technologii ... sterownik 8 czy 16-bitowy ... i czy to ma znaczenie ? Z softem klepanym przez Hindusa lub Chińczyka + dwa wymienniki ciepła +TZR i sprężarka - panie cud nad Wisłą eee ... zapomniałem o jeszcze jednym cudzie HT czy tam EVI

 

Kogeneracja lub generacja energii to przyszłość, płacić za pumpkę 25000PLN to ... o 40000PLN nie wspominam - ale będziesz eko czy tam h..o - jak tam chcesz Twoja/Inwestora sprawa

 

Na razie nikt Nam w Polsce nie zakazuje montować takiego źródła ciepła jakie nam się opłaca/podoba (wybierz sobie) [chociaż Liwko ma takie "partyjne" zapędy] - Chyba że nie byłeś na wyborach - Wygra frakcja Mirabelek albo Tupolewa (polaryzacja jak na muratorze przy wyborze źródeł ogrzewania ;) ) pretensje można mieć do Siebie :p Wtedy już nie zostanie w Polsce NIC co jeszcze można by ukraść/zepsuć/zgubić/sprzedać za bezcen ... ;)

 

 

Co do wungla to chyba stare są te linki bo premier zmienia front ?

 

"Z punktu widzenia polskiego rządu węgiel ma być tym strategicznym fundamentem bezpieczeństwa energetycznego w Polsce. To wymaga bardzo rozbudowanych taktyk na terenie UE np. odnośnie do importerów węgla. Będziemy szukali takich projektów, które pozytywnie zmienią górnictwo węgla w Polsce tak, aby mogło ono sprostać wymogom konkurencji, bo konkurencja na rynku węgla też rośnie - mówił szef rządu."

 

06.05.2014 -http://tvn24bis.pl/informacje,187/premier-o-szczycie-weglowym-bedziemy-rozmawiali-twardo,425228.html

 

wiem, wiem ... ;)

 

Wprawdzie było - piłeś nie pisz ... ale mam to gdzieś :p Możecie mnie zbanować :p Darz Bór ! :bye:

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz alergie na PC? Lub inne ogrzewanie anizeli weglem?

 

Nie , na PC nie ... tylko na zakamuflowanych sprzedawców i "nowości" z UE (choćby brody ;) )

 

Nie jestem wunglowym betonem - grzała będzie się testować i jak starczy kasy to klimatyzator kanałowy - niestety nie "miszibuszi" bo nie mam 30 cm od gruntu :)

 

Co do jakości powietrza .. założę się że po zakazie diesli i nakazie korzystania z komunikacji miejskiej (trolejbusy/tramwaje) jakość powietrza się znacznie poprawi

 

 

ale nie ... po bułeczki z rana trza alfe odpalić , zamiast przejść 300m ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest moze rozsadniejszym rozwiazaniem :)

 

 

 

Nie rozumiem wtedy o co Ci chodzi... sprzedawca nie jestem, nie promuje brod z UE. ( a alergia na nowosci z UE... interesujace... )

 

kiełbachy malowane ...

 

Pewnie Mitsu sprawdzi sie nawet bez 30cm izolacji.. tylko dlaczego "promujesz" ta marke

 

Promuję bo mi za to płacą ... w wunglu dla "nie poznaki" 2 kg od posta - niestety czecha ...

 

Diesla nigdy nie mialem i nie planuje.

 

A do sklepu nie wiesz jak mam daleko....

 

Przypiąłem się do Twojego posta bo coś o brodach pisałeś ... potem już poszło ... a alfa w "klekocie" to przytyk do ... coś ucichł ostatnio ... ;)

 

takze moze nie warto sie zwracac do kazdego kto "nie promuje" i zachwala wegiel jako sprzedawce i naganiacza bo to tak troche dziwnie wyglada...

 

Tu nie chodzi o węgiel tylko o jeden sortyment węgla - przyznasz że to też jest dziwne ... na wątkach o śmieciuchach czy o piecach - dziwnym trafem rozpierd..hy się nie dzieją , tylko w groszkowych - to też jest nie pojęte

 

I nie każdego ... gdyby zamiast pa.asa był w laurce hihaszi sam bym zachwalał - wszak 2kg od posta - kurczę już trzeźwieję ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość postów - to tak trudno zrozumieć ? Każdy x 2kg :evil:- i już mam pełną kotłownię szyszuni na zimę :)

 

To trzeba było mówić, że płacą Ci od postu;) Teraz wszystko jasne:yes:

Zresztą nie ma się czego wstydzić, żadna praca nie hańbi. Jak bym miał promować ekogroszek to też by mi musieli słono zapłacić, za lobbowanie wbrew własnemu sumieniu, doświadczeniu, zdrowemu rozsądkowi i logice:offtopic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było mówić, że płacą Ci od postu;) Teraz wszystko jasne:yes:

Zresztą nie ma się czego wstydzić, żadna praca nie hańbi. Jak bym miał promować ekogroszek to też by mi musieli słono zapłacić, za lobbowanie wbrew własnemu sumieniu, doświadczeniu, zdrowemu rozsądkowi i logice:offtopic:

 

Ja się nie wstydzę - w przeciwieństwie do Ciebie Map :) Szydło zawsze z wora wyjdzie - prędzej czy później jak z wskazówką ;) :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wstydzę - w przeciwieństwie do Ciebie Map :) Szydło zawsze z wora wyjdzie - prędzej czy później jak z wskazówką ;) :bye:

 

A czego ja się niby wstydzę???

Gdyby mi ktoś zapłacił za moje wypowiedzi to z pewnością bym się tym pochwalił, ale ja chwale jedynie to co sam posiadam, czyli pompę Panasonic, klimakonwektory Purmo i zasobnik Galmet. Nic więcej, nic mniej;) myślisz, że te firmy złożyły się i opłacają moje wypociny?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat ale w związku "reklama szeptana" - znajomy prowadzi jednej firmie taką reklamę na forach tematycznych : Poświęca dwie godziny dziennie o określonych porach na tych forach pisząc właściwe posty i ma za to 3 tyś zł miesięcznie. Czysty zysk - tylko trzeba się trochę zdyscyplinować.

 

Na naszym niniejszym forum są też zapewne takie wpisy od wielu osób dorabiających w ten sposób - tak więc niektórych userów możemy śmiało traktować z przymrużeniem oka lub udawać że ich nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat ale w związku "reklama szeptana" - znajomy prowadzi jednej firmie taką reklamę na forach tematycznych : Poświęca dwie godziny dziennie o określonych porach na tych forach pisząc właściwe posty i ma za to 3 tyś zł miesięcznie. Czysty zysk - tylko trzeba się trochę zdyscyplinować.

 

Na naszym niniejszym forum są też zapewne takie wpisy od wielu osób dorabiających w ten sposób - tak więc niektórych userów możemy śmiało traktować z przymrużeniem oka lub udawać że ich nie ma :)

 

Tylko najlepsze jest to, że niemal nikt tu nie reklamuje konkretnej firmy, a raczej neguje stosowania w XXI systemów ogrzewania nowych domów paliwami stałymi. Kto w takim razie płaci? :)

 

Mogę zrozumieć, że tych co promują węgiel wspiera kampania węglowa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Poświęca dwie godziny dziennie o określonych porach na tych forach pisząc właściwe posty i ma za to 3 tyś zł miesięcznie.

Pytanie co to są te "właściwe" posty ?

Czy "właściwym" postem będzie twierdzenie,że ja zrezygnowałem z instalacji na ekogroszek bo dla mnie był za drogi,droższy niż ogrzewanie prądem ?

Czy "właściwym" postem będzie twierdzenie,że ja zrezygnowałem podczas adaptacji projektu z kotłowni czyli "wydzielonego miejsca na kocioł" i zamiast niej architekt wkomponował mi tam pralnio-suszarnie przy okazji powiększając te pomieszczenie ?

Czy "właściwym" postem będzie twierdzenie,że ja zrezygnowałem również na etapie adaptacji z komina,który znajdował się w zlikwidowanym "wydzielonym miejscu na kocioł" ?

Czy "właściwym" postem będzie twierdzenie,że na tych operacjach przy adaptacji oszczędziłem sporo kasy ?

Jeśli "właściwym" to nie mam pytań do inteligencji czytających bo wszystko jest opisane od A-Z w moim dzienniku budowy prowadzonym od 2011r:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212#post4776212

I już w tym roku pisałem:

Zamierzam budować dom energooszczędny i w związku z tym Mila będzie posadowiona na płycie fundamentowej,izolowanej 20cm styropianu EPS200.

Materiały do budowy starałem wybierać się jak najcieplejsze i takie,które pozwolą akumulować ciepło na potem,czyli ściany nośne zenętrzne będą z betonu komórkowego 24cm+warstwa 20cm grafitowego styropianu z lambda=0,31 W/mK,gdzie U ściany wyniesie ok.0,12 W/m2K.Ściany nośne wewnętrzne z silikatu 24cm a działowe z silikatu 12cm.

Strop drewniany będzie izolowany trochę dyskusyjnie bowiem między belki stropowe będę wkładał 20cm w warstwach 10cm,styropianu grafitowego a na belki dodatkowo 10-15cm twardego styropianu typu EPS200.Pozwoli mi to uniknąć kładzenia folii izolacyjnej i dbania o nie zawilgocenie wełny od dołu i od góry,z drugiej strony nie będzie konieczne martwienia się o podłogę na poddaszu,gdzie spokojnie będzie można chodzić po twardym styropianie.

Okna 3 szybowe,również z niskim współczynnikiem U prawdopodobnie będą montowane w warstwie ocieplenia.

Oczywiście wentylacja będzie mechaniczna wywiewno-nawiewna z rekuperatorem.Projekt rozmieszczenia kanałów mojego wykonawstwa poniżej:

 

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

 

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

 

I tak jak Liwko napisał,to jest temat dla NIE dla węgla w nowych domach bo syfiasty i bo drogi a źródłami ciepła alternatywnymi mogą być prąd,pompy ciepła,jak kogoś stać to gaz ziemny(prodyucenci do wyboru) i nikt nie pisze o konkretnej firmie i nikt nic i nikogo nie reklamuje.

 

Zresztą byłeś modem i wiesz jak wyglądają posty te "właściwe" i wiesz,że szybciutko zostaje wyłapywana przez userów i jest zgłaszana.

 

P.S.

Tyle zakładałem,że wydam na ogrzewanie i cwu grzejąc bez węgla tylko prądem jeszcze na długo przed budową ;)

Koszt pełnego c.o+cwu to tylko 3tys.zł (warto wytłuścić )

 

A taką ciekawostkę też znalazłem(fajnie tak poszperać jak to było kilka lat temu,też przezd budową):

PCi spokojnie wystarczy do ogrzania domu,uważam,że jest to dobra sprawa ale narazie za droga.Jeśli będą kiedykolwiek jakieś dopłaty do PCi to sobie zapodam,narazie będę jechał prądzie z COP1 ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...