Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Ale to chyba raczej nie z ekogroszkiem jest problem? Jak miales ekogroszek to widziales kleby dymu ze swojego komina? Smierdzialo?

Problemem sa stare domy, tam w piecach rozne rzeczy laduja, niekoniecznie wegiel:(

Mi osobiscie przeszkadza dym z kominow "kominkowych":mad: No po prostu krew mnie zalewa, jak wchodze do sypialni (okno mam otwarte min.kilka godzin dziennie) i smierdzi mi dymem. Od razu wyjasnie: wszyscy wokol grzeja pradem plus kominki.

 

Miałem ekogroszek:yes: Dlatego doskonale wiem, że z komina śmierdzi, mimo że dymu nie widać. Kotły na ekogroszek nie mają żadnych filtrów, katalizatorów, czy pochłaniaczy zapachów - mają jedynie kierownice spalin i wyczystki na których osadza się sadza i ogólnie wszystkie ciała stałe niesione przez dym, dlatego dym powstały w procesie spalania ekogroszku jest bezbarwny, ale jego woń jest dokładnie taka sama jak dymu czarnego.

Co do kominków pełna zgoda - jeżeli służy to jako system grzewczy to w niczym nie rożni się od ekogroszku, czy zwykłego węgla i też powinno być zakazane. Ja osobiście posiadam zwykły kominek i w tym sezonie odpaliłem go 3x na prośbę znajomych blokersów, mógłbym się obejść bez niego, ale jako byłemu blokersowi podoba mi się jako mebel - teraz zrobiłbym po prostu bio, tak dla looku, bo jako system grzewczy jest to taki sam shit jak ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz racje... czesc sie bierze z niewiedzy, nieufnosci i zwyklego przekonania.

 

Oczywiscie ze ze sami nosza... to oni maja ten syf etc. Ale na koniec dnia nie oni tylko smrod wdychaja....

I nie mowcie ze nic oprocz pary wodnej z komina nie leci... bo nic nie widac. I zupenie nic nie czuc, nie mniej zima.

 

Ale prawda... tu chodzi czy sie oplaca i co sie zwroci... ale juz bylo nieraz pisane... autko, ogrodzenia, droga kosta sie nie zwroci... a dym predzej wiatr poniesie do sasiada niz na wlasne pranie pod domem...

 

Takze masz racje ... trzeba dac zyc... ale widzisz... i to dziala w 2 strony :)

 

Nie wiem, czym Wasi sasiedzi pala w piecach...

Najblizsi sasiedzi (mam na mysli teraz ten dom, ktory budujemy) maja piece na ekogroszek plus 2 domy piece na wszystko. Nie mam zastrzezen. Spedzamy tam cale dnie, wiec poczulabym, gdyby smrodzili:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A co z tymi których Nie stać na super ocieplenie. Musicie rozróżnić stawianie domu po kosztach, za oszczędności życia a budowę domu przez ludzi dobrze zarabiających.

A wiec odpowiem za siebie. Dom 160 użytkowej.Ocieplenie to ściany 15cm grafit 0.31,fundament 10cm styrodur,skosy połówka pustaka na to 25cm ocieplenia ,Ostatnia płyta [teraz dopiero,w zimę było mniej] 35cm styropianu.Dach ocieplony 15cm wełny 0,38.Do tego rekuperator,też po zimie założony..

To teraz pytanie,pisałeś o tych,których nie stać na super ocieplenie i sam takowego nie dałeś ale za to wybudowałeś aż 160m2,na które Cię było stać,stać Cię było również na dodatkowe "wydzielone pomieszczenie na kocioł" i komin w nim to dlaczego nie dałeś o wiele lepszej izolacji na dom bo ta którą masz jest skromna.

Czy przewidywałeś ogzrewanie domu prądem a jeśli nie to czemu ? Proszę o konkretne argumenty a nie tylko bzdurne i wyświechtane,że "prąd jest drogi"

Mnie nie stać było na dom 160m2 a tym bardziej na jedno dodatkowe i nie użyteczne pomieszczenie i daltego też nie mam syfu z węgla w domu...

 

O jakim staniu lub nie staniu piszecie skoro ekogroszki budują landary zamiast domów ?

Rekordzistą jest bodajże zyzolek z 450m2 i syfem w domu i gość chyba z Rybnika 320m2 także z syfem w domu,oba nowe domy czyli koszt ok.1mln.zł.

Ich za pewne nie stać na cywilizowane źródło ciepła i poprawną izolację a te domy budowali z zaskórniaków...

 

Każdy myślący człowiek myśli podobnie:

ZAizolowanie nie sprowadza się tylko do pieniędzy

jeżeli ktoś buduje domek 100m2 to należy to docenić

natomiast wszystko co powyżej i płakanie że brakuje kasy to durnota

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ludzie, opanujcie sie!!! Jaki procent budujacych zaglada na fora budowlane??? Buduja wg projektu i tyle, a jak zajrza na jakies forum to po to, zeby zobaczyc jak ktos budowal wg tego samego projektu, zdjecia obejrzec:P

Może jestem starej daty ale u mnie inwestycja 300tys.zł w dom to inwestycja dorobku całego życia i chciałem o tej inwestycji wiedzieć jak najwięcej,po prostu chciałem jak najlepiej te 300tys.zł wydać bo dom raczej będzie do przeżycia a nie do przeprowadzki.

Jeśli komuś na tym nie zależy i dla niego 3 stówy to jak splunąć to wygląda tak jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie,pisałeś o tych,których nie stać na super ocieplenie i sam takowego nie dałeś ale za to wybudowałeś aż 160m2,na które Cię było stać,stać Cię było również na dodatkowe "wydzielone pomieszczenie na kocioł" i komin w nim to dlaczego nie dałeś o wiele lepszej izolacji na dom bo ta którą masz jest skromna.

Czy przewidywałeś ogzrewanie domu prądem a jeśli nie to czemu ? Proszę o konkretne argumenty a nie tylko bzdurne i wyświechtane,że "prąd jest drogi"

Mnie nie stać było na dom 160m2 a tym bardziej na jedno dodatkowe i nie użyteczne pomieszczenie i daltego też nie mam syfu z węgla w domu...

 

O jakim staniu lub nie staniu piszecie skoro ekogroszki budują landary zamiast domów ?

Rekordzistą jest bodajże zyzolek z 450m2 i syfem w domu i gość chyba z Rybnika 320m2 także z syfem w domu,oba nowe domy czyli koszt ok.1mln.zł.

Ich za pewne nie stać na cywilizowane źródło ciepła i poprawną izolację a te domy budowali z zaskórniaków...

 

Każdy myślący człowiek myśli podobnie:

Może i skromne,zgadzam się.

Mały dom to miałem,teraz chciałem większy .Czasami mam wrażenie ze masz kompleksy odnośnie wielkości.... Każdego atakujesz co ma więcej niż 100m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Piec na ekogroszek jest tanim i latwo dostepnym rozwiazaniem i (w co trudno Wam uwierzyc) wiele osob jest zadowolonych.

To,że jest wiele zadowolonych to nie wątpie ale raczej wśród ludzi,którzy niczego poza węglem czy śmieciuchem nie widzieli.

Ktoś kto przez całe życie ma napalone przez kogoś innego i ma ciepło w domu bez wychodzenia nie będzie raczej zadowolony.

Natomiast to że system grzewczy na ekogroszek jest tanim systemem nie jest prawdą.

Do znudzenia:

Później coraz więcej czytając zauważyłem że dla małego domu o w miarę dobrym ociepleniu po prostu się nie opłaca.

Po prostu trzeba wszystko przekalkulować PRZED budową a nie postawić komin, kotłownię 15m2, skład opału koło domu i udowadniać wszystkim wokoło że przecież ekogroszek wychodzi taniej bo to już mam i tamto też,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Może i skromne,zgadzam się.

Mały dom to miałem,teraz chciałem większy .Czasami mam wrażenie ze masz kompleksy odnośnie wielkości.... Każdego atakujesz co ma więcej niż 100m2

Nie mam kompleksów bo mam dom idealnie dopasowany do potrzeb a nawet deko za duży dla 3 osób,po zamieszkaniu tak stwierdziliśmy.

Po prostu odpowiadam na głupie tłumaczenie,że kogoś nie stać na poprawną izolację czy bezobsługowe źródło ciepła a przy tym buduje dom 150-200m2,o rekordzistach pisałem wyżej.

 

P.S.

U mnie izolacja jaką mam kosztowała ok.5tys.zł więcej niż w projekcie gotowym...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś po prostu może Artur chce trochę więcej jak klitka 100m, ktoś po prostu może lubi palić w kotle jak Ty w swoim kominku.

Jego dziadek palił węglem, jego ojciec palił węglem i on też chce palić węglem :)

Już Wam pisałem: ludzie kupowali i montowali kotły węglowe w nowych domach, dalej kupują i montują i jeszcze bardzo długo będą.

Inne źródła to jakiś drobny procencik, a pompki to jakiś tam promilek.

Ot cała, brutalna, ale prawda, której nie możecie pojąć i w tym Wasz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ktoś po prostu może Artur chce trochę więcej jak klitka 100m, ktoś po prostu może lubi palić w kotle jak Ty w swoim kominku.

Jego dziadek palił węglem, jego ojciec palił węglem i on też chce palić węglem :)

No to ten ktoś niech nie pisze,że go nie stać na poprawną izolację na prąd czy pompę ciepła na rekuperator bo to nie jest prawda.

To jest wg mnie tylko uzasadnienie i usprawiedliwienie własnego błędu ale wątek jest dla nowych inwestorów a nie dla domów już zbudowanych gdzie można tylko modernizować za dużo większą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystkim... ale tez nie moge napisac ze wszyscy pala butelki plastikowe.

ale wesolo zima nie jest.

Musiala bys sama zobaczyc... i chyba tez nie wierzysz ze tylko para wody z kominow leci? :)

 

Oczywiscie, ze leci dym, tyle, ze nie tak intensywny jak z "normalnych" piecow.

 

5... to moze i smrod ograniczony... to teraz sobie wyobraz dzielnice z 14000 mieszkancow... a wiec nawet statystycznie tych kopcacych bedzie ciut wiecej ;)

 

Policzylam, jest jeszcze 6 wyzej w lesie;)

A tak na serio, to dla mnie ten smrod kominkowy jest naprawde sto razy gorszy. Nie mam pojecia skad do mnie leci, bo od strony sypialni mam las i zadnego sasiada. A ze wzgledu na uksztaltowanie terenu niemozliwe, zeby "zawiewalo" od sasiada z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań już cytować wszystkie "złote myśli" czy ich wyrywki które znajdziesz na forum.

Nie podpieraj się tym co Tobie jest wygodne w danej chwili.

Chcesz zaraz napierdzielę Ci tu kilka stron cytatów z forum ludzi którzy palą w groszkowcach i są zachwyceni.

Normalnie jak gówniarz. Ja na miejscu takich ludzi zrąbałbym Cię na funty jak szeregowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jego dziadek palił węglem, jego ojciec palił węglem i on też chce palić węglem :)

Ot cała, brutalna, ale prawda, której nie możecie pojąć i w tym Wasz problem.

Taka właśnie brutalna prawda,że Ci ludzie nie zdają sobie z tego sprawy,że można czyściej i taniej a co najwyżej w tej samej kasie grzać bez syfu,że można miec dom bez drogiej kotłowni i komina.

Czego dowody widać na tym forum a i u mnie wśród sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka właśnie brutalna prawda,że Ci ludzie nie zdają sobie z tego sprawy,że można czyściej i taniej a co najwyżej w tej samej kasie grzać bez syfu,że można miec dom bez drogiej kotłowni i komina.

Czego dowody widać na tym forum.

Można mieć dużo tańszy dom od Twojego, dużo większy od Twojego i być zadowolonym.

Jak ktoś napisał, jeden lubi brunetki a drugi blondynki.

Nie każdy jest Arturo72 i nie każdy musi lubić to co Arturo72.

Ludzie widać mają większe potrzeby i inne priorytety, zrozumiesz to w końcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a co najsmieszniejsze, uslyszalam w tym watku, ze ja tez jestem idiotka, bo zamiast pc p-w (jedyna sluszna decyzja, koniecznie firmy P.:p) zdecydowalam sie na pompe gruntowa.

W podobnym tonie wypowiedziałem się co do tej wypowiedzi:

Centrala, kanały , kompletny GWC z czerpnią , robocizna, wszystko od A do Z, to kosztuje mnie 27tys, znana firma R.pl za to samo krzyknęła sobie 36tys,

Gdzie uważam taką inwestycję w WM i GWC za kretyństwo.

Widać wyraźnie,że gość chciał być na czasie i wpakował się w to.

Podobnie jest z pompami,nie sztuką jest mieć,sztuką jest mieć tanio.

Forum pomaga w wyborach,jeśli ktoś piszę,że gruntową czy powietrzną można mieć taniej to tak jest,wystarczy chcieć słuchać i chcieć czytać.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem starej daty ale u mnie inwestycja 300tys.zł w dom to inwestycja dorobku całego życia i chciałem o tej inwestycji wiedzieć jak najwięcej,po prostu chciałem jak najlepiej te 300tys.zł wydać bo dom raczej będzie do przeżycia a nie do przeprowadzki.

Jeśli komuś na tym nie zależy i dla niego 3 stówy to jak splunąć to wygląda tak jak wygląda.

 

Wszystkim zalezy i chca zbudowac jak najlepiej, ale buduja wg projektu, bez "douczania sie" na forum.

Wsrod moich znajomych, budujacych domy w ciagu ostatnich 3 lat, nikt na zadne forum nawet nie zajrzal, nikt nie ma wm, wszyscy maja ekogroszek i sa zadowoleni. Buduja inaczej niz ja, inne rzeczy sa dla nich wazniejsze, ale to ICH domy i ICH decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego dziadek palił węglem, jego ojciec palił węglem i on też chce palić węglem :)

Już Wam pisałem: ludzie kupowali i montowali kotły węglowe w nowych domach, dalej kupują i montują i jeszcze bardzo długo będą.

Inne źródła to jakiś drobny procencik, a pompki to jakiś tam promilek.

Ot cała, brutalna, ale prawda, której nie możecie pojąć i w tym Wasz problem.

 

To jest akurat prawda i doskonale nakreśliłeś tutaj profil typowego palacza. Kiedyś w domach mieszkali wieśniacy (bez obrazy) a mieszczuchy w blokach. I wszystko było OK mieszczuchom ciepełko zapewniały ciepłownie, a wieśniacy palili węglem - nikt nikomu nie wadził;) Problem pojawił się gdy mieszczuchy zaczęły się bogacić i zamarzyło im się budować domy na łonie natury, czyli we wsi, a to łono okazało nie nie całkiem czyste;)

Co do innych źródeł to tyż prawda, ale dlaczego? ano dlatego, że znowu ten typowy mieszczuch zna gaz, bo w blokach gaz był zawsze w ramach przyjaźni polsko-radzieckiej i mieszczuch ten żywioł doskonale znał i postanowił okiełznać i zaprząc do ogrzewania;) Nic to, że to surowiec drogi i niebezpieczny - typowy mieszczuch wyznaje zasadę "o Boże, we wsi nie ma gazu to musi być ekogroszek" bo jest prawie tak samo bezobsługowy;)

A co do pomp ciepła to jest to technologia nowa i nie poznana, więc typowy mieszczuch nie ma do niej zaufania, poza tym krąży obiegowa opinia, że jest droga i można zmarznąć, więc mieszczuch się waha;) Wieśniak natomiast uważa to za czary nieczyste i fanaberie mieszczuchów co to siły nie mają żeby łopatą machać;) Ot i cała historia, ale chyba idzie ku lepszemu, więc nie strasz tak tym węglem, bo w końcu musi wyginać jak dinozaury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wszystkim zalezy i chca zbudowac jak najlepiej, ale buduja wg projektu, bez "douczania sie" na forum.

Wsrod moich znajomych, budujacych domy w ciagu ostatnich 3 lat, nikt na zadne forum nawet nie zajrzal, nikt nie ma wm, wszyscy maja ekogroszek i sa zadowoleni. Buduja inaczej niz ja, inne rzeczy sa dla nich wazniejsze, ale to ICH domy i ICH decyzje.

Widocznie nie zależało im na wybudowaniu dobrego domu i jak najlepszym wydaniu kasy.

U mnie jest podobnie,nie raz ze szwagrem darłem koty na temat samej budowy i ogrzewania bo budowaliśmy prawie w tym samym czasie ale zupełnie w odmiennych technologiach,on pali ekogroszkiem i wiem jak to "zadowolenie" u niego wygląda,wiem ile wydał kasy na węgiel teraz i na system grzewczy na węgiel,opisywałem w temacie kotłów,wiem i widzę jakie są jego reakcje jak przyjdzie do mnie do domu.

Przyznał się,że nie zdawął sobie sprawy z tego co to jest ogrzewanie bezobsługowe i nie raz powiedział mi,że mi zazdrości tego i niskich rachunków.

Czy zatem przez to nie można pisać tutaj prawdy,żeby broń Boże przez to nie obrazić kogoś kto pali węglem ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już map nie raz że Ty, ja i wszyscy piszący tutaj tego nie dożyjemy.

Przedtem nie miałem o tym żadnego pojęcia bo i skąd ale tendencja jest cały czas zwyżkowa jeśli chodzi o kotły.

W projektach wszędzie teraz piszą gaz i malutka kotłownia, co ciekawe gdzie nie słyszę: panie pan mi chce dać 7 czy 12kW kocioł i mi wpisali na te 108 czy 125m2 kocioł gazowy 25kW :)

I Wy mnie chcecie edukować czy nawracać ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...