Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Sens generalnie jest taki, że twierdzicie, że nie stać was na pompę ciepła, a jak policzysz te dodatkowe 10m2 x 2tys (koszt ich budowy), których przy pompie zupełnie nie potrzebujesz to wyjdzie Ci, że pompę masz w cenie ekogroszka lub taniej. Taki jest sens:yes: Ale myśleć trzeba przed, a nie po. Nie przejmuj się ja tez nie pomyślałem:), dlatego za pompę zapłaciłem drogo, albo i bardzo drogo (pompa + ekogroszek + kotłownia + komin +2x instalacja:)) - na szczęście było mnie stać;)

 

Za chwilę to się okaże, że kotłownie mają po 50m...

co za ludzie....

 

Wkleje fotke, choć twierdzę,że to guzik da, bo pompiarze wiedzą swoje

 

Oto to wiele miejsca potrzebne na kocioł, całe 112cm, baaa otwierają się drzwiczki, wyjmowana jest szuflada na popiół, jest dostep do przyłączy wodnych.

Skam-P 12kW kotlownia 113cm.jpg

No ale przecież się nie da, bo tak kilku pompiarzy twierdzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale paru funkcji uzytkowych taka węglowa kotłownia spełniać raczej nie będzie.

Wiec trzeba znalezc inne pomieszczenie, które przejmie te funkcje. Czyli dodatkowe metry.

 

Alez oczywiscie. Do spelniania innych funkcji mam inne pomieszczenia;)

Budujemy domy zamiast mieszkac w blokach, bo chcemy miec wiecej przestrzeni, ogrod itd...Jednemu wystarczy domek 80m2, a inny na 200 nie zmiesci wszystkiego. Kazdy buduje pod swoje oczekiwania i mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom Twój stoi na zawilgoconym terenie (?) nigdy w takim wypadku nie należy rezygnować z grawitacyjnej wentylacji, a w szczególności w pomieszczeniach z większą wilgotnością - nawet chwilową. Należy nawet rezygnować z odzysku ciepła dla bezpieczeństwa całej budowli.

 

Nie postawilam domu na bagnach, po prostu mam wysoki poziom wod gruntowych, wiec lepiej bylo zdecydowac sie na dom bez piwnicy.

Od kiedy to wentylacja grawitacyjna jest lepsza od mechanicznej, szczegolnie w nowym szczelnym budownictwie???

 

Należy nawet rezygnować z odzysku ciepła dla bezpieczeństwa całej budowli.

 

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest ta porzadna izolacja ?

 

Za 25 lat ta "porządna" izolacja będzie budzila usmiech politowania, a byc może i przymus dostosowania jej do obowiazujących wtedy norm (przy zmianie właściciela)

 

skoro moja będzie budziłą śmiech to Twoja tak samo - ale wtedy ja już będę po wymianie źródła ciepła ;)

 

podłoga styropian chyba 20 cm, ściany 15, 1 ściana 20, dach 25 - to chyba tak "klasycznie" ;)

to tyle co pamiętam - na więcej szczegółach się nie znam - ale raczej nikt nie przeliczał "gdzie zaoszczędzić" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oto to wiele miejsca potrzebne na kocioł, całe 112cm, baaa otwierają się drzwiczki, wyjmowana jest szuflada na popiół, jest dostep do przyłączy wodnych.

[ATTACH=CONFIG]253111[/ATTACH]

No ale przecież się nie da, bo tak kilku pompiarzy twierdzi....

 

Jarecki zapomniałeś dodać i pokazać na focie, że w okół pieca musi być syf i sadza jak u Artura na oknach :lol2:

nie przegadasz...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wątek to śmiać mi sie chce !! Tytuł tego wątku powinien brzmieć !!! Strzyżenie Baranów na FM widzicie gdzieś tu temat wątku???? '' Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domach'' tytuł czyni cuda.... jest tylko nieudolne usiłowanie pokazania jakie to super hiper rozwiąznie ekonomiczne jest posiadanie PC ... wszystko inne jest Beeee... odnośnie miejsca na kotłownie....bardzo fajne miejsce na np podręczny warsztacik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarecki a opal gdzie trzymasz?

 

Ja trzymam w kotłowni, bo jak pisałem wcześniej ja mam stary dom, duża kotłownię a w niej miejsce na nieco więcej rzeczy.....

 

To był tylko przykład od użytkownika kotła,że kotłownie nie muszą mieć gigantycznych rozmiarów jak się niektórym wydaje.

Jakbyś ze spokojem poczytał Kaszpira, który ma starszą wersję kotła z mniejszym koszem zasypowym to byś widział,że teraz na 24h wychodziło mu ok. 7kg (a zdaje się,że ostatnio na dzień czy dwa zakręcił podłogówkę, to wychodziło cos lekko >3kg), powiedzmy,że średnio musi zasypać kosz co jakieś 10-14dni w zależności od pogody. Pisał zresztą o tym co, kiedy oraz jak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro moja będzie budziłą śmiech to Twoja tak samo - ale wtedy ja już będę po wymianie źródła ciepła ;)

 

podłoga styropian chyba 20 cm, ściany 15, 1 ściana 20, dach 25 - to chyba tak "klasycznie" ;)

to tyle co pamiętam - na więcej szczegółach się nie znam - ale raczej nikt nie przeliczał "gdzie zaoszczędzić" ;)

 

No to teraz jest ledwie zadawalająco, za 10 lat bedzie słabo, a za 25...

W każdym razie sprzedać bedzie trudno, już nie mówiąc, ze "z zyskiem"

Mam nadzieję, że nie wymienisz kotla na kocioł...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wątek to śmiać mi sie chce !! Tytuł tego wątku powinien brzmieć !!! Strzyżenie Baranów na FM widzicie gdzieś tu temat wątku???? '' Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domach'' tytuł czyni cuda.... jest tylko nieudolne usiłowanie pokazania jakie to super hiper rozwiąznie ekonomiczne jest posiadanie PC ... wszystko inne jest Beeee... odnośnie miejsca na kotłownie....bardzo fajne miejsce na np podręczny warsztacik...

 

zamiast PC można mieć gaz (z butli lub gazociągu) albo grzałkę czy kable. można też klimatyzator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro projektanci tej wiedzy nie mają to dlaczego oczekujecie że ma tą wiedzę szary obywatel?

 

zmieniajcie podejście projektantów a nie inwestorów

inwestor może zna się na geologii albo ginekologii - na budowlance nie musi

nie miejcie więc pretensji do niego ale do tych co go w szambo pakują

 

I dlatego powinien być zakaz. Szybko by się w tym momencie wszyscy przestawili na myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nie w tym wątku !!! :))))

Trzeba być ślepym albo czytać bezrozumnie...

Bufor z grzałką czy Kospel to nie pompa ciepła także coś słabo podczytujesz forum...

gdybyś zdecydował się na system grzewczy na prąd urządzenie grzewcze to koszt tylko 2,5-3tys.zł i oszczędzasz sporo kasy tym samym na konieczności postawienia komina,oszczędzasz na różnicy w koszcie zakupu kotła,nie musisz martwić się czy budować dodatkowego pomieszczenia na pralnio-suszarnie i nie musisz myśleć czy dobudować pomieszczenia gdzie będziesz skladowal paliwo.Oszczędności na inwestycji z tego tytułu liczę na ok.20tys.zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Juz przy wyborze projektu bylo wiadomo, ze kotlownia jest za mala na skladowanie opalu. No ale to chyba kazdy widzi wybierajac projekt. My planowalismy trzymac opal w garazu, a ze ostatecznie zdecydowalismy sie na pompe, wiec juz nie musimy zawracac sobie tym glowy:)

 

Czyli najpierw wybraliście projekt, a dopiero później przyszła zmiana z kotła na PC. Błąd. Gdybyście poszukali podobnego projektu mniejszego o kilka m2 mielibyście ten sam komfort i trochę grosza w kieszeni.

m2 wyrzucone w błoto czy jako że są wolne przeznaczysz je na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę to się okaże, że kotłownie mają po 50m...

co za ludzie....

 

Wkleje fotke, choć twierdzę,że to guzik da, bo pompiarze wiedzą swoje

 

Oto to wiele miejsca potrzebne na kocioł, całe 112cm, baaa otwierają się drzwiczki, wyjmowana jest szuflada na popiół, jest dostep do przyłączy wodnych.

[ATTACH=CONFIG]253111[/ATTACH]

No ale przecież się nie da, bo tak kilku pompiarzy twierdzi....

 

Jaką masz odległość między drzwiczkami kotła a przeciwległą ścianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz odległość między drzwiczkami kotła a przeciwległą ścianą?

 

Taką,że na oścież otwierają się drzwiczki i w całości wysuwa się pojemnik z popiołem w dodatku bez problemu idzie wsadzić narzędzie i przegarnąć.

Z boku jest dojście do przyłączy wodnych, komina, wyczystki kominowej

 

Wiem, wiem, padają mity o brudnej kotłowni, padają mity o "hangarach" i czegoś trzeba się czepić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...