Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Pierwszy sezon,z wilgocią pobudowlana i mostkami termicznymi to i tak niskie zużycie nawet przy takiej zimie.

W przyszłym sezonie stawiam że będzie niższe.

 

stawiam, że będzie takie samo lub wyższe

ta zima faktycznie była bardzo ciepła i prawdą jest że paliwo wychodziło o 30-40% mniej niż w średnią zimę

ale

za to na G12w i tak może wyjść taniej lub podobnie bez żadnego niewolnictwa godzinowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

Zobaczymy :)

Ten sezon nie był w żaden sposób miarodajny u mnie w domu i nie tylko przez zimę.

We wrześniu czy w październiku ze względu na bawienie się ustawieniami i regulacją podlogowki poszło mi tyle energii na to ile w zimnym styczniu także nie będzie źle jak przymrozi :)

Nie jaram się tak wynikami i zużyciem ale nie chcę żeby ktoś tym się popierał jako reprezentatywny przykład bo sporo rzeczy spowodowało większe zużycie niż słabsza zima mniejsze.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasza, mówimy o jakims uśrednianiu.

Zobacz Kaszpira, on się mieścił od 1,7 do chyba 2,2kg/24h na CWU

ale też nie pali cały rok a od bodajże października do kwietnia, czyli 7m-cy, u niego to cwu to tak pi razy oko 420kg na sezon..... a spalił na okrągło 2tony w tą ciepłą zimę.

ps. a ja z kolei jestem z drugiej strony, u mnie bliżej 5kg/cwu, dla prób potrafię schodzić do tych 2kg, ale ja żyć ze stoperem i kalkulatorem nie mam zamiaru, jest tyle ludzi w domu co jest i zużycie też jest jakie jest.

 

To ile zużywasz na CWU zależy m.in. od węgla, palnika, sterownika i jego nastaw, poprawności wykonania instalacji, konstrukcji danego bojlera i jego strat postojowych i tego ile tej wody zużywasz. itd.

Twierdzę,że jak ktoś latem spala ok.2kg/24h to sens palenia tylko taki, że sam kocioł wygrzany, bo cenowo to jeden pierun z grzałką i nastawionymi strefami.

Jak spalanie na CWU przekroczy 3kg, to widzę już sens palenia w kotle.

Na lato drogie groszki moim zdaniem nie mają sensu, taki Jaret z Janiny i nic więcej nie potrzeba. ew. dla palnika miałowego dobrać sobie na danym składzie przyzwoity miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z projektu Mila: " Zaletą projektu jest konieczność budowania tylko jednego komina obsługującego kominek, kotłownię, garaż, wc i kuchnię. " ( za stroną http://www.extradom.pl ). Arturo z jednego komina zrezygnował na etapie adaptacji projektu - żeby zaoszczędzić 3 - 4 tys. PLN ( budowanie komina + obróbki nad dachem ). To ile mu kominów zostało? Do czego ma podpięty kominek? Ciekawe, ciekawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Cytat z projektu Mila: " Zaletą projektu jest konieczność budowania tylko jednego komina obsługującego kominek, kotłownię, garaż, wc i kuchnię. " ( za stroną http://www.extradom.pl ). Arturo z jednego komina zrezygnował na etapie adaptacji projektu - żeby zaoszczędzić 3 - 4 tys. PLN ( budowanie komina + obróbki nad dachem ). To ile mu kominów zostało? Do czego ma podpięty kominek? Ciekawe, ciekawe.

Do jednego komina/wkładu 7,2mb którego kupiłem na allegro za 1,6tys.zl i który z wykończeniem kosztował 3tys.zl.

Nie kupiłem natomiast drugiego komina/wkładu 7,2mb na 1,6zl allegro,który z wykończeniem kosztowalby 3tys.zl.

Nie kupiłem,bo nie był mi do niczego potrzebny bo nie mam kotlowni bo tam byl przewidziany i został wykreslony z projektu.

Albo udajesz glupa albo nie umiesz liczyć do dwóch ?

 

Czy do jednego komina spalinowego można podłączyć kominek i kocioł ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden przewód spalinowy ( zaznaczam i podkreślam - nie komin, tylko przewód spalinowy umieszczony w tym samym kominie w którym umieszczony jest drugi przewód spalinowy i przewody wentylacyjne ) kosztuje Artura 3 tys PLN -ów. Ty nie zlikwidowałeś żadnego komina. Ty z komina który wybudowałeś usunąłeś jeden przewód spalinowy. I na tym twierdzisz że zaoszczędziłeś 3 - 4 tys. PLN. Albo udajesz głupa albo nie umiesz liczyć do jednego. Bo jeden komin minus jeden komin to się równa zero kominów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jeden przewód spalinowy ( zaznaczam i podkreślam - nie komin, tylko przewód spalinowy umieszczony w tym samym kominie w którym umieszczony jest drugi przewód spalinowy i przewody wentylacyjne ) kosztuje Artura 3 tys PLN -ów. Ty nie zlikwidowałeś żadnego komina. Ty z komina który wybudowałeś usunąłeś jeden przewód spalinowy. I na tym twierdzisz że zaoszczędziłeś 3 - 4 tys. PLN. Albo udajesz głupa albo nie umiesz liczyć do jednego. Bo jeden komin minus jeden komin to się równa zero kominów.

Czy obróbka jednego przewodu spalinowego ponad dachem kosztuje tyle samo co obróbka dwóch przewodów kominowych ?

Wg ciebie tak,nie dziwie sie,wg mnie nie ponieważ obwód potrzebny do obrobki sie podwaja i potrzeba podwójnej ilości taśm,blach,wykończenia ozdobnego.

 

Tylko ktoś "inny" może twierdzić ze poniższy komin wyjdzie w takiej samej cenie jak dwa kominy i że można tam wsadzić drugi przewód spalinowy...

 

http://m.allegro.pl/uniwersalny-komin-ceramiczny-7-m-pekabet-i4449915194.html

 

Jakoś tam nie piszą,że jest to "przewod" spalinowy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........

Ponadto,jako,że zamiast kotłowni będzie pralnio-suszarnia to komin był tam nie potrzebny i został na etapie adaptacji wykreślony z projektu,czyli zamiast kupna i zrobienia dwóch kominów kupiłem i zrobiłem tylko jeden za ok.3tys.zł ........

Komin to komin. Przewód spalinowy to przewód spalinowy. Jeden komin minus jeden komin równa się zero kominów. Obwód obróbek się nie podwaja jak twierdzisz ( co przy Twojej znajomości matematyki jakoś mnie nie dziwi ) - bo 2 przewodu spalinowe mają jedną ścianę wspólną. W zrozumiały sposób Ci wyjaśnię - jak w domu typu bliźniak, rozumiesz? Poza tym w obwodzie komina zarówno z jednym kanałem spalinowym jak i tego z dwoma kanałami spalinowymi zawarte są też przewody wentylacyjne. Więc sam chyba po takim wyjaśnieniu rozumiesz, że nijak jeden przewód spalinowy nie może podwoić obwodu komina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obróbka jednego przewodu spalinowego ponad dachem kosztuje tyle samo co obróbka dwóch przewodów kominowych ?

Wg ciebie tak,nie dziwie sie,wg mnie nie ponieważ obwód potrzebny do obrobki sie podwaja i potrzeba podwójnej ilości taśm,blach,wykończenia ozdobnego.

Tutaj cytat o podwajaniu - na wypadek gdybyś chciał to usunąć. PS. A tak w ogóle to w Twoim kominie obecnie nie powinno być przewodów spalinowych - powinien być tylko przewód dymowy + wentylacyjne.

Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tutaj cytat o podwajaniu - na wypadek gdybyś chciał to usunąć. PS. A tak w ogóle to w Twoim kominie obecnie nie powinno być przewodów spalinowych - powinien być tylko przewód dymowy + wentylacyjne.

Mi zadne przewody wentylacyjne nie są potrzebne i takowych tez nie kupiłem czyli kolejna oszczędność.

Czy na siłę chcesz mi wcisnąć bezsensowny komin na dwa przewody spalinowe i podwójną obróbkę zamiast na raz fi200 to obróbka na 2x200 ?

U ekogroszkow być może jest takie bzdurne myślenie ale swiadomemu inwestorowi zależy na kasie i nie wywala bezsensownie kasy w błoto.

 

Wejdź na allegro i zobacz ile kosztuje komin z dwoma przewodami spalinowymi,następnie użyj wzorów matematycznych i policz różnice w obwodach tych kominów a nastepnie policz różnice w koszcie postawienia jednego przewodu spalinowego i dwóch przewodów spalinowych.

Nie raz pisałem że musicie używać kalkulatora i popierać się wzorami bo liczenie z pamięci kiepsko wam wychidzi.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........

Czy na siłę chcesz mi wcisnąć bezsensowny komin na dwa przewody spalinowe i podwójną obróbkę zamiast na raz fi200 to obróbka na 2x200 ?

U ekogroszkow być może jest takie bzdurne myślenie ale swiadomemu inwestorowi zależy na kasie i nie wywala bezsensownie kasy w błoto.

 

....

Wijesz się aż mi Ciebie naprawdę żal. Zakręcisz się w jakiś debilizm i nawet kiedy już w oczywisty sposób masz dowiedzione jak wielki to jest debilizm - brniesz dalej. Komin z dwoma kanałami fi 200 w żaden sposób nie będzie miał dwukrotnie większego obwodu od tego z jednym kanałem. Więc i obróbka nie będzie podwójna. Żeby koszt był dwukrotnie wyższy musiałbyś te 2 kanały postawić jako dwa osobne kominy. Od fundamentu aż po ich szczyty. Nie w jednym kominie zamknąć 2 kanały, ale postawić dwa osobne kominy - po jednym dla każdego kanału. Jaśniej Ci tego wytłumaczyć nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Myślałem że jesteś bardziej inteligentny ale widocznie się myliłem.

Drugi komin byłby droższy o dodatkowy wkład ceramiczny oraz dodatkową obudowę do drugiego wkładu,to jest dla mnie logiczne,dla ciebie nie za bardzo.

Dodatkowa obróbka drugiego komina ponad dachem byłaby droższa o wykończenie dwóch ścian dodatkowo.

Zatem masz allegro i licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No to się podwaja i potrzeba podwójnej ilości czy nie? Bo powoli się tracę w tych Twoich wywodach i testach na inteligencję.

Sądzę,że myślący inwestorzy,w odróżnieniu od klientów twoich i innych sprzedawców ekosyfu,którzy lykaja bezmyślnie kity jak pelikany,dobrze rozumieją czym różni się jeden komin od dwóch kominów i czy będzie różnica cenowa między jednym kominem a dwoma kominami.

Sprawdziles juz na allegro różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że myślący inwestorzy,w odróżnieniu od klientów twoich i innych sprzedawców ekosyfu,którzy lykaja bezmyślnie kity jak pelikany,dobrze rozumieją czym różni się jeden komin od dwóch kominów i czy będzie różnica cenowa między jednym kominem a dwoma kominami.

Sprawdziles juz na allegro różnicę?

A ja sądzę że myślący inwestorzy będą przede wszystkim rozumieć że tak czy tak budują jeden komin, różniący się ilością kanałów. I na tej podstawie będą obliczać różnicę w kosztach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę że myślący inwestorzy będą przede wszystkim rozumieć że tak czy tak budują jeden komin, różniący się ilością kanałów. I na tej podstawie będą obliczać różnicę w kosztach.

 

Podobnie nie ma różnicy czy budują 100m2 dom czy 150m2 tylko szerszy. Przecież to tylko kawałek fundamentu, dwie dłuższe ściany, kawałek więcej dachu, trochę wnętrza. W sumie bez różnic. I tak budują jeden dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie nie ma różnicy czy budują 100m2 dom czy 150m2 tylko szerszy. Przecież to tylko kawałek fundamentu, dwie dłuższe ściany, kawałek więcej dachu, trochę wnętrza. W sumie bez różnic. I tak budują jeden dom.

 

Rozumiem, że do takich wniosków doszedłeś samodzielnie po zakończeniu budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...