Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doliczcie jescze dodatkową taśmę ołowianą na komin poniżej dachu. Chodzi o fragment komina który przebiega w pobliżu drewnianych elementów dachu. Nikt o tym nie wspomina. Jednak przy zbyt małej odległości komina od drewnianych elementów konstukcji dachu, teoretycznie komin powinien być obrobiony ołowianą taśmą.

U mnie były 2 przewody kominowe w dwóch kominach. Zrezygnowałem z jednogo komina, mam o połowę taniej. Teoretycznie.

W drugim kominie miał iść kanał spalinowy do kominka, którego na razie nie chcę. Drugi komin pozostał wraz z kanałem dymowym wymurowanym z cegły (duży koszt). Na razie będzie wolny i prawdopodobnie zasypię go perlitem. Za koszt drugiego, według projektu z pełnej cegły + klinkier nad dachem (2 metry) będę mieć całą wentylację mechaniczną z rekuperatorem.

W drodze kurier z atestowanymi rurkami (150m) do wentylacji (marketing, antystatyczne i anty bakteryjne :p) ze skrzynkami rozprężnymi i ameostatami za 2,7k. Do tego rekuperator. Jeszcze nie wiem jaki. WM będę mieć w cenie niższej niż koszt budowy drugiego komina z projektu.

Komin spalinowy + kanały wentylacji grawitacyjnej z piwnicy. Szkoda gadać. Sprzeczajcie się o koszty kominów.

Napiszę krótko, komin z projektu wychodzi drożej od wentylacji mechanicznej zrobionej swoimi rękoma.

Komin miał iść od piwnicy. Zrobiony prawidłowo, zgodnie ze sztuką. Partacze co kondygnację rozszerzają komin o dodatkowe kanały.

Policzcie sobie trzy kanały po 14x14cm + 2 kanały po 14x27cm z cegły po 1,2zł za sztukę + klinkier nad dachem na prawie 2m wysokości z wyższej strony po 5zł za sztukę.

Bajki o tanim kominie to dla naiwniaków.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy benzynę do kosiarki spalinowej wrzucam do bytowego czy do co/cwu?

tak jakoś mnie naszło

 

musisz udać się do mnie bardziej na zachód to Cie nauczę

wrzucamy w koszty samochodu firmowego i teraz:

-jak latem Ci z klimy w aucie kapie to CWU

-jak zimą grzejesz klimą w aucie to CO

-wiosną i jesienią to bytowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie nie ma różnicy czy budują 100m2 dom czy 150m2 tylko szerszy. Przecież to tylko kawałek fundamentu, dwie dłuższe ściany, kawałek więcej dachu, trochę wnętrza. W sumie bez różnic. I tak budują jeden dom.
Widzę że trzeba Ci jak to Ty zwykłeś pisać - jak krowie na rowie. Porównanie jest z gruntu niewłaściwe. Właściwe byłoby tutaj - czy budują 2 domy 75 m2 czy jeden bliźniak 150 m2 ( 2 x 75 m2 ). Takie porównanie i owszem oddałoby istotę różnicy zdań między mną i Arturem 72 Wii Wskazówką Bis. Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na komin którego nie mam potrzebuję tak z grubsza:

-8,34m wysokości - 1668 cegiel (1,2zł/szt), 2k zł

-1,8m, 340 klinkieru, 1700zł + czapka

-cement, piasek (groszowe sprawy) + dodatek do zaprawy (nie wolno dawać wapna)

- 2x taśma ołowiana po 220 zł za 5 metrów (zabraknie)

-zaprawa do klinkieru

-robocizna, minimum ze złotówkę od cegły, czyli 2k

Pewnie o czymś zapomniałem. Policzcie sobie sami.

Za sam materiał, cegły + taśmy ołowiane mamy 4,1k

Co z resztą?

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trzeba Ci jak to Ty zwykłeś pisać - jak krowie na rowie. Porównanie jest z gruntu niewłaściwe. Właściwe byłoby tutaj - czy budują 2 domy 75 m2 czy jeden bliźniak 150 m2 ( 2 x 75 m2 ). Takie porównanie i owszem oddałoby istotę różnicy zdań między mną i Arturem 72 Wii Wskazówką Bis.

 

Dwa kominy wyjdą tylko około 15-20% drożej niż jeden z podobną ilością kanałów. Zgadzasz się z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kominy wyjdą tylko około 15-20% drożej niż jeden z podobną ilością kanałów. Zgadzasz się z tym?

 

Kotły na ekogroszek powunny mieć kaminy spalinowe systemowe.

Kocioł "ma" spaliny niskotemperaturowe. Jeśli nie będzie ocieplony lub systemowy, rozpadnie się w części nieogrzewanej.

Przed budową coś czytałem o tym.

Może jakiś kominiarz się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z projektu Mila: " Zaletą projektu jest konieczność budowania tylko jednego komina obsługującego kominek, kotłownię, garaż, wc i kuchnię. " ( za stroną http://www.extradom.pl ). Arturo z jednego komina zrezygnował na etapie adaptacji projektu - żeby zaoszczędzić 3 - 4 tys. PLN ( budowanie komina + obróbki nad dachem ). To ile mu kominów zostało? Do czego ma podpięty kominek? Ciekawe, ciekawe.

To dlaczego pleciuga wmawiał cały czas ludziom na forum że zaoszczędził na tym że nie musiał przy pompie budować komina, skoro był on w projekcie i ho wybudował ?

Przyznał również że zapłacił za adaptację projektu 2800 plnów żeby pozbyć się komina skoro widniał jako jeden i powstał jako jeden ?

Za co więc ten "akuratny" inwestor zapłacił 2800 plnów ?

Dlaczego plrciuga wmawiał wszystkim że koszt komina to 5 tyś skoro teraz pisze że było to 3 tysiące ? ( u mnie 2 i nie najgorzej wyszedł )

Z resztą u niego te ceny są jak z gumy ?

Pompka raz 15, raz 35, raz 25 a później pisze że dostał gratis :)

Dla mnie jakoś tak bardzo i to bardzo mało wiarygodnie niestety to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego komina/wkładu 7,2mb którego kupiłem na allegro za 1,6tys.zl i który z wykończeniem kosztował 3tys.zl.

Zacytuję bo zaraz wykasuje albo z edytuje.

Dlaczego pleciugo wmawiałeś ludziom że to koszt 5-ciu tysięcy ?

Chyba nie zaprzeczysz że takie kwoty doliczałeś jeśli podawałeś groszek ?

Czyżby tylko dlatego że Ty masz pompę to komin wychodzi prawie o połowę taniej czy tylko jak zwykle tak pod publikę zdarzyło Ci się naciągać fakty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Zamiast bać się o moje posty to Ty lepiej wykasuj swoje posty bo na każdym kroku pogrążasz się i ośmieszasz i niezbyt wrażenie po sobie zostawiasz nie myśląc i pisząc cały czas ciemnotę.

 

2800zł adaptacji zapłaciłem za dostosowanie projektu gotowego do MPZP,za zmiany architektoniczne w domu,za przeprojektowanie tradycyjnych fundamentów na płytę fundamentową,za dodatkowe zabezpieczenia na szkody górnicze.

Jak nie masz pojęcia o budowie nowych domów to raczej się nie wypowiadaj.

 

To dlaczego pleciuga wmawiał cały czas ludziom na forum że zaoszczędził na tym że nie musiał przy pompie budować komina, skoro był on w projekcie i ho wybudował ?

Przyznał również że zapłacił za adaptację projektu 2800 plnów żeby pozbyć się komina skoro widniał jako jeden i powstał jako jeden ?

Za co więc ten "akuratny" inwestor zapłacił 2800 plnów ?

Czy musisz pokazywać cały czas swój brak inteligencji ?

Jak masz problemy z czytaniem to trzeba było po jednej literce składać dzisiejsze posty,w których wszystko jest wyjaśnione.

Nie udowadniaj i pokazuj na każdym kroku jak twoi kliencie są ...skoro sam sprzedawca jest taki.

Dla utrwalenia przytoczę jeszcze raz,żebyś już więcej się nie ośmieszał:

 

W projekcie miałem takie coś:

2.sztuki

http://allegro.pl/komin-ceramiczny-uniwersal-k-fi-200-9mb-9m-komplet-i4472994638.html

http://allegro.pl/komin-ceramiczny-uniwersal-k-fi-200-9mb-9m-komplet-i4472994638.html

Obecnie mam takie coś:

1sztuka

http://allegro.pl/komin-ceramiczny-uniwersal-k-fi-200-9mb-9m-komplet-i4472994638.html

 

Po adaptacji wykasowałem jedną sztukę czyli na linkach(zobacz jak znikają,tak samo było z kominami (2-1=1)

 

http://allegro.pl/komin-ceramiczny-uniwersal-k-fi-200-9mb-9m-komplet-i4472994638.html

http://allegro.pl/komin-ceramiczny-uniwersal-k-fi-200-9mb-9m-komplet-i4472994638.html

odjąć 1

http://allegro.pl/komin-ceramiczny-uniwersal-k-fi-200-9mb-9m-komplet-i4472994638.html

równa się 1

http://allegro.pl/komin-ceramiczny-uniwersal-k-fi-200-9mb-9m-komplet-i4472994638.html

 

Powtarzam po raz kolejny i proszę żebyś nie kłamał jak to robisz cały czas !

ZATEM NIE PISZĄCY PRAWDY ODPOWIEDZ MI NA PYTANIE CZY WG TEGO CO WIDZISZ POWYŻEJ CZY OSZCZĘDZIŁEM NA NIE BUDOWIE DODATKOWEGO KOMINA CZY NIE OSZCZĘDZIŁEM ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Dlaczego pleciugo wmawiałeś ludziom że to koszt 5-ciu tysięcy ?

Ja nie wmawiam,takie są fakty ale o tym nie masz pojęcia bo jedynie wciskasz kity swoim klientom.

Sam JEDEN DODATKOWY i SUROWY komin to koszt 2tys.zł

Czy przytoczyć Ci również materiały do postawienia,obrobienia i wykończenia dwóch kominów zamiast jednego czy może jednak wykażesz się choć odrobiną inteligencji i sam poszukasz i policzysz ?

Kobra do tej chwili nie znalazł i nie pokazał mimo,że o to prosiłem.

Potraficie tylko kit bezmyślnym inwestorom wciskać,całe szczęście,że jednak inwestorzy zaczynają myśleć i liczyć.

na komin którego nie mam potrzebuję tak z grubsza:

-8,34m wysokości - 1668 cegiel (1,2zł/szt), 2k zł

-1,8m, 340 klinkieru, 1700zł + czapka

-cement, piasek (groszowe sprawy) + dodatek do zaprawy (nie wolno dawać wapna)

- 2x taśma ołowiana po 220 zł za 5 metrów (zabraknie)

-zaprawa do klinkieru

-robocizna, minimum ze złotówkę od cegły, czyli 2k

Pewnie o czymś zapomniałem. Policzcie sobie sami.

Za sam materiał, cegły + taśmy ołowiane mamy 4,1k

Co z resztą?

 

God save investors...against karoka

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...