Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

A ciekawe, ciekawe. Jakąż też szacowną uczelnię zaszczycił kolega umieszczeniem w niej swojej osoby? Z tych odzwierzęcych skojarzeń wynikałoby że coś jakby - zootechnik? Z drugiej jednak strony patrząc - pieprzyć się lubi na brudno ( no bo skoro 30 lat z węglem się pieprzył ... ). Inseminator może?

 

Może propagator szuwaksu z Prudnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tesel Ty skubańcu, konkurencję mi robisz ? :)

Tu wszyscy którzy palą węglem to sprzedawcy węgla i kotłów węglowych, hehe.

Nie chodzi mi co,kto pali( za wyjątkiem ziół :D)

Rozbieramy na czynniki zdanie Jeden woli córkę,drugi teściową .I z tego się śmieję.A raczej z tego co,kto z tego zdania zrozumiał.

Logika niektórych mnie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak każdy z was przeczytał tytuł tego posta i zaczął pisać na temat. Dawno mnie tu nie było, a po powrocie widzę że tam gdzie szanowna dwójka pompiarzy się pojawia tam niezmiennie zaczyna tworzyć się syf... no kuźwa panowie ile jeszcze?

 

Zakabluj, to przecież umiecie robić najlepiej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A może by tak każdy z was przeczytał tytuł tego posta i zaczął pisać na temat. Dawno mnie tu nie było, a po powrocie widzę że tam gdzie szanowna dwójka pompiarzy się pojawia tam niezmiennie zaczyna tworzyć się syf... no kuźwa panowie ile jeszcze?

Proszę:

Ja też nie jestem przeciwnikiem ekogroszku, na początku jak zaczynałem planować budowę też myślałem o kotle stało palnym. Później coraz więcej czytając zauważyłem że dla małego domu o w miarę dobrym ociepleniu po prostu się nie opłaca. Gdybym budował dom 200m2, o trochę gorszym ociepleniu to nie wiem czy bym się nie zdecydował na ekogroszek, chociaż może bardziej pompa ciepła gruntowa bo już różnica niewielka a bezobsługowość to dla mnie ważna rzecz. Żony nie będę obarczał dokładaniem do pieca i noszeniem opału a jak pisałem przez pracę więcej mnie w domu nie ma niż jestem.

 

Po prostu trzeba wszystko przekalkulować PRZED budową a nie postawić komin, kotłownię 15m2, skład opału koło domu i udowadniać wszystkim wokoło że przecież ekogroszek wychodzi taniej bo to już mam i tamto też, tak piję do zwolenników ekogroszku. Tak samo kable moim zdaniem nigdy nie wyjdą taniej w dłuższej perspektywie czasu niż jakakolwiek pompa ciepła więc w drugą stronę nie ma co przeginać, tu też piję do zwolenników z kolei kabli. A co będzie w przyszłości to wróżenie z fusów ale jakieś założenia na podstawie ostatnich lat można przyjąć. Sprawdzą się one bardziej lub mniej.

 

Kalkulować, kalkulować i jeszcze raz kalkulować. A jak ktoś nie poradzi sobie z tym to są ludzie co za opłatą to zrobią a zapłata, w ciągu wielu lat grzania droższym nośnikiem się 30 razy zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

I jeszcze:

Mówienie że kotłownia jest już w projekcie to jak mówienie że skoro projekt ma garaż to go budujemy. Po to się adaptuje i wybiera projekt żeby wybrać coś dopasowanego do siebie. Dla mnie upierdliwość palenia w piecu z ekogrochem warta jest 500zł rocznie w stosunku do źródła bezobsługowego dla kogoś innego to przyjemność, nie neguję tego

 

I tego nie pisze jeden z dwóch czy z kilku pompiarzy tylko inwestor,który buduje i zastanawiał się nad systemem grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze zapytam - jakiż to bufor z grzałką kupiłeś za 1500 pln? Jakiej pojemności i jaka moc grzałki? Rozsądny bufor 1000 litrów ( to się tak mniej więcej liczy - około 10 litrów na metr powierzchni domu ) z dobrą izolacją i konkretną grzałką?

 

to się tak nie liczy, bo to zależy od domu. może jeszcze zaproponuj moc kotła 1 kW na każde 10 m2. u mnie bufor 1000 L się nie opłaci mam ciężki i zaizolowany dom, grzane 123 m2, bufor 200 L z izolacją Galmeta głównie po to, żeby mieć komfortową temperaturę od godz. 18 do 22, grzałka 6 kW też od Galmeta. zaraz napiszesz, że mały bufor i kiepska grzałka, ale możesz przy okazji wyjaśnić po co mi więcej. chcesz namiary na sprzedawcę? bufor mam zamiast kotła elektrycznego, bo mogę uzyskać lepszy komfort w podobnej cenie.

 

przy okazji - żeby było uczciwie to powinieneś napisać sobie w stopce, że sprzedajesz węgiel. teraz jesteś jak niegdyś Arturo, który miał udawać zadowolonego użytkownika. to że gdzieś tam o tej sprzedaży wspominasz nie robi różnicy, bo ludzie nie zaglądają na Twój profil ani nie czytają wszystkich Twoich postów. albo dodawaj info do każdego posta, że sprzedajesz węgiel. a w ogóle najuczciwszym rozwiązaniem byłby profil płatny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę polemizował z tym co piszesz o sytuacji mojej i Arturo 72 Wii Wskazówki Bis - bo to albo oczywista manipulacja albo świadczy o konieczności intensywniejszego zażywania gimnastyki intelektualnej. Skupmy się na tym buforze. Jaką pojemność wodną ma Twoja instalacja? To podłogówki? Do jakiej temperatury zamierzasz grzać bufor ( zakładam że zamierzasz się z grzaniem zmieścić w taniej taryfie )? I w końcu - jak będziesz grzał CWU?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak każdy z was przeczytał tytuł tego posta i zaczął pisać na temat. Dawno mnie tu nie było, a po powrocie widzę że tam gdzie szanowna dwójka pompiarzy się pojawia tam niezmiennie zaczyna tworzyć się syf... no kuźwa panowie ile jeszcze?

 

faktycznie pompiarze to wredoty- bez ich kosztów świat byłby kolorowszy i piękniejszy

a ekogroszki autentycznie żyliby w przekonaniu że jest super iak u muńka w piosence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...