Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość TwojPan
No właśnie jest to błędne przekonanie,że dom energooszczędny to drogi czy pompy ciepła drogie,błędne bo wciskanie przez niektórych dla mało świadomych inwestorów,nie mających pojęcia o budowie.

Większość tutaj na forum i "jadących" z koksem ze śmierdzieli wydała na budowę o wiele więcej kasy niż np. ja mający dom energooszczędny z pompą ciepła.

A więc po co i dla kogo te "kogo stać" ?

Dla zaścianka nie umiejącego liczyć ?

 

Było wyliczone,nie raz w tym temacie,że śmierdziel z kominem i kotłownią jest w koszcie pompy ciepła a śmierdziel z kominem i kotłownią jest znacznie droższy niż bufor czy kospel/elterm a więc dlaczego w nowych domach dalej śmierdziele są ?

Brak śmiadomości inwestorów i opieranie się na zacofanych instalatorach a wystarczyło pomyśleć....

Wiesz co,darowałbyś sobie ten śmierdzący język i cięte chamskie uwagi-może miałbyś więcej klientów.Robicie uświadamianie Made in Poland,nie z powodu samej chęci uświadamiania,ale z chęci załadowania kapuchy do swego wora.Podobna polityka jest tu wszędzie,kup ode mnie, a masz pomoc 25h /doba.Gdzie tu bezinteresowność,co?

 

Twój "energooszczędny' kurnik ,nie łapie się ani na dom energooszczędny,a tym bardziej na pasywny-w tym ostatnim z oknami jak w "pierdlu" -chyba nie wielu chciało by zamieszkać.Za kilka lat będą takie normy,że okaże się ,że mieszkasz w domu nie-energooszczędnym.Nie po to ludkowie szukają ładnej działki,by zerkać przez okienka jak przez pierdlowe lipko na podwórko.Może ktoś lubi szklane ściany z ładnym widokiem,i nie kalkulują mu się takie wyczyny.Pomyślałeś raz o tym,Waść?

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Nie róbcie tylko "kina' z ludzi ,smarując po 7k postów ,że siedzicie tutaj na forum bo lubicie.No bez jaj Panowie!!!!

Oto mój jeden z pierwszych postów na forum sprzed kilku lat:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776382&viewfull=1#post4776382

Co widzisz ? Pusto.

A to mój któryśtysięczny:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=6126510&viewfull=1#post6126510

Co widzisz ?

Jest różnica ?

 

Budowałem,uczyłem się budować z forum i dzięki forum wybudowałem tak a nie inaczej a jak inni słuchali jedynie kitów to mają i kotłownie i syf w kotłowni także pretensje tylko do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest to błędne przekonanie,że dom energooszczędny to drogi czy pompy ciepła drogie,błędne bo wciskanie przez niektórych dla mało świadomych inwestorów,nie mających pojęcia o budowie.

Większość tutaj na forum i "jadących" z koksem ze śmierdzieli wydała na budowę o wiele więcej kasy niż np. ja mający dom energooszczędny z pompą ciepła(300tys.zł)

A więc po co i dla kogo te "kogo stać" ?

Dla zaścianka nie umiejącego liczyć ?

 

Było wyliczone,nie raz w tym temacie,że śmierdziel z kominem i kotłownią jest w koszcie pompy ciepła a śmierdziel z kominem i kotłownią jest znacznie droższy niż bufor czy kospel/elterm a więc dlaczego w nowych domach dalej śmierdziele są ?

Brak śmiadomości inwestorów i opieranie się na zacofanych instalatorach a wystarczyło pomyśleć....

Dlaczego ekogroszki nie brali pod uwagę ogrzewania prądem przed budową domu ??

 

Jasne tanio jak barszcz.... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210427-Dziękuję-NFOŚ-rezygnuję-dofinansowania-Wyliczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gdzie tu bezinteresowność,co?

Okna jak montowałeś u siebie ? Jak na ekogroszka przystało ? U mnie za darmo w dzienniku masz pokazane jak za darmo jak można wysunąć kilka cm w warstwę ocieplenia.

Jaką masz wentylację ? Jak na ekogroszka przystało czyli grawitacyjną ? U mnie w dzienniku za darmo masz pokazane jak samemu bez robocizny można wykonać WM z reku.

Masz tradycyjne fundamenty ? U mnie w dzienniku za darmo masz pokazane jak można tanim kosztem zrobić fundament z wyeliminowaniem mostków termicznych.

Masz kotłownie jak przystało na ekogroszka ? U mnie w dzienniku za darmo masz pokazane jak powinna wyglądać "pralnio-suszarnia" zamiast kotłowni.

Jak kleiłeś izolację,jak na ekogroszka przystało na placki ? U mnie za darmo masz pokazane,że taki system klejenia jest błędem.

Czemu nie wykonałeś GWC podczas budowy w swoim domu ? U mnie w dzienniku masz pokazane,że wystarczy pomyśleć i mamy GWC niskim nakładem i to pod domem.

Jeszcze ?

To wszystko bezinteresownie,bo forum uczy i podpowiada jak poprawnie budować ale jak ktoś to leje z góry na dół to ma i śmierdziela w domu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

 

Budowałem,uczyłem się budować z forum i dzięki forum wybudowałem tak a nie inaczej...

 

A widzisz,i to był błąd.Gdybyś budował z "odpowiednią głową" typu architekt+Twoja wizja-wybudowałbyś dom.Dzięki temu forum,masz co masz.To forum jest od ....... a nie od budowania.Jesteś tu tak często,nie zauważyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Okna jak montowałeś u siebie ? Jak na ekogroszka przystało ? U mnie za darmo w dzienniku masz pokazane jak za darmo jak można wysunąć kilka cm w warstwę ocieplenia.

Jaką masz wentylację ? Jak na ekogroszka przystało czyli grawitacyjną ? U mnie w dzienniku za darmo masz pokazane jak samemu bez robocizny można wykonać WM z reku.

Masz tradycyjne fundamenty ? U mnie w dzienniku za darmo masz pokazane jak można tanim kosztem zrobić fundament z wyeliminowaniem mostków termicznych.

Masz kotłownie jak przystało na ekogroszka ? U mnie w dzienniku za darmo masz pokazane jak powinna wyglądać "pralnio-suszarnia" zamiast kotłowni.

Jak kleiłeś izolację,jak na ekogroszka przystało na placki ? U mnie za darmo masz pokazane,że taki system klejenia jest błędem.

Czemu nie wykonałeś GWC podczas budowy w swoim domu ? U mnie w dzienniku masz pokazane,że wystarczy pomyśleć i mamy GWC niskim nakładem i to pod domem.

Jeszcze ?

To wszystko bezinteresownie,bo forum uczy i podpowiada jak poprawnie budować ale jak ktoś to leje z góry na dół to ma i śmierdziela w domu.

 

Facet,zrozum.

Nie zaufałbym nikomu kto nie ma wykształcenia w tym kierunku.Takie poradniki,mogą być o wybudowaniu budy dla psa-i tak bym nie skorzystał.Sorry.

 

Bez GWC,zaśmierdziałego-tez się da żyć.Bez rekuperatora -też.I bez Twoich darmowych rad też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Chyba nie doczytałeś:

Oto wyliczenia braku zasadności starania się o dofinansowanie.

Różnica 3000 zł ( budując bez dofinansowania nie muszę robić projektów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Bez GWC,zaśmierdziałego-tez się da żyć.Bez rekuperatora -też.I bez Twoich darmowych rad też.

Wież mi,że bez syfu w domu z węgla i bez i śmierdziela nie tylko da się żyć ale i trzeba żyć,chyba,że ktoś jest masochistą lub... to pakuje syf pod dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wież mi,że bez syfu w domu z węgla i bez i śmierdziela nie tylko da się żyć ale i trzeba żyć,chyba,że ktoś jest masochistą lub... to pakuje syf pod dach.

Tutaj pełna zgoda.Dawno pisałem,że kotłownia na paliwo stałe w bryle budynku to porażka projektujących.Ale ,jak ktoś lubi?

Uwież,można połączyć przyjemne z pożytecznym.Bez sztywnych wyborów.

Aaaa i ta Twoja stopka o miłości.Daruj,z Twoim jęzorkiem-wypada słabo. Lepszą ,w stylu -Gin chamie jak GWC cię załamie-była by lepsza.Chyba.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i za chwilę grzejniki będą wywalana na śmietnik bo żadne współczesne źródło ciepła nie współpracuje odpowiednio z grzejnikami ściennymi.

Głupi bufor musimy mieć o wiele bardziej pojemniejszy niż do podłogówki.

Jaki sens mają grzejniki ? Jakie zalety ?

Jak żadnych to czemu inwestorzy je stosują ?

Głupota ?

 

Być może dlatego, że działają prawie jak kable TB http://www.budujemydom.pl/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/19015-grzanie-z-przerwami-czy-grzanie-ciagle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę spotkałem się z kumplem ...

 

Wiem że kilka lat temu podłączyli mu gaz i grzeje gazem. Poprzednio palił drewnem (kocioł na drewno) i był zadowolony z kosztów , ale jako że z nimi mieszkają teściowie to teściu robił za palacza ...

Tyle że każdemu z czasem się zawód palacza i kontrola spalania i dokładanie opału co kilka godzin może się znudzić ...

Miał szczęście , bo kocioł zaczął mu się sypać i musiałby kupić nowy , a tutaj mu gaz podłączyli ...

 

Dom ma 170m2 , tyle mi kumpel powiedział. W domach grzejniki , chyba podłogówki nigdzie nie ma.

Ocieplenie nie wiem jak grube , ale wiem że budował z ojcem i nie żałowali kasy , tym bardziej że ojciec był budowlańcem ...

 

Powiedział mi że ostatni sezon był łagodny i płacił tylko 500zł za miesiąc grzania (CO + CWU) , a w tamtym roku rachunek miesięczny był około 700zł .

Poza sezon płaci 200zł za grzanie CWU , no chyba że coś jeszcze grzeje ?

Rodzina 5 osobowa (w tym 1 dziecko)

 

Mi lekko szczęka opadła , bo ja grzeję podobną powierzchnię ale ekogroszkiem + miał i ostatni sezon (ponad 7 miesiecy) kosztował mnie okolo 1500zł ...

 

Tyle że oni baaardzo dobrze zarabiają i dla nich wydatek 4000-5000zł za samo ogrzewanie zapewne nie robi problemu ...

 

Nie wiem , albo dom dziurawy jak sito (ale sami go budowali to specjalnie go dziurawili ;) , albo te "eko" grzanie wcale tak nie jest tanie , albo lubią ciepło i nie chcą siedzieć w 16-18 stopnich i grzać kominkiem dla nastroju ?

 

Co ciekawe mój inny kumpel który ma też gaz , ogrzewa podobną powierzchnię rachunki podawał mi niższe od tego znajomego , ale wcale nie dużo niższe ...

 

Więc co ? Znajomi ciepłolubni , czy domy dziurawe ?

Domy dość nowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział mi że ostatni sezon był łagodny i płacił tylko 500zł za miesiąc grzania (CO + CWU) , a w tamtym roku rachunek miesięczny był około 700zł .

Poza sezon płaci 200zł za grzanie CWU , no chyba że coś jeszcze grzeje ?

Rodzina 5 osobowa (w tym 1 dziecko)

 

Nie dziw się. Przy gazie to najzupełniej normalne. Większość moich znajomych ma domy z gazem i wygląda to podobnie, dlatego dziwi mnie takie zapatrzenie inwestorów w ten surowiec - nie dość że ruski to jeszcze drogi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz ruskich ?

Ja mogę jeść co tydzień. :p

A tak poważnie to znajomi grzeją gazem, płacą tysiaka miesięcznie i są szczęśliwi.

Wcześniej grzali olejem i płacili 1500 zł/m-c, stąd to zadowolenie.

 

Pierogów? Nie lubię:no:

A ludzi? Ani lubię, ani nie lubię - za to widzę co dzieje się w stosunkach politycznych między naszymi krajami i bałbym się, że może to wpływać niekorzystnie na cenę lub dostawę w ogóle surowca, którego tak wielu pożąda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W niedzielę spotkałem się z kumplem ...

 

Wiem że kilka lat temu podłączyli mu gaz i grzeje gazem. Poprzednio palił drewnem (kocioł na drewno) i był zadowolony z kosztów , ale jako że z nimi mieszkają teściowie to teściu robił za palacza ...

Tyle że każdemu z czasem się zawód palacza i kontrola spalania i dokładanie opału co kilka godzin może się znudzić ...

Miał szczęście , bo kocioł zaczął mu się sypać i musiałby kupić nowy , a tutaj mu gaz podłączyli ...

 

Dom ma 170m2 , tyle mi kumpel powiedział. W domach grzejniki , chyba podłogówki nigdzie nie ma.

Ocieplenie nie wiem jak grube , ale wiem że budował z ojcem i nie żałowali kasy , tym bardziej że ojciec był budowlańcem ...

 

Powiedział mi że ostatni sezon był łagodny i płacił tylko 500zł za miesiąc grzania (CO + CWU) , a w tamtym roku rachunek miesięczny był około 700zł .

Poza sezon płaci 200zł za grzanie CWU , no chyba że coś jeszcze grzeje ?

Rodzina 5 osobowa (w tym 1 dziecko)

 

Mi lekko szczęka opadła , bo ja grzeję podobną powierzchnię ale ekogroszkiem + miał i ostatni sezon (ponad 7 miesiecy) kosztował mnie okolo 1500zł ...

 

Tyle że oni baaardzo dobrze zarabiają i dla nich wydatek 4000-5000zł za samo ogrzewanie zapewne nie robi problemu ...

 

Nie wiem , albo dom dziurawy jak sito (ale sami go budowali to specjalnie go dziurawili ;) , albo te "eko" grzanie wcale tak nie jest tanie , albo lubią ciepło i nie chcą siedzieć w 16-18 stopnich i grzać kominkiem dla nastroju ?

 

Co ciekawe mój inny kumpel który ma też gaz , ogrzewa podobną powierzchnię rachunki podawał mi niższe od tego znajomego , ale wcale nie dużo niższe ...

 

Więc co ? Znajomi ciepłolubni , czy domy dziurawe ?

Domy dość nowe ...

Ile dom potrzebuje energii do ogrzania tyle zuzyje i tyle trzeba za nią zapłacić w cenie jednostki medium grzewczego.Widzę,że nie do wszystkich dociera,że im mniej będzie potrzebował tej energii tym mniej zapłacimy za ogrzewanie.

To że dom budował budowlaniec to nie znaczy,że wybudował dobrze,Tobie "super fachman" w nowym domu proponował 10 czy 12m izolacji na ścianę a w prawie nowym domu,gdzie ktoś nie ma pojęcia i tym sądzę,że było max 10cm to potem nie dziwota,że drogo się płaci za ogrzewanie.

Koszt 1kWh dla poszczególnych źródeł ciepła jest znany także nie widzę problemu w określeniu ile zapłacimy za ogrzewanie grzejac węglem,drewnem,prądem,pompą ciepła,gazem pod warunkiem,że wiemy ile dom potrzebuje energii do ogrzania i dlatego o wyborze źródła ciepła decyduje się przed budową bo wtedy jest najtaniej w inwestycji i w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...