Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

faktycznie przy 5 tyś gazowcy są szczęśliwi- ich durnowaty uśmiech wynika z tego że postawili dom zgodnie z maksymą PANIE BĘDZIE DOBRZE i żyją w niemowlęcej durnowatej nieświadomości

JA WCZORAJ takiemu jednemu facetowi zadowolonemu z 5 tyś przy 140m2 powiedziałem że nieżły wynik - nawet nie miałem ochoty go dobijać swoim zużyciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ich durnowaty uśmiech wynika z tego że postawili dom zgodnie z maksymą PANIE BĘDZIE DOBRZE i żyją w niemowlęcej durnowatej nieświadomości

Uważam że jest to daleko idące uogólnienie. Znajomi są w wieku niemłodym rzekłbym, dotychczas mieszkali w bloku.

Kupili dom już wybudowany bo pasowała im lokalizacja, nie za bardzo wnikali w system grzewczy.

Weź pod uwagę to że nie wszyscy siedzą i czytają forum. Jest także życie poza internetowe.:yes:

Płacili dużo za olej, a że czas pieca olejowego dobiegał końca założyli gaz.

Ot cała filozofia.

To że inni maja drożej nie znaczy że durni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZYJMUJĘ Twoje argumenty z pokorą

czyli dużo do poprawienia ma panstwo w pilnowaniu i propagowaniu energooszczędności

rząd polski pilnuje interesów kopalniano-energetyczno-ruskich interesów

 

natomiast nie cofne słowa DUREŃ -JAK KTOŚ mówi że 30 kwh m2 rok to czary mary drogie przy budowie 150 m2

to tak trudno wybudować 140 m2 i zejść do 30 kwhm2rok?

 

zresztą- jak kupujemy samochód za 50 tyś to interesujemy się kosztami utrzymania

a przed budową otępienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dużo do poprawienia ma panstwo w pilnowaniu i propagowaniu energooszczędności

rząd polski pilnuje interesów kopalniano-energetyczno-ruskich interesów

 

To niestety jest prawda:yes:

A wystarczyłoby zakazać budowania kotłowni węglowych dla inwestorów indywidualnych oraz wybudować nowe, nowoczesne elektrownie węglowe, gdzie ten nasz skarb narodowy byłby przetworzony w sposób efektywny, kontrolowany i korzystny dla państwa jak i jego obywateli. Ale u nas wszystko to prowizorka - tak od wyborów do wyborów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłoby zakazać budowania kotłowni węglowych dla inwestorów indywidualnych oraz wybudować nowe, nowoczesne elektrownie węglowe, gdzie ten nasz skarb narodowy byłby przetworzony w sposób efektywny, kontrolowany i korzystny dla państwa jak i jego obywateli.

 

Zdecydowanie popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZYJMUJĘ Twoje argumenty z pokorą

czyli dużo do poprawienia ma panstwo w pilnowaniu i propagowaniu energooszczędności

rząd polski pilnuje interesów kopalniano-energetyczno-ruskich interesów

 

natomiast nie cofne słowa DUREŃ -JAK KTOŚ mówi że 30 kwh m2 rok to czary mary drogie przy budowie 150 m2

to tak trudno wybudować 140 m2 i zejść do 30 kwhm2rok?

 

zresztą- jak kupujemy samochód za 50 tyś to interesujemy się kosztami utrzymania

a przed budową otępienie?

A co z tymi których Nie stać na super ocieplenie. Musicie rozróżnić stawianie domu po kosztach, za oszczędności życia a budowę domu przez ludzi dobrze zarabiających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi których Nie stać na super ocieplenie. Musicie rozróżnić stawianie domu po kosztach, za oszczędności życia a budowę domu przez ludzi dobrze zarabiających.

 

Masz rację, wszystko trzeba brać pod uwagę. Z tymże, ludzie na prawdę biedni nie budują nowych domów legalnie, tylko lepią z czego popadnie przerabiając jakieś szopki, itp - takich przykładów w mojej okolicy nie brakuje. Oczywiście potem niektórzy to w ten, czy inny sposób zalegalizują, wstawiają śmieciucha i już mamy nowy dom ogrzewany węglem;) To oczywiście na wsi jest bardzo powszechny sposób i raczej dość trudny do opanowania, czy wyeliminowania.

Natomiast mając na myśli dom nowy w pełnym tego słowa znaczeniu myślę o domu wybudowanym w zgodzie z obowiązującymi normami i z PNB - a taki dom już teraz musi posiadać izolację, aby zmieścić się w normie, a w przyszłości będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i racja. Trza się pozbyć śmieciarzy. Wyeliminować dziadów. Get them up against the wall. Or into the ghetto.

 

Wszędzie jak zwykle są dwie strony medalu. Nie wszystko powinno dać się wytłumaczyć biedą - wszak każdy jest kowalem swego losu. Mam takiego sąsiada przez ulicę - pali śmieci (zdjęcia smogu jaki wytwarza wklejałem nawet na forum), nie podłączył się do kanalizacji, bo go nie stać, więc co sobotę szambo wybiera motopompą do rowu (7m od moich okien:() Drzewo przywożą z lasu (nie wnikam czy legalne) i przez całe soboty i niedzielę rżną to piłą motorową, dom to na 1000% samowola budowlana, bo nikt nie wydałby pozwolenia na taką konstrukcje, która się z żadnej strony kupy nie trzyma. Mieszkają tam dwie rodziny - ludzie młodzi! i zdrowi! około 40stki, wiadomo - lubią wypić;) Dlaczego sąsiedztwo powinno akceptować takie zachowanie? z powodu biedy:confused: Biedą można się zawsze podeprzeć, ale trzeba rozrózniać biedę spowodowaną kalectwem, chorobą, itp od takiej spowodowanej pijaństwem i nieróbstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się. Przy gazie to najzupełniej normalne. Większość moich znajomych ma domy z gazem i wygląda to podobnie, dlatego dziwi mnie takie zapatrzenie inwestorów w ten surowiec - nie dość że ruski to jeszcze drogi;)

To dokładnie tak jak z pompą ciepła - nie dość że chińska to jeszcze bardzo droga, hehe.

To tak żeby sobie humor poprawić po upale a drugim trochę go zepsuć :)

A tak na poważnie jest to widoczne zawsze od stycznia do kwietnia, jakieś 95% ludzi którzy kupują podajniki to Ci co grzali gazem i olejem, co jakiś czas jakiś pompiarz się trafia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie tak jak z pompą ciepła - nie dość że chińska to jeszcze bardzo droga, hehe.

To tak żeby sobie humor poprawić po upale a drugim trochę go zepsuć :)

A tak na poważnie jest to widoczne zawsze od stycznia do kwietnia, jakieś 95% ludzi którzy kupują podajniki to Ci co grzali gazem i olejem, co jakiś czas jakiś pompiarz się trafia :)

 

Ja żadnego nie znam, za to w drugą stronę i owszem - choćby siebie:D

A tak żeby sobie humor poprawić to moja "zabawka" również doskonale chłodzi, więc upały mi nie straszne, a Twój kociołek tez tak potrafi:D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jak zwykle są dwie strony medalu. Nie wszystko powinno dać się wytłumaczyć biedą - wszak każdy jest kowalem swego losu. Mam takiego sąsiada przez ulicę - pali śmieci (zdjęcia smogu jaki wytwarza wklejałem nawet na forum), nie podłączył się do kanalizacji, bo go nie stać, więc co sobotę szambo wybiera motopompą do rowu (7m od moich okien:() Drzewo przywożą z lasu (nie wnikam czy legalne) i przez całe soboty i niedzielę rżną to piłą motorową, dom to na 1000% samowola budowlana, bo nikt nie wydałby pozwolenia na taką konstrukcje, która się z żadnej strony kupy nie trzyma. Mieszkają tam dwie rodziny - ludzie młodzi! i zdrowi! około 40stki, wiadomo - lubią wypić;) Dlaczego sąsiedztwo powinno akceptować takie zachowanie? z powodu biedy:confused: Biedą można się zawsze podeprzeć, ale trzeba rozrózniać biedę spowodowaną kalectwem, chorobą, itp od takiej spowodowanej pijaństwem i nieróbstwem.

W życiu na jednego wygranego przypada jeden przegrany :) . Dałeś skrajny przykład.Też mam sąsiadów patologicznych.I akurat ich na stawianie domu nie stać!. Mówię o ludziach którzy pracują ciężko,stawiają dom na raty. Czyli kończymy parter,wprowadzamy się a później z czasem robimy coś na poddaszu. Oni nie dają 20cm styro na ścianę.O rekuperatorze nie słyszeli, o takie rodziny mi chodzi.Nie można wszystkich do jednego worka wrzucać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam juz sie nie odzywac w tym watku, bo mi sie cisnienie podnosi jak czytam;)

 

Nie potraficie (co niektorzy) zrozumiec, ze ludzie maja rozne priorytety, dla jednego wazna wygoda i bezobslugowosc, dla drugiego drozsze wykonczenie domu. Indywidualna sprawa, niech kazdy robi wg wlasnych potrzeb i uznania. Byla juz tu dluga lista "oszczednosci", z czego mozna zrezygnowac, zeby tylko na pompe wystarczylo.... A moze inni nie maja ochoty rezygnowac z pewnych rzeczy i ekogroszek im odpowiada? A moze i rozwazali pompe, ale zapytali w jednej firmie, cena ich "zabila" i doszli do wniosku, ze wola wstawic piec, a reszte kasy wydac na wykonczenie?

Drazni mnie ta krucjata i obrazanie tych, ktorzy zdecydowali sie na ekogroszek, a co najsmieszniejsze, uslyszalam w tym watku, ze ja tez jestem idiotka, bo zamiast pc p-w (jedyna sluszna decyzja, koniecznie firmy P.:p) zdecydowalam sie na pompe gruntowa.

 

Ludzie, opanujcie sie!!! Jaki procent budujacych zaglada na fora budowlane??? Buduja wg projektu i tyle, a jak zajrza na jakies forum to po to, zeby zobaczyc jak ktos budowal wg tego samego projektu, zdjecia obejrzec:P

 

Wiele osob (i instalatorow!!!) nic nie wie na temat pomp, jak dzialaja, koszty itd... Cos tam slyszeli.....

Piec na ekogroszek jest tanim i latwo dostepnym rozwiazaniem i (w co trudno Wam uwierzyc) wiele osob jest zadowolonych. Nie Waszymi rekami te wory nosza, nie Wy macie ten "syf" w domu, nie Wasze drogocenne m2 zajmuja ich kotlownie, wiec dajcie innym zyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o ludziach którzy pracują ciężko,stawiają dom na raty. Czyli kończymy parter,wprowadzamy się a później z czasem robimy coś na poddaszu. Oni nie dają 20cm styro na ścianę.O rekuperatorze nie słyszeli, o takie rodziny mi chodzi.Nie można wszystkich do jednego worka wrzucać .

 

Dokladnie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec na ekogroszek jest tanim i latwo dostepnym rozwiazaniem i (w co trudno Wam uwierzyc) wiele osob jest zadowolonych. Nie Waszymi rekami te wory nosza, nie Wy macie ten "syf" w domu, nie Wasze drogocenne m2 zajmuja ich kotlownie, wiec dajcie innym zyc:)

 

Wszystko to prawda, ale wdychać za to muszą to wszyscy i biedni i bogaci i mądrzy i głupi:( Ja chciałbym wieczorkiem pobiegać w okolicy albo pooddychać świeżym powietrzem podczas spaceru z psem, ale nie jest mi to dane, bo sąsiad chce mieć ładniejsze kafelki i wannę z hydromasażem:( Spojrzałaś na to i z tej strony, czy tylko liczy się moje Ja:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie...ale to dziala w 2 strony.

A wiec z tych 50% wygranych ile % wybiera kopcenie?

 

Potem mozna sie zastanawiac czy tych co zekomo nie stac zawsze buduja dom wedlug min. potrzeb czy wiekszy?

Przykladow i roznorodnosci jest wiele.

 

Moze skupmy sie na tych ktorych stac a wybor wegla jest tylko kwestia priorytetow, moze niewiedzy lub bezmyslnosci.

 

:)

 

A wiec odpowiem za siebie. Dom 160 użytkowej.Ocieplenie to ściany 15cm grafit 0.31,fundament 10cm styrodur,skosy połówka pustaka na to 25cm ocieplenia ,Ostatnia płyta [teraz dopiero,w zimę było mniej] 35cm styropianu.Dach ocieplony 15cm wełny 0,38.Do tego rekuperator,też po zimie założony.

Mam idealne warunki pod pompę ciepła.Ale ceny u nas są zaporowe,mało tego ciężko znaleźć fachowców do poprawnego założenia pieca węglowego nie wspominając o PC.Jak piec na eko padnie to wtedy pomyślę nad alternatywa,nie wcześniej.Czyli liczę ze za około 5-7 lat.

Mam piec o 100% przewymiarowany lecz nie dymi! sąsiedzi nie maja sadzy z mojego komina! I nie ważne czy paliłem miałem,czy jak teraz eko.

Z innej beczki,znam człowieka który ma ogrzewanie gazowe i....pali śmieci na dworze:) .Czyli ktoś jak chce śmieci zawsze spali!! Jeśli nie w domu to koło domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda, ale wdychać za to muszą to wszyscy i biedni i bogaci i mądrzy i głupi:( Ja chciałbym wieczorkiem pobiegać w okolicy albo pooddychać świeżym powietrzem podczas spaceru z psem, ale nie jest mi to dane, bo sąsiad chce mieć ładniejsze kafelki i wannę z hydromasażem:( Spojrzałaś na to i z tej strony, czy tylko liczy się moje Ja:confused:

 

Ale to chyba raczej nie z ekogroszkiem jest problem? Jak miales ekogroszek to widziales kleby dymu ze swojego komina? Smierdzialo?

Problemem sa stare domy, tam w piecach rozne rzeczy laduja, niekoniecznie wegiel:(

Mi osobiscie przeszkadza dym z kominow "kominkowych":mad: No po prostu krew mnie zalewa, jak wchodze do sypialni (okno mam otwarte min.kilka godzin dziennie) i smierdzi mi dymem. Od razu wyjasnie: wszyscy wokol grzeja pradem plus kominki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie przeszkadza dym z kominow "kominkowych":mad: No po prostu krew mnie zalewa, jak wchodze do sypialni (okno mam otwarte min.kilka godzin dziennie) i smierdzi mi dymem. Od razu wyjasnie: wszyscy wokol grzeja pradem plus kominki.

Oj tam, oj tam Tereska, oni tylko tak dla klimatu, lubią w ogień popatrzeć :)

Licznik za dużo nakręci to czym przyszpanują na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...