Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72

I następna ciekawostka,tym razem post poniżej napisał posiadacz "najwspanialszego" kotła na ekogroszek czyli RBR...

Co do twojego grzania prądem to uwzględnij tez brak konieczności budowania 15m2 na kotłownię. To jest kilkadziesiąt tysięcy zł.

A ja mu odpowiedziałem,także jeszcze przed budową:

Z uwagi na "czystą" kotłownię,na 7m2 będzie "kotłownia" jak i pralnia z suszarnią,także tu jest także ten plus braku dodatkowego pomieszczenia :)

 

Także zamiast oskarżać może warto czasami wysłuchać i nauczyć się paru rzeczy ?

Tym bardziej,że temat jest dla nowych inwestorów budujących nowe domy a dyskusje prowadzą posiadacze starych domów i sprzedawcy związani z biznesem węglowym.

Chyba,że jak wspominałem,adwersarzom nie zależy na inwestorach tylko na własnej kasie traconej przez ten wątek,przez uświadamianie nowych nie świadomych inwestorów...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Arturo72 przy tym uświadamianiu tak przez przypadek wszedłeś w interes pompowy jako wiceprezes tak?:) Wiesz już szybciej Liwko mnie uświadomi co do kredytów niż Ty swoim działaniem na tym forum. Jak ktoś dłuższy czas czyta to forum i Twoje krętactwa, to sobie wyrobi zdanie.

Było,minęło,straciłem kupę kasy i nerwów,moja naiwność i tyle.

Za błędy i głupotę się płaci...

I nic nikomu nie wciskałem ani nie kręciłem,poglądów także nie zmieniłem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 przy tym uświadamianiu tak przez przypadek wszedłeś w interes pompowy jako wiceprezes tak?:) Wiesz już szybciej Liwko mnie uświadomi co do kredytów niż Ty swoim działaniem na tym forum. Jak ktoś dłuższy czas czyta to forum i Twoje krętactwa, to sobie wyrobi zdanie.

 

 

Wiesz, jak ktos straci robotę, to się i brzytwy chwyci, nawet, jeśli ją podaje miki121 :)

To akurat na zdrowie Arturo nie wyszło, ale teraz znowu jest na etaciku, więc o naganianie klientów trudno go oskarżać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak ktos straci robotę, to się i brzytwy chwyci, nawet, jeśli ją podaje miki121 :)

To akurat na zdrowie Arturo nie wyszło, ale teraz znowu jest na etaciku, więc o naganianie klientów trudno go oskarżać

 

Podałem tylko jeden przykład. Nie mówiąc już o wielokrotności kont.Pisaniu że się ma tylko wannę a na zdjęciach prysznic widać. Że się nie budowało komina, a kominek to niby co ma itd.;) Dlatego temu panu uświadamiającemu nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 przy tym uświadamianiu tak przez przypadek wszedłeś w interes pompowy jako wiceprezes tak?:) Wiesz już szybciej Liwko mnie uświadomi co do kredytów niż Ty swoim działaniem na tym forum. Jak ktoś dłuższy czas czyta to forum i Twoje krętactwa, to sobie wyrobi zdanie.

 

Ja sobie zdanie wyrobiłem. :yes:

Węgiel to nie dość że syf, to jeszcze droga instalacja (piec,komin, dedykowane pomieszczenie, obsługa)

Są lepsze rozwiązania, a już na pewno do nowo budowanych domów.

Zaraz odezwą się węglowi fundamentaliści.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Podałem tylko jeden przykład. Nie mówiąc już o wielokrotności kont.Pisaniu że się ma tylko wannę a na zdjęciach prysznic widać. Że się nie budowało komina, a kominek to niby co ma itd.;) Dlatego temu panu uświadamiającemu nie wierzę.

Przeinaczasz,prysznic jako taki mam tylko w pralnio-suszarni czyli pomieszczeniu typowo gospodarczym i do typowo gospodarczych celów służy i tam raczej porannych czy wieczornych kąpieli się nie uskutecznia,kabiny prysznicowej w łazience nie mam,tak samo jak przez 42 lata nie miałem w mieszkaniu,z komina zrezygnowałem czyli wykasowałem go z projektu w "pomieszczeniu wydzielonym na kocioł" czyli 2 kominy - 1 komin = 1komin no chyba,że dla Ciebie 2-1=2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdanie wyrobiłem. :yes:

Węgiel to nie dość że syf, to jeszcze droga instalacja (piec,komin, dedykowane pomieszczenie, obsługa)

Są lepsze rozwiązania, a już na pewno do nowo budowanych domów.

Zaraz odezwą się węglowi fundamentaliści.:mad:

 

Ja sobie też wyrobiłem zdanie o zakładającym ten temat. Nie chodzi mi akurat o treść tego tematu , bo też jestem za tym żeby nie ogrzewać nowych domów węglem, jak do tej pory.. Chociaż nigdy nic nie wiadomo jak jeszcze może być i jakie technologie powstaną do wykorzystania węgla.:)

 

Przeinaczasz,prysznic jako taki mam tylko w pralnio-suszarni czyli pomieszczeniu typowo gospodarczym i do typowo gospodarczych celów służy i tam raczej porannych czy wieczornych kąpieli się nie uskutecznia,kabiny prysznicowej w łazience nie mam,tak samo jak przez 42 lata nie miałem w mieszkaniu,z komina zrezygnowałem czyli wykasowałem go z projektu w "pomieszczeniu wydzielonym na kocioł" czyli 2 kominy - 1 komin = 1komin no chyba,że dla Ciebie 2-1=2 ?

 

Prysznic jest prysznicem , obojętnie gdzie on jest. Kolego ilu ludzi ma i może mieć jeden komin do kotła lub kotłów albo kominka. Mylisz chłopie kanały kominowe z kominem..

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak ktos straci robotę, to się i brzytwy chwyci, nawet, jeśli ją podaje miki121 :)

To akurat na zdrowie Arturo nie wyszło, ale teraz znowu jest na etaciku

No widać, widać, ma chłopnina zapierdziel że no, od rana do północka na forum :)

Artur staraj się bardziej bo znowu dzisiaj rozmawiałem z młoda dziewczyną z Krapkowic i jakoś nie mogę ją od wungla odciągnąć.

100m2 nowy domek, 15 grafitu na ścianach, 3 dychy porządnej wełny w dachu, 3 szybowe okna a ona węgiel i węgiel :)

Mówię to choć gaz, niema, to mówię pompa, zaś za droga bo najlepszą ofertę coś za 24 klocki dostała.

Prosiłem żeby sprawę przemyślała jeszcze żeby ją wyciągnąć z ciemnej strony księżyca.

Czyta forum, może to przeczyta i jakoś damy radę, wspieraj mnie dzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Artur staraj się bardziej bo znowu dzisiaj rozmawiałem z młoda dziewczyną z Krapkowic i jakoś nie mogę ją od wungla odciągnąć.

100m2 nowy domek, 15 grafitu na ścianach, 3 dychy porządnej wełny w dachu, 3 szybowe okna a ona węgiel i węgiel :)

Mówię to choć gaz, niema, to mówię pompa, zaś za droga bo najlepszą ofertę coś za 24 klocki dostała.

Prosiłem żeby sprawę przemyślała jeszcze żeby ją wyciągnąć z ciemnej strony księżyca.

Czyta forum, może to przeczyta i jakoś damy radę, wspieraj mnie dzielnie.

Możesz jej ode mnie powiedzieć,że się sfrajerowała na maksa bo kilkanascie tys.zl wywaliła bezsensownie na "wydzielone miejsce na kocioł" raczej z kominem zamiast zrobić OZC przed budową i grzać te 100m2 prądem,no chyba,że jest tak bogata,że nie szkoda jej zmarnowanego miejsca w tak małym domu i obok postawi większy dom.

I dla nowych inwestorów,żeby budowali z głową jest ten watek.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Prysznic jest prysznicem , obojętnie gdzie on jest. Kolego ilu ludzi ma i może mieć jeden komin do kotła lub kotłów albo kominka. Mylisz chłopie kanały kominowe z kominem..

Sorki,ja nie jestem rybniczanin,żeby w misce czy w pralni się myć...

 

Czy Ty rozumiesz ?

Gdybym palił ekogroszkiem miałbym 2 kominy w domu,teraz mam 1 komin w domu.

Ile jest 2-1 ???

Oszczedziłem kasę na jednym kominie czy nie oszczedziłem kasy ?

I nic nie mylę,kupiłem komin do kominka 7,2m firmy pekabet za 1,5tys.zł,gdybym miał ekogroszek musiałbym kupić drugi komin 7,2m firmy pekabet za 1,5tys.zł

Obrobienie jednego z postawieniem kosztowało ok.2tys.zł,obrobienie drugiego kosztowłaoby tyle samo.

Ile kasy zaoszczędziłem ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jej ode mnie powiedzieć,że się sfrajerowała na maksa bo kilkanascie tys.zl wywaliła bezsensownie na "wydzielone miejsce na kocioł" raczej z kominem zamiast zrobić OZC przed budową i grzać te 100m2 prądem,no chyba,że jest tak bogata,że nie szkoda jej zmarnowanego miejsca w tak małym domu i obok postawi większy dom.

I dla nowych inwestorów,żeby budowali z głową jest ten watek.

Artur, dlaczego od razu sfrajerowała ?

Jeszcze wszystko przed nią, jeszcze budują.

Komin ? no przecież gdzie sobie kominek podłączy ?

Ty to też dobry jednak jesteś, sam masz a drugiemu odradzasz, ech.

To jak to jest z tymi frajerami ?

No jak taki nowy inwestor to przeczyta to ma ubaw po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,ja nie jestem rybniczanin,żeby w misce czy w pralni się myć...

Czy Ty rozumiesz ?

Gdybym palił ekogroszkiem miałbym 2 kominy w domu,teraz mam 1komin w domu.

 

No nie jesteś bo ja mam dwie łazienki i pralnie (6mx4m) którą zaadoptowałem z budynku gospodarczego przyklejonego do domu. Czyli mam dwie wanny i dwa prysznice. Żebyś wiedział że najlepiej lubię sie w pralni myć bo tam mam dużą wannę i dużą kabinę No jak taki projekt wybierałeś drogi do budowy to miałeś dwa kominy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur, dlaczego od razu sfrajerowała ?

Jeszcze wszystko przed nią, jeszcze budują.

Komin ? no przecież gdzie sobie kominek podłączy ?

Ty to też dobry jednak jesteś, sam masz a drugiemu odradzasz, ech.

To jak to jest z tymi frajerami ?

No jak taki nowy inwestor to przeczyta to ma ubaw po pachy.

To więc poleć jej ten wątek i całe forum.

Wspomnij jej o OZC,o zapotrzebowaniu domu na ciepło,o obciążeniu cieplnym domu,nie pozwól żeby się sfrajerowała i wydała bezsensownie kilkanaście tys.zł na "wydzielone miejsce na kocioł",tym bardziej w domu 100m2 gdzie "wydzielone miejsce na kocioł" zajmie 10% powierzchni.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więc poleć jej ten wątek i całe forum.

Wspomnij jej o OZC,o zapotrzebowaniu domu na ciepło,o obciążeniu cieplnym domu,nie pozwól żeby się sfrajerowała i wydała bezsensownie kilkanaście tys.zł na "wydzielone miejsce na kocioł"

Nie zrobisz tego.

Już jej to zrobiłem jak zwykle oczywiście na "oko" :)

Tak sobie walnąłem z 3 do 4 kW żeby nie brakło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Już jej to zrobiłem jak zwykle oczywiście na "oko" :)

Tak sobie walnąłem z 3 do 4 kW żeby nie brakło :)

Ale Ty nie masz zielonego pojęcia o tym co to jest zapotrzebowanie domu na ciepło czy obciążenie cieplne to jak mogłeś to "zrobić" ?

Zrobiłeś,ale krzywdę dziewczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, moje oko jeszcze mnie nie zawiodło :)

Nikomu jeszcze krzywdy nie zrobiłem.

Wiesz u nas w opolskim to wszyscy dobrzy fachowcy w fatherlandzie pracują a Ci miejscowi to pewnie trochę baboli w ociepleniu walną.

Dobra Artur, mi nie płacą za pisanie po forum i rano muszę do roboty zasuwać.

Bywaj i edukuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Eee tam, moje oko jeszcze mnie nie zawiodło :)

Nikomu jeszcze krzywdy nie zrobiłem.

Wiesz u nas w opolskim to wszyscy dobrzy fachowcy w fatherlandzie pracują a Ci miejscowi to pewnie trochę baboli w ociepleniu walną.

Dobra Artur, mi nie płacą za pisanie po forum i rano muszę do roboty zasuwać.

Bywaj i edukuj.

No to teraz zadam Ci pytanie odwrotne do tematu watku.

Ciekawy jestem odpowiedzi.

Dlaczego uważasz w domu tej dziewczyny ekogroszek będzie opłacalną inwestycją ?

I jeszcze jedno pytanie.

Dlaczego uważasz,że w domu ok.150m2 budowanym dzisiaj lub jutro ekogroszek będzie opłacalną inwestycją ?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...