Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

OK;) To strzel jakie według ciebie kobra ma straty na m2 rocznie - policzymy, czy się da czy się nie da:)

Jako mała podpowiedź, u mnie 78kWh/m2/rok z OZC - parametry domu w stopce. Jak myślisz ile będzie u kobry, przy 5cm styro i 20cm wełny?

 

Policzę za chwilkę na okrągło ;) Zeszła zima była łagodna ...

 

edit

Na moim budynku różnica między 5cm styro a 15cm ~450kg 27MJ ( ~2300kWh 70% spr)

 

Przy podłogówce temp 22*C całą dobę , przy grzejnikach ?

 

Reku skutecznie potrafi wychłodzić domek zimą jak go nie przytniesz ... przy WG wentylacja nie działa, woda na oknach, ciężka głowa ale ciepło jest ;)

 

Jeśli groszek ma "swojej produkcji" (zna parametry) - jest to do osiągnięcia

 

W domu teścia zeszłej zimy, śmieciuch pożarł 4,5 tony, temp w domu 22-24 między 7:00-23:00 - do rana spada do 20*C , powierzchnia ogrzewana > 230m2 (instalacja grawitacyjna , brak kontroli na temp wew, węgiel niewiadomego pochodzenia) , "ocieplenie" 8cm styro na ścianach na plackach (bez wianka...), strop 10cm , strych nie ocieplony , parter nie ocieplony stare okna., generalnie jeden wielki mostek term.

 

Nie możliwe ?

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Jak myślisz ile będzie u kobry, przy 5cm styro i 20cm wełny?

Stawiam na ok.min.120kWh/m2/rok czyli powinien zużyć na swój dom ok tyle energii na samo ogrzewanie:

235*120=28000kWh

czyli licząc po najmniejszej linii oporu i najwyższej możliwej sprawności powinien zużyć na ogrzewanie min.4t ekogroszka.

Jeśli zużył mniej,jest to ewidentna ściema.

 

Chociaż akurat dla mnie jest to do odczytania od razu ponieważ i on i karoka bazują tylko na zidiociałych i bezmyślnych inwestorach zaślepionych opiniami sąsiadów nie mających pojęcia do czego służy kalkulator i jak z tego kalkulatora korzystać.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszła zima była łagodna ...

 

Ano była:yes: ale raczej nie na tyle żeby kobra w swoim durszlaku zszedł do 63kWh/m2/rok;) To jest po prostu nie możliwe i ani umiejętności palacza, ani zajebisty sterownik tego nie osiągnie:no: Nie róbcie już z niego Coperfield'a;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na ok.min.120kWh/m2/rok czyli powinien zużyć na swój dom ok tyle energii na samo ogrzewanie:

235*120=28000kWh

czyli licząc po najmniejszej linii oporu i najwyższej możliwej sprawności powinien zużyć na ogrzewanie min.4t ekogroszka.

Jeśli zużył mniej,jest to ewidentna ściema.

 

I to nie będzie możliwe;)

Przy Twoich założeniach - 4 tony - to musiałby być węgiel 30MJ i sprawność kotła 85%. Realnie to będzie 5t na samo ogrzewanie, jeżeli faktycznie byłoby te 120kWh/m2/rok straty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano była:yes: ale raczej nie na tyle żeby kobra w swoim durszlaku zszedł do 63kWh/m2/rok;) To jest po prostu nie możliwe i ani umiejętności palacza, ani zajebisty sterownik tego nie osiągnie:no: Nie róbcie już z niego Coperfield'a;)

 

hmm , nie wiem jakie ma algo ale coś w tym jest 0,5kg/d na samym cwu praktycznie bez zmiany nastaw...

 

Myślę że 23*C całą dobę nie trzymał , przy grzejnikach większość praktykuje temp obniżoną w nocy , przy podłogówce się tak nie da - albo ja nie umiem ;)

Ja mieszkam w V strefie , Kobra w III ?

 

Zimy praktycznie nie było - myślę że jest to możliwe, zresztą można to dokładnie policzyć - tylko chce Ci się ?

 

Wszystko to są domysły i założenia - pojawi się to się wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Myślę że 23*C całą dobę nie trzymał , przy grzejnikach większość praktykuje temp obniżoną w nocy , przy podłogówce się tak nie da - albo ja nie umiem ;)

Przykręciłeś przepływy na rotametrach ?

Z jakim skutkiem ?

Nie róbcie już z niego Coperfield'a;)

No własnie,większość inwestorów nie zdaje sobie z tego sprawy,że na forum wśród promojących ekogroszek zwłaszcza wśród sprzedawców kotłów i samego ekogroszka są sami polskie Coperfieldy ;)

Nie zdają sobie z tego sprawy bo widocznie kalkulator jest dla nich jak kombajn Bizon dla żniwiarzy z ery Pola Anki lub nie wiedzą co liczyć jak ci,którzy nie potrafili odczytać szyfru z Enigmy ;)

 

Na ich miejscu wkopałbym głowę jak Struś w piasek ale widzę,że zamiast tego zachowują się jak Stańczyki u króla Zygmunta...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręciłeś przepływy na rotametrach ?

Z jakim skutkiem ?

 

Rotametry ustawiałem raz (dwa dni) generalnie wyrównałem przepływy , w dwóch pętlach są tylko wyższe.

 

Zamykanie pętli nic mi nie da bo bezwładność mam dużą - zresztą jest mi to nie potrzebne wolę mieć równą temp całą dobę , jak 22*C będzie za dużo zejdę do 21*C zszedłbym do 20*C ale Żona ... przy podłogówce temp odczuwalna jest wyższa jak przy grzejnikach - przynajmniej dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Mam taras od wschodu i stwierdzam,że taras od południa czy zachodu to porażka na całej linii.

Twójpanie,jeśli zamierzasz posiadać taras od południa,to współczuje głupoty...

No chyba,ze podobnie jak z kotłem zamierzasz zaraz sprzedać dom(kocioł) i wybudować nowy dom(nowy kocioł) ale z tego co widzę,nowy dom(nowy kocioł),który zanabyłeś od super indywidualnego projektanta (ściemniacza sprzedawcy kotła) okazał się badziewiem.

 

Zatem jak chcesz mieć coś dobrego to może pora poruszyć własną głową zamiast zdawać się na głowy ludzi,dla których się nie liczysz i dla których liczy się tylko twoja kasa i nic poza tym ?

 

Ja chciałbym być lepszy od imrahila.Nie będę miał okien chyba wcale.No,może jedno w sypialni,ale nie wiem gdzie ona będzie.

Za to mam w planach ze trzy PC,reku z GWC i 50 cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imrahil,jak tam taras od północy? Pewnie jak się opalasz, krem z filtrem potrzebny?:)

 

taras od południa będzie zaopatrzony w jakąś pergotednę w celu ochrony przed słońcem, inaczej to patelnia, na północnym w okresie wiosna-jesień słońca też bardzo dużo, szczególnie że jednak jest trochę oddalony od północnej ściany domu. co do opalenizny - nie lubię i uważam, że niezdrowa i na dodatek staje się niemodna. teraz jak wychodzę to używam filtra 30, nie opalam się.

 

Nie może być tak,że tacy kolesie jak imrahil,Arturo,map itd.,wmawiają innym ,że ich domy są najlepsze ,najbardziej energooszczędne,bryły maja nowatorskie,a rozwiązania wewnątrz są na miarę XXII wieku.

 

gdzie to wmawiam? może jakiś cytat? jak do tej pory wg ciebie ty budujesz najlepszy dom.

 

Wyszydziłem imrahila,bo on nie szczędzi w słowach kiedy poniża innych ,grzejących węglem-bez względu na zasób portfela

 

może jakiś cytat?

 

kretynie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym być lepszy od imrahila.Nie będę miał okien chyba wcale.No,może jedno w sypialni,ale nie wiem gdzie ona będzie.

Za to mam w planach ze trzy PC,reku z GWC i 50 cm styro.

 

Co za kretyn...

Wyjdż lepiej na swój południowy taras, bedziesz miał dziś 45 stopni, jak jeszcze zawieje siarką od komina kotła,przygotowujacego cwu, to czyste piekło :)

 

Taras od połnocy to, szczególnie dla nie lubiących kąpieli slonecznych, idealne rozwiązanie. Latem rano i po południu jest doświetlony, w południe pozwala na nim komfortowo funkcjowować... No, ale niektorzy maja przyciasny (przyczadzony?) umysł, by to pojać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W domu teścia zeszłej zimy, śmieciuch pożarł 4,5 tony, temp w domu 22-24 między 7:00-23:00 - do rana spada do 20*C , powierzchnia ogrzewana > 230m2 (instalacja grawitacyjna , brak kontroli na temp wew, węgiel niewiadomego pochodzenia) , "ocieplenie" 8cm styro na ścianach na plackach (bez wianka...), strop 10cm , strych nie ocieplony , parter nie ocieplony stare okna., generalnie jeden wielki mostek term.

 

Nie możliwe ?

 

Możliwe:yes: Ale nie nazywajmy tego komfortem termicznym. Chociaż właściwie czemu nie;) przecież to termin bardzo subiektywny:)

Tak dla przykładu ja mógłbym sobie wmówić, ze dla mnie 19st to temp komfortowa, a 17st akceptowalna i przy tych założeniach zużyć o połowę mniej kWh niż zużyłem, a potem zamieścić dane na forum i wmawiać wszystkim, że mam dom 4 litrowy.

Zrozum kolego, że biorąc pod uwagę możliwą kaloryczność węgla, realna sprawność pieca i choćby nadprzyrodzone umiejętności kotłowego jest to nie możliwe, bo nie pozwala na to matematyka. Jedynym sposobem na osiągnięcie takiego rezultatu jest tak jak piszesz obniżanie komfortu, zmniejszanie ogrzewanej powierzchni, itp, ale na pewno nie super sterownik, super węgiel i super palacz, bo nawet taki super hero nie oszuka matematyki;)

 

P.S. Brat mój w domu 230m2 nowo-wybudowanym (pierwsza zima, na szczęście łagodna) 20cm styro i 30cm wełny + 100% podłogówka + 24kW tłokowy miałowiec:sick: spalił dokładnie 6 ton miału. Nie powiem, że drogo zapłacił, bo miał kupił luzem po 400zł/t, ale ilość przynajmniej odpowiednia...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym być lepszy od imrahila.Nie będę miał okien chyba wcale.No,może jedno w sypialni,ale nie wiem gdzie ona będzie.

Za to mam w planach ze trzy PC,reku z GWC i 50 cm styro.

 

skoro musisz na siłę udowadniać, że jesteś lepszy to udowadniaj. jak do tej pory udowadniasz tylko, że inteligencją nie grzeszysz i masz jakiś problem ze swoim ego (pytania o wykształcenie, obrażanie innych, ponadprzeciętnie wysokie mniemanie o sobie itd.). mam kilka powodów, żeby budować dom taki a nie inny, akurat twoja opinia (jesteś sprzedawcą?) po mnie spływa. często cię ktoś kretynem nazywał, że tak lubisz tego słowa używać i próbujesz się dowartościować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe:yes: Ale nie nazywajmy tego komfortem termicznym. Chociaż właściwie czemu nie;) przecież to termin bardzo subiektywny:)

Tak dla przykładu ja mógłbym sobie wmówić, ze dla mnie 19st to temp komfortowa, a 17st akceptowalna i przy tych założeniach zużyć o połowę mniej kWh niż zużyłem, a potem zamieścić dane na forum i wmawiać wszystkim, że mam dom 4 litrowy.

Zrozum kolego, że biorąc pod uwagę możliwą kaloryczność węgla, realna sprawność pieca i choćby nadprzyrodzone umiejętności kotłowego jest to nie możliwe, bo nie pozwala na to matematyka. Jedynym sposobem na osiągnięcie takiego rezultatu jest tak jak piszesz obniżanie komfortu, zmniejszanie ogrzewanej powierzchni, itp, ale na pewno nie super sterownik, super węgiel i super palacz, bo nawet taki super hero nie oszuka matematyki;)

 

P.S. Brat mój w domu 230m2 nowo-wybudowanym (pierwsza zima, na szczęście łagodna) 20cm styro i 30cm wełny + 100% podłogówka + 24kW tłokowy miałowiec:sick: spalił dokładnie 6 ton miału. Nie powiem, że drogo zapłacił, bo miał kupił luzem po 400zł/t, ale ilość przynajmniej odpowiednia...:)

 

Zrozum kolego że zimy nie było , liczenie strat w drugą stronę nie jest miarodajne - to jak wróżenie z fusów - za dużo nie wiadomych :) Tylko założenia i przypuszczenia - nie wiele ma to wspólnego z matematyką ... Chyba że czegoś nie wiem to wytłumacz.

 

Przykład : załóż średnią temp roczną na poziomie nie wiem 10*C - ile kWh potrzeba na sezon dla takiego domku jak Kobry ? Jaki będzie błąd takiego "wyliczenia" (brakuje jeszcze "troszkę" danych żeby to solidnie policzyć)

 

Ciepłomierz + dokument dostawy + log z sterownika ... z drugiej strony ciepłomierz + faktura za kWh + odczyty licznika + log z sterownika - wtedy można podyskutować inaczej to jest bicie piany i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe:yes: Ale nie nazywajmy tego komfortem termicznym. Chociaż właściwie czemu nie;) przecież to termin bardzo subiektywny:)

Tak dla przykładu ja mógłbym sobie wmówić, ze dla mnie 19st to temp komfortowa, a 17st akceptowalna i przy tych założeniach zużyć o połowę mniej kWh niż zużyłem, a potem zamieścić dane na forum i wmawiać wszystkim, że mam dom 4 litrowy.

Zrozum kolego, że biorąc pod uwagę możliwą kaloryczność węgla, realna sprawność pieca i choćby nadprzyrodzone umiejętności kotłowego jest to nie możliwe, bo nie pozwala na to matematyka. Jedynym sposobem na osiągnięcie takiego rezultatu jest tak jak piszesz obniżanie komfortu, zmniejszanie ogrzewanej powierzchni, itp, ale na pewno nie super sterownik, super węgiel i super palacz, bo nawet taki super hero nie oszuka matematyki;)

 

P.S. Brat mój w domu 230m2 nowo-wybudowanym (pierwsza zima, na szczęście łagodna) 20cm styro i 30cm wełny + 100% podłogówka + 24kW tłokowy miałowiec:sick: spalił dokładnie 6 ton miału. Nie powiem, że drogo zapłacił, bo miał kupił luzem po 400zł/t, ale ilość przynajmniej odpowiednia...:)

 

To zapytam jak obliczacie...mam dom po podłogach 240m2 i spaliłem za cały rok około 4t miału [zamieszkałem co prawda w listopadzie ale od października zacząłem grzać "normalnie" czyli do grudnia miałem w mieszkaniu około 21 stopni potem poszło w górę i już 23 stopnie. Aha..w garażu temp utrzymywałem około 20 stopni] .Kaloryczność podobno około 21tys. Podłogówka dół ,góra to grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłomierz + dokument dostawy + log z sterownika ... z drugiej strony ciepłomierz + faktura za kWh + odczyty licznika + log z sterownika - wtedy można podyskutować inaczej to jest bicie piany i nic więcej

 

Dopuszczam możliwość sporej różnicy +/- 20-25% bo tak sobie tu ogólnie gadamy;

Dopuszczam w swym umyśle ze piękną jesień mieliśmy tej zimy;

Dopuszczam ze Kobra to wytrawny palacz, piec czyści co miesiąc, paliwo ma nie chrzczcone, dobiera ustawienia idealnie i ma nieprzewymiarowany piec jak to jest teraz przy ciepłych domach i piecach ne ekogroszek 12kW.

 

Ok. Ale powiedzmy sobie szczerze. Poza Kobra i kilkoma liderami (handlowcami?) a na pewno pasjonatami ekogroszku to pozostałych ludzi w Polsce (98%) mając domy z 5 cm styro to zużywają od 120-160 kWh na m2 rocznie.

 

SAM chyba widzisz na swoim przykładzie ze dom masz od Kobry 40% mniejszy metrazowo, duuuuzo cieplejszy! nie grzejesz poza sezonem CWU i spaliles 2 tony a on 3,5 tony. W ta sama zimę, ten sam sezon! To jesteś dobitnym przykładem ze ekogroszek w nowych domach jest bardzo, bardzo, bardzo nieekonomiczny, albo przejdziesz sie po ludziach od starych domów z 5 cm styro i zapytaj ich ile ekogroszkowcy kupują. Od 5-7 ton na sezon, zależy od zimy. Wtedy uznasz wynik Kobry za nierezentatywny. Twój zaś jest w pełni realny.

 

P.s. Tylko OZC i dane z niego cos są warte! Nie patrz na certyfikat!!! To jest gu.... warte. Certyfikat to papier na odpiep... sie urzędniku. Tak jak zestawienie ekonomiczne w projekcie rożnych paliw od 2013. Banialuki są, tak jest to robione, ale nikt tego w urzędzie Nigdy i Nigdzie nie weryfikowal poza stwierdzeniem ze jest. Widziałem różnice certyfikat a OZC na 100% różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam jak obliczacie...mam dom po podłogach 240m2 i spaliłem za cały rok około 4t miału [zamieszkałem co prawda w listopadzie ale od października zacząłem grzać "normalnie" czyli do grudnia miałem w mieszkaniu około 21 stopni potem poszło w górę i już 23 stopnie. Aha..w garażu temp utrzymywałem około 20 stopni] .Kaloryczność podobno około 21tys. Podłogówka dół ,góra to grzejniki.

 

A wiec panowie jak wasze domy czy to z 5 cm styro czy to z 15 cm styro przy 235m2 czy 240 m2 maja wyniki od 3.5 ( kobra cały rok z CWU) do 4 tony (Ty CO i CWU za sezon grzewczy)

Zaś

domy 130-140m2, lepiej ocieplone i z rekuperacja maja wyniki po 2,5-3 tony

 

TO MOŻEMY WĄTEK ZAMKNĄĆ, EKOGROSZEK W NOWYM I CIEPŁYM DOMU JEST STANOWCZO NIE EKONOMICZNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam jak obliczacie...mam dom po podłogach 240m2 i spaliłem za cały rok około 4t miału [zamieszkałem co prawda w listopadzie ale od października zacząłem grzać "normalnie" czyli do grudnia miałem w mieszkaniu około 21 stopni potem poszło w górę i już 23 stopnie. Aha..w garażu temp utrzymywałem około 20 stopni] .Kaloryczność podobno około 21tys. Podłogówka dół ,góra to grzejniki.

 

Wuwok u Ciebie wychodzi zupełnie prawidłowe zużycie i jak najbardziej realne. Przy tym metrażu zapotrzebowanie wychodzi 70-80kWh/m2/rok licząc już z CWU. Z tego co pamiętam to izolację masz całkiem nie najgorszą, więc nawet w górach jest to wynik bardzo prawdopodobny. Natomiast u Kobry licząc BARDZO przychylnie dla niego, czyli średnio 7kW z kg węgla i sprawność kotła 80-85% wychodzi mu zapotrzebowanie 60kWh/m2/rok przy starym (chyba) domu z "izolacją" 5cm - no to sorry, ale ja tego nie łykam:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie w tej dyskusji wiedziec, ile godzin na dobe zadana temperatura jest utrzymywana w domu. Z tego co mowia ludzie w domow starych slabo ocieplonych tem temperature utrzymuje sie popoludniami i wieczorami, w ciagu dnia jest kilka stopni mniej.

 

Natomiast w domach lepiej izolowanych temp jest utrzymywana z reguly o wiele dluzej, bo i straty sa na tyle male, iz ta temp nieznacznie spada.

 

Tak wiec nawet majac OZC mozna mocno "lawirowac" zuzyciem na CO/CWU. Ci z domow bardoz cieplych nie musza, Ci z domow gorzej ocieplonych najprawdopodobniej grzeja w przedzialach czasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczam możliwość sporej różnicy +/- 20-25% bo tak sobie tu ogólnie gadamy;

Dopuszczam w swym umyśle ze piękną jesień mieliśmy tej zimy;

Dopuszczam ze Kobra to wytrawny palacz, piec czyści co miesiąc, paliwo ma nie chrzczcone, dobiera ustawienia idealnie i ma nieprzewymiarowany piec jak to jest teraz przy ciepłych domach i piecach ne ekogroszek 12kW.

 

Ok. Ale powiedzmy sobie szczerze. Poza Kobra i kilkoma liderami (handlowcami?) a na pewno pasjonatami ekogroszku to pozostałych ludzi w Polsce (98%) mając domy z 5 cm styro to zużywają od 120-160 kWh na m2 rocznie.

 

SAM chyba widzisz na swoim przykładzie ze dom masz od Kobry 40% mniejszy metrazowo, duuuuzo cieplejszy! nie grzejesz poza sezonem CWU i spaliles 2 tony a on 3,5 tony. W ta sama zimę, ten sam sezon! To jesteś dobitnym przykładem ze ekogroszek w nowych domach jest bardzo, bardzo, bardzo nieekonomiczny, albo przejdziesz sie po ludziach od starych domów z 5 cm styro i zapytaj ich ile ekogroszkowcy kupują. Od 5-7 ton na sezon, zależy od zimy. Wtedy uznasz wynik Kobry za nierezentatywny. Twój zaś jest w pełni realny.

 

P.s. Tylko OZC i dane z niego cos są warte! Nie patrz na certyfikat!!! To jest gu.... warte. Certyfikat to papier na odpiep... sie urzędniku. Tak jak zestawienie ekonomiczne w projekcie rożnych paliw od 2013. Banialuki są, tak jest to robione, ale nikt tego w urzędzie Nigdy i Nigdzie nie weryfikowal poza stwierdzeniem ze jest. Widziałem różnice certyfikat a OZC na 100% różnicy.

 

Mam zrobione OZC 3x , jedno moje (purmo basic), jedno asolta , jedno jeszcze kogoś ... świadectwo też - nie odbiega wynikiem sporo ...

 

Mój metraż jest większy ale w całości nie ogrzewany , ogrzewam 140-145m2 - z pewnych względów nie będę podawał powierzchni całkowitej ...

 

Spaliłem 2 on 3,5 , tylko On ma domek wygrzany a ja pierwszy sezon , mieszkamy w innych sterfach ja prawie na giewoncie a Kobra to nie wiem gdzie

 

Dodatkowo wygrzewałem wylewki i miałem nie raz pod 30*C w domku ... wykusz jeszcze nie ocieplony w całości i stryszek tylko pierwszą warstwą - reku się wychładzał.

 

Zapłaciłem za te zabawy 1500PLN - przepłaciłem ?

 

Co do OZC - to tylko wyliczenia ... jedne z tolerancją +-5% drugie z +-20%, a forumowe założenia to można sobie wsadzić do kominka i "posmordzić" sąsiadom po parapetach.

 

Ciepłomierz !

 

Znowu się dałem wciągnąć w te bezproduktywne bicie piany - dobrej niedzieli

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś trzeba uświadomić......

Jak ogólnie założymy spalanie na CWU na poziomie ok.3kg/24h i jak ktoś grzeje cały rok cwu kotłem, to pójdzie nam na CWU 1tona

W zaokrągleniu można zatem w ciemno przyjąć,że niezależnie od wielkości domu ok.1tona idzie na cele CWU w skali roku

 

Miłej niedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...