Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72
38 000 000 Polaków - różne sytuacje i powody. Nie ocenia za szybko, bo każdy ma inne priorytety, domy, instalacje czy doświadczenia. I co mam teraz pół strony udowadniać, że u mnie Twoja ocena co kupić jest beee? Ocena zresztą może być, ale po co te inwektywy, że nie mam pojęcia o systemach. Może właśnie mam. Ja budowę zacząłem X lat temu, a instalacje miałem już 4 lata temu czy teraz to 5. Pod system mieszany. Zmieniłem potem grzejniki na ścienne, ale miejsce było ograniczone (np skos dachu, czy szafa na całej długości) co powodować może że na zasilaniu muszę mieć może i kilka st więcej co może obniżać COP i zniechęcać mnie do najgorszej z PC (wśród PC) czyli PW.

A może to, że mam już komin i już teraz nie jest dla mnie kosztem bo wierzyłem w Gminę i gaz, ale jak to w życiu. Gaz będzie za 2-3 lata. Zapomnieli dodać: "po pana wprowadzeniu do domu".

A może 38 000 000 innych powodów.

To jest wątek typowo dla nowych inwestorów budujących lub przed budową,którzy nie mają ani kominów ani grzejników gdzie gruntowa żeby była zasada musiałaby kosztować o max. 5tys.zl niż powietrzna nawet przy mrozach -30st.C.

A ekogroszek w żaden sposób nie jest zasadny.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arturo pojechałeś trochę po bandzie pisząc że zaoszczędziłeś na kominie 3-5 tyś. Gdybyś faktycznie miał dwa osobne to i owszem. Ale likwidując jeden wkład to twoje oszczędności z tego tytułu to max 2 -2,5K. Ja w projekcie miałem dwa (faktyczne dwa) a nie mam żadnego więc mogę napisać że zostało mi w kieszeni te 5 - 7K razem z robocizną obróbkami i tym podobnymi pierdołami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie chodzi o rozliczenie co do złotówki tylko o system i sposób myślenia bo ktoś inny nie kupi taniego badziewia kominowego jak ja tylko i tych jest większość kupi plewe czy schiedla gdzie surowy komin to min.2 , 5tys.zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać sprzedawcy ekosyfu nie pozwolą by inwestor myślał i wciskają mu dalej swoje kity zgodnie z reguła"ciemny inwestor jest najlepszym jeleniem do odstrzalu" :)

Czekam na odpowiedź Kaszpira na moje pytanie.

 

Ale jak tu nie jestem dobrym wyznacznikiem , bo ja zamówiłem dom z oferty firmy i firma mi go wybudowała i jedynie naniosłem pewne zmiany.

 

To chyba normalne że jak rezygnuje się z komina to jest oszczędność , dlatego warto wybierać projekty gdzie jest minimalna ilość kominów i jeśli jest możliwość je likwidować.

 

Ale wątpie że za brak komina budowlaniec dałby "rabat" , bo on podaje cenę za wybudowanie kompleksowe domu i koszty wybudowanie komina są już wliczone i klient by tak zapłacił a jedynie budowlaniec mniej sie narobił ...

Ale na pewno były by zyski bo nie trzeba by było kupić materiałów budowlanych ...

I sądzę że w przypadku rezygnacji z komina można by mieć kilka tysięcy oszczędności , wszystko zależy z czego by byłby ten komin , jak wykończony i wysoki i ile miał kanałów spalinowych i wentylacyjnych ...

 

U mnie nie mam pojęcia ile bym "zaoszczędził" , bo za robotę i tak bym zapłacił tyle samo , kominek i tak bym miał a u mnie kominiarz by nie odebrał domu bez szybu wentylacyjnego.

Więc tak naprawdę u mnie komin by był 2x węższy , więc poszło by 2x mniej cegły zwykłej , bo komin mam ze zwykłej cegły i cały mam otynkowany i pokryty na zewnątrz białym "barankiem" ...

Sądzę że w moim przypadku może bym zaoszczędził z kilkaset złotych , gdybym zmniejszył komin o połowę ..

 

U mnie kotłownia nie jest typową kotłownią , jest tak jak pisałem kotłownio-suszarnio-pralnio-spiżarnią i ja nawet ją lekko powiększyłem kosztem kuchni , więc takie pomieszczenie i tak by zostało , a co najwyżej było by w nim czyściej i mniej było by roboty z utrzymaniem jej w czystości ...

 

Ja na pewno w przyszłości odejdę od węgla , po to też była próba lepszego docieplenia domu jak i montaż WM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Ja z Arturo72 się zgadzam. Sam miałem w projekcie dwa kominy oddalone od siebie o 5m., więc nijak połączyć kocioł z kominkiem w jeden....

Za jeden komin systemowy o wysokości 8,5mb. zapłaciłem 2k.PLN ZAPEL - na całej długości ocieplony wełną, za Schiedla wołali 3k.PLN

Murarz woła 1k.PLN za robociznę, klinkier, plus dekarz - robocizna i obróbki i też jest 1k.PLN....licząc z biedy te 4k.PLN trzeba na komin wydać.....Również z jednego zrezygnowałem, chcę kable....i również mam poczucie, że te 4k.PLN zaoszczędziłem - wpłaciłem na konto i będę miał z czego dokładać na rachunki za prąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Za 5,5k masz rekuperator?osprzęt? taki koszt na gotowo??? jeśli tak to są CUDA.
Rekuperator 280m3/h 4tys.zl,kanały ze skrzynkami i anemostatami 1,5tys.zl,sam rozkladalem.

Kanałów chyba 80mb,dwie skrzynki,anemostatow 10szt.

Cuda :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]273645[/ATTACH]

-tego doliczamy dwie kratki z nierdzewki za czerpnie/wyrzutnie około 100zł/szt

-skrzynki rozdzielne, nie wiem ile ale dajmy z 500 za sztukę pewnie można znaleźć i za 300 z ocynku

-rury doprowadzające powietrze do rekuperatora, nie mam pojęcia po ile

-sam rekuperator lub wentylatory, może luna?

 

[ATTACH=CONFIG]273647[/ATTA[ATTACH=CONFIG]273649[/ATTACH]

Przechwycenie obrazu ekranu - 07.08.2014 - 15:07.jpg

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury z wykazu są dosyć drogie, skrzynki rozprężne z nierdzewki.

Ponadto potrzebuję około 120m rur, 30 pójdzie do kogoś innego.

Z tańszych zamienników spokojnie można zmieścić się w 2k za to co zamieściłem na zrzucie ekranu.

 

EDIT.

Wklejone zdjęcie jest przez forum mocno obcięte. Słabo widać. Niestety nie dam rady tego obejść.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązana jest kwestia wyciągu kuchennego w przypadku instalacji z rekuperatorem?

 

O widzisz, to jest dobre pytanie.

Miałem wywiew na zewnątrz, ale to był błąd i po roku zamurowałem otwór i wstawiłem okap z pochłaniaczem. W pierwszym przypadku nie było czuć zapachów, za to było czuć jak pizga z zewnątrz. Teraz jest odwrotnie :D

Przy większym smrodzie z kuchni podkręcam obroty w reku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to jest dobre pytanie.

Miałem wywiew na zewnątrz, ale to był błąd i po roku zamurowałem otwór i wstawiłem okap z pochłaniaczem. W pierwszym przypadku nie było czuć zapachów, za to było czuć jak pizga z zewnątrz. Teraz jest odwrotnie :D

Przy większym smrodzie z kuchni podkręcam obroty w reku :)

 

Możesz się pochwalić jaki model kupiłeś - stoję przed dylematem : wiercić otwór na zewnątrz czy pochłaniacz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5,5k masz rekuperator?osprzęt? taki koszt na gotowo??? jeśli tak to są CUDA.

 

Wszystko zależy jakie się ma ceny ;)

 

Ja powiedzmy kupiłem bardzo okazyjnie rekuperatur + cały osprzęt za trochę ponad 3000zł :)

 

A normalna cena detaliczna samego rekuperatora wynosiła ponad 6000zł :)

 

I sam wszystko zamontowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jak się chce to można zrobić tanio i instalację z PC i rekuperację :)

 

I tak i nie ...

 

Zależy jaki jest dom , czy parterowy , czy piętrowy i jaki ma strop ...

 

Najłatwiej się robi jak strop jest drewniany a i dom parterowy ...

 

Jak dom piętrowy a strop betownowy to koszty idą w kosmos , bo o wiele gorzej się wierci dziury na anemostaty , trzeba ukrywać rury i skrzynki , wymagane jest robienie podwieszanych sufitów lub jakieś ukrycie rur , stosuje się wtedy inne (droższe) przewody , skrzynki i itd ...

 

W przypadku domu parterowego z nieużytkowym poddaszem i stropem drewnianym ułożenie jest bardzo łatwe i TANIE ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...