Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Odpowiem Ci przewrotnie: skoro do wkładu ciągle dopływa świeże powietrze z zewnątrz, bierze się sadza na elementach wkładu?

 

To chyba świadczy o nieprawidłowym procesie spalania. Zasiegnąłbym rady specjalisty. A na poczatek dobrze wysezonował drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie tak, tlenek węgla tak jak i sadza pojawia się w przypadku niecałkowitego spalania, czyli np. wtedy, gdy (nie wnikając w szczegóły dlaczego) jest za mały przepływ powietrza przez palenisko.

Zauważ, że przedstawiłem cały zespół okoliczności, w których może zdarzyć się opisana sytuacja, a nie twierdziłem, że zawsze tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna perełka

 

Witam

Stoję właśnie przed wyborem kotła na ekogroszek. Dużo czytałem ostatnio na ten temat, ale im więcej tym chyba gorzej. Jedni twierdzą żeby zakupić taki z zapasem mocy, drudzy znów żeby nie przewymiarować kotła.

Może trochę na temat budynku. Dom nowo budowany z pustaka ceramicznego megamax 25 cm ocieeplony 15 cm styropianu, podłoga na gruncie 12cm styro, poddasze 25cm wełna mineralna, okna 6 komorowe 3 szybowe.

Powierzchnia użytkowa to około 140 m2 z czego około 100 m2 to podłogówka reszta grzejniki. Do tego dochodzi jeszcze kotłownia niecałe 7m2 oraz dość spory garaż 41 m2, gdzie będzie nieduży grzejnik tak żeby w największe mrozy utrzymać dodatnią temperaturę. Nad garażem, kotłownią oraz łazienką znajduje się strych 57m2, gdzie będą 2 grzejniki. Pomieszczenie na razie nie będzie użytkowe, ale w przyszłości pewnie takim się stanie. Kocioł będzie dodatkowo podgrzewał 200 litrowy zasobnik na CWU. Hydraulik zaleca mi, zastosować kocioł o mocy 25kW. Mnie osobiście wydaje się ta moc zbyt duża. Temperatura jaką będziemy chcieli utrzymać w domu to 21-22 stopnie C. Bardzo proszę o opinie i porady jakiej mocy kocioł wybrać. Bardzo mile widziane będą również propozycje konkretnych modeli pieców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A wiesz, dlaczego?

Dlatego:

Tak to jest jak się najpierw buduje, a dopiero później myśli.

Oraz dlatego,że sprzedawcy i inni związani z biznesem węglowym typu karoka,kobra,jarecki nie mają biznesu w tym żeby prostować taka głupotę inwestorów,którą mają zamiar popełnić bo inwestor jak już pisałem nie interesuje ich a żyją właśnie z tej glupoty.

 

Dobra,nie nakrecam się bo lekarz zalecił spokój;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego:

 

Oraz dlatego,że sprzedawcy i inni związani z biznesem węglowym typu karoka,kobra,jarecki nie mają biznesu w tym żeby prostować taka głupotę inwestorów,którą mają zamiar popełnić bo inwestor jak już pisałem nie interesuje ich a żyją właśnie z tej glupoty.

 

Dobra,nie nakrecam się bo lekarz zalecił spokój;)

Ty matołek ?

Dalej CI na wątrobie zalegam ?

Gdybyś nie postępował tak chamsko i nachalnie może byś sprzedawał te pompki do dzisiaj a tak baźgrzesz te posty po 2 złote za sztukę żeby na ratę uzbierać.

Teraz znowu pożal się do Redakcji że Cię obrażam.

Prześlę im też Twoje posty, gdzie tylko szukasz zaczepki.

Twój psychiatra ma rację, spokój i odejdź od komputera, weź się za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Piszę prawdę że bazujesz tylko na bezmyślności i głupocie inwestorów a każda próba pokazania że można taniej i lepiej kończy się twoim,kobry,jareckiego głupim postem ponieważ bezmyslny inwestor to twój/wasz najlepszy klient a więc to ty chcesz utrzymać ciemnote wśród inwestorów jak najdłużej.

 

2zl za post to rozumiem wasza nowa strategia bo wskazówka,bis i coś tam jeszcze nie przyniosła rezultatu ?

Nie przyniesie tez to bo jam zwykły inwestor który zbudował dom od początku do końca wiedząc co,jak,po co,dlaczego,na co,za ile chce zbudować i na waszą nie korzyść udało się co widać w dzienniku w stopce.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, tlenek węgla tak jak i sadza pojawia się w przypadku niecałkowitego spalania, czyli np. wtedy, gdy (nie wnikając w szczegóły dlaczego) jest za mały przepływ powietrza przez palenisko.

Zauważ, że przedstawiłem cały zespół okoliczności, w których może zdarzyć się opisana sytuacja, a nie twierdziłem, że zawsze tak będzie.

 

Jeśli ktos zamyka doplyw powietrza w końcowej fazie palenia i idzie spać, to sam sobi sobie kuku, ale wentylacja mechaniczna nic do tego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: (cytat ze stony producenta Romotop):

 

"Niektóre piece produkowane są z centralnym dopływem powietrza (CDP) w celu przyłączenia przewodu do doprowadzania powietrza ze środowiska zewnętrznego, przez co zostaje ograniczony jego pobór bezpośrednio z ogrzewanego pomieszczenia."

 

Ograniczony, a nie wyeliminowany. To roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś niepradlidłowo użytkuje palenisko, nie dba o drożnosc przewodu dymowego, to podana przez Ciebie sytuacja zdaży się niezależnie od sposobu wentylacji.

 

Jeżeli ktoś niefachowo zamontuje/eksploatuje wentylację mechaniczną, podana przeze mnie sytuacja również się może zdarzyć niezależnie od właściwego utrzymania stanu technicznego kominka. Konkludując: dbać o jedno i o drugie.

Aha, jeszcze chciałem słówko na ten temat:

jesli do budynku z wentylacją zrownoważoną DOSTAJE się jakieś "lewe" powietrze to chyba wewnatrz PODCIŚNIENIE raczej się nie tworzy ? I po otwarciu dodatkowego wylotu (drzwiczki kominka) tamtedy będzie chciało uciec ?

 

Jeśli dostaje się powietrze innymi drogami niż kanały wentylacji mechanicznej, to znaczy, że nie jest zrównoważona :) wyobraź sobie, że zimą w pomieszczeniu bez wentylacji, otwierasz okno. Co się dzieje? Ciśnienie na zewnątrz i wewnątrz takie samo, a od okna wieje powietrze zimne a ciepłe spiernicza na zewnątrz. Teraz zmniejszamy coraz bardziej otwór okienny, po to aby zatrzymać konwekcyjną wymianę powietrza. Da się?

Teraz ten sam eksperyment dla pomieszczenia ze zrównoważoną wentylacją mechaniczną. Jakie wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że koledzy skupili się na ewentualnej emisji CO do pomieszczenia kominka, pomijając zupełnie ewentualność wypalenia tlenu z pomieszczenia w wypadku zaciągnięcia przez kominek powietrza do spalania z pomieszczenia w którym jest umieszczony. O to przy odpowiednim nieszczęśliwym zbiegu sprzyjających okoliczności jest wcale łatwo. Starczy że starzy wyjadą a dzieciarnia podczas balu ( starych nie ma - chata wolna ) zechce popatrzyć w ogień i ktoś drzwiczek nie domknie. Znacie przypadki uduszenia podczas kąpieli w łazience w której był umieszczony piecyk gazowy a oszczędny gospodarz zatkał wentylację bo z niej zimnem dmuchało? Jeżeli WM w salonie z kominkiem jest zrównoważona ( tyle samo nadmuchnie ile wyciągnie ) to kominek naprawdę bardzo szybko zużyje cały tlen z pomieszczenia. I co wtedy? Cicha śmierć. Ja wiem że o tym się nie myśli. Że to w ogóle jest niemożliwe - przecież ludzie głupi nie są. Mimo tego w tym roku odpłynął mój sąsiad - się kąpał w łazience z Junkersem dla oszczędności pozbawionym dopływu powietrza z zewnątrz. I piecyk wypalił cały tlen z pomieszczenia a chłop się udusił. Amen., Requiescat in pace.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra, o czym Ty piszesz ? Źe jak otworzysz drzwiczki, to kominek wyssie tlen ?

A co bedzie robic w tym czasie powietrze w kanale doprowadzającym je do kominka ?

A powietrze z anemostatów nawiewnych bedzie omijało pluca imprezowiczow, kierując sie wprost do komory wkładu ?

 

Nie porównuje tego z kąpielą w małym pomieszczeniu w którym ZATKANO wentylacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że koledzy skupili się na ewentualnej emisji CO do pomieszczenia kominka, pomijając zupełnie ewentualność wypalenia tlenu z pomieszczenia w wypadku zaciągnięcia przez kominek powietrza do spalania z pomieszczenia w którym jest umieszczony. O to przy odpowiednim nieszczęśliwym zbiegu sprzyjających okoliczności jest wcale łatwo. Starczy że starzy wyjadą a dzieciarnia podczas balu ( starych nie ma - chata wolna ) zechce popatrzyć w ogień i ktoś drzwiczek nie domknie. Znacie przypadki uduszenia podczas kąpieli w łazience w której był umieszczony piecyk gazowy a oszczędny gospodarz zatkał wentylację bo z niej zimnem dmuchało? Jeżeli WM w salonie z kominkiem jest zrównoważona ( tyle samo nadmuchnie ile wyciągnie ) to kominek naprawdę bardzo szybko zużyje cały tlen z pomieszczenia. I co wtedy? Cicha śmierć. Ja wiem że o tym się nie myśli. Że to w ogóle jest niemożliwe - przecież ludzie głupi nie są. Mimo tego w tym roku odpłynął mój sąsiad - się kąpał w łazience z Junkersem dla oszczędności pozbawionym dopływu powietrza z zewnątrz. I piecyk wypalił cały tlen z pomieszczenia a chłop się udusił. Amen., Requiescat in pace.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra, o czym Ty piszesz ? Źe jak otworzysz drzwiczki, to kominek wyssie tlen ?

Z salonu o kubaturze, dajmy na to 100 m3 ? Z regułu otwartego na resztę domu ?

A co bedzie robic w tym czasie powietrze w kanale doprowadzającym je do kominka ?

A powietrze z anemostatów nawiewnych bedzie omijało pluca imprezowiczow, kierując sie wprost do komory wkładu ?

 

Nie porównuje tego z kąpielą w małym pomieszczeniu w którym ZATKANO wentylacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...